Още веднъж за Световната купа по спускане в Сношуу, САЩ – този път фокусът е върху категория мъже елит, където нещата също се обърнаха в рамките на последните две състезания. Лоик Бруни караше прецизно, бързо и безгрешно, което му донесе второ място в предпоследния и първо място в последния кръг. За разлика от него, водачът във временното класиране Тибо Дапрела бе споходен от падания, като най-сериозното от тях доведе до счупване и операция на малкия пищял, което го извади от играта. Лорис Вержие, който бе следващ по точки, също допусна грешка във финалното си спускане и така Бруни триумфира за втори път в кариерата си като победител в крайното класиране за Световната купа.