Дами и господа модератори...

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот bikerider » Нед Ное 04, 2007 11:24 am

@Admin: разбирам и стискам палци :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Нед Ное 04, 2007 11:50 am

bikerider написа:От предложението ти за равен старт излиза, че при въвеждането на системата, alxrmc ще може да гласува отрицателно за did.


Не виждам нищо лошо в това. Нека да може да гласува. Ако алгоритъмът се сметне да е устойчив дългосрочно, т.е. да е сходящ към някакво стационарно стабилно положение, тия начални ексцесии нямат никакво значение.

Недоволни хора винаги ще има, независимо как се направят нещата. По-добре аз да съм недоволния, а не някой, който ще пищи, без да разбира какво му се е случило.

Като гледам отгоре-отгоре идеята, дължината T на очаквания equilibration period ще зависи от броя потребители N като T=const*exp(-1/N), т.е. много бързо ще се достигне до стабилност, даже по-бързо, отколкото предполагате.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Нед Ное 04, 2007 1:52 pm

did написа:Ако алгоритъмът се сметне да е устойчив дългосрочно, т.е. да е сходящ към някакво стационарно стабилно положение, тия начални ексцесии нямат никакво значение.


Точно на това разчитам. И смятам, че това е обусловено от "шареността" на хората, влизащи тук. Дърпайки чергата всеки към себе си, в крайна сметка тя ще стои в средата, еднакво удовлетворително и същевременно неудовлетворително за повечето хора.

П.П. Всъщност като се замисля, цялата работа с рейтинга много наподобява мрежите на Кохонен. И там също се достига равновесно положение след известен брой итерации.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Нед Ное 04, 2007 2:06 pm

PtD написа:П.П. Всъщност като се замисля, цялата работа с рейтинга много наподобява мрежите на Кохонен. И там също се достига равновесно положение след известен брой итерации.


:agree: :beer:

... и на още доста други модели. Ще ми е повече от интересно как тези модели ще заработят не върху генератор на случайни числа, а с "жив материал".

Имам малко "математически идеи" по въпроса, та като опреш до реализацията на практика, кажи да пообсъдим туй-онуй по ICQ-то.

Изображение
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Нед Ное 04, 2007 2:33 pm

did написа:Ще ми е повече от интересно как тези модели ще заработят не върху генератор на случайни числа, а с "жив материал".


:evil:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Нед Ное 04, 2007 2:35 pm

A, реализацията едва ли ще е моя :)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Нед Ное 04, 2007 2:44 pm

PtD написа:
did написа:Ако алгоритъмът се сметне да е устойчив дългосрочно, т.е. да е сходящ към някакво стационарно стабилно положение, тия начални ексцесии нямат никакво значение.


Точно на това разчитам. И смятам, че това е обусловено от "шареността" на хората, влизащи тук. Дърпайки чергата всеки към себе си, в крайна сметка тя ще стои в средата, еднакво удовлетворително и същевременно неудовлетворително за повечето хора.

П.П. Всъщност като се замисля, цялата работа с рейтинга много наподобява мрежите на Кохонен. И там също се достига равновесно положение след известен брой итерации.


Господа, отплесвате се. Естествено, че прилича на мрежа на Кохонен, защото това е форум. Критичния въпрос е точно този, за който TOYAGA обръща внимание и той е същия, за който изписах няколко поста по-рано - прилича ама възлите не са абстрактни и не се поддават на моделиране. Трябва да се седне и да се помисли малко повече. Аз съм на разположение - ако имате нужда от мен, PtD ми знае скайпа. Ако нямате, толкоз по-добре :evil:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Нед Ное 04, 2007 3:00 pm

Рано е за Zyklon B. Чакай да приключат експериментите с "живия материал". ;)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот BikeArea » Нед Ное 04, 2007 3:08 pm

bikerider написа:Е не, кажете ми сега как да се сдържи човек!!!!

BikeArea, ако си беше дал труда да прочетеш така тежките за теб 4 страници, нямаше да говориш отявлени глупости за превъзпитаване!!!

Аман от такива като тебе дето една мозъчна клетка не искат да мръднат, а само плюят от висотата на ежедневната си умна логика! Баси *********, нямам думи!!!


Тук си прав!
И една мозъчна клетка не бих си мръднал за "така тежките за мен 4 страници"!

Идеята ми е, че врмето, което инвестирате (май това е най-точната дума) в теми подобни на тази можете да използвате далеч по-рационално. Поне според мен.

Имам още какво да кажа, но ще си замълча, че не съм чел лирическите вълнения на форумните титани (а и не само техните), изложени по-горе и мога да се изкажа неподготвен.

Надявам се все на някой да му е светнало какво искам да кажа. :beer:

Айде пийс! ;)
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот jivkonik » Нед Ное 04, 2007 3:24 pm

BikeArea написа:
........
Надявам се все на някой да му е светнало какво искам да кажа. :beer:

Айде пийс! ;)


НЕ, сори ЗАГАСНА ни точно това, което се опитваше да ни кажеш... :D
Като не си чел моля те да не се обажадаш!
Иди да караш колело по улиците и стряскаш много пешеходците, нали така обичаш да правиш бе, Сладур?! Ако си забравил за какво иде реч ще ти припомня тази тема
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Нед Ное 04, 2007 4:48 pm

BikeArea написа:Идеята ми е, че врмето, което инвестирате (май това е най-точната дума) в теми подобни на тази можете да използвате далеч по-рационално. Поне според мен.


