Помощ при избор на нов бойлер..

Молим всички посетители, когато им се прииска просто да си поговорят глупости, да се помайтапят с дребни простотийки и т.н., да го направят в този форум. Тук е позволен по-груб език, стига да не е насочен към други членове на форума. Можете да пускате всичко, което като съдържание или стил би било неприемливо за останалите форуми. Но ако по наше усмотрение темата има смисъл или идея само за автора си, тя ще бъде изтривана!

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 400 / 2

Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот BurNiNg_IcE » Съб Юли 30, 2011 3:34 pm

Здравейте на всички! Преди да пишете каквото и да е, трябва да знаете, че темата е сериозна, тъй че ако може без много офтопик!

В момента бойлера ни е на фирмата "Светлю Шишков" Изображение
Бойлера е вертикален - 80 литра, но проблема е, че винаги като тръгна да се къпя водата е студена, пък е на максимална мощност. Това ме доведе на мисълта да си купя нов бойлер, но въпроса е какъв?
Какви са предимствата и недостатъците на вертикалния и хоризонталния бойлер.
Дали ако си купя по-голям бойлер ще ми стига да се измия и между пръстите на десния крак, защото обикновенно никога не ми стига водата за това?
Коя фирма според вас предлага по-добро качество, препоръчаха ми TESY и Diplomat, като най-добри производители на бойлери, но незнам на кой от тях да се спра.

Моля Ви хора помагайте, че в тия жеги много мириша! :xx(:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот ChildrenOfChaos » Съб Юли 30, 2011 4:54 pm

:rofl: :rofl: :rofl: Тъй де, :D TESY- великолепни бойлери. Чудесно съотношение на цена/качество. Вземай хоризонтален. Който и модел да вземеш няма да сбъркаш. Но аз ти препоръчвам ТОЗИ. Ще ти стигне за между пръстите на краката и на ръцете . Постни снимки като купиш. :rofl: :rofl: :rofl: :roll2:
Аватар
ChildrenOfChaos
 
Мнения: 222
Рейтинг: 957
Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 7:42 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот boriss13 » Съб Юли 30, 2011 5:17 pm

Значи, каквото и да правиш НИКОГА НЕ СИ ВЗИМАЙ БОЙЛЕР НА ЕЛДОМ ИНВЕСТ!!!! :(!: :(!: :(!: Нема такъв шит!!!!Препоръчвам ти Аристон, примерно.В наще е такъв, и от 15 години не е мръднал.Успех в избора.
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Evgeni » Съб Юли 30, 2011 5:28 pm

А аз ти препоръчвам да смениш нагревателя и да караш така, докато не издаде багажа.Тогава си вземи нов.Ние сме с TESY и аз лично съм много доволен.Баба ми е с ЕЛДОМ и не е доволна... Явно както каза @boriss13, не са добри.
royalracing злоупотребява с акаунтите на хора от форума!
Evgeni
 
Мнения: 593
Рейтинг: 1192
Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 12:38 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот frantishek » Съб Юли 30, 2011 5:53 pm

Аз пък съм с елдом от 7 години и съм доволен! Мойте препоръки са. Да е вертикален! Да е неръждавейка! Не взимай с каквото и да е покритие на ламарината. Най вече такива са на теси. Това покритие не е еластично и както се досещаш то бързо ще се напука и започва ръжда. каквато и марка да си избереш нагревателя ще ти изкара не повече от 5-7 години. Толкова си им е живота и гаранцията. Но както ти казах макар и по-скъп, си вземи така наречените неръждавейки. Моят елдом инвест миналта година го разглобих за първи път да му сменя нагревателя и го огледах от вътре и никъде не се видя ръжда или каквото и да е нарушение на ламарината. През ръцете са ми минали стотици водосъдържатели на бойлери за 4 години работа във една фирма. И всичките бяха рекламация към производителя. Всички със стиклокерамичното покритие и нито един направен от неръждаема ламарина.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Daniel Panev » Съб Юли 30, 2011 6:04 pm

Е остава и на бойлер от неръждаема стомана да видиш ръжда, егати...
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот THEZOGGO » Съб Юли 30, 2011 6:05 pm

Благо, скии са ква е хавата, Фани се да прочетеш в нета за отделните бойлери. Сравни цените, обема, и годините гаранция. Преди 7 месеца ми се наложи да направя проучване относно бойлерите и вариантите са много, както цените и качеството.

Има неръждаеми бойлери, които са по-скъпи, но на тях им изгаря терморегулатора и/или нагревателя, обаче протичат след доста по-дълго време от тези които не са неръждаеми. Що се отнася до тия със стъклокерамично покритие, на тях пък им протича водосъдържателя. С една дума и двата варианта са голем мъжки полов орган.


Един има Аристон, друг има Теси, на четвърти на баба му котлето й протекло и си зела нещо друго, абе изобщо що се отнася до бойлерите, мнооо е заплетена работата.

са кво, марка ли да ти кажа, за да си избереш, ами човек, опита показва че тия бушмени от Теси, като дадът 2 години гаранция на бойлера и той вземе че протече го подменят ама не знам дали няма да си платиш закачването на ново и свързането към водопреносната мрежа.

Има бойлери и от 1500 лв нали се сещаш, тва е като там с тия двукоронните вилки там Боксери ли им викате, незнам не ги разбирам много, а и не ме интересува, та както и да е, фащаш един бойлер за 240-260 лв с обем 100 л, и да знаеш че ше протече там след година плюс, м минус некой месец, и ше ти го сменят ако разбира се им влизаш в гаранционните условия.

Аз ако съм бих си зел един на Теси 100 л., ако мога да вкарам в кенефа повече, и по-голям ше зема. Така че нещо от тоя род 240-260 лв. - 100-120 л. не се изхвърляй за повече пари или за по-голям обем, а и има една уловка, начи, бойлера е по-добре да работи нон стоп, отколкото да го пускаш всеки път когато се къпеш (ако се къпеш често де, щото ако не се къпеш често, за кво ти е бойлер нали), защото така сметката ти към енергото ще е по-малка отколкото ако го пускаш и спираш всеки път като се къпеш. Тва е брат - 240-260л. -100 лв. независимо къв и заспиваш.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот hitar_potter » Съб Юли 30, 2011 6:13 pm

THEZOGGO написа: фащаш един бойлер за 240-260 лв с обем 100 л


THEZOGGO написа:Тва е брат - 240-260л. -100 лв.


:offtopic: Опа :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот THEZOGGO » Съб Юли 30, 2011 6:19 pm

hitar_potter написа:
THEZOGGO написа: фащаш един бойлер за 240-260 лв с обем 100 л


THEZOGGO написа:Тва е брат - 240-260л. -100 лв.


:offtopic: Опа :D


Тва е заради темата с кенефа. :D :agree:
Хем много, хем еФтино. :eyebrow:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот frantishek » Съб Юли 30, 2011 6:26 pm

Daniel Panev написа:Е остава и на бойлер от неръждаема стомана да видиш ръжда, егати...


егати егати ма сме виждали.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот subritual » Съб Юли 30, 2011 9:29 pm

Бла=бла-бла-бла
Не взимай тоя,не взимай оня.Всичките са с ниско качество,не ви ли е ясно.
Ако извадиш късмет,ползваш много години,особено ако налягането на водата не е високо и твърдоста и му се харесва.
Основния проблем е ако водосъдържателя се скапе/ръждяса (тече). Всичко друго се ремонтира,а и на планетата и го спестяваме :wavey:
Тия на СветлЮ не са лоши.
Сега авторе,ето какво да направиш:
Махаш тръбата за топлата вода.
Мериш вътрешния диаметър в бойлера там.Фабричната тръба нагоре е ръждясала и се е разпаднала.
Купуваш алуминиева тръба от Практикер,Баумакс..... със съответния диаметър,който да можеш да набиеш.Разлика от 0.5мм е добре.И без това нещата в бойлера са ръждясали и ще поеме.( най-добре да поизжулиш с подходяща боргия :D )
Мериш височината на бойлера,като го изчисляваш така,че до върха на контейнера за водата да имаш около 10-15 см.
Режеш тръбата толкова и я набиваш до край.
Радваш се на топла вода както е било в самото начало.
Ако се решиш да се довериш,можеш и го направиш... пия бира :beer:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот BurNiNg_IcE » Съб Юли 30, 2011 9:50 pm

Мерси на всички за отговорите, утре най-вероятно ще ходя да взема ново бойлерче на Tesy, поне до такъв извод стигнах. :beer:
Занимавам се с внасянето на колела/части за колела от PinkBike/Aнглия/, за повече информация - ЛС!
Mоля, да ми пишат само наистина заинтересовани хора!
Линк към по-големите внесени части до момента.
Аватар
BurNiNg_IcE
 
Мнения: 3826
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 4:18 pm
Местоположение: София

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот subritual » Съб Юли 30, 2011 10:18 pm

Щом си решил..успех! :banghead:
Аватар
subritual
 
Мнения: 1362
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 01, 2008 2:02 pm
Местоположение: Джебел

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Ozzie » Съб Юли 30, 2011 10:19 pm

грешка
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот frantishek » Нед Юли 31, 2011 8:12 am

И то голяма.

