Мнения за часовник - Casio G-shock?

За теми, които не са свързани с планинското колоездене. Използвайте го за всичко извън любимия ни спорт (други хобита, развлечения, прояви, интереси, проблеми и т.н.), за които искате да споделите/побъбрите/поспорите с останалите членове на форума.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 700 / 700 / 5

Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Май 14, 2010 9:27 pm

Привет! Предстой ми закупуване на ръчен часовник. Трябва да отговаря на няколко изисквания:
-цена до 200лв;
-да е подходящ за колоездене/плуване - да е водоустойчив, да издържа на прах, удари, да има хронометър и други елементарни функции за спортен часовник;

Обръщам се за съвет, предполагам че голяма част от Вас носят часовници, естествено съобразени с хобито ;)
След бързо преглеждане на сайтовете за часовници се загледах в този модел: Casio G-Shock GA-100A-9AER Има ли доволни/недоволни от G-shock? Има ли конкурентна марка/модели часовници на серията G-shock?
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот did » Пет Май 14, 2010 10:29 pm

300 грама на ръката по време на каране :eek3: :confused: :dontknow: :boggled:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот EccentricMOTION » Пет Май 14, 2010 11:02 pm

Тъй като линка е от онлайн магазин е посочено бруто тегло/300гр/, което вероятно е свръзано с доставката, куриери. Уточнявам - бруто тегло е тегло на продукт с опаковката, за този тип часовници теглото на опаковката е около 150гр, а теглото на самият часовник, без опаковка е около 70-100гр.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот PtD » Пет Май 14, 2010 11:12 pm

did написа:300 грама на ръката по време на каране :eek3: :confused: :dontknow: :boggled:


Е та какво... нали не е по колелото? :eyebrow:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот ico 1 » Съб Май 15, 2010 7:58 am

Спомням си, че едно време имах някакъв G-shock. Много здрав и точен, но корпуса и "стъклото" бързо се надраскаха (бяха пластмасови). Гледам сега, че новите модели са с метален корпус и минерално стъкло - т.е., ако точността на механизма и електрониката от тази серия са останали на ниво, часовника си струва.
Аватар
ico 1
 
Мнения: 1774
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 8:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот codename47 » Съб Май 15, 2010 9:37 am

моят след 10г употреба се превърна от това: Изображение в това: http://img255.imageshack.us/gal.php?g=img5694q.jpg
постепенно скъсаната и хваната със свинска опашка каишка беше резултат от една човка и влачене по корем и часовник около 2м. Наскоро изпадна и горната пластмаса...иначе часовника си бачка и много ми харесваше. Ако сега си го купувах щеше да е с една цяла отливка на корпуса от пластмаса или там каквото е и може би метална каишка макар че тази имаше антибактериални свойства и като цяло беше удобна :agree:
:beer:
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот _SoRa_ » Съб Май 15, 2010 10:08 am

В Сливен има един човек, който продава часовник Tour de France 2009
Водоустойчив, измерва пулса, хронометър и алабала.
Струваше към 200-250лв
_SoRa_
 
Мнения: 2529
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 11:34 am

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот Митака » Съб Май 15, 2010 1:22 pm

Здравей! До скоро имах G-Shock, подобен на този, който си харесал. Носих го 3 години, не съм сменял батерия, въпреки, че и дават 2г. живот, видя какво ли не (включително и сауна), докато не го намери един ротвайлер, който реши, че това ще е новата му играчка... :smash: Все още работи, даже може би и вода не пропуска, но каишката и гумените му уплътнения са доста надъвкани, а корпуса е деформиран. Сегашния му вид е подобен на часовника на колегата по-горе, който е падал с него. После се сдобих с ProTrek, пак Casio, но за него не съм толкова спокоен, както за G-Shock-а.
Ако ти трябва наистина здрав часовник, работещ при всякакви условия, включително екстремни температури, няма какво да се чудиш. Само ако можеш да си намериш такъв с фосфор, или не знам какво точно вещество, на стрелките да ти свети нощем (моя светеше по цяла нощ), ще ти е определено в плюс.
Успех с избора! :beer:
Митака
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 16, 2010 12:56 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот eMcKu » Съб Май 15, 2010 1:54 pm

Ориентирай се към Timex или по-точно Ironman серията. Това ти трябва.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот codename47 » Съб Май 15, 2010 2:56 pm

eMcKu написа:Ориентирай се към Timex или по-точно Ironman серията. Това ти трябва.

този ли: http://www.watchbattery.co.uk/shop/prod ... 0DBE.shtml , не е ли малко скъп?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот EccentricMOTION » Съб Май 15, 2010 3:16 pm

Вероятно това е има предвид колегата относно Timex . Не ми допада като дизайн, въпреки че отговаря на условията ми, вероятно е достатъчно здрав, цената му е добра.

Мненията Ви към момента замо затвърждават събраната от мен информация относно G-shock серията. Също така очаквам и други интересни предложения като моделите на Timex. Благодаря Ви за активността, очаквам Вашите отговори.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот eMcKu » Съб Май 15, 2010 5:56 pm

www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот Daniel Panev » Съб Май 15, 2010 9:38 pm

Не знам човек - според мен има нещо сбъркано в цялата постановка...
Ти какво точно търсиш - спортен часовник или спортен (фитнес) уред? Коя от всичките "функции" на G-Shock-а е най-важна за теб? Мога да ти "разкажа" за своя опит, пък ти, ако искаш, си прави някакви изводи.
Ако цената е най-важният фактор за теб - спри да четеш - няма нужда да се хабиш надолу...
Ако искаш фитнес уред, който да използваш за (някакъв вид) тренировки - забрави за това Casio и се ориентирай към Suunto, Garmin или Polar, примерно. Най-малкото трябва да има монитор на пулса и (е добре да има възможност за свързване със) сензор за скорост, каданс и gps модул.
Ако искаш спортен часовник - пак забрави това Casio - ще ме извиняваш, ама изглежда евтино. По-добре виж най-евтините модели на Tissot или Sector, например.
За около 600 лв можеш да се оборудваш с някой от изброените по-горе уреди
P.S. Аз лично, като бях на твоя акъл и години, се сдобих с едно Tissot PRS200 на 2 октомври 2003 година (не ме питай как помня точната дата ;) ) и от тогава съм му сменял 2 пъти батерията, пребивал съм се зверски 2 пъти с него - първия път гаранционно му смениха целия механизъм, а втория път - само каишката, обиколих света с него, "къпал" съм го в поне 10 морета и 2 океана (включително и Мъртво море - провери колко му е солеността, ако не знаеш) и все още си го нося като любимия часовник. Резултат - бегли следи по корпуса, стъклото му е като ново.
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот EccentricMOTION » Съб Май 15, 2010 10:30 pm

Благодаря ти за изчерпателния отговор.
*На първо място стой цената на часовника. Към момента не съм на лична издръжка и средствата с които разполагам са ограничени. Не мога да си позволя по-скъп часовник;
*Изискването ми към часовника е на първо място да е здрав, да е водо- и прахоустойчив. Да има елементарни функции като хронометър, аларма;
*Също така трябва да е достатъчно ексцентричен, трябва да подхожда на стила ми - жълти връзки, жълти/зелени блузки, широки панталони. Клоня повече към часовници с визия тип 'електронен';
*Не търся висока технологичност, навигация, съвместимост с др уреди;
Отбелязвам, че това ще е първият ми часовник попринцип. До сега никога не съм носил през живота ми. В бъдеще се надявам да съм собственик на истински часовник - Tissot.
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот Daniel Panev » Съб Май 15, 2010 10:40 pm

Е в тоя случай вземай Casio-то и да не ти пука.
P.S. Не си написал кога ти е рождения ден - все можем да измислим нещо ;)
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот EccentricMOTION » Съб Май 15, 2010 11:51 pm

Рожденият ми ден е скоро ;) Вашето компетентно мнение и Вашата помощ са достатъчен подарък за мен. Благодаря Ви още веднъж за съдействието. Към момента избора ми е G-shock. Ще дам своевременно отзиви от лични наблюдения.

За следващите търсещи отговор на въпроса "Какъв часовник да си купя?"
-Casio G-shock: бюджетен/около 200лв/, издръжлив на въздействия, с ограничени функции/аларма, календар, хронометър/, батерията издържа по 2-3 години, евентуални проблеми с кайшката, лесно надраскване при по-старите модели. Теглото на часовника + кутия е около 300гр. Теглото на самия часовник варира около 70-100гр;
-Timex Ironman - серията варира около 200-400лв;
-Tissot - висок клас часовници, изключително надеждни, изпитани при всякакви условия, ценови клас над 400лв.

Надявам се събраната информация да е полезна и на други ;)
Последна промяна EccentricMOTION на Нед Май 16, 2010 12:31 am, променена общо 1 път
Аватар
EccentricMOTION
 
Мнения: 2364
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 12:24 am

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот did » Нед Май 16, 2010 12:09 am

EccentricMOTION написа:-Timex Ironman - серията варира около 200-400лв, в повечето случай с визия метален корпус/метална верижка.


Къде я видя тази метална верижка? Корпусът и верижката са си от чиста инженерна пластмаса.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот pe60t0 » Нед Май 16, 2010 4:08 am

EccentricMOTION написа: функции/аларма,


Аз имам ProTrek, и предполагам алармите са същите. Мога да ти кажа че тая аларма освен че пише че я има като функция, за друго не служи. Мене това не може да ме събуди, предполагам са и малко хората които ще може. А да го използваш за "напомняне" не ми се струва хич рационално. Само казвам :beer:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот eMcKu » Нед Май 16, 2010 6:12 am

Само да вметна нещо.
Ако търсиш часовник с HR монитор най-доброто което е измислено е Полар. Има и модели за по 200 - 250 лева.
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот bluskanie » Пон Май 17, 2010 10:41 am

Много е грозен този часовник...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот veselina_petkowa » Пет Юни 11, 2010 5:32 pm

От две седмици умувам какъв тренировъчен часовник да си купя.
Спрях се на марките suunto i garmin.Случайно попаднах на мнението във форума и реших, че тука е мястото да получа информация/надявам се да не съм сбъркала/.
Двуомя се коя от двете марки да избера .Харесах един модел на герман, но той е 800лв.,аз разполагам с 500лв.
Искам уред, който да използвам за тренировки - целта ми е общо стягане и намаляване на мазнините.
Не се занимавам с нищо професионално,плувам средно по 4 в седмицата /трябва да бъде водоустойчив/ и се придвижвам почти навсякъде с велосипеда/ходя до работата и обратно по около 30км на ден/ от както се помня.Имам намерение да започна да се занимавам активно с фитнес и искам да следя напредъка в тренировките си, от там и дойде идеята за пулсомер.Трябва ми уред за любители с упътване на българси по възможност, на който да мога да записвам тренировките си с цел развитие
По принцип държа на качеството без значение какво пазарувам. Не нося часовник и никога не съм се интересувала от часовници и пулсомери до момента,така че нямам наблюдения по въпроса.
Разчитам на опита ви и компетентното ви мнение да ме опътите.
вече съм си набелязала http://watches-shopbg.com/index.php?pag ... 79&lang=bg и този ми хареса http://www.garmin.bg/?s=5&i=266/за герман не знам дали е водоустойчив/.
Предпочитам да е тренировъчен часовник,а не велокомпютър.Преди време ми подариха един километраж за велосипеда на сигма, който ми върши работа.
В последствие мисля да си купя GPS наригатор, не предпочитам комплексните уреди.
veselina_petkowa
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 12:53 pm

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот codename47 » Пет Юни 11, 2010 8:30 pm

Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот Harka » Пет Юни 11, 2010 9:17 pm

@veselina_petkowa:

Щом с плуване 4 пъти седмично и каране по 30км на ден все още има накъде да се свалят мазнините, значи проблемът ти е в храненето, а не в тренировките.

Иначе погледни продуктите на Polar. Досега не съм прочел някой да се оплаква от тях (включително и аз), което не може да се каже за Suunto, например. Не знам също така какво имаш предвид под занимаване "активно с фитнес", но специално за силовите тренировки пулсомер не ти трябва, само за кардиото, но там така или иначе повечето уреди си имат вграден такъв.
Но пак подчертавам - ако храненето не е както трябва, пулсомерът няма да ти помогне особено.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот veselina_petkowa » Пет Юни 11, 2010 9:58 pm

Мерси ще прочета малко инфо за Polar.Кой модел препоръчваш?
Чесно казано се бях спряла на герман последно.
Относно храненето, то е обилно.Въпреки, че поппринцип не пия газирано,натурални сокове не пия алкохол, не пуша и не ям солети зрънчо чипс и и всякви подобни не защото се ограничавам, а защото не са ми по вкуса по начало не обичам. Проблема ми беше в сладкото, но не ям вафли и шоколади от 2 месеца. Почнах да ограничавам хляба. Изчислих си BMR и след това ОКБ. С пулсомера ще знам колко калории съм изгорила на ден. Освен това искам да се развивам, да спортувам повече,по принцип не плувам постоянно зимата карам ски. Организма ми като чели е свикнал с това натоварване.От Овча купел 2 до Малашевци, кадето бачкам на отиване е 15км и на връщане толкова,освен това по цял ден седя пред компа в работата, не мисля че е много особенно като го правиш всеки ден и организма ти е свикнал. Аз не искам да коментирам как се храня или колко спортувам, целта ми е да си избера пулсомер за тренировките.
За фитнеса нищо не знам обикалям уредите и правя някви серии,без да знам и аз какво правя затова си записах час при персонален треньор.
Кардио уредите чесно казано са ми скучни.
Преди време един фитнес инструктор ме караше с 20кг/във всяка ръка по 10кг гири/ да катеря стълби, викаше като луд и ми даваше зор,трябваше да поддържам постоянно темпо, според мен при подобно натоварване ще ми е от полза пулсомер.Мисля когато не плувам да хода до бонсови с велосипеда,след работа евентуално събота и неделя.
Идеята ми като цяло е да си следя тренировките и да се развивам.Като постигна максималното за себе си да си поставя нова цел и общо взето да побеждавам себе си.
Значи шунто отпада като вариант за пусомер.Утре ше питам персоналния треньор за съвет относно пулсомера.
veselina_petkowa
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 12:53 pm

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот Harka » Съб Юни 12, 2010 2:47 pm

Ъъ, Suunto се чете "сънто", а Garmin - "гармин".

