Световна купа 2014, Уиндъм, САЩ – XCE#5, DHI#6, XCO#6

Продължаваме новините от СК с още по-пресните резултати от Уиндъм, който бе домакин и на трите дисциплини в периода 8-10 август.

XC елиминации

Трасето не поставяше кой знае какви технически предизвикателства пред участниците, което превърна надпреварата в спринт от старта до финала. При жените основната битка се разрази между Катрин Щирнеман, която поведе от старта, и Джени Рисведс, която успя да я изпревари при едно от стръмните изкачвания и в крайна сметка спечели състезанието. Второто място на Щирнеман обаче бе достатъчно, за да си гарантира титлата в крайното класиране при оставащ още само един кръг. Рисведс обаче ще трябва да се бори с Александра Енген за второто място в сериите.

При мъжете на стартовата линия за финалната гонка се подредиха същите четирима като предишната седмица в Мон-Сен-Ан. Този път обаче нямаше инциденти, а Катриел Андре Сото успя да излезе начело още в началото и с огромни усилия удържа позицията си до края, подложен на непрестанни атаки от страна на силните си съперници.

Запис от прякото предаване по RеdBull.tv можете да гледате тук: http://live.redbull.tv/events/361/2014-uci-mtb-world-cup-8-windham-xce/

Жени

1 Джени Рисведс (Швеция) Scott-Odlo Mtb Racing Team
2 Катрин Щирнеман (Швейцария) Sabine Spitz Haibike Pro Team
3 Синди Монтамболт (Канада)
4 Клое Удръф (САЩ)

Временно класиране:

1 Катрин Щирнеман (Швейцария) 225 т.
2 Александра Енген (Швеция) 160 т.
3 Джени Рисведс (Швеция) 160 т.

Мъже

1 Катриел Андре Сото (Аржентина) MMR Bikes Pro Team
2 Зимон Гегенхаймер (Германия)
3 Фабрис Мел (Белгия) Salcano Alanya
4 Даниел Федершпиел (Австрия) Ötztal Scott Racing Team

Временно класиране:

1 Фабрис Мел (Белгия) 157 т.
2 Пол ван дер Плоег (Австралия) 138 т.
3 Даниел Федершпиел (Австрия) 130 т.
4 Зимон Гегенхаймер (Германия) 124 т.
5 Катриел Андре Сото (Аржентина) 114 т.

Спускане

След като до момента при мъжете виждахме различен победител във всеки кръг, крайно време беше някой да повтори резултата си и този някой бе Джош Брайсленд. Младият британец показва в последните кръгове завидна устойчивост в резултатите и това го изведе начело не само в Уиндъм, но и във временното класиране, където  сякаш никога не е било толкова „напечено“, както през сезон 2014.

При жените пък с победа се отчете Емелин Раго, но Манон Карпентър остава лидер във временното класиране, а изходът от сериите съвсем не е решен.

Запис от прякото предаване по RеdBull.tv можете да гледате тук: http://live.redbull.tv/events/364/2014-uci-mtb-world-cup-8-windham-dhi/

Ето ги резултатите, както и временното класиране:

Жени

1 Емелин Раго(Франция) Lapierre Gravity Republic 0:02:40.100
2 Рейчъл Атертън (Великобритания) GT Factory Racing 0:00:02.886
3 Трейси Хана (Австралия) Hutchinson UR 0:00:06.948
4 Манон Карпентър (Великобритания) Madison Saracen Factory Team 0:00:08.727
5 Тане Сийгрейв (Великобритания) FMD Racing 0:00:09.456

Временно класиране жени

1 Манон Карпентър (Великобритания) Madison Saracen Factory Team 1180 т.
2 Емелин Раго(Франция) Lapierre Gravity Republic 1110 т.
3 Рейчъл Атертън (Великобритания) GT Factory Racing 1060 т.

