Спици и бодли 2023 – класиране

Уикендът 13-14 май в Казанлък премина под знака на популярното състезание „Спици и бодли“, което за пореден път събра стотици участници (планински колоездачи и бегачи), разпределени в няколко категории според избраната дължина на трасето, възрастта, лиценза към БФК и т.н. Полученото „фрагментиране“ на резултатите е такова, че в повечето групи ще спомена само завършилите на първо място, а под този списък ще намерите линк към пълното класиране.

Най-оспорвана бе надпреварата по най-новото трасе с дължина цели 64 км и доста солидни изкачвания и интересни, технични спускания. По него стартираха основно претендентите за титлата Шампион на България в дисциплината крос-кънтри маратон (ХСМ), тъй като „Спици и бодли“ бе домакин и на този формат за 2023 г. Те се впуснаха по трасето и малко по-рано от останалите участници – точно в 9:00.

При мъжете в първата част от състезанието Цветан Иванов (КК „Левски“) набра преднина и изглеждаше недостижим в челото, но на по-късен етап е бил задминат от Алекандър Алексиев (COOP) и Богдан Стойчев (Veloraptor), които финишираха с еднакво време, но с първо място за състезателя на COOP. Не знам дали Цветан е имал някакви технически проблеми, или пък е натрупал умора, но той завърши трети.

При жените битката също беше много оспорвана, като Ивета Костадинова (Doltchini) завърши само с 2 секунди преднина, следвана от Христина Козарева (Veloraptor) и Виктория Данова (КК „Левски“), които са с еднакво време.

При мъже мастърс най-бърз бе Калин Русев (Veloraptor), а при жени мастърс Ася Борисова (Мамут) бе единствената, която започна и завърши дългия маршрут.

По него имаше и категория извън държавния шампионат, в която се включиха общо 9 участници. Сред тях най-бърз бе Александър Андреев (Velosigners) при мъже елит; Ралица Тимева бе единствената при жени елит, а Michael Lever (Avocet RC) бе най-бърз при мъже мастърс.

За младежите стартът за ДЛОШ беше по средното (вече) трасе – 47 км. Най-бърз при юношите бе Деян Станоев (Veloraptor), следван от съотборника си Ростислав Костадинов и Никола Илиев (КК „Варна“) на третото място. При девойките Йоана Вълканова (COOP) се състезаваше сама в категорията, но за протокола ще споделя, че в първата част от надпреварата тя се движеше плътно „в пакет“ с водачките при жени елит.

Иначе по средното трасе стартираха над 180 участници. Най-много от тях формираха категорията мъже-елит, в която класирането оглави Александър Жеков (Blue Rocks). При жени елит най-бърза бе Спасиана Миленова; при мъже мастърс – Димитър Михайлов, а при жени мастърс – Теодора Малчева (СК Хемус Троян).

По най-краткото трасе, хоби 37 км, което е и най-леко като терен, участваха най-много хора. Най-бърз при мъжете бе Иван Ганчев (Вело Царево); при мъже мастърс Георги Желев (Костенурките); при жените – Грета Димитрова; при жени мастърс Диана Георгиева (КК Монтана); при юношите – Преслав Кожухаров (К.К.“Лястовица-1905″Казанлък); при девойките – Райна Костова (Три Тийм Варна).

Любителите на дуатлона (37 км колоездене + 22 км бягане) имаха отделно класиране, в което най-бърз при мъжете бе Иво Илиев (СК по Триатлон Плевен), а при жените Мишел Георгиева (Академията/Лъвско Сърце).

А пък аз не мога да не отбележа, че организацията на състезанието и фестивалната част, която по традиция е много добра, тази година бе на още по-високо ниво. Няма да изреждам всички детайли и подобрения, но мисля, че всеки, без значение дали идва за пръв или за пореден път, се е уверил в това.

Очаквайте още много снимки, информация и т.н. във Facebook страницата на събитието!

Харесва ли ви съдържанието на MTB-BG.com?

Искате ли и занапред да има достатъчно от него? Вече можете да подкрепите дейността ни чрез Абонамент за физически лица.