ПС. Ама па сте големци с тия плюсове и минуси. :rofl:
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот the7one » Вто Авг 02, 2011 9:33 pm

Не си взимай Теси - не стават за вторични суровини :banghead: Аз ходя с братчеда да се къпя в селото до нащо село което е до едно друго село. Името му е Горно нанадолнище. Ходя доста рядко защото пътят е много далеч и каруцата нема да издържи толкова. :(!: Попринцип ни возят с ладата на братя на чичото на жената на братчеда. :eyebrow: Това става веднъж на 3 месеца ама аз съм свикнал поне веднъж в месеца да се къпя за да съм чист и понякога ходя с каруцата ама едва издържа. Вече решихме проблема за къпането в селото до нащо село което е до едно друго село. С братчеда намерихме до 1 кофа един бойлер малко стар ама става. Ние немаме вода в нас затова сме оставили бойлера отвън на двора до каруцата за да се напълни с вода от дъждовете. Така можем поне веднъж в месеца да се изкъпем. Дават го че ще вали 20 литра на правоъгълен метър което означава че ще се къпем поне 2 пъти в месеца с братчеда. :^: :bowdown: :eyebrow: Съжалявам че не съм много грамотен ама химикалката няма много мастило :( :smash: Не ти препоръчвам Теси защото са много леки и нема да им вземеш много пари от вторичните. ;)
the7one
 
Мнения: 169
Рейтинг: 965
Регистриран на: Сря Апр 14, 2010 7:06 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот outfaced » Вто Авг 02, 2011 10:00 pm

объркал си форума http://forum.setcombg.com/index.php/topic,37660.16.html
Не че в другия са стиганли до генерално по-друго решение.
То е като РАМ или ДРАГ ... ми най-добре спешълайзд :D (примерно де) ... демек за бойлери - STIEBEL ELTRON http://balmax.com/rub.php?sr=1&r=31&r1=57
И се замисли и колко ток хаби - да прави топло може всеки, не всеки може да го пази ;)
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Ozzie » Сря Авг 03, 2011 5:53 pm

най си е добре с газов бойлер
кофти момента е, като свърши газта, тъкмо когато си се насапунисал и нямаш резервна бутилка под ръка :lol:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот FireFoXa » Чет Авг 04, 2011 5:30 pm

Ozzie написа:най си е добре с газов бойлер
кофти момента е, като свърши газта, тъкмо когато си се насапунисал и нямаш резервна бутилка под ръка :lol:

...и като свърши газта, ще се подмиеш с газирана вода :D :D
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот An Alien Hoopajupe » Пет Авг 05, 2011 4:35 pm

Едно момиче почина след изтичане на газ от такъв бойлер , аз не бих си взел...
Изображение
Аватар
An Alien Hoopajupe
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 9:50 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Esoteric » Пет Авг 05, 2011 5:30 pm

Ozzie написа:най си е добре с газов бойлер
кофти момента е, като свърши газта, тъкмо когато си се насапунисал и нямаш резервна бутилка под ръка :lol:


Ozzie, нещо генерално май си му объркал предназначението на твоя "газов бойлер".
:rofl:
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Ozzie » Пет Авг 05, 2011 6:39 pm

Ако трябва да сме сериозни по темата, у дома сме с газов бойлер от почти 30 години. За всичките тези години няколко пъти се е налагало да бъде подменена една мембрана, която не помня даже, дали струваше и 5 лв.

Esoteric написа:Ozzie, нещо генерално май си му объркал предназначението на твоя "газов бойлер".

Твърде тъпо включване от твоя страна.
Или аз съм твърде скапан от днешния ден, за да уловя чувството за хумор. :beer:

An Alien Hoopajupe написа:Едно момиче почина след изтичане на газ от такъв бойлер , аз не бих си взел...

Всъщност, от газов бойлер пропан- бутан няма как да изтече, ако е затворен редуцир- вентила на бутилката.
От бутилката може да изтече газ, но по тази логика, да се откажем и от газовите котлони в домакинството?

Иначе електрическите бойлери са доста добри бомби.
http://news.bgnes.com/view/941896
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Alpina » Пет Авг 05, 2011 8:12 pm

An Alien Hoopajupe написа:Едно момиче почина след изтичане на газ от такъв бойлер , аз не бих си взел...

Има и хора дето се давят, заради употребата на предпазен колан в колата...

Надявам се да правиш аналогията )
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот Esoteric » Съб Авг 06, 2011 11:55 am

Ozzie написа:
Esoteric написа:Ozzie, нещо генерално май си му объркал предназначението на твоя "газов бойлер".

Твърде тъпо включване от твоя страна.
Или аз съм твърде скапан от днешния ден, за да уловя чувството за хумор. :beer:



кой знае... ;)

:beer:
Veni, vermini, vomini.
Аватар
Esoteric
 
Мнения: 1148
Рейтинг: 1580
Регистриран на: Пет Апр 15, 2011 1:03 pm

Re: Помощ при избор на нов бойлер..

Мнениеот fall_out » Съб Авг 06, 2011 3:53 pm

Вие сте големи шматки да се къпете бе! Пък и пари за бойлер, аееее - лятото на ряката (тия от морето там дет се изтича канала), пък зимата е студено и не люти.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm


Назад към Бла - Бла

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта