Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Вто Мар 15, 2011 1:39 am

Уважаеми съфорумци,

След известно колебание в кой раздел попада моята покана, реших да се базирам на удебелените думи от определението: "Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални)" и да я пусна тук, защото все пак има лек намек за регионална традиция след първата Хисариада и последвалите я 2-3 мини Хисариади.

В духа на традицията е и модифицираният към сегашните условия текст на поканата:

Последният уикенд на март (26-27.03.2011 г.) би трябвало да е топъл и слънчев, затова, ако все още нямате планове за него, ви каня да покараме заедно на 27.03.2011 г., неделя, в 10 ч. Изходният пункт е Хисаря - приятно градче с отлични условия за почивка, приятно прекарване, с интересни исторически забележителности, както в самия град, така и в региона (напр. Тракийският храм до с. Старосел).

Мястото е подходящо и за случаите, когато имате приятел/приятелка/съпруг/съпруга/деца, които не са толкова луди и запалени като вас - може да ги оставите да се плацикат до някой басейн или да се разхождат из града и хубавите му паркове, докато ние покараме по околните баири. Ако решите да дойдете от събота има достатъчно места за настаняване - ще прекарате един приятен уикенд.

По стечение на обстоятелствата обикалям региона в последните две години и се убедих в чудесните възможности, които има тук за практикуване на планинско колоездене. Водят се интензивни преговори с "шефа" за осигуряване на хубаво време и пролетни екстри във вид на цъфнали дървета, храсти и цветя.

Това не е организирано мероприятие - няма да има специално маркиран маршрут и организатори, а просто приятелска покана за желаещите да се насладят на един хубав пролетен ден в планината. Предложеният маршрут е, по моя преценка, от ниво на сложност лек до среднонатоварващ, 50% по горски пътища/50% пътеки и не би трябвало да затрудни никой (с цената на малко бутане тук-там). Липсата на маркировка в никакъв случай не би трябвало да е проблем, тъй като възможностите за отклонение не са големи:

Изображение

Дължината на маршрута е около 25 километра, има няколко чешми и място за похапване, на мястото, което ще достигнем по обедно време има широка поляна и навес с маса. Не съм привърженик на екстремните и натоварващи карания, така че ако и вие имате такава нагласа за този ден, мисля че ще останете доволни. Ако се появят желаещи да се присъединят, мога да дам повече подробности, вкл. и GPS-следи (на частите от маршрута, защото точно в тази конфигурация цялостно не съм го карал). Маршрутът може да се модифицира в движение според настроението, познавам региона достатъчно добре. Почвата е песъчлива и няма да има каляне.

До Хисаря се стига от Пловдив по пътя за Карлово, като по средата му се отклонявате за Калояново. Веднага след влизане в града изкачвате малко възвишение, в горната точка на което завивате наляво и карате все направо през прелеза, докато стигнете малко площадче с паметник (около 1-2 км). Изващите от север се отклоняват от пътя Карлово-Пловдив през с. Михилци за Хисаря, преминават през целия град и малко преди излизане (отляво ще видят старинната крепостна стена) е въпросното възвишение, където завиват надясно и следват указанията за стигане до паметника. Площадчето тук е подходящо за паркиране.

Изображение

Аз ще съм в 10 ч. до паметника и ще карам по маршрута, дори да не дойде никой (да карам сам за мен е обичайна практика, така че не се чудете дали мероприятието има шанс да се отложи при липса на интерес).

P.S. Искам да уточня, че нямам користни цели с тази покана - не живея в Хисаря, нямам хотел и познати хотелиери и единствената "печалба", която искам да имам, са хубавите спомени на евентуалните участници
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот GF » Вто Мар 15, 2011 1:39 pm

Отдавна чаках обявата за Втората Хисариада и с удоволствие ще дойда :agree:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mover » Вто Мар 15, 2011 5:37 pm

sergeh написа:Уважаеми съфорумци,
...Аз ще съм в 10 ч. до паметника и ще карам по маршрута, дори да не дойде никой


Ама к'ви ги пишеш...няма да те оставим да се кефиш сам по баирите.
В "офертата" липсва инфо за това какви цветенца си засадил по пътеките ... (то и гъбки ни се берат, ама едва ли :D )

П.С. Дописвам, че басейна във ВМА работи до 19:00, а кръчмите - до по-късно.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот al » Вто Мар 15, 2011 5:44 pm

Там сме Сергей :jump2: :wavey:
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Вто Мар 15, 2011 6:03 pm

mover написа:... Ама к'ви ги пишеш...няма да те оставим да се кефиш сам по баирите.


Миналата неделя наистина се изкефих на първото спускане от тая "осморка", която прави маршрута, по много приятна пътечка, частично съвпадаща със спускането от Карасиврия на първата Хисариада. А второто спускане е от паметника, който е бил на последната мини Хисариада също го знае и то не е лошо :-)

В "офертата" липсва инфо за това какви цветенца си засадил по пътеките ... (то и гъбки ни се берат, ама едва ли :D )


Засега видях само минзухарчета, а гъбки няма (не съм търсил подробно, но май е рано). Но дотогава се надявам да стане доста по-зелено с тази малко позакъсняла пролет ...
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот pugguk » Вто Мар 15, 2011 7:37 pm

Хисарската група ще е на линия :) както мога съвсем спокойно да предположа и преди да съм се чул с които и да е от представителите и :Д
pugguk
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Дек 12, 2007 11:13 am
Местоположение: Хисаря

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот shegadjiya » Вто Мар 15, 2011 8:21 pm

надявам се този път да не ви изпусна, както преди! :)
shegadjiya
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 09, 2010 11:19 am
Местоположение: София

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Вто Мар 15, 2011 8:51 pm

pugguk написа:Хисарската група ще е на линия :) ...


Разчитам на групата, както за домакинството, така и за повишаване на настроението :D

shegadjiya написа:надявам се този път да не ви изпусна, както преди! :)


Гледайте да сте навреме на мястото на старта и няма да има проблеми.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот Falcor » Чет Мар 17, 2011 1:17 pm

Сергей, мислиш си че ще те оставим на мира сам да се кефиш а? Ще ти се а? Нямаааа :D
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот Sartor » Чет Мар 17, 2011 4:25 pm

За хората, които планират да идват с преспиване в събота, какви хотели на прилични цени може да препоръчате и които да позволят сигурно съхранение на байковете?
Аватар
Sartor
 
Мнения: 1548
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Фев 25, 2010 5:30 pm
Местоположение: София

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Чет Мар 17, 2011 11:59 pm

За съжаление нямам наблюдение върху хотелите и цените (не съм ги ползвал), но има богат избор в интернет, като не бива да се пренебрегват и къщите за гости. Мисля че едно търсене в Google ще даде предостатъчно варианти за избор. Градчето е малко и спокойно и не вярвам да има проблем за байковете.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот shegadjiya » Пет Мар 18, 2011 8:29 am

хотел Аугуста е перфектен! байка го оставяш в гардеробната. :)
shegadjiya
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 09, 2010 11:19 am
Местоположение: София

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mover » Пет Мар 18, 2011 3:32 pm

Sartor написа:За хората, които планират да идват с преспиване в събота, какви хотели на прилични цени може да препоръчате и които да позволят сигурно съхранение на байковете?


Най-"прилично" е в базата на ВМА (МО) - апартамент е под 40лв. Но едва ли ще те "огрее" - или е пълно, или казват че е пълно. Доколкото си спомням, за уйкендите приемат резервации след сряда сл. обяд (ако е останало нещо свободно) тел. 033760201. Иначе има 2 покрити +3 открити басейна, огромни паркове и т.н. на ниски цени.
Ако имаш връзки в МО, използвай ги, а ако нямаш, направи се на артист, кажи, че жена ти е на задгранична мисия (или тя да им каже, че превозваш хуманитарна помощ в Африка). Или пък, че се обаждащ от кабинета на Заместник-министър Августина Цветкова - тя им е върховната шефка http://www.md.government.bg/bg/ministry ... binet.html .... или си избери от сайта някой друг зам. министър или ген. Като всички военни крепости, и тази си има ключ...
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот GF » Вто Мар 22, 2011 1:24 pm

Ще правим ли организация по транспорта до Хисар, или самосиндикално ?
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mover » Вто Мар 22, 2011 3:09 pm

GF написа:Ще правим ли организация по транспорта до Хисар, или самосиндикално ?


Предлагам да правим, че иначе съм с мотрисата или на самоход (ако изкарам до Графа).
2 места за мен, моля.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Чет Мар 24, 2011 2:05 am

ПРИМЕРНА ПРОГРАМА

Изображение

09:30-10:00 Пристигане на сборния пункт, разтоварване, подготовка, дружески срещи.
10:00-10:01 Приветствено слово и анализ на международното положение (усложнено).
10:01-10:20 Лека загрявка по баира над Веригово (част 1 от схемата).
10:20-10:40 Разпускане (духовно и физически, част 2 от схемата).
10:40-11:30 Катерене по горски път, за да може да има и спускане (част 3 от схемата).
11:30-11:40 Заслужена почивка.
11:40-12:00 Първа приятна пътечка в посока предимно надолу (част 4 от схемата).
12:00-12:30 Разходка в близките околности на Хисаря към втория етап на маршрута (част 5 от схемата).
12:30-12:50 Забавна и палава пътечка през гората (част 6 от схемата).
12:50-13:50 Редуване на пътища и пътечки с цел повишаване на потенциалната енергия (част 7 от схемата).
13:50-14:30 Обедна почивка и културно-масови мероприятия.
14:30-15:00 Преобразуване на потенциалната енергия в кинетична (част 8 от схемата, не съм много силен по физика, ако бъркам, моля за извинение).
15:00-15:30 Скоростен етап, тук не ви трябват спирачки (част 9 от схемата).
16:00 Планиран ориентировъчен краен час.

Варианти:
1. Участниците в по-начална фаза от подготовката си, страдащи от предпролетна умора и по-мързеливите могат да се задоволят с първата част от маршрута (1-2-3-4).
2. За по-енергичните препоръчвам да реализират отклонението 4а, като продължат изкачването към Карасиврия донякъде и да се включат в спускането от по-висока точка (участниците в първата Хисариада може би си спомнят отклонението от пътя надолу по хубава пътечка).
3. По-екстремно настроените могат да се изкачат по пътя до Карасиврия и от там да се спуснат директно към паметника по трасе 4b (упражнение за напреднали).
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот bio » Чет Мар 24, 2011 8:38 am

хайде тук да се разберем за транспорта !
и аз търся място за човек с колело. да знам какво да правя ако не се намери. за мен не е проблем да пътувам и на ход или с влак, но дайте да направим една организация (кой, как, защо ?!?).
лек ден !!!
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mover » Чет Мар 24, 2011 2:21 pm

bio написа:хайде тук да се разберем за транспорта !


Т.к. Сергей вероятно ще си бъде в Хисар и няма да участва в организацията на транспорта от Пловдив, добре е да се организираме.

Довечера (четв.) в Трабанта ще направим организацията, защото ще дойдем поне 10 човека от Кривите спици и приятели (предварителна инфо).
GF обеща да дойде с буса, който качва 8-10 колелета и 3 човека, така че има осигурен тр-т за основния багаж.

Нека всички от Пловдив, които смятат да дойдат в Хисар, но нямат тр-т и няма да са в Трабанта, да пишат ТУК, за да ги имаме в предвид.
За по-добра организация, нека ТУК да пишат и всички, които смятат да дойдат, но не са го заявили във форума, в Трабанта или лично на Сергей.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот emoonthemove » Пет Мар 25, 2011 11:30 am

Здравейте, аз и приятелката ми преценихме, че едва ли ще се справим с хижа Тъжа, затова се насочваме към нещо по-равнинно - Хисар. Освен това, пътуването до Тъжа ще ангажира почти цялата събота в транспорт, връщането с влакове е проблематично заради часовете им на потегляне, а спането в селото събота вечер е възможно само в две къщи (ако може да се съди по информацията в Интернет), които се отдават под наем целите за сериозни пари. Това е своебразно извинение към габровци, които организират иначе страхотен поход :agree:

Става въпрос за двама души с два велосипеда, които си търсят транспорт за "Хисариадата", ако някой е склонен да ни вземе - ще помогнем със сметката (за гориво) :) Благодаря на онези, които биха се отзовали.
Аватар
emoonthemove
 
Мнения: 458
Рейтинг: 1911
Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 11:42 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mrdaka » Пет Мар 25, 2011 1:03 pm

mover написа:Нека всички от Пловдив, които смятат да дойдат в Хисар, но нямат тр-т и няма да са в Трабанта, да пишат ТУК, за да ги имаме в предвид.

Този йеекенд съм в Пловдив, така че бройте ме и мен, ще се нуждая от транспорт и/или от комания, ако ще се ходи на самоход до Хисар. Ако има някой навит за някакво съботно каране в пловдив, да ми драсне ЛС.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mover » Пет Мар 25, 2011 1:30 pm

Вчера в Трабанта преброих 17 желаещи за Хисариада:
- 7 Светулки
- 6 Невалиди
- Жоро+1, Любо, Тошко

Ако съм пропуснал някой, не е нарочно, моля да се допише.
Хората с колите нека имат в предвид и желаещите още 3-ма човека, които са писали по-горе, т.е. засега общо 20човека+20колела

Имайте в предвид да си вземете якета, дъждобрани или чадъри, че след обяд го дават валежно.
http://www.sinoptik.bg/?tid=20&oid=100& ... 27.03.2011
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот GF » Пет Мар 25, 2011 1:40 pm

Предлагам да се съберем в неделя 27.03.2011 в 8,30 часа на OMV до хотел "Санкт Петербург".

И защо Хисариадите винаги съвпадат с Формула 1 ??? :banghead:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mover » Пет Мар 25, 2011 5:43 pm

GF написа:Предлагам да се съберем в неделя 27.03.2011 в 8,30 часа на OMV до хотел "Санкт Петербург".

И защо Хисариадите винаги съвпадат с Формула 1 ??? :banghead:


Приятелю GF, моля те изтрий си мнението или го поправи, за да не стане объркване (но май няма да можеш да го поправиш).

Снощи, докато ти постеше със Заралийката :D , се разбрахме да се чакаме в 8:00 пред СТОЧНА ГАРА
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Пет Мар 25, 2011 5:48 pm

GF написа:... И защо Хисариадите винаги съвпадат с Формула 1 ??? :banghead:


Ееее, то формулите са на кило, а Хисариадите са само 2 годишно :rofl:
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот al » Пет Мар 25, 2011 9:57 pm

Аз съм на мнение, че срещата трябва да бъде на Сточна гара, понеже повечето ни е най удобно тръгването от тук, а и на онва тъпо ОМВ няма къде да се спре с повече хора.
Последна промяна al на Пет Мар 25, 2011 10:00 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот abs » Пет Мар 25, 2011 10:00 pm

Друг е въпроса, че всички вече знаят за Сточна гара. Аз лично нямам намерение да се обаждам на всеки поотделно да му казвам, че мястото се е променило, пък и да му обяснявам защо.
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот sergeh » Съб Мар 26, 2011 12:44 am

ВНИМАНИЕ!

Лятното часово време в България тази година ще бъде въведено в нощта срещу неделя - в 03 ч. на 27 март, съобщи Националният център по метрология.

Т.е. в неделя ще сме по ново време и ще се придържаме към него, дано не се получат разминавания по тази причина. Моят GSM е 0888 656 822, Сергей.


Малко информация за профила на по-съществените части от маршрута (понеже го нямам точно в тази конфигурация като цяло).

Части 2-3-4 от схемата:
Изображение

Части 7-8-9 от схемата:
Изображение
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот al » Съб Мар 26, 2011 1:28 pm

Значи разбрахме се GF, утре в 8 часа (по новото време) на Сточна гара ще е тръгването, после ще се мине само през ОМВ да се види за някой останал евентуално.
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот emoonthemove » Съб Мар 26, 2011 4:10 pm

И ние ще сме там. Препоръчайте ни само, бързо, ако ви е възможно, че след малко ни тръгва влакът, някое много достъпно място за нощуване - не търсим лукс, само покрив.

Емил

Редакция: Всъщност, Сточна гара е в Пловдив! Ние мислихме, че тръгваме направо от Хисаря и се чудихме как да стигнем до там. Само се надяваме да сте предвили още двама душа по отношение на транспорта :agree:

Още една: Намерихме си място, всичко е ясно. До скоро!
Аватар
emoonthemove
 
Мнения: 458
Рейтинг: 1911
Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 11:42 pm

Re: Пролетна Хисариада: bike & SPA, 27.03.11

Мнениеот mrdaka » Съб Мар 26, 2011 10:44 pm

Днес бях на Сточна гара в Пловдив, утре в 8:00 по новото време би трябвало да съм пак там с един бял твърдак ;) Силно се надявам да не ме забравите и да има място и за мен. До утре.
Изображение
Аватар
mrdaka
 
Мнения: 632
Рейтинг: 1865
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 2:45 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта