Купа Мургаш Maxbike 2012 – резултати

Макар и с малко закъснение, ето ги резултатите от купа „Мургаш Maxbike“ 2012. Припомняме, че състезанието имаше и статут на Национален шампионат в дисциплината крос-кънтри маратон (ХСМ), като в класирането за него най-бързият по трасето – Уоутър Клепе (Ram Bikes) – не участва, тъй като не е български гражданин. Освен това имаше и любителски клас (т.нар. малък маратон с дължина на трасето около 44 км), който също е извън класирането за държавното първенство.

Маратон 61 км

Мъже

1. Уоутър Клепе (Ram Bikes) – 03:23,22*
2. Тодор Ангелов (КК „Алекси Николов“) – 03:37,32
3. Александър Алексиев (Несебър/Shockblaze) – 03:52,17**
4. Николай Георгиев – 04:09,02

* Както споменахме, Уоутър Клепе не участва в класирането за шампионата, така че шампион на България в дисциплината маратон за втора поредна година стана Тодор Ангелов.
** Александър Алексиев  стана и шампион на България в категорията до 23 г., участниците в която участваха и в общото класиране на мъжете, но получиха и отделни награди и медали. На второ място в нея е Десислав Неделчев (КК „Алекси николов“), а трети е Тони Петков.

Жени

1. Анелия Карагьозян (КК „Алекси Николов“) – 05:28,17
2. Мария Нечева (Green Way) – 06:04,24

Юноши

1. Добрин Лиловски (КК „Алекси Николов“) – 03:56,34
2. Валентин Нешев (ЦСКА) – 05:10,40
3. Делин Лулов (ЦСКА) – 05:15,21

Ветерани

1. Фьодор Драголов (DRAG) – 04:17,25
2. Боян Бановски (Мамут) – 05:06,29
3. Иван Весели – 05:15,29

Двойки

1. Илко Илиев/Георги Костадинов (Мамут 2) – 04:39,43
2. Петър Евстатиев/Борис Киряков (Мамут) – 04:42,46
3. Дамян Калагларски/Атанас Скатов (Cannondale) – 06:16,00

Пълно класиране – маратон 61 км

Малък маратон – 44 км

Мъже

1. Мирослав Алексиев (Зарата Транспрес) – 03:00,24
2. Борислав Йорданов (С.К.А.) – 03:02,17
3. Филип Драголов – 03:14,08

Юноши

1. Иван Мухтаров (Лястовица-Казанлък) – 02:56,23
2. Морети Георгиев (Авител) – 03:03,08
3. Иван Танчев (Мамут) – 03:51,18

Ветерани

1. Георги Търговски – 03:43,47
2. Делян Георгиев (Авител) – 03:53,50
3. Лъчезар Стаменов (МТБ-Банско) – 04:42,47

Двойки

1. Николай Костадинов/Андрей Барабонков (Зарата Транспрес) – 03:53,45
2. Георги Радев/Владимир Астардиев (Паламуд) – 04:29,43
3. Иван Иванов/Станимир Иванов (Торк) – 05:00,34

Пълно класиране – малък маратон 44 км