Второ поколение на ръкохватките DMR Deathgrip

Ръкохватките DMR Deathgrip, разработени с помощта на Брендан Феърклоф и Оли Уилкинс, са едни от най-добрите, които аз лично съм ползвал, и затова реших, че второто поколение на продукта, представено в края на 2024 г., заслужава няколко реда.

Първо ще припомня основните елементи, които отличават модела Deathgrip и допринасят за това той да бъде обичан и предпочитан от много планински колоездачи. Ръкохватките имат три ясно разграничени зони. Откъм вътрешната страна на кормилото е зоната „Mushroom“ с реснички, които създават меко и приятно усещане при сгъвката на дланта между палеца и показалеца. Основната част от цилиндричното тяло на ръкохватката е разделено на две зони – „Waffle“ и „Knurl“. Първата е предназначена за пръстите, осигурявайки допълнителни „ръбове“ за по-добро сцепление, а втората попада под основната част от дланта. Характерен елемент за Deathgrip е и фланецът от вътрешната страна, който създава допълнителна опора, макар че ако смятате, че би ви пречил, има и вариант без него. Вътрешната конструкция на ръкохватките също е интересна – към външния им край сърцевината е удебелена и по този начин създава допълнителна контактна точка с кормилото, но без да е необходим втори притягащ пръстен.

Всички тези неща са запазени и при Deathgrip 2. Промените, които дефинират това второ поколение, са малки и имат за цел допълнително да доизпипат продукта, а не да го променят из основи. Тъй като стана дума за фланеца, при Deathgrip 2 той е по-тънък, което го прави по-гъвкав и комфортен, но запазвайки поддръжката, която осигурява. Променен е и притягащият пръстен – малко по-тесен е, което осигурява по-голяма „ефективна“ дължина на ръкохватката, макар че общите размери не са много по-различни. От другата страна, откъм външния край, е може би най-съществената промяна – там е интегрирана твърда пластмасова капачка с логото на DMR, при това не плоска, а леко издадена, която има за цел да опази ръкохватките при падания, подпиране на байка и други подобни ситуации.

Реклама

Както и досега, моделът Deathgrip се предлага в няколко варианта (без да броим различните цветове, някои от които имат очевидната цел да привлекат вниманието):

  • дебели и тънки, съответно с диаметър 31.3 и 29.8 мм
  • с или без фланец
  • стандартните модели са с мека каучукова смес с дурометър 20А, а при вариантите Race тя е още по-мека – с дурометър 15А.

Теглото на ръкохватките също е добро – около 100-110 грама за чифт.

Ако имате време, може да изгледате и едно забавно видео с Брендан Феърклоф и Оли Уилкинс в офиса на DMR, в което те представят новия продукт: https://www.youtube.com/watch?v=MPnSdYZIR0k.

https://dmrbikes.com


Харесва ли ви съдържанието на MTB-BG.com?

Искате ли и занапред да има достатъчно от него? Вече можете да подкрепите дейността ни чрез Абонамент за физически лица.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>