Европейско първенство по крос-кънтри и траял 2013 – резултати

От 20 до 23 юни в Берн, Швейцария, се проведе Европейското първенство по планинско колоездене за 2013 г. в дисциплините ХСО, ХСЕ и траял.

Освен тях, в първия ден на събитието имаше и специален ХС старт на национални щафети, включващи четирима състезатели, по един от всяка основна група в UCI състезанията: мъже, жени, младежи и до 23 г. Италия стана победител в това състезание. Нейната щафета се състоеше от Марко Фонтана, Джиоле Бертолини, Ева Лехнер и Герхард Кершбаумер. Четиримата успяха да натрупат обща преднина от 18 секунди пред отбора на Швейцария (Рето Индерганд, Доминик Граб, Йоланда Неф и Нино Шуртер), който се ползваше с подкрепата на местната публика. На още 12 секунди след тях завърши отборът на Чехия, включващ ЯнНесватба, Ян Вастл, Катерина Наш и Ондрей Цинк.

Следващият интересен старт бе в дисциплината крос-кънтри елиминации, където при мъжете златен медал спечели Даниел Федершпийл (Австрия), а при жените Джени Рисведс (Швеция). Ето първите места в това състзание:

4 Сесил Раванел (Франция)

Уикендът бе отреден за ХСО стартовете, като в събота сили премериха младежите/девойките и жените да 23 г. Най-бързи там бяха съответно:
Яна Беломойна (Украйна) – жени до 23 г.
Лукас Баум (Германия) – младежи
Малене Ден (Дания) – девойки

В неделя се съревноваваха и мъжете до 23 г., където победител стана Жордан Саро (Франция).

В същия ден бе надпреварата и в двете най-силни групи – мъже и жени елит. Ето резултатите при тях: