Слънчасах, жабунясах... Кара ми се!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Слънчасах, жабунясах... Кара ми се!

Мнениеот did » Пон Авг 23, 2004 1:49 pm

Връщам се аз тази сутрин от морето и какво заварвам:

1. Админ вече направил преди мен безкрайно вярната констатация, че една седмица без интернет се отразявала добре. Аз бих добавил: по-добре да са две седмици и да са и без радио, телевизия, вестници... Само импровизиран харпун, маска, шнорхел и много безпомощни животинки по морското дъно. А, и бира!:beer:.
Изображение

2. axelmax пак изригнал:bowdown::bowdown::bowdown:. Везувий същи!

3. Глинестата кал от Гела по рамката на колелото ми съвсем засъхнала и отказва да се маха от там, освен ако не си я закарам обратно в Родопите. Иначе не ще - не и харесвала пловдивската канализация.

Е, викам си, поне едната от точки 2 и 3 е поправима. Трябва да се действа.

И почнах едно действане...

Още не съм говорил с никого от пловдивската група, освен с велозавъра, с когото се засякохме на морето и той повдигна сериозната тема "А сега накъде?". Защото "Кога?" е ясно - тази събота и неделя (28 и 29 август), задължително с поне едно преспиване на някоя хижичка.

Оставям собствените си идеи за маршрут на заден план поне до сряда вечерта, когато ще ги обсъдим на сбирката на "Крива спица", и очаквам идеи, мнения и предложения.

Хайде, пишете кой е навит да ми прави компания два дни! Ще обсъдим и съобразим маршрута според заформящата се група.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Пон Авг 23, 2004 2:19 pm

Има много голяма вероятност една сплотена дружинка от клуб Баба Яга да се присъедини към начинанието Ви ( за момента около трима-четирима човека ) :)
Във връзка с това възникват няколко въпроса :
- Вероятно ще пристигнем в петък вечерта в Пловдив, можете ли да организирате резервации за спане ?
- Групата от Баба Яга не може да се сравнява с Крива Спица като въртене ... така че да не пречим на мероприятието ?
- Не е лошо да напишете маршрута тук ... и за храната - може ли да се разчита на хижата за нея ?


Ако се сетя още нещо, ще го напиша тук ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Авг 23, 2004 2:33 pm

:banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana:

Разбира се, че ще уредим нещата! Всичко ще бъде изчислено и изпипано. Подробностите ще ги оставя за след обсъждането в сряда, след като разбера поне приблизително кой е навит да идва и измислим адекватен маршрут. А за въртенето не се притеснявай никак. Ако знаеш в какъв мързелив период съм навлезнал...

Ей, откога го умуваме това междуградско мероприятие! Ама тоя път ще стане!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот naka76 » Пон Авг 23, 2004 4:44 pm

[quote="MOD"]

Има много голяма вероятност една сплотена дружинка от клуб Баба Яга да се присъедини към начинанието Ви ( за момента около трима-четирима човека ) :)
Във връзка с това възникват няколко въпроса :
- Вероятно ще пристигнем в петък вечерта в Пловдив, можете ли да организирате резервации за спане ?
- Групата от Баба Яга не може да се сравнява с Крива Спица като въртене ... така че да не пречим на мероприятието ?
- Не е лошо да напишете маршрута тук ... и за храната - може ли да се разчита на хижата за нея ?


Ако се сетя още нещо, ще го напиша тук ...


[/quote]



Преди време бях написал един маршерит за два дена с около 80 км на ден.Храбрино(5км асфалт и 13 черен път)-Тъмреш (5км Бутане 2км спускане)-Лилково (12 км пресечен път и 12 км спускане)-Орехово (10 км спускане асфалт)-Хвойна (15км асфалт изкачване)-Пашалийца (нощувка 8 км стръмно спускане)-Лъки (8 км асфалт нагоре-надоло)-Белица (8 км асфалт 3км черно нагоре-Родопското конче (8 км по пътека нагоре надоло)-Момин камък (6км надоло)-Беленташ (30 км надоло)и от тук или към Добростан и по пътеката към Асеновград или ако не ви се катери нагоре по асфалта.Като изключим асфалта до Храбрино и от Червен до Асеновград по другите асфалти за двата дена я срешнем 10 коли я не ги видим,а има какво да се види по тях!!! Ако сте навити кажете в четвъртък за да се обадя на хижата за да осигоря спането.Искам да предупредя че на ден има около 2000 метра деневилация,но разглеждаш един от най-дивите и най-красиви райони в Родопите.За петък вчерта мога да осигоря две двойни легла т.е. за четерима.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Авг 23, 2004 5:39 pm

Ми то да взема и аз дойда ли.:PТе Родопите са хубава планина, компанията още по-хубава:D, тъй че мога да се домъкна към петъка в Пловдив
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Пон Авг 23, 2004 7:46 pm

[quote="Persenk"]

Ми то да взема и аз дойда ли.:PТе Родопите са хубава планина, компанията още по-хубава:D, тъй че мога да се домъкна към петъка в Пловдив
[/quote]



Хаиди де!!!Какво чакаш :banana::banana::agree::usclap:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Пон Авг 23, 2004 9:04 pm

[quote="naka76"]

[quote="Persenk"]

Ми то да взема и аз дойда ли.:PТе Родопите са хубава планина, компанията още по-хубава:D, тъй че мога да се домъкна към петъка в Пловдив
[/quote]



Хаиди де!!!Какво чакаш :banana::banana::agree::usclap:
[/quote]


Ееее, суперррр!!!! Много ще е готино! :banana::banana::banana:

BTW, naka, ти що ми крадеш постовете бре? :eek3:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот naka76 » Пон Авг 23, 2004 9:33 pm

[quote="kagami"]
BTW, naka, ти що ми крадеш постовете бре? :eek3:
[/quote]


Как така?Аз си пуснах обява за Пловдивския окръг!!!!:dunno::^::^:

:evil:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 9:10 am

Относно настаняването... ми аз видях тука една обява

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/More/more3.JPG[/img]


Каква реклама, а! Какъв мениджмънт! Какъв маркетинг! Оферта, на която не можеш да откажеш!

Изглежда ми подходяща за хлебарки.


P.S. Сега сериозно: моля, не звънете на този телефон, щото е в Ахтопол.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Persenk » Вто Авг 24, 2004 9:23 am

[quote="did"]


[img]http://free.bol.bg/ddiidd/More/more3.JPG[/img]


[/quote]


Ами по морето така се примамват туристи - с нестандартни реклами :8D:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Вто Авг 24, 2004 9:48 am

Бургаската група от един или от двама байкари ще е ? ( Савко ще се присъедини ли питам )

Наистина се очертава много добро приключение ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 10:45 am

Та след като няма принципни възражения за маршрута, мака че не е окончателен, да дам малко напътствия за тези, за които изброените от Наката имена на села, хижи и местности не значат много:

За това каране не ви трябва много багаж! Спането е в хижа с доста прилични условия. Бях там преди по-малко от месец и нощувката беше 5лв на човек. В хижата работи барче с разнообразни напитки (безалкохолно, кафе, чай, бира...) и дребни залъгалки и сладки неща, а при предварителна заявка могат да приготвят и вечеря. Минава се през доста села, където лесно могат да се подновяват запасите от храна, така че при тръгването по няколко сандвича за двата дни в раница са напълно достатъчни. Сладките неща могат да се купуват по пътя. Чешми по маршрута има в изобилие, така че дори да е много горещо, повече от 1 литър бутилка е излишно да се носи. На Пашалиица вечер си е студено (все пак хижата е на над 1800 м.н.в.) и някаква връхна дрешка е просто задължителна. За инструментите е желателно да се стиковат нещата и всички да не носим едно и също, защото идеята е да караме заедно, в група и за удоволствие, а не като на състезание. Маршрутът се минава в рамките на два дни дори и ако нагоре честичко се тика, така че страшно няма.

Конкретно за маршрута:

1 ден: След неприятния момент с придвижване до с.Храбрино по асфалт между колите има още около 5км асфалтово катерене по много слабо натоварен път. Следва стъпване на черно и следващите 13 км са истинско удоволствие! Кара се покрай реката, която непрекъснато се пресича наляво и надясно. Картинката донякъде прилича на пътя, по който слезнахме от Мугла към Тешел покрай реката при карането след Гела, но тук се движим по плътна сянка и леееко си катерим и набираме височина към Тамръш. Оттам към Лилково изкачването в началото май е доста стръмно (аз не съм го минавал, но щом Наката е тикал...), но после нещата се оправят. Пътеката от Лилково към Орехово също не съм я минавал, но тя си е надолу, така че едва ли ще е проблем. Следва качване към Пашалиица през Павелско, като последните десетина километра са си доста сериозен баир с наклон около 10%, но даже и пеш изкачването не е повече от 3-4 часа.

2 ден: Започваме със спускане по 8 километров черен път към Лъки с постоянен наклон над 10%, чудесна видимост и потенциал за наистина високи скорости (на който му стиска и му позволява колелото). Ако пък предпочитате горска пътека, спускаща се стръмно на серпентини между дърветата и покрита с 10см слой шишарки, има и такава опция (през Югово). Следва прословутото каране покрай Белишката река, Шарпан депка, кончето, камънаците около Беленташ... много дъвкана тема! Там има също няколко варианта, които обаче е най-добре да се обсъждат на място според наличието на свободно време и желанието на карачите. Аз, например, с удоволствие бих пробвал тоя път да се издрапам отгоре на Караджов камък, но това не е определящо.

Ако имате други въпроси, давайте! Ще следя темата отблизо.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 11:15 am

... и да допълня: на Пашалиица имало 20 см сняг! Носете вериги!

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/2ocm.jpg[/img]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bikezilla » Вто Авг 24, 2004 11:21 am

велозавъра гласува с две ръце, два крака, една опашка и квито други завърски атрибури се сетите - За! маршрута 100% ще е интересен и приятен.;)
да бягаме у планината докат не са ни покосили пак кошмарни жеги :xx(:

конкретно за маршрута - при добър запас от време, подозирам че и с мойто завърско темпо може да се мине за два дни, така че Баба Яговците да не се притесняват, ще им правя компания на опашката:)

п.с. дид - благодаря за рачетата, приятелката ми много им се радваше:D
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот MOD » Вто Авг 24, 2004 11:28 am

За момента трима тръгваме със сигурност, но повече подробности ще има след като се видим утре ...
На мен ми се струва добра идеята да поръчаме вечеря в хижата - много добре ще ни се отрази готвена храна след карането през първия ден ... и като цена как е ?

Иначе аз планирам да забъркам от елфическите курабийки на Tu40-4u40 ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 12:03 pm

[quote="bikezilla"]
дид - благодаря за рачетата, приятелката ми много им се радваше:D
[/quote]


И аз им се радвах...

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/More/more4.JPG[/img]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hri100 » Вто Авг 24, 2004 1:03 pm

did, има още един готин вариант: от Прелеза разклона наляво към Караджов Камък, а от тук или по билото до Кръстов връх-Борово-Лъки-Югово-Асевонград, или след Караджов камък по черен път се спуска до дерето на реката над село Мостово и от там пак го знаеш. Миналата седмица открих красотата на махала Ряката под Хайдукташ /това е скалния масив между Караджов камък и Беленташ/. Качих снимките тук: [url]http://belentash.hit.bg[/url] , има още по-подробни снимки на [url]http://rashev.com[/url] на Николай Рашев. Мястото е приказно, но трудно е да се навърже във маршрут с байкове.
hri100
 
Мнения: 12
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 15, 2004 12:21 pm

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 1:11 pm

[quote="MOD"]
На мен ми се струва добра идеята да поръчаме вечеря в хижата - много добре ще ни се отрази готвена храна след карането през първия ден ... и като цена как е?
[/quote]


Не знам за цените, но като ходих там последния път имаше някакъв международен семинар на еколози и им готвеха в хижата всеки ден, та съм сигурен, че предлагат подобна екстра. Обаче май Наско има телефон за връзка с хижаря и може да се провери. Иначе и аз не бих отказал по-здраво хапване вечерта, най-малкото защото бира без мезе ве върви!

