Устрем Велофест 2012 – наредба и декларация за ХС състезанието

Надяваме се не сте забравили, че на 7-8 април във Варна ще се проведе велофест, организиран от местния клуб „Устрем“. Допълваме първоначално публикуваната информация с още два документа, изпратени ни от организаторите:

• да се изгражда и затвърждава велообществото на регионално и национално ниво;
  • да се провокира контакта на хората с природата.

• Главен координатор: Здравко Василев, 0889 77 56 61
  • Главен съдия: предстои да се уточни (лицензиран от БКС)

IV.ДАТА И МЯСТО НА ПРОВЕЖДАНЕ:

8 април 2012 година, в района на ТВ кулата на град Варна.

• 14:00 – 14:30 часа – награждаване;
  • 14:30 часа – почистване на района (от организаторите).

VI.ТЕХНИЧЕСКИ ОСОБЕНОСТИ, ТРАСЕ, ВЪЗРАСТОВИ ГРУПИ, ТАКСА:

Състезанието ще се проведе на три трасета с различна трудност и дължина в зависимост от възрастовите групи и нивото на участниците както следва:

• деца до 6 навършени години – 1 обиколки

Семейно класиране – в него ще могат да участват членове на едно семейство. То ще се извършва на база резултатите на участниците в собствените им групи. Всеки участник получава точки в зависимост от това в кой интервал се е класирал от 10 интервала на които е разделена групата му (1-ви интервал – 10 т., 10-ти интервал – 1 т.). За напреднали мъже и елит жени се добавят 1/3 от точките, а за елит мъже 2/3. Резултатите на всички участници в семейното класиране се сумират, добавя се броят им, след което се смята средно аритметично число, на база на което се осъществява семейното класиране.

Състезателите се дисквалифицират при: непреминаване през контролните точки; поведение, заплашващо здравето на други състезатели, или неморално поведение;  в случай че времето за обиколка на участника се класира в първите 20% от резултатите в по-горната състезателна група. Последното не важи, ако състезателят направи нужните обиколки за по-горната група по време на старта.

Такса участие: 5 лв.

Ако в една категория има по-малко от 5 участници, организаторите си запазват правото да ги обединят в класирането с друга група.

VII.ИЗИСКВАНИЯ КЪМ СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ:

Състезанието ще се провежда съгласно правилника на Международния колоездачен съюз.

Всички състезатели са длъжни:

• да са екипирани с каска и ръкавици;
  • да са попълнили декларация за физическо здраве и умения с велосипед;
  • да участват с изправен планински велосипед;
  • да бъдат застраховани (ще има възможност на място);
  • за юноши под 16 години – да имат декларация от родител /подписана пред организаторите или водача на отбора за състезатели от страната и училищата/;
  • да преминават само по маркираното трасе.

VIII.КЛАСИРАНЕ И НАГРАДИ:

Класирането е индивидуално по време и семейно според заетите места. Награден фонд – над 100 предметни награди на стойност над 3000 лв., осигурени от велосипеди ДРАГ, купи за първите места и медали за всяко 2-ро и 3-то място, осигурени от Община Варна.

ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ В СЪСТЕЗАНИЕТО (изтегли във формат .doc)