Specialized – Total Suspension Integration

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Specialized – Total Suspension Integration

Мнениеот Admin » Сря Авг 09, 2006 10:41 pm

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Авг 09, 2006 10:59 pm

Ако дъртия мошеник Майки не беше наел Ян Талавасек да му направи кинематиката, щеше да види Total Suspension Integration през крив макарон... със или без Spike...

Все едно де... новото Enduro така или иначе е гениално грозно... :puke:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Авг 09, 2006 11:40 pm

<s>инерциална клапа</s>
инерционна клапа

ако това заяждане не стига мога да дода у вас и да ти докажа колко ти е гадна уредбата ?

баси. изчетох всяка една буквичка във всяка една думичка във всяко едно изречение във всеки един абзац, и ... айде някой като си купи някоя от тия предни или задни амортизации е така да ми даде да я тествам, а ? още от сега знам колко ще е гадна, ех
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Чет Авг 10, 2006 9:05 am

[quote="screamBoy"]

<s>инерциална клапа</s>
инерционна клапа[/quote]


Прав си, аз едно време пишех инерционна, после видях, че един виден съфорумец я нарича инерциална и реших, че може в мен да е грешката (речникът ми мълчи по въпроса), та започнах да пиша инерциална. Но сега, като съпоставям с други думи, завършващи на "ция", май инерционна е правилното...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Авг 10, 2006 3:10 pm

За мен двете понятия са идентични - аз лично използвам "инерциална" защото запазва максимално звученето на оригиналния термин (inertial).
Иначе и моя речник мълчи, пък и на мен поне инерционен ми звучи като нещо задвижвано от/по инерция.

Иначе по темата - изявлението че инерциалната клапа вече ще прави плавен преход от едното си състояние към другото е адски нахално, защото Стратос предлагат такова нещо отдавна и то са го лицензирали, т.е. то е вече патентовано като механизъм. Не ми е известно Майки да е патентовал принципите, с които се реализира плавния преход (за повече подробности - сайта на Стратос), така че за мен това е ужасно нахалство и много се надявам, че този който държи патента за плавния преход (ако не се лъжа компанията Goodyear?) ще заведе контра-дело срещу него и ще го осъди.

Относно самата клапа - Specialized де факто имат единствено патент върху [b]употребата й във велосипеден амортисьор[/b], не и върху самата клапа, която е изобретена през 1903 година...

Изобщо... мътна и кървава и изобщо не съм убеден, че потребителите ще спечелят. Най-вероятно Specialized ще мъчат и скубят потребителите с 5-6 години "развитие" преди да изкарат наистина работещ вариант, който Стратос предложиха доста преди тях...

Edit: ето самия [url=http://www.patentstorm.us/patents/6267400.html][u]патент[/u][/url] на Specialized, както и [url=http://www.freshpatents.com/Bicycle-damping-enhancement-system-dt20050203ptan20050023094.php][u]пълния му текст[/u][/url]...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Авг 10, 2006 5:23 pm

[quote="bikerider"]

...този който държи патента за плавния преход (ако не се лъжа компанията Goodyear?)
[/quote]


Tц! Тва е патент на БСП...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Чет Авг 10, 2006 6:18 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="bikerider"]

...този който държи патента за плавния преход (ако не се лъжа компанията Goodyear?)
[/quote]


Tц! Тва е патент на БСП...
[/quote]


:D:D
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Авг 10, 2006 8:07 pm

[quote="TOYAGA"]
Tц! Тва е патент на БСП...
[/quote]


:D:lol::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта