Заден дерайльор Sram X.0

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Заден дерайльор Sram X.0

Мнениеот Admin » Нед Сеп 09, 2007 8:38 am

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

аз

Мнениеот Black_Rider16 » Нед Сеп 09, 2007 12:12 pm

аз карам с Х-9 супер добре си бачка на скоро го изкривих ама пак превключва добра джитка :)
Black_Rider16
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 02, 2007 9:26 pm

Мнениеот bobiracing059 » Нед Сеп 09, 2007 1:15 pm

и аз съм с такъв(х.9)
нямаха в бас с късо рамо иначе щях да си взема х.0
Аватар
bobiracing059
 
Мнения: 1554
Рейтинг: 1317
Регистриран на: Пет Юни 15, 2007 9:50 pm
Местоположение: Плевен

Мнениеот marshall__ » Нед Сеп 09, 2007 2:35 pm

Аз пък счупих един х.0 2005, сега съм с х.0 2007 BlackBox (short cage); и не смятам да сменям......... производителя :)

Едит:
... трудно чи е да се сетя какво повече би могло да се желае..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Alpina » Нед Сеп 09, 2007 8:51 pm

Хах, точно вчера гледах клипчето "xtr vs x0.mov", относно люлеенето в тазличните посоки.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Presize » Нед Сеп 09, 2007 9:03 pm

Aз съм за Hone ,този който се закача за главината. :popcorn:
Comfortably stupid...
Аватар
Presize
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 11:11 am

Мнениеот THEZOGGO » Нед Сеп 09, 2007 9:05 pm

sram vs shimano
Да клипчето е интересно, sram дерейльора подскача значително по малко от shimano - то. :)
Е, аз съм с SX5, но някой ден ако имам парички няма да се замисля и ще си взема Sram X.0 :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 09, 2007 9:27 pm

X.7 2005г. се справя не по- лошо от по- големите си братя. :popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот GECKO » Нед Сеп 09, 2007 9:50 pm

THEZOGGO написа:sram vs shimano


Както не-малко пъти се е казвало на хора цитиращи точно това клипче - не е важно отдолу колко се движи веригата важно е отгоре. От там е неприятно ако избяга. Друг момент е разбирателството на SRAM-четата със камъните, бидейки БАЯ широчки е неизбежно, а и липсата на движение ги ограничава при големи работи идващи отпред. Рязкото превключване е чудесен PR, но ако не си си рафинирал сменянето се случват интересни работи ;) Едно нещо обаче трябва да им се признае - УПОРИТИ са малките гадинки. След особенно неприятно падане на дерейльор гадното нещо вървеше, и не бях забелязал кривото ухо докато не стигнах края на пътуването... а и не забелязах, че вървя с 2 скорости надолу :D . Друг е въпроса, че при следващите 2 падания същата седмица пак имаше криво ухо - стърчат адски много (а аз за 2 месеца разбрах, че това не е марката за мен). Точно стърчашата назад и нагоре част имаше случай да се удари в оста и да си остави арната боя там, при извъртане явно от камък. Учудващо обаче, нямаше луфтове, нямаше проблеми със смяна на скорости, и изобщо никакви косури. Наистина е приятно да имаш недрънчащи скорости, но продуктите на SRAM поне според мен са за рафинирани карачи, които знаят кога и как да сменят, как да минат нежно през каманака и как да се възползват от рязката смяна. Аранжирането на пивотите на новата сянка, както и работния и.... обем ме карат да мисля, че ще има продукт способен да конкурира..... до някъде на SRAM. В крайна сметка смятам, че SRAM-ските дерейльори и цялостните им системи могат да се ползват от карачи с изчистен стил, които си пазят колелото със самото си каране... или хора които поне могат да си избират линиите. А аз май няма да сменя светеца в скоро време :D

EditЪ: интересен момент на клипчето, който рядко се забелязва е, че ролката на Shimano-то в най-долната си точка от хода е на същото място, като ролката на SRAM-а, друг е въпроса, че през повечето време е горе, кото значи повече контакт между венците и веригата... ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Nymphetamine » Нед Сеп 09, 2007 11:17 pm

Ozzie написа:X.7 2005г. се справя не по- лошо от по- големите си братя. :popcorn:

Както и Х.9 от '07. :) Аз до момента не намирам особена и фрапираща разлика в работата на SX-5 и X.9... Верно, че на втория превключването е по-нежно и безшумно, но и двата си работят прецизно - няма клатене, няма неволна смяна на венците от безконечно подскачане...
Но пък при първа възможност и наличие на финанси, бих се сдобил с един такъв. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот marshall__ » Нед Сеп 09, 2007 11:59 pm

GECKO написа:...

Нещо ми звучиш твърде убеден в думите си ... :D
... ма... то няма лошо... :popcorn:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот gearhead » Пон Сеп 10, 2007 1:02 am

Карал съм с Х9, превключва перфектно и няма шум когато минавам през разни неравности. Но ми писна да ми се криви ухото,а това ставаше без да усетя и веригата ми падаше от горната ролка и веднъж си развалих каране заради счупено ухо, не искам пак да ми се случва затова сега съм със Saint, въпреки че в момента рамката ми е с едно от най-здравите уши в бизнеса.
Аватар
gearhead
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Сеп 04, 2007 11:16 pm

Мнениеот 4getcredo » Пон Сеп 10, 2007 9:23 am

GECKO написа:
THEZOGGO написа:sram vs shimano


Както не-малко пъти се е казвало на хора цитиращи точно това клипче - не е важно отдолу колко се движи веригата важно е отгоре. От там е неприятно ако избяга. Друг момент е разбирателството на SRAM-четата със камъните, бидейки БАЯ широчки е неизбежно, а и липсата на движение ги ограничава при големи работи идващи отпред. Рязкото превключване е чудесен PR, но ако не си си рафинирал сменянето се случват интересни работи ;) Едно нещо обаче трябва да им се признае - УПОРИТИ са малките гадинки. След особенно неприятно падане на дерейльор гадното нещо вървеше, и не бях забелязал кривото ухо докато не стигнах края на пътуването... а и не забелязах, че вървя с 2 скорости надолу :D . Друг е въпроса, че при следващите 2 падания същата седмица пак имаше криво ухо - стърчат адски много (а аз за 2 месеца разбрах, че това не е марката за мен). Точно стърчашата назад и нагоре част имаше случай да се удари в оста и да си остави арната боя там, при извъртане явно от камък. Учудващо обаче, нямаше луфтове, нямаше проблеми със смяна на скорости, и изобщо никакви косури. Наистина е приятно да имаш недрънчащи скорости, но продуктите на SRAM поне според мен са за рафинирани карачи, които знаят кога и как да сменят, как да минат нежно през каманака и как да се възползват от рязката смяна. Аранжирането на пивотите на новата сянка, както и работния и.... обем ме карат да мисля, че ще има продукт способен да конкурира..... до някъде на SRAM. В крайна сметка смятам, че SRAM-ските дерейльори и цялостните им системи могат да се ползват от карачи с изчистен стил, които си пазят колелото със самото си каране... или хора които поне могат да си избират линиите. А аз май няма да сменя светеца в скоро време :D

EditЪ: интересен момент на клипчето, който рядко се забелязва е, че ролката на Shimano-то в най-долната си точка от хода е на същото място, като ролката на SRAM-а, друг е въпроса, че през повечето време е горе, кото значи повече контакт между венците и веригата... ;)


Споделям мнението на GECKO. Подобни работи си мислех вчера след като бях прочел теста на Admin. Карам SRAM X-9, който като конструкция (май) не се различава от нулата. Доволен съм много от работата му, но наистина е много уязвим на странични удари поради ширината си. Вече няколко пъти съм кривил ухо след странични падания, лъзгания и пр. Веднъж ухото беше станало на осморка заради един кол влязал между дерейльора и спиците... все пак, никакви осезаеми (освен козметични) поражения по X-9, работи си както преди.

Споделям и изкушението на GECKO по Shade системата на Shimano заради по-прибраната конструкция и намаленото лашкане насам-натам.
:beer:

Съмнителни са ми обаче обобщенията за карачите и "подходящите" системи... :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Пон Сеп 10, 2007 9:38 am

Аз па' си мисля дали да не си сложа една от ония скоби, дето си ги слагат децата по планинските бегачи. :D
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Sp3c7r3 » Пон Сеп 10, 2007 9:40 am

Nymphetamine написа:Аз па' си мисля дали да не си сложа една от ония скоби, дето си ги слагат децата по планинските бегачи. :D

Ъ? :confused:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Сеп 10, 2007 10:01 am

4getcredo написа:Споделям и изкушението на GECKO по Shade системата на Shimano заради по-прибраната конструкция и намаленото лашкане насам-натам.
:beer:


ммммм
като стана въпрос за Сенките.... очаквайте снимков матрял
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот THEZOGGO » Пон Сеп 10, 2007 10:07 am

Nymphetamine написа: планинските бегачи

Какво е планински бегач, тоя термин не ми е известен може ли да го обесниш?
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Nymphetamine » Пон Сеп 10, 2007 11:01 am

Sp3c7r3 написа:Ъ? :confused:

THE ZOGGO написа:Какво е планински бегач, тоя термин не ми е известен може ли да го обесниш?

:naughty: :hbang2:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Alpina » Пон Сеп 10, 2007 11:20 am

Nymphetamine написа:Аз па' си мисля дали да не си сложа една от ония скоби, дето си ги слагат децата по планинските бегачи. :D


Супер ще стане :D

Много добре ще му седи ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот marshall__ » Пон Сеп 10, 2007 12:03 pm

Nymphetamine написа:Аз па' си мисля дали да не си сложа една от ония скоби, дето си ги слагат децата по планинските бегачи.

Има много по-елегантно и изпипано решение.... ;)

Изображение
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Nymphetamine » Пон Сеп 10, 2007 12:16 pm

Alpina написа:
Nymphetamine написа:Аз па' си мисля дали да не си сложа една от ония скоби, дето си ги слагат децата по планинските бегачи. :D


Супер ще стане :D

Много добре ще му седи ;)


:D
marshall__, как и къде мога да се сдобия с тази джаджа? :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот GECKO » Пон Сеп 10, 2007 1:53 pm

Nymphetamine написа:...marshall__, как и къде мога да се сдобия с тази джаджа? :)


Във веломания има една, но в момета се кара от Боби-бомбата. Друг е въпроса, че помага само при 135мм ос с апарат, а и SRAM дерейльорите са с по-голяма дупка и... може да се каже безполезно.
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот marshall__ » Пон Сеп 10, 2007 2:00 pm

GECKO написа:... Друг е въпроса, че помага само при 135мм ос с апарат, а и SRAM дерейльорите са с по-голяма дупка и... може да се каже безполезно....

Това от веломания - може... :)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот GECKO » Пон Сеп 10, 2007 7:49 pm

marshall__ написа:
GECKO написа:... Друг е въпроса, че помага само при 135мм ос с апарат, а и SRAM дерейльорите са с по-голяма дупка и... може да се каже безполезно....

Това от веломания - може... :)


Мадафака ако беше толкова добро... да си си го купил вече ;)

А и това, което гледах на Боби на колелото е съшото животно... Абе не е ли си светец... :D

:offtopic: оправи си скайпа имаш вирус ;)
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Nymphetamine » Пон Сеп 10, 2007 9:25 pm

E, аз със 135мм ос разполагам. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 167 госта