Световна купа 2014, Леоганг, Австрия – DHI#4

Покрай голямото състезание в Пампорово и разни други новини, материали и карания, съвсем не ни остана време за чуждестранните състезания, а на 14-15 юни бе отметнат още един кръг от СК – четвъртият по спускане в Леоганг, Австрия. И най-важното за този кръг е, че в него взеха участие и доста българи.

Нашите състезатели се бяха организирали главно благодарение на Светлин Гатев – баща на един от най-бързите ни спускачи, Стивиан Гатев. Колкото и иронично да звучи обаче, Стиви пропусна карането в Леоганг заради контузия, затова пък десетина човека успяха да пробват тежкото трасе и сериозната конкуренция в този най-висок клас надпревара. Е, да ви съобщим някакви впечатляващи резултати не можем – нашите момчета не успяха да прескочат квалификациите, но въпреки това съм сигурен, че са видяли, разбрали, понаучили туй-онуй, с други думи – натрупали са опит.

Иначе, ако не сте гледали прякото предаване по RedBull.tv, можете да гледате записа от него тук: http://live.redbull.tv/events/357/2014-uci-mtb-world-cup-6-leogang-dhi/

Голямата новина от този кръг е, че Джош Брайсленд най-сетне се добра до върха. Младият британски състезател на отбора Santa Cruz Syndicate от години демонстрира страхотни умения и потенциал за първите места, последните му няколко състезания бяха особено убедителни, но все малко не му достигаше за първото място. Сега обаче, когато най-бързият в квалификацията, Лоик Бруни, падна при финалното си спускане, времето на Брайсленд остана запечатано на дисплея като най-добро за деня.

Останалата част от класирането също е доста интересна и доведе до още „по-завързано“ временно класиране – настоящият сезон се оказва един от най-оспорваните и непредсказуеми в историята на сериите – никой не доминира уверено над съперниците си, а победителите във всеки кръг са различни. Погледнете внимателно времената на мъжете и ще видите, че първите 10 са се събрали в рамките на 3 секунди!