Монтаж/демонтаж на задни венци на шлици

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Монтаж/демонтаж на задни венци на шлици

Мнениеот Admin » Пет Фев 01, 2008 8:27 pm

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот gurga4a » Пет Фев 01, 2008 8:49 pm

евала админ супер тема!още един голям въпрос на доста съфорумници се изясни..аре народе правете си го вече вкъщи по-подробно не може да бъде обяснено!
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пет Фев 01, 2008 8:58 pm

Е, целта ми не е била да подтиквам хората масово да си го правят вкъщи, просто да знаят в общи линии как става. А ако на някого му се налага да го прави по-често, тогава определено си струва да инвестира в необходимите инструменти, които в случая дори не са скъпи.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Пет Фев 01, 2008 9:34 pm

Аз бих допълнил следното: едно - две карания след монтажа на новата касета човек за всеки случай да провери дали не са се разхлабили.

Миналото лято в сервиза ми поставиха нова касета и я затегнаха с указания момент. През следващите дни имахме няколко карания, едното беше в Родопите по раздрънкан чакълест път. По едно време скоростите взеха да превключват трудно или пък спонтанно, появи се тракане при задната ос. Спрях да погледна задното колело и при свалянето му всички венци барабар с касетата се изнизаха от шлиците на земята. Уви, нямахме специалния шимански ключ за да ти затегнем обратно, но все пак успяхме да се приберем обратно в Пловдив на ход.
Кротко планинско колоездене :: Изображение
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта