Sprint 06

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот batman » Съб Фев 18, 2006 4:55 pm

[quote="bounmaster"]

Защо ли ми се струва, че окомплектовката на Entertain е едно голямо недоразумение? Струва ми се странно да сложиш спирачки Saint и то мий че с 203 мм дискове на вилка Judy:dunno:.
[/quote]


Така е, Saint/203 мм и Judy са меко казано несъвместими и подобни недоразумения опорочават труда на много хора, които иначе са си свършили добре работата. В "Макском" имат нужда да намерят някой по-грамотен човек, който да се занимава с комплектациите на велосипедите, за да не стават смешни грешки като тази. Някои хора там още я карат по инерция. ;) При евтините колела всякакви карашици са възможни и позволени в името на цената, но когато става дума за нещо по-изпипано, то подобен подход компрометира марката и огромните усилия на цели екипи. Всичко с времето си...
Между другото, типично по балкански, пак си затваряме очите пред хубавите неща и започваме да се ровим в мръсното бельо, щото напишканите гащички миришат по-ароматно, а кирливите ризи са още по-дъхави в областта на подмишниците...


[color=pink]Алоуууууу - детската градина!!!!!!!!![/color]
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Съб Фев 18, 2006 5:06 pm

[quote="bluskanie"]

Нема да пуснат само рамки обаче...поне на първо време. Нал на тия [color=red]крокодиле[/color] трева да им се плати :D
[/quote]


Постни тук една твоя снимка да те видим колко си фотогеничен, красив и умен... :D ;) :angel2: ...щото претенциите трябва да имат поне малко покритие! :8D: Ако си "убав" в суратя, може да ти ходатайствам за място в постер или календар, а и за рамка може безплатно да се уредиш. ;):thumbu:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bluskanie » Съб Фев 18, 2006 7:01 pm

[quote="batman"]

[quote="bluskanie"]

Нема да пуснат само рамки обаче...поне на първо време. Нал на тия [color=red]крокодиле[/color] трева да им се плати :D
[/quote]


Постни тук една твоя снимка да те видим колко си фотогеничен, красив и умен... :D ;) :angel2: ...щото претенциите трябва да имат поне малко покритие! :8D: Ако си "убав" в суратя, може да ти ходатайствам за място в постер или календар, а и за рамка може безплатно да се уредиш. ;):thumbu:
[/quote]

Оппааа батманчо, аре по-полека ъ? Снимки нема да поствам, щото работата не ми е да крася разни календари и тапети. Ма този на когото е работа треба да се избира повече. Мацетата до една са грозни , нема си кривим душата. Нека и съфорумниците си кажат мнението. Нищо лично против тех, ама могат да станат стикер гърлс, без да се показват. ;)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот kotka12 » Съб Фев 18, 2006 7:24 pm

@batman
Тая оферта за всички ли важи, или само за bluskanie, щото да знаем
ако сме фотогенични, току-виж една рамчица FX сме намазали
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Liohman » Съб Фев 18, 2006 7:38 pm

Батмане я кажи сега за новия твърдак Spirnt Entartain, много ми е интересно на каква база сте дали цена 1700 лв (ако наистина това е цената), та те повечето компоненти са от нисък клас. Предвид, че за 1700 лева може да се купи колело с нива по-нагоре от Спринт-а, как ще убедите хората да станат ваши клиенти.
И още едно въпросче относно същото колелото - ще се предлага ли само като рамка, ако да каква ще е цената.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Фев 18, 2006 7:55 pm

за теб ще има специална рамка не се беспокои и аргонов апарат


@батман-търсят 4овек които да им окоплектова рамките ,4е да станат колела???????

макском пора4ват от проиводители,които могат да им дадат всеква информация кое с какво се използва

тея ,които са конструирали рамката требе да знаят къде по колко да оставят и защо и за какво,те да слагат компонентите



тва никото колело Spirnt Entartain за къв стил го дават??

щото колелата на за траял,4х,ърбан и ддж се разли4ават (геометрия,висо4ина,тегло)
нема универсално не е добре тоя замисъл

:D
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Liohman » Съб Фев 18, 2006 8:22 pm

Поставен съм пред дилема:banghead: - ти толкова невероятно прост ли си или просто си бавноразвиващ се. Оп, нова дилема - ти 1 или 2 клас си, трудно е да се прецени. Аййй, още една дилема - ти сляп ли си или посто носиш голям диоптър очила. Айййй ай ай, още една - ти от невеоятно досадните хора ли си или просто мислиш, че земята се върти около теб.
В крайна сметака мисля, че профила ти е нещо от рода - много бавноразвиващ се първолак, силно нарушено зрение, егоцентрик. С две думи - просто жалък.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sci » Съб Фев 18, 2006 11:32 pm

Понеже всички питат за entertain, аз пък да повдигна въпроса за това :
[img]http://www.sprintmaxcom.com/Large/54_Race_light.jpg[/img]
[url]http://www.sprintmaxcom.com/bikes.php?bikeid=48[/url]
Най-после трек. С този монтаж ACERA мислите ли, че цената ще надхвърли 400-450лв ?
sci
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 12:45 pm

Мнениеот hlebarka » Съб Фев 18, 2006 11:55 pm

[quote="sci"]
[url]http://www.sprintmaxcom.com/bikes.php?bikeid=48[/url]
Най-после трек. С този монтаж ACERA мислите ли, че цената ще надхвърли 400-450лв ?
[/quote]



Мисля, че от повече от година имат такъв модел, цената на този, който видях беше около 500.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Фев 19, 2006 2:35 am

[img]http://www.sprintmaxcom.com/Large/54_Race_light.jpg[/img]

Хм... Интересно що за дебил трябва да си, за да счетеш ТАЗИ позиция на веригата за най-фотогенична при ТОЗИ тип велосипед...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Нед Фев 19, 2006 3:43 pm

[quote="Slidesite"]

Батмане я кажи сега за новия твърдак Spirnt Entartain, много ми е интересно [color=red]на каква база сте дали цена[/color] 1700 лв (ако наистина това е цената), та те повечето компоненти са от нисък клас. Предвид, че за 1700 лева може да се купи колело с нива по-нагоре от Спринт-а, как ще убедите хората да станат ваши клиенти.
И още едно въпросче относно същото колелото - ще се предлага ли само като рамка, ако да каква ще е цената.
[/quote]


@Slidesite: Сбъркал си адреса, аз не съм дал никаква цена на никаква база... :rofl: Прочие - не съм служител на "Макском"...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот RaveUnit » Нед Фев 19, 2006 3:59 pm

момичетата на Спринт ги намирам екстра привлекателни ... когато Драг изкарат техните продавачки, стикерки и плетачки на фотоси е ясно че тези ще се забравят на момента, но до тогава чакам, [color=orange]чакам,[/color] [color=yellow]чакам,[/color] [color=beige]чакам ...[/color]
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот MAN6 » Нед Фев 19, 2006 4:02 pm

прочие- нюшкай нянки в нужника

:rofl:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот batman » Нед Фев 19, 2006 4:29 pm

@TOYAGA: Каза, че напоследък се позаглеждаш по "шосейките", аз също съм на тази вълна от известно време, даже си сглобих нещо, с което мисля да се пробвам на бреветите (ако ми остане свободно време). Виж по-отблизо това:


[img]http://www.sprintmaxcom.com/Images/temp/Hotspot.jpg[/img]
[img]http://www.sprintmaxcom.com/Images/temp/Hotspot2.jpg[/img]
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Нед Фев 19, 2006 4:51 pm

@Admin: Ако всеки път всяка тема обилно се разводнява с урина и слуз от неграмотни хора с ниска култура, става безпредметно да се пише за каквото и да било. Личните заяждания нямат никакво отношение към велосипедната тематика и би трябвало да се санкционират по-строго.

Темата е Sprint '06 и би трябвало да се обсъждат новите модели, които евентуално ще се предлагат и на БГ-пазара. Хубаво е да се показва на производителите къде грешат, както в случая с неподходящата окомплектовка на Entertain, а не да се слюнкоотделя в попържни или да се намесват майките и татковците! Единственият резултат ще е отдръпването на много от по-гнусливите хора и накрая тук ще останат да пишат главно недораслеци с комплекси.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Liohman » Нед Фев 19, 2006 5:40 pm

[quote]@Slidesite: Сбъркал си адреса, аз не съм дал никаква цена на никаква база... Прочие - не съм служител на "Макском"...[/quote]
Явно грешката е моя, защото от досегашните ти изказвания съм останал с впечатлението, че си служител там, та затова го отправих към теб. Колкото до цената, беше написана по-горе в темата.
Иначе незнам дали с последното си изказване си визирал и мен, но лично аз най-малко съм имал желание да се пишат простоии в темата. Но след като си явно поне близък с производителите и желаеш да се говори за напредъка на "Спринт", не отговори дали ще се предлага само като рамка (ако имаш информация естествено).
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Фев 19, 2006 5:52 pm

[quote="batman"]

@Admin: Ако всеки път всяка тема обилно се разводнява с урина и слуз от неграмотни хора с ниска култура, става безпредметно да се пише за каквото и да било. Личните заяждания нямат никакво отношение към велосипедната тематика и би трябвало да се санкционират по-строго. [/quote]


Ами да взема тогава да изтрия половината форум, защото почти не се сещам за човек от форума, който да не е влизал в подобни лични заяждания, независимо дали от "грамотните" или "неграмотните", независимо дали по негово желание или защото е бил въвлечен чрез заяждания от други към него. Не е трудно да нагодя всичко според собствените си възгледи, трудното е да се поддържа баланс, без всичко да изтрещи. А това, че в един или друг момент за един или друг човек нещата ще изглеждат катастрофални...ами нормално е, но не мога да осигуря на всекиго форум-мечта, съобразен с личностните му особености.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Нед Фев 19, 2006 6:09 pm

[quote]
не мога да осигуря на всекиго форум-мечта, съобразен с личностните му особености.
[/quote]

вземи си го сложи това за подпис! харесва ми.

а колкото до моделите на Спринт и защо около тях тук не се завърта смислена дискусия, са си виновни малко и от Спринт. Ако има въпрс за ДРАГ - tailor е насреща, ако някой пита нещо за РАМ-овците, ту Симо, ту Агента, ту някой друг ще отговори. Но когато единствения човек тук, "отговарящ" от името на макскомци е техен БИВШ дизайнер ... да не се сърдят, че дискусията ставала разводнена, слузеста, лигава..

Факт е, че няма кой да даде отговорно, авторитетно мнение, значи няма и към кого да се задават сериозните въпроси, значи няма смисъл да се задават сериозни въпроси, а като се задават само несериозни... ясно е какво става.

Ако имаше кой да даде авторитетен и бърз отговор на висящия 30 поста въпрос за Entertain-а, едва ли щеше да се стигне до сегашната "дискусия".

Но...

тва не е моя работа, не е и на Admin, не е и на модераторите. Е, и на axelmax не е, ако трябва да сме точни.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Liohman » Нед Фев 19, 2006 6:17 pm

[quote]Но когато единствения човек тук, "отговарящ" от името на макскомци е техен БИВШ дизайнер ... [/quote]

Ooo извинения, оттеглям си въпроса, явно не е от компетенцията ти.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Фев 19, 2006 6:27 pm

[quote="batman"]

@TOYAGA: Каза, че напоследък се позаглеждаш по "шосейките", аз също съм на тази вълна от известно време, даже си сглобих нещо, с което мисля да се пробвам на бреветите (ако ми остане свободно време). Виж по-отблизо това:


[img]http://www.sprintmaxcom.com/Images/temp/Hotspot.jpg[/img]
[img]http://www.sprintmaxcom.com/Images/temp/Hotspot2.jpg[/img]


[/quote]


Хубав монтаж, хубава цветова схема... макар и малко шареничка за моя вкус. Браво!

Доколкото мога да преценя от снимката, рамката и вилката не са нищо особено... лапата е ОК, колчето на седалката е по-скоро озадачаващо, а качествата на кормилото и седалката тънат в недостатъчен брой пиксели... ;) Гумите са... хе... :), а педалите (където ги има) не са Time... При цялото ми уважение към Shimano и цялото ми неуважение към френската направа :puke:, французите си остават царе на педалите...:D:D:D

Возилата на снимките правят впечатление на девствени... кое казваш си сглобявал ти?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nazgull » Нед Фев 19, 2006 6:35 pm

http://www.sprintmaxcom.com/contact.php

Ако имате въпроси ги задавайте там. Аз така разбрах цената на Entartain-a
дойчен комунистен мит трабантен

Последната промяна е направена от Nazgull на 29 Апр 2007 12:39; мнението е било променяно общо 17928 пъти
Аватар
Nazgull
 
Мнения: 885
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 7:17 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Пон Фев 20, 2006 4:03 am

ако имате чуденки относно Спринт'07 :
...Производствения капацитет на новия завод ще бъде 500 000 хиляди велосипеда годишно...

т.е. около 9600 бройки седмично, ако това се напълни на 70% още първата година значи около 6700 бройки, сиреч може би около 12 пъти повече от Веломания в активния сезон и сигурно около 120 пъти повече от РАМ байкс, ако слуховете за производството на тези 2 фирми са верни.
за другите фирми не съм чувал нищо :(
вероятно ще дават цехове или поне работно време под наем, може би дори не само на родни производители
и ако им се услади може да намалят своята масова продукция за сметка на тези наеми, съответно да се покачи средното качество на моделите им за сметка на многообразието
малко ме смущава че за това планират цели 500 човека производство, комбинирано с краткия пусков срок - разбирам го като 'в началото всичко ще си е по старому, ръчно', но какво пък, може да са оставили механичните ъпгрейди за по-натам, вероятно е по-евтино да плащат на 200 човека 1 година вместо да купят там каквито роботи трябват. Всъщност срока е на строителството, а не е пусковия, странно. Няма ли някой да подаде още малко фирмена инфо, много по-интересна ми е фирмената политика от продуктовата им гама ?