Благодаря ти за мнението, светнало ми е отдавна какво искаш да кажеш. Отчита се. Благодаря и за наклона на х*я. Ша та замола обаче ако си против тази спецификация да дадеш сериозно мнение - убеден съм, че можеш.

@TOYAGA: отлично знам за какво говориш и ти споделям в доста голяма степен опасенията, с тая разлика, че класификацията водеща до геноцид, тук не е точно класическа класификация, щото си говорим за мрежа, а не за йерархия. Аз съм си казал опасенията, други взимат решенията, дано да се вслушат. Дай все пак да видим кво ще стане :)

Edit: охохохох, малиии
jivkonik написа:НЕ, сори ЗАГАСНА ни точно това, което се опитваше да ни кажеш... :D


:rofl::rofl::rofl::rofl::D:beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Нед Ное 04, 2007 5:36 pm

Изображение

нема да се пуашите. към въпроса се подхожда напълно сериозно.
системата ше бъде твърде сложна и непредсказуема, за да е очевидно бъгава :D
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот PtD » Нед Ное 04, 2007 10:35 pm

Да, приложен е научният метод! Ако нещо се оплеска, то априори не е било възможно да се направи! ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Ное 04, 2007 11:33 pm

Ще се осерете нечовешки! Да не кажете после, че не съм ви предупредил... :beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пон Ное 05, 2007 12:45 am

Е, преживявал съм и къде-къде по-сериозни оплесквания, свързани със суми от порядъка на стотици хиляди, ще оцеелем и сега :beer:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Ное 05, 2007 12:51 am

:dunno:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пон Ное 05, 2007 12:51 am

@PtD:

Да, да... не е толкова сигурно. Виж оптичния мерник как приветливо ти се усмихва.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 10:08 am

did написа: NC си бълнуваше нещо там ;)
Да си чувал за диверсификация като средство за достигане на таргет групи??
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 10:12 am

kotka12 написа:самата идея за "елитарна" част от форума е нелепа
Защо?Ако може да се аргументираш. :)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 10:29 am

Admin написа:@bikerider
Надявам се NC да не се обиди, просто днес цял следобед писах дългото си мнение и едва сега започвам да преглеждам другите теми във форума, та тази беше една от първите, които ми попаднаха.

NC е твърде дебелокож, за да се обиди, но когато някое току-що пръкнало се природно недоразумение си позволи наглостта да покаже среден пръст на цял форум, считам, че този пръст незабавно трябва да му се завре на определено сенчесто място. :) :beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Alpina » Пон Ное 05, 2007 10:48 am

Не е като да си нов потребител на php форумите и да не знаеш за бутина "Промени" ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 10:50 am

След като изчетох всичко е ясно, че "избрани" все пак ще има.

П.П. Ако правилно съм разбрал ще се въведе мрежа от Кохонес, която ще е толкова бъгава, че ще се самостабилизира. Кефите ме! Ша ви звънна! :D :beer: :beer: :beer:
Последна промяна NovemberCharlie на Пон Ное 05, 2007 11:23 am, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 10:52 am

Alpina написа:Не е като да си нов потребител на php форумите и да не знаеш за бутина "Промени" ;)
Знам го.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Ное 05, 2007 11:02 am

NovemberCharlie написа:мрежа от Кохонес, която ще е толкова бъгава, че ще се само стабилизира.


:rofl::rofl::rofl::rofl::roll2::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Пон Ное 05, 2007 11:10 am

NovemberCharlie написа:...ще се въведе мрежа от Кохонес...


:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Ное 05, 2007 12:01 pm

NovemberCharlie написа:Ако правилно съм разбрал ще се въведе мрежа от Кохонес, която ще е толкова бъгава, че ще се самостабилизира.


Правилно си разбрал. Даже ще се положат нарочни усилия, мрежата да бъде бъгава и непредсказуема. Даже Admin няма да знае точно как работи тя. Кодовото название на проекта е phpBB Matrix 4.0. ;)
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 2:42 pm

При изготвянето на стратегически планове най-важният въпрос е "Къде искаме да стигнем" . Това се нарича изготвяне на визия. Първо се отговаря на този въпрос и тогава се отговаря на въпроса "Как ще стигнем до там?".
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Alien » Пон Ное 05, 2007 4:48 pm

Аз да си кажа, че съм против идеята.

А, и байкрадъре, може да не ме цитираш като най-низшето същество във всеки си пост.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Ное 05, 2007 4:57 pm

Няма такова нещо. Цитирам те, щот си ми симпатичен, ама не щеш да се замислиш. Както и да е, не го приемай лично и ми отчети правата да цитирам квото си искам ;)

@NC: визията беше дефинирана пределно ясно според мен - подобряване на съотношението сигнал/шум в сериозните раздели.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Ное 05, 2007 5:00 pm

bikerider написа: ...щот си ми симпатичен, ама не щеш да се замислиш. Както и да е, не го приемай лично...
@Alien - изцяло подкрепям bikerider.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта