Дами и господа модератори...

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот PtD » Вто Ное 06, 2007 4:35 pm

did написа:хайде спрете засега с въпросите. всичко ще бъде обяснено "като му дойде времето".


Важното е да ни вервате!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Ное 06, 2007 4:41 pm

did написа:няма нужда от бан. всеки форум има праг, над който може да се пише вътре. като ти падне рейтинга и под прага на бла-бла, значи си се самобаннал автоматично :D

след което ако бана не е по мейл, просто регистрирам за една минута нов ник със същия мейл

did написа:хайде спрете засега с въпросите. всичко ще бъде обяснено "като му дойде времето".

Хмм, мирише ми на "елит" в "елита", крийм оф да кроп :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Вто Ное 06, 2007 4:42 pm

:rofl:

did е обяснил чудесно нещата. :agree:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Ное 06, 2007 4:42 pm

:rofl:
Последна промяна bikerider на Вто Ное 06, 2007 4:43 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Ное 06, 2007 4:43 pm

Admin написа::rofl:

did е обяснил чудесно нещата. :agree:
Е тва вече е административен подход. Вервайте ми. Аз знам. :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Ное 06, 2007 5:03 pm

:D Не разбрах кое е административния подход, но моето първо " :rofl: " беше за репликата на Марто (PtD) - уточнявам това, защото ако се приложи към репликата на Марто (bikerider), добива друг смисъл ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Ное 06, 2007 5:05 pm

Admin написа::D Не разбрах кое е административния подход, но моето първо " :rofl: " беше за репликата на Марто (PtD) - уточнявам това, защото ако се приложи към репликата на Марто (bikerider), добива друг смисъл ;)
Ние ще го направим, щото имаме властта, а пък вие ни вервайте. Е това е административния подход. :D. Което значи, че колоездачът е прав за елита. Което пък значи, че аз съм прав за елита. :rofl:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Вто Ное 06, 2007 5:34 pm

Е, да, все някой трябва да реши дали да се прави това или онова и все някой трябва да го направи после ;) :beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Вто Ное 06, 2007 6:14 pm

bikerider написа:
did написа:няма нужда от бан. всеки форум има праг, над който може да се пише вътре. като ти падне рейтинга и под прага на бла-бла, значи си се самобаннал автоматично :D

след което ако бана не е по мейл, просто регистрирам за една минута нов ник със същия мейл


Това и сега не можеш да го направиш. Номерът минаваше в стария форум. В phpBB с един E-mail можеш да регистрираш само един ник. Вервай ми, пробвАл съм :D
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pe60t0 » Вто Ное 06, 2007 7:32 pm

абе вие сте като децата бе...на си ти куклите дай си ми парцалките ...хаха жалка картинка ... :rofl: моля госпожо ама той ми каза ,че съм тъп :D
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Ное 06, 2007 9:05 pm

A ти проблем ли имаш с това ... големият?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Вто Ное 06, 2007 9:17 pm

@did: Вервам ти :thumb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот agent_Jekov » Вто Ное 06, 2007 9:42 pm

Искам да видя мнението на TOYAGA по повод развръзката на нещата в тая тема. :D
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот 4getcredo » Вто Ное 06, 2007 10:41 pm

agent_Jekov написа:Искам да видя мнението на TOYAGA по повод развръзката на нещата в тая тема. :D


TOYAGA ще бие през пръстчетата ония програмистчета и математистчета като им се счупят моделчетата ;) :D (това на глас не мога да го кажа :V: ... заради винцето ще да е )
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот rarekin » Вто Ное 06, 2007 10:43 pm

:rofl:
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Мнениеот PtD » Вто Ное 06, 2007 11:33 pm

4getcredo написа:
agent_Jekov написа:Искам да видя мнението на TOYAGA по повод развръзката на нещата в тая тема. :D


TOYAGA ще бие през пръстчетата ония програмистчета и математистчета като им се счупят моделчетата ;) :D (това на глас не мога да го кажа :V: ... заради винцето ще да е )


Щом няма да е заради бъгчетата, спокоен съм. За моделчето винаги може да се намери обективна причина извън моделчето, заради която то не работи :D
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Ное 07, 2007 9:36 am

PtD написа:
4getcredo написа:
agent_Jekov написа:Искам да видя мнението на TOYAGA по повод развръзката на нещата в тая тема. :D


TOYAGA ще бие през пръстчетата ония програмистчета и математистчета като им се счупят моделчетата ;) :D (това на глас не мога да го кажа :V: ... заради винцето ще да е )


Щом няма да е заради бъгчетата, спокоен съм. За моделчето винаги може да се намери обективна причина извън моделчето, заради която то не работи :D
А, те бъгчетата са си по дифолт. :D :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Пет Ное 16, 2007 12:06 pm

Jivkonik току що ми обърна внимание на един потенциален проблем, така че се допитвам и тук за съвет. За целта обобщавам накратко каква ще е ситуацията:

Всеки новорегистриран има рейтинг да пише навсякъде. Обаче ако рейтингът му намалее, постепенно ще може да пише на все по-малко места. В същото време, добре е да се отчете, че този човек може в даден момент да повдигне и сериозна тема, да има нужда от помощ и за целта да успее да формулира смислено, грамотно мнение. Или да не успее. Във всички случаи, хората, на които не им достига рейтинг за пускане на нова тема в някой от форумите, ще могат да пуснат тема в специален форум "Карантина". Това е идеята на did, която ми се струва напълно уместна. Въпросът е какво правим след това?

Първоначалният замисъл бе в "Карантина" да не може да се отговаря, а модераторите да го преглеждат и да местят теми, за които преценят, че са полезни, в подходящия форум. Проблемът е, че в този случай авторът на темата няма да има рейтинг за писане във въпросния форум, което ще направи дискусията по темата доста трудна.

Единият начин за решаване на проблема е да се направи така, че авторът на преместената тема да може да отговаря в нея, независимо от липсата на достатъчен рейтинг. Според мен така нещата (поне на пръв поглед) изглеждат най-логични и изчистени, обаче като недостатъци виждам допълнителното усложняване на системата, както и опасността авторът на темата да я "развали" бързо-бързо. Освен това подобна схема може дасе използва за заобикаляне на рейтингите по един или друг начин.

Другият вариант е да се направи така, че в "Карантина" да може да се отговаря и темите да се развиват там. Едва след приключване на темата (колкото и условно да е това), тя да бъде премествана в подходящ форум. При този вариант плюсовете са, че е лесен за изпълнение чрез стандартните средства, заложени в системата от рейтинги и че не препятства дискусията. Недостатъците са, че тенденцията към писане на глупости в "Карантина" ще е голяма и ще трябва да има строг модераторски контрол. При този вариант ми се струва удачна следната схема: минимален изискуем рейтинг за пускане на тема и за отговор, комбиниран с голяма тежест на форума (т.е. един плюс или минус дава или отнема повече точки, както в "сериозните" форуми) - това донякъде би трябвало да спре спамерите да превърнат "Карантина" в аналог на "Бла-бла". Наред с това засилен модераторски контрол, т.е. прочистване без никакво предупреждение и обяснение както на теми, които не са формулирани читаво, така и на всякакви отговори, които не са полезни, заядливи са, не са по темата и т.н. Идеята е, когато една тема има потенциал, да може да се развие по един полезен и нормален начин, след което да бъде преместена в подходящия форум (но за целта ще трябва авторът й да е получил отговор на въпроса си).

А има и трети вариант, най-лесен - изобщо да няма "Карантина", т.е. да не се интересуваме от хората, които не се интересуват от рейтинга си :evil: Това го казвам повече на шега, де, мисля че всеки заслужава шанс да покаже подобрение :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Пет Ное 16, 2007 12:19 pm

Според мен , няма нужда да има раздел "карантина" . Първоначално всеки има право да пише навсякъде , ако си загуби тези права има право да пуска теми , пак навсякъде(не е лошо и да може да отговаря в тези теми). Ако някой си загуби правата да отговаря в теми и не се усети , че трябва да спре да пише глупости си е за негова сметка.
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 16, 2007 12:24 pm

Моята позиция по изложения от Админ казус е:
Автора на дадена тема да има правото да пише в нея, независимо къде е преместена темата и дали там, където е преместена се изсква рейтинг за писане, който той все още няма. Все пак хората, които ще му отговарят в тази тема най-вероятно ще имат въпроси от рода на "Виж погледни това и това дали е еди как си и кажи!", а автора няма да може да отговори заради липса на рейтинг. Според мен още една проверка на условията за писане с клауза "този потребител ли е автора на пост номер 1 в тази тема?" няма да затрудни особено много авторите на новата система! ;) Даже тази проверка може да е първата в поредицата проверки и при отговор "ДА" директно да допуска човека да си постне поста, биз да търкаля още сумати проверки и да смуче процесорно време.
Аргументите ми са:
Ако оставим една сериозно формулирана тема в зоната със свободно писане (наречена условно "Карантина") това би довело до бързо размиване на темата от многото пишещи хора (изказванията от рода Аллах-Аллах, дребни заяждания, мерене на пишки) което би демотивирало хората, имащи сериозно мнение по темата да пишат в нея или най-малкото би смесило малкото смислени постове в общия хаос.
Другите предложени в по-горния пост варианти ще изскват повече услилия от модераторското тяло - представете си опитите за въдворяване на ред в сериозна тема насред общата говорилня в свободната зона?! А предложените "тегловни коефициенти" за трупане на рейтинг в различните форуми, теми т.н. според мен би демотивирало съвсем "прогаматорското тяло" ;) да направи промяната, и биха изискали още не малко време за разработка на алгоритъм и написването на съответния допълнителен код към вече почти завършения проект!
Това са моите съображения по въпроса!
Последна промяна jivkonik на Пет Ное 16, 2007 12:31 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Пет Ное 16, 2007 12:28 pm

Никакви отговори нито гласувания не е редно да има в карантината, щото ще стане боза.

Като не ти дават да пускаш тема в продуктов форум, то е защото вече си показал, че писанията ти не се възприемат добре от останалите. В такъв случай си вземаш съответните поуки и си я пущаш там, където е позволено. После чакаш някой модератор да реши дали темата става или не става, съответно да я премести на подходящото за дискусия място или просто да я изтрие. Другото е твърде сложно и ще губи времето на модераторите.

Би било чудесно, ако при опит на някой с недостатъчен рейтинг да пусне нова тема във важен форум, не му се изрепчва някакво съобщение "ти си идиот и не може да пишеш тук!", а просто темата му се появява не там, където той е искал да я пусне, а в "карантината" ;)

Вариантът на Stuny е доста по-мек, но въобще не е лишен от смисъл.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Пет Ное 16, 2007 12:51 pm

Така, явно е трябвало да обясня по-подробно цялата система...

Това, което казва Stuny, вече е направено - за всеки форум ще има рейтинг за отговор (по-висок) и рейтинг за пускане на тема (по-нисък), за да може човек да има достатъчно стимули да се усети. Но е хубаво да има "Карантина" според мен.

Това, което казва did, е досегашният замисъл (то идеята е негова, де) - в Карантина не може да се отговаря, обаче модераторите могат да преместят темата другаде, за да стане по нея смислена дискусия. Точно тук възниква проблемът - ако бъде преместена, авторът й няма как да отговаря в нея, което ще попречи на дискусията. Въпросът е как да избегнем този проблем?

ОК, съгласен съм, че е безсмислено да усложняваме положението в "Карантина", но това означава да се приложи предложеното от Живко и от Stuny, т.е. ако нямаш право да пишеш отговори, но имаш право да пуснеш тема или пък темата ти се е озовала някакси на място, където по принцип нямаш право да отговаряш и да пускаш теми, да може по изключение да отговаряш в тази тема.
Освен ако не се появят и други идеи за решаване на проблема.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Ное 16, 2007 12:56 pm

Admin написа:Това, което казва did, е досегашният замисъл (то идеята е негова, де) - в Карантина не може да се отговаря, обаче модераторите могат да преместят темата другаде, за да стане по нея смислена дискусия. Точно тук възниква проблемът - ако бъде преместена, авторът й няма как да отговаря в нея, което ще попречи на дискусията. Въпросът е как да избегнем този проблем?

Уф. За товавъобще не се бях сетил.

Admin написа:ако нямаш право да пишеш отговори, но имаш право да пуснеш тема или пък темата ти се е озовала някакси на място, където по принцип нямаш право да отговаряш и да пускаш теми, да може по изключение да отговаряш в тази тема.

Или казано иначе - щом твоя тема някак си се е озовала в съответния форум, без значение как, ти да можеш да отговаряш в нея, независимо от всички правила и рейтинги. Това е най-просто за реализиране и на мен ми звучи напълно логично.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Пет Ное 16, 2007 1:28 pm

Аз съм твърдо против. Щом някой е имал глупостта да слезе под минималния рейтинг, значи не е достатъчно интелигентен да пуска теми. Ако толкова му е важна темата, може да пусне лично съобщение до Админ "аман-заман, може ли да отвориш една тема в еди-кой си форум".

Да не забравяме и че администраторът еднолично може да променя рейтинга на потребителите.

Да обобщя: прилагането на изключения за някакви хипотетични ситуации не само компрометира системата, ами усложнява и разработката ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 16, 2007 1:30 pm

did написа:Или казано иначе - щом твоя тема някак си се е озовала в съответния форум, без значение как, ти да можеш да отговаряш в нея, независимо от всички правила и рейтинги. Това е най-просто за реализиране и на мен ми звучи напълно логично.

Да, казано с думи прости това е решението! :agree: ;)
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот jivkonik » Пет Ное 16, 2007 1:34 pm

PtD написа:Аз съм твърдо против. Щом някой е имал глупостта да слезе под минималния рейтинг, значи не е достатъчно интелигентен да пуска теми. Ако толкова му е важна темата, може да пусне лично съобщение до Админ "аман-заман, може ли да отвориш една тема в еди-кой си форум".

Да не забравяме и че администраторът еднолично може да променя рейтинга на потребителите.

Да обобщя: прилагането на изключения за някакви хипотетични ситуации не само компрометира системата, ами усложнява и разработката ;)

За това с глупостта си прав, но пускането на тази тема дори от Админа почти сигурно ще доведе до ВЪПРОСИ КЪМ АВТОРА НА ТЕМАТА, а той няма да може да отговаря на тях поради ниския си рейтинг (по твоята логика). Тогава трябва да праща на ЛС до модераторите отговорите си и да чака те да му ги публикуват или пък тези "уж полезни" и сериозни теми ще станат нещо като монолог между имащите право да пишат в тази секция от форума без да се чуе повече мнението на питащия? Няма логика в такова затормозяващо поведение на системата. Всеки пуснал тема трябва да може да пише в нея! Поне според мен.....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Admin » Пет Ное 16, 2007 2:02 pm

Признавам, че това, което написа Марто, си го помислих и аз, само че с доразвитието, посочено от Живко.
С други думи:
1) за да бъде премстена една тема от Карантина в друг форум, тя ще трябва да отговаря на условията на този друг форум (през погледа на модераторския екип) и то на завишени условия, т.е. да е формулирана подробно, грамотно, културно, смислено и т.н.
2) ако някой си е направил труда да постигне горното, въпросите към него не би трябвало да са много, а ако ги има, аз лично бих се съгласил да приемам отговорите по тях на ЛС и да ги публикувам в темата. Знам, че така създавам излишна работа за модераторския екип, но от друга страна това ще е допълнителна гаранция и стимул за автора да не пише глупости. Разбира се, всичко това ще бъде описано в ЛС до него от типа: "Здравейте, темата ви е преместена във форум Х, където Вие не можете да отговаряте заради нисък рейтинг. Моля следете темата си и ако възникнат въпроси към Вас, изпратете ми отговорите им, за да ги добавя".

С други думи, имаме малък (но вярвам полезен) спор ;) Дали да изберем по-автоматизиран вариант, който дава повече възможности на хора, за които ще е спорно дали ще ги оправдаят? Или да оставим системата така, както е изградена в момента, но с малко повече работа за модераторския екип? Доколкото ще става дума за изключения, аз съм по-скоро за второто.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пет Ное 16, 2007 2:08 pm

Admin написа:Доколкото ще става дума за изключения, аз съм по-скоро за второто.


Щом не ви мързи :dunno:

Абе въвеждайте го, пък подробностите могат да се донатъкмяват и в движение. Със сигурност въвеждането на рейтинговата система е начало на нещо ново, а всяко ново нещо може да се променя с времето ;)

Както са казали мъдрите хора: "Стремежът към съвършенство често е враг на добрите практически резултати".

Пътят е ясен. Правете първата стъпка по-смело.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rancid » Пет Ное 16, 2007 2:59 pm

:crazy:
Ебати претенциите...
Разбирам да беше преди една-две години,когато наистина се даваше полезна информация щеше да е супер.Спомням си че тогава,наистина получих добри съвети и останах доволен от избора на колелото си и до днес ми служи добре.За последните два месеца пускам две теми и в двете нищо полезно,ама нищичко.Сега да не ме сложите под карантина само...
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bikerider » Пет Ное 16, 2007 3:09 pm

@Admin: KIS
@PtD: :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 84 госта