Купа Зарата 2013 – Наредба

Наредба Купа Зарата 2013

1. Място: Стара Загора
• Старт – парк „Аязмото“ (поляната северозападно от бадминтон площадките на върха)
• Финал – парк „Аязмото“ (същата поляна)

2. Програма: 21.04.2013 г.
• 08:45 – 10:00 часа – записване на състезателите и получаване на състезателните номера.
• 10:00 часа старт групи до 16 г. и награждаване на победителите.
• 11:30 часа старт групи над 16 г.
• 15:00 – 16:00 – награждаване на победителите в групите над 16 години и закриване.

• Жени

Минимален брой състезатели в група – 4. При липса на тази бройка групата се разпада и при желание състезателите участват в по-горната група /отнася се за групите над 16 години/.

4. Изисквания към състезателите:
Всеки участник е длъжен:
• Да участва с изправен велосипед, да ползва каска и ръкавици по време на състезанието.
• Да има сключена застраховка „Злополука“,  валидна за периода на състезанието, за минимална стойност 1000 лв. (Велоклуб „Зарата“ не поема отговорност за застраховането на участниците).
• Състезателите, които нямат навършени 18 години, представят писмена декларация от родителите в която се упоменава, че те разрешават да участвате в състезанието – не се изисква при присъствие на родител или настойник.

5. Класиране и награди:
Класирането е индивидуално по възрастови групи. Победителите в отделните групи ще получат медали и предметни награди.