Не е учудващо, че при три почивни дни от 20 до 22 септември, организираните карания и събития са много. Едно от състезанията, в които може да се включите на 21 септември, неделя, е „Предизвикай Странджа“ 2025, организирано от клуб „Вело Царево“.

Предизвикай Странджа – изпитанието, което ще те накара да усетиш силата си!
На 21 септември 2025 г. в сърцето на Царево те очаква състезание, което не е за всеки, а за онези, които обичат адреналина, предизвикателствата и свободата!
Старт: центъра на гр. Царево
Маршрут: малко над 30 км пресечен горски терен с над 500 м положителна денивелация;
Царево – Дългата поляна – Балиево – Калинов врис – кв. Василико – Царево, преминаващ през живописните територии на с. Изгрев.
Най-високата точка – м. Дългата поляна (400 м н.в.) ще ти отнеме дъха не само от усилие, но и от гледката!
Подкрепителен пункт на 14-ия километър, за да ти даде сили да продължиш.
Тази година сме подготвили лека промяна в трасето – направихме го още по-предизвикателно, за да усетиш истинския дух на Странджа и да тестваш границите на издръжливостта си!
Благодарение на Община Царево и нашите партньори, призьорите ще бъдат отличени със специални награди!
А най-хубавото? Около датата има дълъг уикенд с почивни дни – идеален момент да съчетаеш състезанието с няколко дни край морето. Наслади се на приятното септемврийско време, възползвай се от възможността за плаж и зареди тялото и душата си!
И ако все още се чудите къде да изкарате Деня на независимостта и прекрасния уикенд, който предстои – отговорът е ясен: в Царево, с колело, сред Странджа и край морето!
Задължително е носенето на каска и застраховка за спортисти и изправен велосипед.
Регистрирай се още днес само с няколко клика: https://strandzha.velotsarevo.com/registration/
Събитие във Facebook: https://www.facebook.com/events/702031932215676/
Излез от зоната си на комфорт! Усети планината! Преодолявай граници! Наслади се на морето! Предизвикай Странджа!