... бааси тоя булфлийт докато го чакам ...
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот RaveUnit » Пон Фев 20, 2006 5:19 am

[quote="MAN6"]

прочие- нюшкай нянки в нужника
:rofl:
[/quote]


оф тия кръстове докато се строят изперквам ...
мани майтапа, ама единия път не устисках и опаа на клавишборда ... позачистих, единия шифт лепне дееба ...
[url=http://www.sprintmaxcom.com/galleries/Sprint_girls/Sprint_girls_17.jpg]тази[/url] девойка има такава гигантска еротична аура, каквато само сестрата на бившето ми аз съм срещал да има ... ето и [url=http://www.sprintmaxcom.com/galleries/Sprint_girls/Sprint_girls_18.jpg]тук[/url] ... леле колко е неморална, не е истина просто ... леле колко пари за виагра бих хвърлил с това момиче ... аууууу
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот batman » Пон Фев 20, 2006 9:05 am

[quote="TOYAGA"]

Хубав монтаж, хубава цветова схема... макар и малко шареничка за моя вкус. Браво!

Доколкото мога да преценя от снимката, рамката и вилката не са нищо особено... лапата е ОК, колчето на седалката е по-скоро озадачаващо, а качествата на кормилото и седалката тънат в недостатъчен брой пиксели... ;) Гумите са... хе... :), а педалите (където ги има) не са Time... При цялото ми уважение към Shimano и цялото ми неуважение към френската направа :puke:, французите си остават царе на педалите...:D:D:D

Возилата на снимките правят впечатление на девствени... кое казваш си сглобявал ти?
[/quote]


Гумите защо да са - "хе"? Макар и нетолкова популярна марка у нас, жълтурите от "Кенда" са доста напред с материала, а на пазара в САЩ дори са много корави.
Снимките са с давност - вярно е, че на тях точно тези возила са все още девствени.
За педалите - всеки си има предпочитания и дълбочина на джобовете, а и не всеки е максималист.
Това, което си сглобих няма нищо общо със "Спринт" и е доста по-скромно. :)
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Пон Фев 20, 2006 9:15 am

[quote="Slidesite"]

[quote]Но когато единствения човек тук, "отговарящ" от името на макскомци е техен БИВШ дизайнер ... [/quote]

Ooo извинения, оттеглям си въпроса, явно не е от компетенцията ти.
[/quote]


Така е - БИВШ :D съм, но все още работя по някои от проектите съвместно с хората от компанията, така че няма как да не съм съпричастен с тях. Освен това, като сравнително страничен човек, който следи отблизо развитието на "Макском", не мога да не им дам "еваларка" за скока, който направиха през последните няколко години.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 20, 2006 11:07 am

[quote="batman"]
Гумите защо да са - "хе"? Макар и нетолкова популярна марка у нас, жълтурите от "Кенда" са доста напред с материала, а на пазара в САЩ дори са много корави.
[/quote]


Немам нищо принципно против Kenda - MTB-гумите им явно си ги бива (никога не съм карал с такива), щом JT съдейства при разработката им. В шосейното колоездене обаче са кръгла 0...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Burn0u7 » Пон Фев 20, 2006 12:04 pm

btw Кендите дето ги продават тука за 10 лева, и кендите в USA няма НИЩО ОБЩО! Поне за mtb говоря, там просто и изглеждат различно, и материала е различен (поне изглежда на вид на живо) и са много яки :)
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Мнениеот hlebarka » Пон Фев 20, 2006 10:45 pm

batman, залагам 5 леа, че ти си правил снимките от лайфстайл частта.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Фев 20, 2006 10:51 pm

@ batman

[quote]Това, което си сглобих няма нищо общо със "Спринт" и е доста по-скромно.[/quote]


Дай да видим де! :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Liohman » Вто Фев 21, 2006 3:07 am

[quote]Така е - БИВШ съм, но все още работя по някои от проектите съвместно с хората от компанията[/quote]

Батмание, батмание... Е в крайна смета излиза, че ни си от хората представящи "Макском", ма само от време на време, предполагам когато ти е удобно:angel2:.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта