Сеславци 2

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Сеславци 2

Мнениеот Admin » Съб Май 12, 2007 7:06 am

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Съб Май 12, 2007 7:31 am

"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот X3MIST » Съб Май 12, 2007 10:10 am

Здравейте. Току що се регистрирах във форума и се надявам да не се сърдите ако на въпроса ми не му е тук мястото. Питането ми е свързано с картата към споменатия маршрут. Пише, че е базирана на карта от topomaps.info. Интересува ме с какво (с коя програма) е направена графиката на денивелацията по продължение на маршрута. Благодаря предварително.

П.П.
Ако ми преместите въпроса на друго място моля направете така, че да разбера къде е. Благодаря.

Приятен ден на всички.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот 4getcredo » Съб Май 12, 2007 11:07 am

Вчера минах голяма част от маршрута. Реката (Елешница) вече е понамалял дебит и се гази спокойно (много приятна долинка)... Вземайте си повече вода, че аз я закъсах накрая. Доста е прашно също така. :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Май 12, 2007 11:17 am

@X3MIST
И картата, и профилът за недморската височина, във вида, в който ги виждаш, са изготвени с Map Source - програма за обработка на данните от GPS апаратите на Garmin.

@4getcredo
То и аз като го минавах реката не беше с голям дебит, ама камъните по дъното все са си хлъзгави :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот 4getcredo » Съб Май 12, 2007 11:19 am

Admin написа:@X3MIST

@4getcredo
То и аз като го минавах реката не беше с голям дебит, ама камъните по дъното все са си хлъзгави :D


Аз не можах да се намокря! :bawling: Въпреки старателното ми газене наред. ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот X3MIST » Съб Май 12, 2007 7:30 pm

Благодаря за инфото admin. Също и маршрута изглежда интересен. Чистия въздух и природата винаги са полезни, независимо къде се намираш. Аз това лято възнамерявам с приятели да качвам връх Мусала с МТВ и обратно към Боровец (общо към 22км само из планината). Дано всичко се получи добре. После може да пиша и аз за моята разходка.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Admin » Съб Май 12, 2007 7:35 pm

:offtopic:
Щом смяташ да качваш Мусала, има една статия в сайта, която може да ти е от полза ;) 2925 се казва.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот X3MIST » Нед Май 13, 2007 3:04 pm

Благодаря admin, но вече я прочетох. Аз и на Мусала съм ходил, но само пеша, пък и бях малък тогава (1-ви и 3-ти клас :) ). От около 3 седмици се ровя из целия сайт и форума, търсейки информация, за да си избера подходящо за мен колело според финансовите ми възможност и трябва да кажа, че наистина има много полезни неща в mtb-bg.com.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот screamBoy » Нед Май 13, 2007 4:28 pm

2 от малките снимки нямат връзка към големите ... от най-десния ред
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Нед Май 13, 2007 7:59 pm

screamBoy написа:2 от малките снимки нямат връзка към големите ... от най-десния ред


Така е. На тях няма нищо, дето да заслужава да се гледа в по-голям размер :D
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Нед Май 13, 2007 9:38 pm

X3MIST написа:Благодаря admin, но вече я прочетох. Аз и на Мусала съм ходил, но само пеша, пък и бях малък тогава (1-ви и 3-ти клас :) ). От около 3 седмици се ровя из целия сайт и форума, търсейки информация, за да си избера подходящо за мен колело според финансовите ми възможност и трябва да кажа, че наистина има много полезни неща в mtb-bg.com.
Ако ще ходиш до Мусала с него е по-добре да имаш добри финансови възможности. :D Всъщност не се шегувам. Ако смяташ наистина така да караш е по-добре да отделиш повечко парици. Мисли за АМ байк. Мисля, че admin има доста опит в този тип карания и ще може да ти даде добри съвети, ако иска, разбира се. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот X3MIST » Пон Май 14, 2007 8:07 pm

Ами това, което избрах е DRAG Ontario Team Edition с малко downgrade, т.е. без дискова спирачка отпред и с амортисьорна вилка без заключване на хода. Има-няма 400 лева. Просто тази година не мога да си позволя да дам повече пари за това. Пък и това, че карам от както се помня изобщо не означава, че съм дори близо до нивото на доста от съфорумниците. Стабилен съм на колелото, но не съм експерт и не владея куп трикове. Идеята ми е просто да си направя кефа с приятели. За 22км преход съм предвидил време от близо 10 часа, което е малко по-кратко от това ако се ходи пеша. Едва ли някой от каращите с мен ще има по-добро колело от това, така че дори да имах пари за по-добро пак нямаше да има смисъл. Карам доста из града и не ми трябва много здрава машина. Ще се постарая да не оставям непоправими следи по колелото по време на прехода, както и по себе си. Абе къде пеша, къде на колелото все ще е весело :) . Иска ми се да мога да си купя например DRAG Expert Team Edition (близо 2000 лв.) или DRAG Black Pearl (около 5700 лв.), но просто в този ми живот на дали ще стане. Всеки според възможностите си все пак.
Като наближи време да ходя (дано да няма сериозни спънки пред плановете ми) може да пусна запитване във форума за важни съвети, защото до сега не съм карал из планините (само по баирите в непосредствена близост до Варна, като пак това става по асфалт в 95% от случаите, защото съм с шосеен бегач вече мисля 4 години).

Отново благодаря на всички за вниманието. Май трябва да се науча да пиша по-кратко, че вече почвам да се плаша като си гледам писанията из форумите.

П.П.
Ето маршрута за който говоря : х. Ястребец - х. Мусала - в. Мусала - х. Мусала - х. Чакър войвода (покрай южната страна на в. Шатър) - Ситняково - хотел Рила
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта