Вторият кръг в дисциплините крос-кънтри и крос-кънтри елиминации бе в Чехия, в Нове место на Морава. По-долу можете да видите класирането в двете дисциплини, както и връзки към няколко репортажа от състезанията.
Крос-кънтри елиминации (XCE) #2, жени
Изключително оспорван финал при жените, в който последните метри решиха изхода от битката за първите три места.
1 | Джени Рисведс (Швеция) | ||
2 | Катрин Стирнеман (Швейцария) Sabine Spitz Haibike Pro Team | ||
3 | Александра Енген (Швеция) Ghost Factory Racing Team | ||
4 | Ева Лехнер (Италия) Team Colnago Sudtirol |
Временно класиране жени:
1 | Александра Енген (Швеция) Ghost Factory Racing Team | 90 | т. |
2 | Джени Рисведс (Швеция) | 80 | т. |
3 | Катрин Стирнеман (Швейцария) Sabine Spitz Haibike Pro Team | 80 | т. |
4 | Надин Рийдер (Германия) Topeak Ergon Racing Team | 40 | т. |
Крос-кънтри елиминации (XCE) #2, мъже
Тук финалният рунд бе белязан от технически проблеми (спукани гуми) за двама от участниците.
1 | Кента Галагър (Великобритания) Superior Brentjens Mountainbike Racing Team | ||
2 | Кристиян Фафел (Германия) | ||
3 | Зимон Гегенхаймер (Германия) | ||
4 | Миха Халцер (Словения) |
Временно класиране мъже:
1 | Даниел Федершпийл (Австрия) Ötztal Scott Racing Team | 80 | т. |
2 | Кента Галагър (Великобритания) Superior Brentjens Mountainbike Racing Team | 60 | т. |
3 | Кристиян Фафел (Германия) | 60 | т. |
4 | Миха Халцер (Словения) | 55 | т. |
Репортажи от тези стартове на английски език можете да прочетете тук:
UCI – репортаж
CyclingNews – репортаж жени
CyclingNews – репортаж мъже
Видеозапис от прякото предаване по RedBull.tv
Крос-кънтри с обиколки (ХСО) #2, жени
Първа победа за Таня Жакели и за Словения в кръг от СК! Състезателката на Unior Tools водеше дуел с Мая Влозчовска до последния завой, където полякинята се подхлъзна и падна, което ѝ отне възможността на атакува в последните метри.
1 | Таня Жакели (Словения) Unior Tools Team | 1:25:50 | |
2 | Мая Влозчовска (Полша) Giant Pro XC Team | 0:00:19 | |
3 | Катерин Пендрел (Канада) Luna Pro Team | 0:01:21 | |
4 | Александра Енген (Швеция) Ghost Factory Racing Team | 0:02:07 | |
5 | Ева Лехнер (Италия) Team Colnago Sudtirol | 0:02:19 |
Временно класиране жени:
1 | Таня Жакели (Словения) Unior Tools Team | 400 | т. |
2 | Мая Влозчовска (Полша) Giant Pro XC Team | 400 | т. |
3 | Ева Лехнер (Италия) Team Colnago Sudtirol | 390 | т. |
4 | Александра Енген (Швеция) Ghost Factory Racing Team | 290 | т. |
5 | Ирина Калентиева (Русия) Topeak Ergon Racing Team | 250 | т. |
Крос-кънтри с обиколки (ХСО) #2, мъже
Борбата за първото място отново бе между постоянните съперници Нино Шуртер и Жулиен Абсалон, които се откъснаха пред всички останали и в продължение на 4 обиколки се състезаваха почти гума до гума.
1 | Нино Шуртер (Швейцария) Scott Swisspower MTB Racing Team | 1:39:33 | |
2 | Жулиен Абсалон (Франция) BMC Mountainbike Racing Team | 0:00:03 | |
3 | Лукас Флюкигер (Швейцария) BMC Mountainbike Racing Team | 0:00:45 | |
4 | Томас Личер (Швейцария) Multivan Merida Biking Team | 0:01:02 | |
5 | Макс Плакстън (Канада) | 0:02:02 |
Временно класиране мъже:
1 | Нино Шуртер (Швейцария) Scott Swisspower MTB Racing Team | 320 | т. |
2 | Даниел Макконел (Австралия) Trek Factory Racing | 320 | т. |
3 | Лукас Флюкигер (Швейцария) BMC Mountainbike Racing Team | 300 | т. |
4 | Макс Плакстън (Канада) | 260 | т. |
5 | Томас Личер (Швейцария) Multivan Merida Biking Team | 250 | т. |
Кратки репортажи от тези стартове на английски език можете да прочетете тук:
UCI – репортаж
CyclingNews – репортаж жени
CyclingNews – репортаж мъже
Видеозапис от прякото предаване по RedBull.tv – жени
Видеозапис от прякото предаване по RedBull.tv – мъже