Световна купа 2017 | ХСО 1 кръг | Нове место, Чехия

На 20-21 май в чешкия град Нове место бе дадено началото на сериите за Световната купа и в дисциплината крос-кънтри. След топло време през цялата седмица, в събота и неделя застудя, но дъждът се размина, така че пътеките останаха сухи, дори леко прашни, а условията за каране като цяло бяха идеални. През 2016 г. на същото място се проведе Световното първенство по ХСО и сезон 2017 започна по начина, по който завърши предишния – световните шампиони грабнаха и първите златни медали за тази година!

Започваме с кратък обобщаващ видеоклип от старта в Чехия:

Тези, които разполагат с време да изгледат записите от преките предавания на RedBull.tv, могат да го направят чрез тези линкове:

Аника Лангвад (Specialized Racing) пое контрола в дамското състезание още от първата обиколка. Катерин Пендрел (Clif Pro Team), победителка в СК за 2016 г., първоначално държеше втората позиция, но две механични повреди я извадиха от състезанието. Така Забине Шпиц (Wiawis Bikes Pro Team) зае мястото ѝ, следвана от Линда Индерганд (Focus XC Team), като това класиране се запази до края на надпреварата.

По подобен начин се развиха нещата и при мъжете. Световният шампион Нино Шуртер (Scott-SRAM MTB Racing Team) към средата на състезанието се откъсна от единствения си преследвач – Давид Валеро (MMR Factory Racing Team), който удържа втората позиция до края, следван от победителя в СК за 2016 г. Жулиен Абсалон (BMC Mountainbike Racing Team).