Хоталич

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Хоталич

Мнениеот Admin » Сря Май 21, 2008 12:01 am

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Сря Май 21, 2008 7:46 am

маршрутът изглежда излючително приятен за разходка
ОБАЧЕ защо и на трите снимки с колоездачи
те са без каски :dunno:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот MeTyYyY » Сря Май 21, 2008 7:54 am

@kotka12 маршрутчето в наистина приятно за разходка след работа. При това маршрута описан в статията е един от многото, който водят към Хоталич. А относно каските все още не мога да им докажа, че те са задължителен атрибут при каране, а не просто украса. Кофтито е, че повечето хора имат каски но не ги използват :(!: :(!: :(!: и един път ще се случи това да имат нужда от каска и да са без нея. :V: :V: :V:
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот bojidar » Сря Май 21, 2008 11:31 am

Много умно написано, от другата седмица само с каска.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Momchil » Сря Май 21, 2008 11:41 am

Еми така трябва да е :agree:
Аватар
Momchil
 
Мнения: 140
Рейтинг: 928
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:07 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Sky_Knight » Сря Май 21, 2008 12:11 pm

@Всички Това че са без каски не е фатално, тъй като мисля, че това са снимки от изкачването. Аз също карам без каска в посока нагоре. Някак си дебилно ми се струва да се движа с 7 км/ч и да съм се опасал. Не че и така не съм се пребивал де... :D По-скоро странното е, че не виждам никъде по тях помен от каска. Нито на гърба, нито никъде окачена някъде...

Но пък предполагам, че са карали бавно и спокойно, поради насочеността на маршрута "Маршрутът има не толкова "екстремна" стойност, колкото туристическа, защото се използва от севлиевци за отдих и почивка на чист въздух."
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот L-E-G-O » Сря Май 21, 2008 4:15 pm

Скоро не съм се качвал до разкопките :^:
Ако има навити за вечерно каране, но до горните и спускане по стапалата да слага фара и да идва :idea:
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот MeTyYyY » Сря Май 21, 2008 6:18 pm

Sky_Knight написа:@Всички Това че са без каски не е фатално, тъй като мисля, че това са снимки от изкачването. Аз също карам без каска в посока нагоре. Някак си дебилно ми се струва да се движа с 7 км/ч и да съм се опасал. Не че и така не съм се пребивал де... :D По-скоро странното е, че не виждам никъде по тях помен от каска. Нито на гърба, нито никъде окачена някъде...

Но пък предполагам, че са карали бавно и спокойно, поради насочеността на маршрута "Маршрутът има не толкова "екстремна" стойност, колкото туристическа, защото се използва от севлиевци за отдих и почивка на чист въздух."


Да и аз миналата седмица точно върху това мислих и както го мислих един клон ми падна върху каската. Ебаси късмета :D :D :D
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот botroid » Сря Май 21, 2008 6:50 pm

Маршрута изглежда повече от скромен, ама такава е местността около Севлиево, подходяща за отдих и леко връткане в пенси стил, но не и за нещо сериозно. Не изглежда никак привлекателно, че за да се стигне до маршрута, трябва да се мине през квартал населен с етническо малцинство, особенно ако се кара самостоятелно. Прави впечатление и липсата на изградени навици за обезопасяване и лична защита (носене на каски и протектори) у севлиевските велотуристи, което се обяснява с малкия наклон и нищожната денивелация на пътищата по които карат.
Севлиевския район обаче е супер за шосейно колоездене, широки и сравнително добре поддържани пътища, с малко движение на коли (като се изключи магистралата и главния път ГБ-СВ).
И една поправка: баира над Севлиево погрешно е написан като "Крушенкия", а всъщност е "Крушевския", което идва от с.Крушево което се намира в тази местност. Официалното име на баира е Севлиевски височини.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Мнениеот 4getcredo » Сря Май 21, 2008 10:01 pm

botroid написа: Севлиево и колоездачите му suck

:offtopic:
А ти да не си случайно от Габрово??? :rofl:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот MeTyYyY » Сря Май 21, 2008 11:53 pm

botroid написа:Маршрута изглежда повече от скромен, ама такава е местността около Севлиево, подходяща за отдих и леко връткане в пенси стил, но не и за нещо сериозно. Не изглежда никак привлекателно, че за да се стигне до маршрута, трябва да се мине през квартал населен с етническо малцинство, особенно ако се кара самостоятелно. Прави впечатление и липсата на изградени навици за обезопасяване и лична защита (носене на каски и протектори) у севлиевските велотуристи, което се обяснява с малкия наклон и нищожната денивелация на пътищата по които карат.
Севлиевския район обаче е супер за шосейно колоездене, широки и сравнително добре поддържани пътища, с малко движение на коли (като се изключи магистралата и главния път ГБ-СВ).
И една поправка: баира над Севлиево погрешно е написан като "Крушенкия", а всъщност е "Крушевския", което идва от с.Крушево което се намира в тази местност. Официалното име на баира е Севлиевски височини.


Да този маршрут е доста скромен и е точно за почивка. Все пак се взема целия в двете посоки за около час. Има други по-хубави и по-големи маршрути, които все още са в процес на опознаване. Но тях ще ги има в отделна по-голяма и по-правилно написана статия ;) А относно каските и протекторите , както вече казах все още не са разбрали хората за какво служат. Аз като зная и не си ги свалям. А относно квартала с етносите. Той може да се заобиколи със смяна на началната точка на маршрута, а тогава и карането по черен път става повече. Божидар е описал този вариант, защото си пада шосейкаджия :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот bojidar » Чет Май 22, 2008 6:57 am

Като че ли не го чувам от теб за първи път, но не ти си човека, който ще ми казва как да карам, не съм ти малките, които разтягаш наляво и надясно, но не те обвинявам, падането на клона ти е оказало влиание върху функцията на мозъчните ти клетки.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот Antares » Чет Май 22, 2008 7:23 am

Ауу... извинявай за минуса. Без да искам беше, целех се в плюса! Честна пионерска!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот bojidar » Чет Май 22, 2008 7:37 am

Просто най- много се засегнах от коментара му, че статията не е написана както трябва, да я напише той, като знае повече и без това, явно си няма друго занимание, но явно някой хора от добро не разбират или пък си мислят, че са повече от другите и това ме дразни най- много но това си е българският манталитет, ако не я написах тази статия нямаше да може да ми слагате минусите, почти не чух добра дума и никой не ми оцени труда, ще се замисля за друг път, дали да споделям втори път, но както и да е в България сме все пак. и това ме дразни най- много
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот MeTyYyY » Чет Май 22, 2008 7:50 am

Хаха точно, че карах с каска и клонът не е оказал влияние. За разлика от това ако беще паднал на главата на някой от вас. За статията, не че се заяждам, даже оценявам трудът ти. Но преди това да беше обсъдил това с някого. Най-малкото щяхме да ти дадем снимки, на който сме с каски. Да не говорим пък за още колко неща щяхме да ти помогнем. Нали точно това ми е целта на мен, да обединя всички МТБ колоездачи тук, а ти правиш точно обратното. Но щом си решил, че не сме достигнали нивото ти. Прав ти път и успех в бъдещите начинанията, аз вече с теб не се занимавам.
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот kotka12 » Чет Май 22, 2008 8:12 am

тюююю, д`еба тва късогледство
и аз не улучих :bigeyes:

каската пази от доста неща
/стига, разбира се, да прецениш, че си струва да си пазиш главата/
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот bojidar » Чет Май 22, 2008 8:19 am

Извинявай нищо лично, не си подбрал правилните методи за обединение на хората с това общо хоби, вместо да ми вдигнете малко рейтинга, зара ди това че съм написал статията, вие правите точно обратното, но то си е България
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот kotka12 » Чет Май 22, 2008 8:31 am

тази мантра-оправдание "То си е България"
звучи като всички останали - "Всеки народ си заслужава управниците"
"Прост народ-проста държава"
и прочее

след като мислиш, че Мето не обединява хората както трябва
защо не опиташ ти????
или седнете и обсъдете заедно какво може да се направи
и как???
никой не ти е дал минус, защото си написал статия
а защото си се заяждал
на фона на полека-лека създаващата се тенденция
да се кара с каска
едно твое изказвнае срещу каските влошава положението :dunno:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Antares » Чет Май 22, 2008 12:43 pm

Ако си написал статията, целейки да си вдигнеш рейтинга - лошо.

Браво за труда, но критиката остносно каските не е била в никакъв случай злонамерено заяждане(макар и методите й да са такива понякога), а напротив - градивна критика. Причината всички да вдигат врява за тези каски не е от вело-снобизъм (вижте ме колко яко съм екипиран), ами защото почти всеки един във форума може да си спомни поне един случай, в който въпросната каска му е спестила сериозни проблеми. Да не казвам живота...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот overdoze15 » Чет Май 22, 2008 1:56 pm

Маршрутат е супер ама карам надоло по него ина4е това с каските наистина караите с каски аз от скоро по4наь и няколко пати ми спаси глава ;)
overdoze15
 
Мнения: 24
Рейтинг: 1158
Регистриран на: Чет Апр 17, 2008 12:42 pm

Мнениеот XTR » Чет Май 22, 2008 2:24 pm

Antares написа:Ако си написал статията, целейки да си вдигнеш рейтинга - лошо.

Браво за труда, но критиката остносно каските не е била в никакъв случай злонамерено заяждане(макар и методите й да са такива понякога), а напротив - градивна критика. Причината всички да вдигат врява за тези каски не е от вело-снобизъм (вижте ме колко яко съм екипиран), ами защото почти всеки един във форума може да си спомни поне един случай, в който въпросната каска му е спестила сериозни проблеми. Да не казвам живота...

Не да вдигне рейтинга, да вдигне финансовата сфера :D
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Чет Май 22, 2008 4:13 pm

С тези каски съвсем се чалнах, днес за n-ти път се качвам с челадинката в колата :D

Понякога докато шофирам се хващам в моментни странни мисли от рода на "хмм, на този завой май ще е добре да натисна малко и задната спирачка" или "уф, през тая дупка май по-добре да стана от седалката" :rofl:
Кротко планинско колоездене :: Изображение
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот XTR » Чет Май 22, 2008 4:32 pm

vladimir.dzhuvinov написа:С тези каски съвсем се чалнах, днес за n-ти път се качвам с челадинката в колата :D

Понякога докато шофирам се хващам в моментни странни мисли от рода на "хмм, на този завой май ще е добре да натисна малко и задната спирачка" или "уф, през тая дупка май по-добре да стана от седалката" :rofl:
:D :D
Аватар
XTR
 
Мнения: 540
Рейтинг: 1395
Регистриран на: Нед Фев 24, 2008 8:42 pm
Местоположение: neverland...

Мнениеот MeTyYyY » Чет Май 22, 2008 9:17 pm

vladimir.dzhuvinov написа:С тези каски съвсем се чалнах, днес за n-ти път се качвам с челадинката в колата :D

Понякога докато шофирам се хващам в моментни странни мисли от рода на "хмм, на този завой май ще е добре да натисна малко и задната спирачка" или "уф, през тая дупка май по-добре да стана от седалката" :rofl:

:offtopic:
Аз пък доста често като се возя до шофьора и като идва някой клон,който ще се удари в предноо стъкло инстинктивно си обръщам главата наляво :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот Antares » Чет Май 22, 2008 10:16 pm

А като освобождавате от скорост и пускате съединителя, опитвате ли да се откопчаете?
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MeTyYyY » Чет Май 22, 2008 11:43 pm

Antares написа:А като освобождавате от скорост и пускате съединителя, опитвате ли да се откопчаете?


Аз все още съм с платформи. Но другия месец мисля да минавам на клипсове и знае ли човек.... навици :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
MeTyYyY
 
Мнения: 158
Рейтинг: 1647
Регистриран на: Нед Дек 17, 2006 8:09 pm
Местоположение: Sevlievo

Мнениеот L-E-G-O » Пет Май 23, 2008 1:17 am

Голямо каране, голям off topic :dunno: Божидаре като търсиш обединение, до сега колко пъти си излизал и карал с нас? Колко пъти си идвал на пъмпа за по една бира? Статията е добра, но има доста по интересни маршрути около Севлиево.
Вода и RAM тръгнат ли ... нямат спиране
Аватар
L-E-G-O
 
Мнения: 264
Рейтинг: 1367
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 6:35 pm
Местоположение: Севлиево

Мнениеот bojidar » Пет Май 23, 2008 10:18 am

През седмицата съм на Търново, а през събота и неделя уча и излизам да карам за съвсем кратко, колко пъти да ви обяснявам, ако не си забравил идвах с ваз до скалата над язовира през ваканцията и четете по- задълбочено в никакъв случей не съм се заяждал за каските, естествено, че са безкрайно необходим, не случайно в Европа и бабите по улицата карат с каски, подразних се от това, че Мето, както го наричате, се заяжда с начина, по който е написана статията ( Админа, я е редактирал спрямо трака ), но както и да е наслушах се на безсмислени думи от хора, на които май не разбират български, когато се връщате от каране, имаш ли си идея колко ми е неприятно, че аз не съм могъл да дойда, мислиш ли че не ми се идва, сам съм си избрал този път, не случайно има лятна ваканция.
bojidar
 
Мнения: 266
Рейтинг: 988
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2005 2:21 pm

Мнениеот malyk_bongo » Нед Май 25, 2008 8:24 pm

хъхъ учи през нощта като мен :^: еее малко щи се спи после ама ще караш ;)
Аватар
malyk_bongo
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 12:34 pm


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dantass и 22 госта