Честно казано не мога да разбера какво точно искаш. След като не искаш да коментираш как се храниш или колко спортуваш, защо просто не си вземеш някакъв пулсомер, който ти се вмества в парите и толкова? :dontknow:
В първия си пост написа, че целта ти е общо стягане и намаляне на мазнините. Аз ти казах, че това се постига най-вече с ядене. Пулсомерът е хубаво нещо, но ако не знаеш как да тренираш с него ми се вижда абсолютно безсмислено притежанието му.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Мнения за часовник - Casio G-shock?

Мнениеот veselina_petkowa » Нед Юни 13, 2010 8:09 pm

Прав си.
Ще се опитам да опиша.Общо взето правя това, което ме кефи.
Днеска тичах защото ми се тичаше/не бях тичала от 2г/.Ходих с велосипеда до стадиона,оставих го при братовчедка ми и тичахме около 1,5км.У братовчедка ми ядох череши,мъжът и ми забърка някакъв протеин, от любопитство го пробвах никога не съм пила подобно нещо/нямам и намерение да пия, каквото и да било иначе не беше лоше имаше вкус на банан/.После пак карах.До стадиона и обратно го засякох 10км.
Качих се с велосипеда на рамо до 10ет/да уточна, че не тежи повече от 12кг/.
В нас се наядох като прасе с печено пиле и картофи и салата домати.Толкова много ядох, че имам чуството че ще се пръсна.Към 17 ядох пак същото,защото не ми се готвеше.
Късния следобед към18ч пак тичах 3км/в квартала/ този път и пак се качих този пат без велосипеда до нас.
Вчера имах среща с персонален треньор и ще ми изготви режим.Каза, че пакета ще е готов до 7 дни.
Към момента не се храня правилно,но ще започна.
После пак ядох телешко с ориз.Казах, че се храня отвратително.С повече въглехидрати.
Реших, когато ходя да плувам,там има и фитнес да правя упражненията които ми е изготвил треньора.
От две седмици се качвам пеша и в работата там офиса е на 5 ет и в блока в до където живея до 10ет/понякога и с пазара в раницата/.
Принципно от няколко дни с изключение на днеска/тъй като тичах/ правя упражнения сутрин преди работа по половин час.
Понякога ходя на тае бо или гимнастика, когато ми е кеф.По принцип не си давам зор, освен когато не си наумя нещо или не се състезавам с приятели.
Сега взех решение, че трябва да имам някакър ред и да се занимавам системно с едно.
Плуването е удоволствие средно по 3км.бавно и методично/ плувам бруст, старая се всеки път да си усъвършенствам техниката/ много изчетох за правилната техника, крола нямам добра техника, бързо се уморявам/още на връшане на първата дължина/ и ми е трудно,а бътерфлай изобщо не мога, мисля да се запиша в последствие на уроци.
Ходя и из балкана пеша по много, но за сега съм спряла защото уча за изпити.Иначе събота или неделя или с велосипеда или пеша все съм някаде.
За пусломера сега чета статии.По принцип човек се учи постоянно, така че ще се науча как да го използвам.
Признавам си колкото повече чета и гледам толкова по трудно ми е да се ориентирам, какво точно ми трябва,но и това ще стане.Действително трябва да реша какво точно искам.Уреда трябва да е водоустойчив, да ми записва пулса да ми мери калориите.Сметнах си ОКБ и субмаксималното натоварване. Когато получа хранителния режим и почна да го спазвам,като знам колко калории приемам искам с уреда да засичам колко съм израсходила. Така мога да коригирам енергоразхода с повече спорт в случаите, когато е по малко от енергоприема.
Имам намерение да тичам по стълбите, блока е на 15 етажа мисля като за начало два пъти да се кача до последния етаж и да слезна сутрин преди работа.Утре ще започна след гимнастиката.
Незнам дали ще имам време да ходя на стадиона да тичам евентуално неделя,ако не съм уморена много.
Общо взето това е.
Не исках да пиша защотото се притеснявам, рядко пиша по форумите.По принцип само чета.
veselina_petkowa
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Юни 11, 2010 12:53 pm


Назад към Други

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта