Панчарево – Ловната хижа

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Панчарево – Ловната хижа

Мнениеот Admin » Сря Апр 12, 2006 12:04 pm

http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/ ... 8-route030

Не е случайно, че публикувам маршрута точно сега. ;) Имам и други подръка, но пролетта е най-подходящият сезон за това каране, тъй като пътеката е "по-широка" преди да избуи растителността, а и комарите край хижата в момента все още отсъстват :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Phantom » Сря Апр 12, 2006 1:49 pm

Aдмин,тази статия да не би да е резултат от последната ви разходка на там преди седмица.:crap:Иначе статията е много добра,ако съдя от снимките и карането е било яко.Надявам се по великден да е хубаво и сухо времето че да го пробвам маршрутчето.
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Makintier » Сря Апр 12, 2006 2:01 pm

тази пътека не е ли и част от пътеката на UHA team ?
:evil:много е добра пътечката да допълния има едно място страхотно за отдих от дългото искачване ,става въпрос за една издадена скала която гледа към язовира много приятна за похапване ;)
Не е важно да си пръв, важно е да си единствен!
Skype - Makintier
Аватар
Makintier
 
Мнения: 902
Рейтинг: 1641
Регистриран на: Сря Сеп 14, 2005 11:16 am
Местоположение: ... на третия етаж

Мнениеот Admin » Сря Апр 12, 2006 3:36 pm

@Phantom
Маршрутът е готов още от миналата година, последното каране беше точно по него, но с цел допълнително заснемане и сверяване на километрите преди публикуването ;)
Другата седмица сигурно пак ще има подобно мероприятие, само че над Железница ;)

@Makintier
В грешка си ;) Пътеката с изгледа, за която ти говориш, е описана в маршрута "Панчарево", а трасето на UHA_team (ей, да са живи и здрави за него!) e оттам нагоре :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот URNEST » Сря Апр 12, 2006 4:02 pm

Понеже не съм на ясно а искам да разбера, за да знам ако ми се наложи-Какво е денивелация?Моля да не ми се смеете.Някога и вие не сте знаели какво значи думата така, че намирам въпроса си за уместен.
По темата-маршрута много ми харесва, жалко, че не мога да отида да го пробвам.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Zink » Сря Апр 12, 2006 4:11 pm

[quote="URNEST"]

Понеже не съм на ясно а искам да разбера, за да знам ако ми се наложи-Какво е денивелация?Моля да не ми се смеете.Някога и вие не сте знаели какво значи думата така, че намирам въпроса си за уместен.
По темата-маршрута много ми харесва, жалко, че не мога да отида да го пробвам.
[/quote]

Разликата в надморската височина между изходната точка на даден маршрут и крайния му пункт. ;)
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот caspar » Сря Апр 12, 2006 4:12 pm

[quote="URNEST"]

Понеже не съм на ясно а искам да разбера, за да знам ако ми се наложи-Какво е денивелация?Моля да не ми се смеете.Някога и вие не сте знаели какво значи думата така, че намирам въпроса си за уместен.
По темата-маршрута много ми харесва, жалко, че не мога да отида да го пробвам.
[/quote]

Разликата от най-ниската до най-високата точка.
Зинк ме изпревари.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Апр 12, 2006 4:13 pm

[quote="Zink"]

[quote="URNEST"]

Понеже не съм на ясно а искам да разбера, за да знам ако ми се наложи-Какво е денивелация?Моля да не ми се смеете.Някога и вие не сте знаели какво значи думата така, че намирам въпроса си за уместен.
По темата-маршрута много ми харесва, жалко, че не мога да отида да го пробвам.
[/quote]

Разликата в надморската височина между изходната точка на даден маршрут и крайния му пункт. ;)
[/quote]


а ако началния и краен пункт съвпадат, това означава ли, че все по равно си карал и няма денивелация?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Phantom » Сря Апр 12, 2006 4:31 pm

Абе най-общо казно и може би най-точно всяка разлика във височината е денивелация.Независимо нагоре или на долу.Денивелация на един маршрут се има в предвид раликата между най-ниската и най-високата точка.
Лесно ми е, защото се задоволявам само с най-доброто.
Phantom
 
Мнения: 197
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юни 30, 2005 11:18 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Darkness » Сря Апр 12, 2006 4:32 pm

Браво Админе, маршрута е супер! :)
В ориентирането на денивилация викаме сборно изкачване. ;)
It Is A Good Day To Die!
хехе
Darkness
 
Мнения: 182
Рейтинг: 1360
Регистриран на: Нед Юли 31, 2005 1:34 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Zink » Сря Апр 12, 2006 5:31 pm

[quote="did"]

[quote="Zink"]

[quote="URNEST"]

Понеже не съм на ясно а искам да разбера, за да знам ако ми се наложи-Какво е денивелация?Моля да не ми се смеете.Някога и вие не сте знаели какво значи думата така, че намирам въпроса си за уместен.
По темата-маршрута много ми харесва, жалко, че не мога да отида да го пробвам.
[/quote]

Разликата в надморската височина между изходната точка на даден маршрут и крайния му пункт. ;)
[/quote]


а ако началния и краен пункт съвпадат, това означава ли, че все по равно си карал и няма денивелация?
[/quote]

Разбира се, че не. :)
Извинявам се, объркал съм се. Имам предвид между най-високата и най-ниската точка от маршрута.
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Сря Апр 12, 2006 6:03 pm

[quote="Zink"]
Разбира се, че не. :)
Извинявам се, объркал съм се. Имам предвид между най-високата и най-ниската точка от маршрута.

[/quote]


Накратко:

Сбора от всички изкачвания за цялото каране!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gnao » Сря Апр 12, 2006 6:09 pm

Един глупавичък въпрос: като че липсва (табличното) подробно описание на маршрута ?

Или пък влиза отново в употреба онова от "Къде е Ловната хижа ?"
Feed me a stray cat
Аватар
gnao
 
Мнения: 217
Рейтинг: 1323
Регистриран на: Сря Авг 10, 2005 8:54 pm
Местоположение: България

Мнениеот Admin » Сря Апр 12, 2006 10:08 pm

Еййй, ужас, много съм отвеян бе! :banghead::banghead::banghead: Да забравя да сложа линка към таблицата, неам думи! Сега ще го оправя, тц-тц-тц...

А иначе под денивелация в конкретния случай разбирам сумата от разликите във височините при всички изкачвания, т.е. колко е общото изкачване по вертикал. Но иначе е съвсем правилно, че това е разликата във височините на две точки, просто за маршрутите това не е от такова значение, както сборната денивелация.

Извинявам се за пропуска с таблицата! :I
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Jacket » Чет Апр 13, 2006 7:49 am

Някой навит за събота за едно каране там? :bouncy:
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот MaRtiAg0 » Чет Апр 13, 2006 11:03 am

Маршрута ми изглежда интересен.Ако имам пак път към сф и съм си взел кулилоту ще го пробвам...само да намеря къде е тоя язовир..:D
MaRtiAg0
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот psychoiho » Съб Апр 15, 2006 6:18 pm

някой пробва ли го днес да каже колко е сухо?
psychoiho
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 1:19 pm

Мнениеот TOYAGA » Съб Апр 15, 2006 6:27 pm

Сега е общо взето сухо, но докато е било мокро са минали куп моторизирани говеда и са го направили на гъз...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот psychoiho » Нед Апр 16, 2006 5:57 pm

много красиво било там...е, вярно че не уцелих пътеката и бутахме първите 3 километра, но все пак ми хареса :) тъкмо имам стимул пак да идем
psychoiho
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 1:19 pm

Мнениеот jmichev » Пон Юни 26, 2006 2:43 am

Незнам в какво състоянив сте заварвали пътя на горе ама днес беше кална баня в която на места гумите ни се превъртаха безпомощно в калта а като минавахме през локвите и коловозите постепено ние и колелата ни се загубиха под плътен слой течна земна маса. Комарите бяха 10 на мубичен сантиметър. Иначе се чуствах все едно участвам във Сървайвър :hbang2:.Хубавото беше че намерихме хижата от първия път и че спря да вали на половината ни път.За пътеката на долу мога да кажа че беше редуване от хубави спускания по терен със сцепление който те одвеждат в харсти от коприва или капини :kaioken::kaioken::kaioken: преди да успееш да спреш и също така на момети почвата беше повече от хлъзгава. Моята предна гума блокираше при всеки по силен натиск на спирачката :dunno:.
Обаче вие си мислите че се оплаквам-НЕ. Това беше едно незабравимо каране мръсно и кално с емоции и охлузвания :hbang2::hbang2::hbang2:. Спускането ни отведе и до езерото панчарево но не до неговата обликолна алея а на метър и половина под водата къде влязох с бясна скорост за да измия колелото и себе си(махнах първо раницата и дрехите).На път за софия в колата имаше и бири-мири:drunk::drunk:. Аз бих ви пожелал да отидете и да пробвате. Това е!
jmichev
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 15, 2004 7:15 pm

Мнениеот Nightbringer » Пон Юни 26, 2006 7:40 am

На Ловната хижа имат среща не само комарите в района, но също така и мравките, и мухите и доста други видове многокраки. Аз лично повече никога няма да тръгна към тази планина без някое мазило, което да ги гони от мен :)
Катерил съм се към хижата по друг път, но спускането по описаната пътека е много добро. Жалко, че минавах за пръв път, имаше доста трева и не посмях да отпусна спирачките за да не налетя на нещо скрито под зеленината. В резултат не само позагрях ами направо си изпържих дисковете :) Препоръчвам този маршрут на всички, много е добър. Също така от Ловната хижа може да се продължи нагоре през планината и да се излезе в Лозен, като така доста се удължава карането, но пък там ориентацията е по-трудна.
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот DainesE » Нед Сеп 24, 2006 1:14 pm

Днес тръгнах на там :bigeyes: но още в начлото пътя е в окаяно състояние и "карането" на горе премина в бутане стигнах до едно мн стръмно място и просто обърнах баика и надолу ,коловозите са направо :bigeyes::bigeyes::bigeyes: нз как да се изразя стигнах до долу и минах карткия маршрут , ако някой вече ходил се навие да ходим заедно сам сагласен зашото днес не стигнах до там :beer:
DainesE
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 5:24 pm

Мнениеот z1gZag » Пет Окт 26, 2007 9:26 pm

Така искам да споделя нещо за това местенце , много приятно много го обичам :) , но днеска с @AcidBurn като хоидихме натам : стигаме до хижата изморени и чуваме от самата хижа зверки викове :bigeyes: , запътихме се към пейката и отвътре взеха да излизат едни момчета (млади) лицата червени и пищяха :D към 4-5 човека , видяхме ги че са наркоманчета и се запътихме нагоре към спускането те тръгнаха към нас и викаха "Каде е козааа момчетааа ? :rofl: , каде е ее ?? , имате ли коз бее ?? :rofl: аз им викам "НЕ" и единия ни покани учтиво да се присъединим към тях :popcorn: , аз отказах и продължихме , да знаете да не ходите сами там :) , а надолу срещнахме още две момчета които се бяха запътили към партито горе :idea: , ми това е да се знае че има такива сбирки горе !!!!
z1gZag
 
Мнения: 1003
Рейтинг: 1915
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:31 am


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: http и 32 госта