Записването за велорали „Drag Черни връх“ 2011 започна!

Наредбата за състезанието вече е готова – можете да я видите под логото. Ако случайно сте забравили, датата е 1 октомври, трасето е добре познатото от Бояна до Черни връх и обратно.

Наредба

за осмото поред провеждане на състезание по планинско колоездене, дисциплина крос-кънтри велорали “Drag – Черни връх”

1.Организатор: DRAG

Медийни партньори :
Пробайк – българската вело медия
MTB-BG – българският сайт за планинско колоездене
Списание “360”

Състезанието ще се проведе на 1.10.2011 г. /събота/

Старт/Финалът ще е на площада при Боянското ханче в кв. Бояна (под Боянската черква).

Дължина на състезателно трасе – 42 км, обща денивелация 3300 м.

Застраховането е задължително и ще може да се извършва и на място.

Събота 1 октомври

– 8:00 – 9:15 ч.-  Записване на място и раздаване на номерата – Боянско ханче.

– 17:00 финал Бояна
При преминаване през тези конторли в по-късен час от посочения, времето на състезателя няма да се взема предвид в крайното класиране, но всички преминали разстоянието състезатели ще бъдат записани във финалния протокол.

5. Изисквания към състезателите:
Състезанието ще се провежда съгласно правилника на Международния колоездачен съюз. Всеки състезател е длъжен:

• да спазва Правилника за движение по пътищата
  • преминаване през всички конторлни пунктове (при липса на дори една, резултатът на състезателя не се зачита в класирането)
  • преминаване само по маркираното трасе
  • такса участие – при предварително записване: 15 лв. На място в деня на съзтезанието – 30 лв.

Състезателят трябва да финишира с велосипеда, с който стартира!

6. Групи :

• Жени, родени преди 31.12.1993 г.
  • Девойки, родени 01.01.1994 г. – 31.12.1995 г.
  • юноши младша възраст, родени 01.01.1996 г. – 31.12.1997 г.
  • юноши старша възраст, родени 01.01.1994 г. – 31.12.1995 г.
  • мъже любители, родени преди 31.12.1993 г.
  • ветерани, родени преди 31.12.1971г.
  • отборно (отбор минимум 2 състезателя)

Ако в една категория има по-малко от 5 участника, организаторите си запазват правото да ги обединят в класирането с друга група.

7. Класиране и награди:
Класирането е индивидуално и отборно по време.При отборите се допуска до 2 минути разлика във времената на всяка контрола, като при неспазване на това изискване резултатите на състезателите се зачитат само в индивидуалното класиране. Ще се наградят и най-добрият катерач и респективно спускач. Награден фонд – 1500 лв. под формата на ваучери за продукти в магазините на „Веломания“ и нашите партньори.

8. Телефон за спешна помощ на 01.10.2011:

Краен срок за подаване на заявки и заплащане на таксата за участие 30.9.2011г. до 12.00 часа.