Rocks n’ Roll 2013 – репортаж от организаторите

Здравейте,

Макар и със закъснение публикуваме този кратък репортаж, тъй като натрупалите се ангажименти не ни дадоха време за това по-рано.

На 18 и 19 май 2013 г. се проведе двуетапното велорали “ROCKS ‘N ROLL”.

Първия ден стартираха 44 състезатели от площада на гр.Чипровци. До финала в с. Горни Лом участниците преминаха 32 км, от които половината представляваха едно голямо изкачване до вр. Горно Язово (1573 м) с 1200 м денивелация, а останалата половина – спускане до финала.

Състезателите бяха разделени в 4 групи: мъже елит, мъже хоби, жени и юноши.

От мъжете елит, преминали по трасето, завършиха на първо място Людмил Хранов от София, на второ Мирослав Михайлов от Враца и Огнян Кьосев от Враца на трето. Емил Иванов от Велоклуб «Герак» пръв се изкачи до вр. Горно Язово.

Имаше и елитни състезатели, които объркаха трасето поради преголямо количество адреналин, което създаде впоследствие някои полемики при награждаването. Но пък те получиха поощрителни награди за най-добро време. Това бяха: Емил Иванов от Враца, американецът Джереми Улф, който не успя да участва във втория ден от надпреварата поради повреда в колелото, и Теодор Петров от София.

Купата от първия ден за най-бърз хоби състезател взе Роберт Спириев от Сандански, Виктор Мирославов от Монтана беше най-бърз сред юношите. При жените първо място зае Маргарита Ангелова, София.

Вторият ден състезателите вече бяха 64, благодарение на многото нови попълнения от Белоградчик и Видин, които се включиха във велоралито. Трасето бе с подобна на предния ден трудност, но по-леко за каране поради разнообразния хълмист терен. Отново 30 км сред живописните Белоградчишки скали.

Състезателите в категория елит качиха допълнително до х. „Планиница“ и спуснаха по една от най-красивите пътеки за планинско колоездене до Белоградчик. Първи финишира Юлиян Йорданов от Димово, област Видин. На 4 и 15 минути след него завършиха Христо Смилков и Мартин Линков от София.

В клас «хоби» най-бърз беше Валентино Кътев, който грабна и голямата награда – алуминиев велосипед на Крос. След него завършиха Мартин Иванов и Мартин Вълчанов.

класиране ‘хоби’ – Белоградчик

При юношите на първо място се класира Николай Вътев от Белоградчик, а при жените отново Маргарита Ангелова от София.

Подбедителите в категория ‘елит’ – Юлиян Йорданов от Димово – 1място и Мартин Линков от София – 3 място

Събитието бе организирано от Велоклуб “СКАЛА” – гр.Белоградчик и Велоклуб “ГЕРАК” – Враца с подкрепата на община Белоградчик, община Чипровци, велоспеди Крос, магазин за спортна екипировка Стената, Крафт, Редбул, винарска изба Боровица, хан Мадона, интернет кафе “New space”, Белоградчик, къща за гости “Гето”, Агенция за регионално развитие и Бизнес център – Видин, земеделските производители Васил Рангелов и Цветомир Цанков.