Купа "Мургаш" 2011

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот Admin » Пет Сеп 30, 2011 10:17 am

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот stilo » Пон Окт 03, 2011 5:46 pm

:wavey: неделя сме на Мургаш значи :wavey:
Изображение
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот colson » Пон Окт 03, 2011 6:35 pm

Че къде другаде да сме? :D
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот dimitrov » Пон Окт 03, 2011 7:40 pm

:wavey: Там сме баце ,дано не вали много :beer:
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот stilo » Пон Окт 03, 2011 8:55 pm

че няма да вали, няма...ще ви чакам на финала :D
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот argon » Вто Окт 04, 2011 8:35 am

Айде, аз ще ви чакам на един кален десен завой :)
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот motomarzel » Вто Окт 04, 2011 9:29 am

Аз имам един въпрос към организаторите:

Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди състезанието.


След като подписваме декларация, с която си поемаме сами отговорността, не може ли тази точка да отпадне? Просто нямам възможност в работно време да отида и да си извадя въпросното медицинско. А ако това е свързано с правилата за провеждане на кръг от националният шампионат и в частност тези на UCI - нека това правило се прилага само за лиценцираните състезатели.

Поздрави:

Васко Василев :peace:
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот marfi » Вто Окт 04, 2011 9:44 am

Васко, в краен случай лекарят от БКС ще ти разпише на един общ лист, че си здрав.

Така направихме на шампионата на писта, включително и мене така ме минаха.
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот doodko » Вто Окт 04, 2011 2:45 pm

motomarzel написа:Аз имам един въпрос към организаторите:

Да представи медицинско свидетелство, издадено не по-рано от 3 дни преди състезанието.


След като подписваме декларация, с която си поемаме сами отговорността, не може ли тази точка да отпадне? Просто нямам възможност в работно време да отида и да си извадя въпросното медицинско. А ако това е свързано с правилата за провеждане на кръг от националният шампионат и в частност тези на UCI - нека това правило се прилага само за лиценцираните състезатели.

И аз подкрепям мнението (повтарям - касае се за участниците в краткия маршрут)! Очаквам становището на организаторите, а и не ми се дават излишни пари, всички знаем, че тези свидетелства са проформа...

Имам и още 2 въпроса за краткото трасе:
1. Трасето как е - за катеренето мога да си направя известни заключения по данните за денивелацията, но спускането? Подходящо ли е за любители, нужни ли са протектори...

2. GPS следата нещо не ми тръгва. При преноса й на Гармина излиза "Track truncated" и дотам... Качват ми се под 5 км. Има ли някакъв проблем или аз нещо не правя като хората? Надявам се, че маркировката ще е добра, но все пак.

Благодаря и успех на всички групи и категории участници! :wavey:
Аватар
doodko
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1355
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 11:37 pm
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот LandShark » Вто Окт 04, 2011 3:28 pm

doodko написа:2. GPS следата нещо не ми тръгва. При преноса й на Гармина излиза "Track truncated" и дотам... Качват ми се под 5 км. Има ли някакъв проблем или аз нещо не правя като хората? Надявам се, че маркировката ще е добра, но все пак.


Вероятно устройството ти не поддържа повече от 500 точки в една следа. Може да намалиш точките в следата предоставена от организаторите с множество програми: mapsource, gpsbabel, ...
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот мляко с ориз » Вто Окт 04, 2011 7:09 pm

Привет :wavey: във град Бухово, някой може ли да даде информация за места за спане-хижи, хотели.Благодаря предварително :beer:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот мляко с ориз » Сря Окт 05, 2011 9:53 pm

Още едно въпросче от мен :D Във коя банка трябва да се заплати таксата за участие.Благодаря предварително :beer:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот stilo » Чет Окт 06, 2011 7:14 am

Бухово е на 20-тина километра от столицата...не знам да има хотел или хижа. Може да се стигне дотам на ход, с рейсове, влак - гара Яна е на 4 км оттам, кола.
тук пише почти всичко:
http://veloclubmammut.com/murgash/index ... view=rules
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот bokicha » Пет Окт 07, 2011 6:44 am

:wavey:
Поради твърде неблагоприятните метеорологични прогнози, тази година най- вероятно
няма да видите вр. Мургаш, всъщност ако имате късмет може и да го видите, но
няма да се качите баш на него! Променяме леко маршрутът във високата му част, м-у 16ти и 19ти км.,
най- високата точка до която ще се качва е ~1500m, повече подробности в Неделя на старта,
ако имате въпроси питайте.
Подгответе се добре с облеклото!
----------
Таксата за участие може да заплатите на следната банкова сметка:
Първа Инвестиционна Банка
IBAN BG51FINV91501014661791
Сдружение ВелоКлубМамут на основание-Мургаш 2011
Аватар
bokicha
 
Мнения: 1317
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 15, 2007 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот LIL » Пет Окт 07, 2011 9:13 am

Поради твърде неблагоприятните метеорологични прогнози, дай да се пускаме още утре, че са по благоприятни :D
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот Rayko » Пет Окт 07, 2011 9:24 am

Ее, Бойко, защо без Мургаш бе? - това е Върхът, там си проличава кой кой е. Знам, че теб лично, пък и повечето добри състезатели лощото време не ги плаши и тази корекция на трасето се прави заради мнозинството, да не би скъпоценното им здраве да се изложи на риск.
Естественно, можете да ми отговорите, че сигурността е преди всичко и ако толкова искам, да си кача върха друг път.
Сигурно вече решението е взето и моето изказване e мрънкане.

Както и да е, пожелавам ви успех с организацията (приятелски, не с ирония).
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот motomarzel » Пет Окт 07, 2011 9:39 am

И аз заставам зад мението на Райко. Все пак името на състезанието е "Купа Мургаш", а не "Купа около Мургаш"

… не е тежко да качиш Мургаш. Тежко е въобще да не се опитaш!


Така или иначе се задава тежко състезание - какво би ни спестило качването на Мургаш... :dontknow:
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот 4getcredo » Пет Окт 07, 2011 9:56 am

Райко, motomarzel, поставете се на мястото на Бойко - като организатор, не като карача Бойко. На мен, на Драган, на Райко не им пука много какво ще е времето, но все пак там ще има и доста хора, които не знаят какво може да представлява Мургаш при вятър, или при гръмотевична буря, например. Решението в такива ситуации не засяга само личната преценка и кураж. :agree: :beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот dimitrov » Пет Окт 07, 2011 3:38 pm

Определено на организаторите ще е много по трудна задачата особенно в предвид идващата промяна във времето ,миналата година бяхме на едно такова мероприятие с много неблагоприятни условия и се видя че карането съвсем не беше приятно ,но пък трябва да подкрепим положените от организаторите усилия с участие ,така че :smash: :hbang2:
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот LyuboKolev » Пет Окт 07, 2011 6:32 pm

Бухово е на 25 км от Лъвов мост. Ако някой иска може да спи у нас, имам апартамент в Бухово. Имам място за трима души при спартански условия. Спане на пода на постелки които те си носят. Има вода тоалетна и всичко ама няма легла. Цена 5,00 лв. на нощувка. Включва кафе и баничка както и съхранение на колелото в апартамента. За контакти 0888549889. Дамите са с предимство и не се допускат смесени компании. Прави се изключение само за семейни двойки.
stilo написа:Бухово е на 20-тина километра от столицата...не знам да има хотел или хижа. Може да се стигне дотам на ход, с рейсове, влак - гара Яна е на 4 км оттам, кола.
тук пише почти всичко:
http://veloclubmammut.com/murgash/index ... view=rules
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот stendec » Съб Окт 08, 2011 1:41 am

Здравейте на всички! Искам да поздравя организаторите, за събитието което са ни спретнали, за отличната маркировка и за факта че са я сложили няколко дни по рано за да има възможност човек да потренира. на мен това конкретно състезание ще ми е за първи път и намирам за ужасно, когато не си минавал маршрута никога преди, губиш време, губиш сили, не знаеш как да си разпределиш силите не знаеш какво те очаква колко има още. (говора за хората без GPS ... а и да имаш, едно е на хартия (екран) друго на живо.). маршрута е страхотен гледката е уникална, трасето е караемо на ~~ 95% (не че е лесно) (поне за мене )(класираики се горе долу по средата на предишни състезания: черни връх, банско, и тн.) на някой може да му е лесно на друг трудно... има някои "гаднички" отсечки но винаги човек ако му се види страшен или труден даден момент, може просто да внимава да не се изсилва или "дет се вика " да побута 50сетина метра. на места трасето беше малко прашно и песъчливо което ако е мокро значи кал .. ама какво толко, ако човек го е страх от кал и баир може да си кара в южния парк .. :D ... Наистина не се минава през самия връх но съвсем близо под него. И отново маркировката беше доста по добра от всички други състезания които аз съм участвал. лентички на много малки разстояния с зелен спрей по камъните, особено където се отклоняваш някъде и лентички и спрей ще ти извадят очите, а не като други състезания на разклоните да намаляваш и да се взираш като снайперист къде ли е следващата улика... :D пак уточнявам този разказ е за тези които не са се качвали до Мургаш, за другите надявам се да не съм ги отегчил... се пак от скоро съм се запалил и за сега най доброто ми беше на черни връх - 41 во място... но продължаваме- другите пъти по добре!!! :banghead: ако на някой му е интересно ще пусна линк към снимките които направих от четвъртък 06.2011 са. Успех на всички. Успех и на организаторите и ще се видим там. учаквам го с нетърпение!
http://stendec.snimka.bg/sports/murgash.625758

п.п. имаше няколко лентички по земята, но не ми изглеждаха откъснати или отвързали се, а по скоро чисто нови ... може би са просто изпуснати, но ги вързах при другите за всеки случай.
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот Raffy » Нед Окт 09, 2011 9:08 am

Online репортаж от мястото на събитието ще има ли? :)
Аватар
Raffy
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Ное 05, 2008 7:55 pm
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот LandShark » Нед Окт 09, 2011 1:37 pm

Стартът на състезанието:
http://www.youtube.com/user/MTBZarata#p/u/0/Wu8fYpEvqpA

За съжаление само това успях да снема. Времето сутринта беше студено, облачно, но не валеше. Повечето известни ХС състезатели бяха на линия. Офиц.резултати ще ги чакаме от организаторите.
За поддръжката на велосипедите си от години се доверявам на Н.Костадинов. И никога не съм бил разочарован.
«Че животът е рай — казва той изведнаж, — за това аз вече отдавна мисля. — И тутакси притури: — Само за това и мисля.»
Аватар
LandShark
 
Мнения: 225
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2007 10:00 am
Местоположение: Сф, Кзн, СтЗ

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот Боян Бановски » Нед Окт 09, 2011 6:19 pm

Организация, Трасе, Маркировка, Контроли, Награден фонд - НАЙ-Добрите! :agree: :beer:
Аватар
Боян Бановски
 
Мнения: 351
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 5:33 pm
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот colson » Нед Окт 09, 2011 6:41 pm

Няколко снимки от награждаването.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот ivan_radev1 » Нед Окт 09, 2011 9:12 pm

Страхотно състезание!

Голямо благодаря на организаторите - всичко беше перфектно. Не съм виждал по-добре маркирано трасе!
Много хубаво и тежко състезание.

Блягодаря и на моя съотборник, Филип, който издърпа нашия отбор до първото място. :beer:

Явно обаче не може да ни се случват само хубави неща и щом се прибрах от състезанието, ми откраднаха колелото от входа на блока, в който живея.

Всъщност, като се замисля, колелото ми намери елегантен начин да се оттегли на върха на славата си. Досега не бе печелило първо място и явно реши, че е по-добре да не опитва да повтори този успех. :D

Все пак, ще съм благодарен, ако хвърлите едно око на този пост: viewtopic.php?f=3&t=1916&p=786493#p786493


А също така, имам молба към фотографите на днешното състезание, ако имате снимки, на които се вижда ясно велосипедът със състезателен номер 101, да ми ги изпратите, че аз май не съм го снимал.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот marfi » Нед Окт 09, 2011 9:43 pm

Ванка, ти не живееш ли в моя квартал, аз го имам за спокоен...

Блиц интервюта след финала
Изображение
Аватар
marfi
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1620
Регистриран на: Пет Юли 24, 2009 8:17 am
Местоположение: София

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот motomarzel » Нед Окт 09, 2011 9:45 pm

Благодаря на организаторите за изкючително добрата подготовка! Трасето беше уникално, маркировката най-добрата, която съм виждал - нито за момент не съм се съмнявал, че се движа по трасето.

ivan_radev1 написа:Явно обаче не може да ни се случват само хубави неща и щом се прибрах от състезанието, ми откраднаха колелото от входа на блока, в който живея.


ЕЕЕЕ Ванка много съжалявам, знам много добре как изглежда велосипеда ще се оглеждам за него. Колкото и да не ни се иска и колкото и да се стараем, все се намира нещо, което да ни върне към тъжната реалност в която живеем. Явно ще трябва да мине още доста време, докато се промени самосъзнанието на населението и тези неща престанат да се случват.
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот stilo » Нед Окт 09, 2011 10:11 pm

малко кадри от непрофесионалист, тъй като организаторите имаха и тежка алтилерия с Canon 1Ds Mark II
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2308024551505.2126349.1576070733&type=1
Изображение
само такава ми излиза. Баси и неприятния случай.
Иначе поздравления за всички участвали в това изключително състезание :clap:
Аватар
stilo
 
Мнения: 545
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 17, 2009 8:40 am
Местоположение: on the road

Re: Купа "Мургаш" 2011

Мнениеот kvelikov » Нед Окт 09, 2011 11:16 pm

Браво, Ивански!
Да не ти пука за байка - или ще се намери, или нов и още по-добър ще си вземеш. :agree:
За една година дръпна много и явно ти се получават надпреварите - само напред!

Поздрави и на всички, които днес събраха студ като за световно, но пък като гледам, добре са се забавлявали.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта