Нов тип задни амортисьори от Magura

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Нов тип задни амортисьори от Magura

Мнениеот Admin » Чет Яну 10, 2008 1:26 am

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот WrathChild » Чет Яну 10, 2008 12:54 pm

Как ли ще се отрази на работата липсата на омасляване по триещите части... или може би е предвидено някакво локално смазване само за тях ?!
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот MIRO A » Чет Яну 10, 2008 1:57 pm

Едва ли ще има нужда от смазване. Като гледам тая гума по него ..... интересно е да се види на живо. :popcorn:
Live free or die trying
Аватар
MIRO A
 
Мнения: 777
Рейтинг: 971
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 5:15 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Чет Яну 10, 2008 2:45 pm

MIRO A написа:Едва ли ще има нужда от смазване. Като гледам тая гума по него ..... интересно е да се види на живо. :popcorn:


Глупости говориш.Естествено, че ще трябва смазване.Маншона предпазва от прахта и компания да навлиза в движещите се части.Но следствието е, че и по-дълго издържа с едно смазване.Мммм гледах списанието на магура за новите им продукти и доста добре са се справили.Ама само един шок видях пък тоя откаде се дяна нз :dunno: .Иначе браво добре са се справили с вилчоците кефат ме, но все още мисля, че РС са най-добрите. :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот URNEST » Чет Яну 10, 2008 3:37 pm

ACID BURN написа:Мммм гледах списанието на магура за новите им продукти и доста добре са се справили.Ама само един шок видях пък тоя откаде се дяна нз :dunno:

Ами то неслучайно пише, че може би ще излезе чак през 2009 и е нормално да го няма в текущите каталози.За сега е проект, прототип и предполагам тепърва ще бъде поставян на тестове.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Чет Яну 10, 2008 6:41 pm

Изображение

интересно ... но аз поне си запазвам доза скептицизъм

все още е рано да се гвори дали това нещо ще излезе на пазара. Магура са правили и преди револиционни разработки, без те да доживеят серия ... (за справка предшественика на WOTAN, само не се сещам за името). Респект към Магура за което де, защото критериите са им достатъчно високи даже за да спрат разработка нa нещо, малко преди да се появи на пазара, щом то не е ОК

малко не е ясно как ще се регулира рибаунда при тая система (макар че е деклариран такъв) и също така липсва локаут ... за платформа да не говорим. А това са все доста ценени вече неща за масовия ХС байкър.

@ACID BURN гелдай по внимателно ;)
Хугин-а не е нов ... но пък си е супер шок, ама и на супер цена
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот outfaced » Пон Яну 14, 2008 11:22 am

брошурка

нещо като локаут може би :confused:
Изображение

врътките в близък план
Изображение

This shock has been designed mainly for the use on frame geometries with linear linkage/swing arm, that do not need a rearshock with either lockout or a platform damper.


The shock works with NOTHING else but with.....AIR! The role of the "rubber boot" is crucial and one of the decisive parameters that care for the maintenance freedom and comfort.
Beside of that: no oil, no seals, no elastomers...


С две думи набляга се най вече на това, че няма да има нужда от никаква потдръжка. Удоволствието ще е обаче все за сметка на нещо друго си мисля ...


една интересна статия
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Яну 14, 2008 2:12 pm

outfaced написа:
The shock works with NOTHING else but with.....AIR! The role of the "rubber boot" is crucial and one of the decisive parameters that care for the maintenance freedom and comfort.
Beside of that: no oil, no seals, no elastomers...


С две думи набляга се най вече на това, че няма да има нужда от никаква потдръжка. Удоволствието ще е обаче все за сметка на нещо друго си мисля ...


Това за мен означава едно - амотисьор еднодневка. Няма лошо, стига да изкарва по повече от два сезона без ремонт - нещо в което аз лично се съмнявам, въпреки прословутия гумен маншон.

Edit: btw, за протокола - пише се "поддръжка" :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Harka » Пон Яну 14, 2008 2:29 pm

Аз пък се питам каква пък чак толкова поддръжка изисква един заден амортисьор? :dunno:


@bikerider:

Специално Magura-та ли визираш?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Пон Яну 14, 2008 2:55 pm

Harka написа:Аз пък се питам каква пък чак толкова поддръжка изисква един заден амортисьор? :dunno:



ами в немско бая се втилясват на тема поддръжка
хората обичат да си четат упътванията за скъпите играчки и да трошат луди пари да си ги пращат на края на всеки сезон за сервизиране при официални дилъри и тн.

пък Магура са немци де :)
за немския пазар съм сигурен, че това е аргумент, който ще продава
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikerider » Пон Яну 14, 2008 3:06 pm

Harka написа:@bikerider:
Специално Magura-та ли визираш?


Да. Нещо пропускам ли, че не съм дълбал обстойно из темата?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Brave » Пон Яну 14, 2008 3:14 pm

bikerider написа:Това за мен означава едно - амотисьор еднодневка. Няма лошо, стига да изкарва по повече от два сезона без ремонт - нещо в което аз лично се съмнявам, въпреки прословутия гумен маншон.

Извинявай, тъй като не съм много в час, какво те кара да мислиш, че този амортесьор ще изкарва малко? Нали все пак няма движещи се части, само един деформиращ се гумен балон? Ако правилно съм разбрал принципа му на действие, живота му ще зависи основно от качествата и дълготрайността на самата "гума", а поне при колите подобни решения имат многогодишен живот.
Brave
 
Мнения: 819
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 11:54 pm
Местоположение: Bulgaria, София

Мнениеот ACID BURN » Пон Яну 14, 2008 3:43 pm

http://www.singletrackworld.com/docs/mx ... 645f68b03a

Тая брошура я нямаше в списанието. :dunno: Абе няма и значение, защото ако ще си взимам шок ще е рс.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот bikerider » Пон Яну 14, 2008 6:35 pm

Brave написа:няма движещи се части?


Ти сериозно ли? Аз фабрично спукан балон не ща - искам си Маруся :D
И някакси мисля, че това под гумата е буталото, т.е този шок определено има движещи се части, най-малкото заради тампона и най-вече заради чертежа и едно нещо означено с L2 :)

После, има ли движение, значи има уплътнения, били те на въздушна камера, били те на буталото. Те стареят и трябва да се сменят периодично, което се нарича профилактика. Питам се кому са нужни тия басни за maintenance free? :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Пон Яну 14, 2008 7:02 pm

bikerider написа:
Brave написа:няма движещи се части?


Ти сериозно ли? Аз фабрично спукан балон не ща - искам си Маруся :D
И някакси мисля, че това под гумата е буталото, т.е този шок определено има движещи се части, най-малкото заради тампона и най-вече заради чертежа и едно нещо означено с L2 :)

После, има ли движение, значи има уплътнения, били те на въздушна камера, били те на буталото. Те стареят и трябва да се сменят периодично, което се нарича профилактика. Питам се кому са нужни тия басни за maintenance free? :)


Из едни други форуми се мотаят разни предположения за устройство, например нещо такова:

Изображение

Континентал също готвят нещо подобно ...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот outfaced » Пон Яну 14, 2008 7:11 pm

Nicht zuletzt in Sachen Wartungsfreiheit und Lebensdauer soll die »Airbox« neue Maßstäbe setzen.


и тия говорят за безкраен живот без поддръжка ;)
става много модна концепцията нещо

дид, евала за картинката
от два дена ровя за подобна
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Harka » Вто Яну 15, 2008 3:25 pm

Не се наемам да коментирам надеждността на бъдещата Magura и смятам, че спекулации в тази насока на този етап са неуместни.
Относно поддръжката на амортисьорите по принцип - факт е, че това понятие може особено много да варира в зависимост от марката, модела, предназначението, карача и, ако щете, късмета.
Факт е също така, че задният ОЕМ амортисьор на NRS-а не съм го ДОКОСНАЛ вече четвърта година. Вече две години и половина същото се отнася и за 5th Element-а на DH велосипеда ми... въпреки славата на Progressive като не особено надеждни амортисьори. :dunno:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Яну 15, 2008 3:52 pm

Harka написа:Не се наемам да коментирам надеждността на бъдещата Magura и смятам, че спекулации в тази насока на този етап са неуместни.


Ставаше дума за това, че тук спекулацията е по-скоро дело на Магура ;)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот outfaced » Вто Яну 22, 2008 5:35 pm

още информация "по случая" ... която зачетах по немските форуми

идеята е патент на Континенатл, който явно Магура са взели да доразработят. Континентал са имали такъв амортисьор още 85та година, но явно технологиите тогава не са позволили да се направи като хората.
В момента подобен амортисьор има в BMW HP2 Enduro и в малките мотори. Пише че някъде на сайта на БМВ трябвало да може да се вид, но аз поне не се ориентирах.

a това чудо е било представено 2003та от континентал
Изображение
на Евробайк изложението
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта