Световна купа 2014, Албщат, Германия – XCO#4, XCE#3

Последните седмици са интензивни откъм състезания не само в България. Още три старта от Световната купа се изнизаха в края на май и началото на юни. От 30 май до 1 юни в Германия се проведоха четвърти кръг в дисциплината ХСО и трети в ХС елиминациите. Вижте набързо резултатите от тези състезания:

XC елиминации

Трасето не беше особено технично, но като наклони бе разчупено и динамично, имаше и доста равни, прави участъци, които караха състезателите да спринтират с максимална сила, за да избегнат атаките на съперниците си, тъй като в останалите част изпреварването беше трудно.

Жени

1 Катрин Щирнеман (Швейцария) Sabine Spitz Haibike Pro TeamАлександра Енген (Швеция) Ghost Factory Racing
2 Александра Енген (Швеция) Ghost Factory Racing
3 Linda Indergand (Swi) Strüby-Bixs Team
4 Anne Terpstra (Ned) Betch.Nl Superior Brentjens Mtb Racing Team

Катрин Щирнеман и Александра Енген размениха местата си от предишния кръг, но във временното класиране Енген остава лидер със 160 т., а Щирнеман е в догонваща позиция със 125 т.

Мъже

1 Фабрис Мел (Белгия) Salcano Alanya
2 Пол ван дер Плоег (Австралия)
3 Патрик Люти (Швейцария)
4 Леандре Бушар (Канада)

Победителят тук бе решен с финален спринт и фотофиниш. Макар и на второ място в този кръг, Пол ван дер Плоег излезе начело във временното класиране, закръгляйки резултат от 100 т., но те са само с три повече от тези на Фабрис Мел, така че изходът за крайната титла ще бъде оспорван.

5 Катерин Пендрел (Канада) Luna Pro Team 0:03:53

Седем обиколки трябваше да направят жените и в тях французойката Паулин Феран Прево доказа, че победата ѝ в предишния кръг не е била случайна. Тя поведе колоната още от първата обиколка и до края само увеличаваше преднината си. Гун-Рита Даале Флеся също имаше добър ден и завърши на второ място. С това тя се изкачи до същата позиция и във временното класиране, където водач е Йоланда Неф.

Временното класиране след четвъртия кръг изглежда така:

1 Йоланда Неф (Швейцария) Liv Pro XC Team 650 т.
2 Гун-Рита Даале Флеся (Норвегия) Multivan Merida Biking Team 560 т.
3 Паулин Феран Прево (Франция) Liv Pro XC Team 500 т.
4 Забине Шпиц (Германия) Sabine Spitz Haibike Pro Team 480 т.
5 Таня Жакели (Словения) Unior Tools Team 458 т.