Мъже

1 Джош Брайсленд (Великобритания) Santa Cruz Syndicate 0:02:24.300
2 Аарън Гуин (САЩ) Specialized Racing DH 0:00:01.581
3 Трой Броснан (Австралия) Specialized Racing DH 0:00:02.123
4 Самюел Бленкинсоп (Нова Зеландия) Lapierre Gravity Republic 0:00:03.212
5 Брук Макдоналд (Нова Зеландия) Trek World Racing 0:00:03.267
6 Майкъл Джоунс (Великобритания) Chain Reaction Cycles.Com / Nukeproof 0:00:03.402
7 Самюел Хил (Австралия) Chain Reaction Cycles.Com / Nukeproof 0:00:03.589
8 Джордж Браниган (Нова Зеландия) Trek World Racing 0:00:03.845
9 Джоузеф Смит (Великобритания) Chain Reaction Cycles.Com / Nukeproof 0:00:03.862
10 Мануел Грубер (Австрия) 0:00:03.928

Временно класиране мъже

1 Джош Брайсленд (Великобритания) Santa Cruz Syndicate 1007 т.
2 Трой Броснан (Австралия) Specialized Racing DH 964 т.
3 Аарън Гуин (САЩ) Specialized Racing DH 925 т.
4 Самюел Хил (Австралия) Chain Reaction Cycles.Com / Nukeproof 802 т.

Крос-кънтри

Катерин Пендрел бе най-бърза при жените по сухото и прашно трасе в Уиндъм, докато при мъжете победител отново стана Нино Шуртер, макар че Жулиен Абсалон продължава да води във временното класиране.

Жени

1 Катерин Пендрел (Канада) Luna Pro Team 1:25:47
2 Таня Жакели (Словения) Unior Tools Team 0:00:29
3 Аника Лангвад (Дания) Specialized Racing XC 0:00:32
4 Йоланда Неф (Швейцария) Liv Pro XC Team 0:00:36
5 Блаза Клеменсич (Словения) Feenstra Felt Pb Kenda Bike Team 0:01:24

Временното класиране след петия кръг изглежда така:

1 Йоланда Неф (Швейцария) Liv Pro XC Team 1050 т.
2 Катерин Пендрел (Канада) Luna Pro Team 790 т.
3 Таня Жакели (Словения) Unior Tools Team 788 т.
4 Емили Бати (Канада) Trek Factory Racing 700 т.
5 Забине Шпиц (Германия) Sabine Spitz Haibike Pro Team 680 т.

Запис от прякото предаване по RеdBull.tv можете да гледате тук: http://live.redbull.tv/events/362/2014-uci-mtb-world-cup-8-windham-xco-women/

Мъже

1 Нино Шуртер (Швейцария) Scott-Odlo MTB Racing Team 1:40:58
2 Жулиен Абсалон (Франция) Bmc Mountainbike Racing Team 0:00:06
3 Лукас Флюкигер (Швейцария) BMC Mountainbike Racing Team 0:00:16
4 Даниел Макконел (Австралия) Trek Factory Racing 0:00:22
5 Матиас Флюкигер (Швейцария) Stöckli Pro Team 0:01:12
6 Мануел Фумик (Германия) Cannondale Factory Racing 0:01:27
7 Серджо Мантекон Гутиерес (Испания) Trek Factory Racing 0:02:04
8 Стефан Темпие (Франция) BH-Suntour-KMC 0:02:27
9 Флориан Фогел (Швейцария) Scott-Odlo MTB Racing Team 0:02:40
10 Ралф Наф (Швейцария) BMC Mountainbike Racing Team 0:03:16

Временно класиране:

1 Жулиен Абсалон (Франция) Bmc Mountainbike Racing Team 1290 т.
2 Нино Шуртер (Швейцария) Scott-Odlo MTB Racing Team 1080 т.
3 Даниел Макконел (Австралия) Trek Factory Racing 840 т.

Запис от прякото предаване по RеdBull.tv можете да гледате тук: http://live.redbull.tv/events/363/2014-uci-mtb-world-cup-8-windham-xco-men/