Относно инструментите, аз смятам да си нося и четирите универсални инструмента: за ремонт на колелото тези:

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/couteau_suisse_2.jpg[/img]
[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/inventionsuisse.jpg[/img]
[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/bricol.jpg[/img]

а за почивките този:

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/couteaufrancais.jpg[/img]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 1:22 pm

[quote="hri100"]

did, има още един готин вариант: от Прелеза разклона наляво към Караджов Камък, а от тук или по билото до Кръстов връх-Борово-Лъки-Югово-Асевонград, или след Караджов камък по черен път се спуска до дерето на реката над село Мостово и от там пак го знаеш. Миналата седмица открих красотата на махала Ряката под Хайдукташ /това е скалния масив между Караджов камък и Беленташ/. Качих снимките тук: [url]http://belentash.hit.bg[/url] , има още по-подробни снимки на [url]http://rashev.com[/url] на Николай Рашев. Мястото е приказно, но трудно е да се навърже във маршрут с байкове.
[/quote]



И аз нещо такова си мислех...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kagami » Вто Авг 24, 2004 1:59 pm

@Skoka - Моляятса, не се помайвай, ами бързо взимай отпуск и идвай :D:D Същото се отнася и за King_of_Nothing :D

[quote="MOD"]


Иначе аз планирам да забъркам от елфическите курабийки на Tu40-4u40 ...
[/quote]


Ааа, супер :banana: :)
Нали ще направиш и няколко без протеини, че са по-вкусни така? :fairy:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Persenk » Вто Авг 24, 2004 3:15 pm

[quote="MOD"]

Бургаската група от един или от двама байкари ще е ? ( Савко ще се присъедини ли питам )

Наистина се очертава много добро приключение ...
[/quote]


Савко вече си е купил билет за Пловдив.:DАма Пламен нещо се офлянква /това така ли се пише/.
Ако не е тайна,освен МОD и kagami, кой е третия печеливш от софийска страна.
Трябва да се разберем кой кога ще пътува и къде ще се чакаме в Плд.

@did
Няма ли в Плд туристическа спалня,за да можем евентуално там да преспим???
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 3:24 pm

[quote="Persenk"]
@did
Няма ли в Плд туристическа спалня,за да можем евентуално там да преспим???
[/quote]


Имам си наум да проверя за това, но ще пиша само когато съм сигурен за цени, условия и т.н. Надявам се в четвъртък да имам яснота по въпроса.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Persenk » Вто Авг 24, 2004 3:52 pm

[quote="MOD"]

На мен ми се струва добра идеята да поръчаме вечеря в хижата - много добре ще ни се отрази готвена храна след карането през първия ден ... и като цена как е ?

[/quote]


Аз викам и една-две каси бира да заръчаме ;)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 24, 2004 4:16 pm

[quote="Persenk"]
Аз викам и една-две каси бира да заръчаме ;)
[/quote]


Момко, не четеш внимателно! По-горе писах, че там бира по принцип си има! Че може ли хижа без бира! Просто трябва да си взема отварачката.

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/ouvre_bouteilles.jpg[/img]

Даже пред барчето има таксита!

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/taxi.jpg[/img]
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот zacky » Вто Авг 24, 2004 8:37 pm

И аз ще дойда да покарам с вас:^:
zacky
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Вто Фев 04, 2003 3:14 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот naka76 » Вто Авг 24, 2004 9:46 pm

[quote="zacky"]

И аз ще дойда да покарам с вас:^:
[/quote]


Разглеждам разписанието на БДЖ и забелязвам че експресния влак от Бургас пристига в Пловдив 19.43,а бързия от София е тук в 19.41.:^::^:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Вто Авг 24, 2004 9:50 pm

kagami-ми то аз съм в отпуска от 2 седмици,и ще сам още поне 3,но какво да се прави.
Явно трябва да се идва,то на такава молба не се отказва!наи-вероятно ще доида,но ще видим пак!все още имам малко време докато кажа със сигурност.
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот MOD » Сря Авг 25, 2004 10:50 am

Да налея малко масло в огъня - Баба Яговците сме вече четирима, с много голяма вероятност и да станем пет :banana::banana::banana:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Сря Авг 25, 2004 11:00 am

А кои сте,ако не е таина?
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот Persenk » Сря Авг 25, 2004 11:32 am

[quote="naka76"]

[quote]

Разглеждам разписанието на БДЖ и забелязвам че експресния влак от Бургас пристига в Пловдив 19.43,а бързия от София е тук в 19.41.:^::^:
[/quote]


Ние сигурно ще пътуваме с бързия влак в 10.40 и към 15ч. ще сме в Плд.Колкото по-рано по-добре, повече време за аклиматизация :beer::drunk:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта