Велорали "Черни връх" 2008 на 18 октомври

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот tailor » Съб Окт 18, 2008 7:49 pm

brols написа:беше мн яко.. трасето е супер :P
доволен съм много само чакам да се появят мноооооого снимки :P
белким се вида някъде ...бая пъти видях да ме снимат некви там хаха... дано се мерна :P иначе сичко беше чук като изключим че маркировката не беше като хората накрая малко.. (20-тина мин преди финала) объркахме се и по бояна... 40 мин се въртяхме(забавихме се.. ;( ) и до ханчето стигнахме със мъки и мн обикаляне :D и от там ни викат аре нагоре катерене да минем през финала .. ужас !!! ;(
ма как и да е карането беше мн лудо.... :popcorn: :bowdown:
Част от маркировката ... пак беше събрана от неизвестни туристи.

Снимки
http://www.probike-bg.com/modules/xgall ... _vrah_2008 ...Ще има и още снимки по-късно
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот brols » Съб Окт 18, 2008 8:05 pm

Да и тва за тористите е верно.. мн кофти :S
чакаме по късно значи.. :P
(и някой ако е снимал от самото спускане :popcorn: :dunno: :dunno: ) че аз до са само снимки от качването и от награждаването гледам.. най-интересните неща ги няма :PPP хаха
brols
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Чет Май 08, 2008 6:41 pm

Мнениеот Admin » Съб Окт 18, 2008 8:13 pm

Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот blizzard » Съб Окт 18, 2008 8:22 pm

И все пак маркировката на почти цялото трасе беше перфектна... Просто не виждам как, ако някой следва стрелките и лепенките, би могъл да се загуби. Изключение май единсствено беше чак над Бояна, където май доста народ се позагуби и пресече финала от обратната посока (включително и аз). :)
Аватар
blizzard
 
Мнения: 385
Рейтинг: 1835
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 12:42 pm

Мнениеот brols » Съб Окт 18, 2008 8:35 pm

дам така е ;) аз точно за там говоря... 40 мин се забавих от там само :S ... :dunno:
brols
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Чет Май 08, 2008 6:41 pm

Мнениеот codename47 » Съб Окт 18, 2008 9:08 pm

честито на най-бързите :agree:
Аз ще споделя моето лично впечатление: бях отишъл с приятелката ми която имаше голямо желание да участва (може би заради мене). През цялото време карах с нея и макар че не е от най-бързите успяхме да се включиме в контролата на Черни Връх в последната минута-когато питахме хората на контролата кога и къде е следващата те каза че няма друга контрола до долу. Все пак имаше още една на Момина Скала и след като ги попитах дали сме изпуснали някакви времена за минаване хората ми казаха че не сме изпуснали нищо и сме в класирането. На финала го потвърдиха, но какво беше учудването ми когато слезнахме долу че вече се награждаваха участниците. Още по-голямо беше то когато наградиха жените-оказа се че ги награждават (юноши и девойки младша възраст, юноши и девойки старша възраст, жени) наведнъж след като бях чел че са три различни групи ( т.5 на http://www.mtb-bg.com/news/news00652-011008.html ). Според правилата след като сме финиширали и сме във времената трябваше моята приятелка да получи 2ро място тъй като беше втората по време ЖЕНА но нея изобщо не я споменаха...Когато попитах организатора той ми каза че понеже жените били общо 3, "е..3,4 къде е разликата" решили да слеят групите.... След като му казах че според правилата все пак жени и девойки са отделно той ми даде 1 медал за 2ро място...Аз го взех но приятелката ми отиде да го пита защо се е получило така и получи същия отговор-"Другата година да си по-бърза". На въпроса дали да върнеме медала той ни каза да си го задържиме...
От цялата тази сценка ми стана адски гадно и тъпо и се почувствах като последния тъпак който ходи да се моли за някакви медали и ми се дощя да се махна по-бързо от там както и направих. В заключение мога да кажа че съжалявам че участвах и повече няма да направя тази грешка.
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот naka76 » Съб Окт 18, 2008 9:23 pm

Според мен нямаш основания да се оплакваш! Щом няма достатъчно хора за възрастова група съвсем нормално е да се съберат две такива групи. След като приятелката ти е финиширала по време на награждаването това означава че е след предните три, което означава че е четвърта, аз за четвъртите нямаше предвидина награда.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот codename47 » Съб Окт 18, 2008 10:00 pm

naka76 написа:..Щом няма достатъчно хора за възрастова група съвсем нормално е да се съберат две такива групи...

хм не знаех, къде го пише това?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Нед Окт 19, 2008 12:13 am

codename47 написа:честито на най-бързите :agree:
...бях отишъл с приятелката ми която имаше голямо желание да участва (може би заради мене). През цялото време карах с нея и макар че не е от най-бързите успяхме да се включиме в контролата на Черни Връх в последната минута-когато питахме хората на контролата кога и къде е следващата те каза че няма друга контрола до долу...
Искрено съжалявам, эа това, че си се почуствал по този начин, но...
1. Това е състезание, и същността му е няколко индивида да премерят силите си в някакво действие и да покажат, кой от тях е най-бърз, или най-силен или най-издържлив. Това означава да има поне 3-ма състезатели, за 1-во, 2-ро и трето място, поради което съдиите, които са професионални съдии по колоездене, прецениха да обединят девойките и жените в едно класиране.

2. Към момента на класирането, 16:30, нямахме информация за вашето финиширане.

3. Събирането на групи е предвидено в правилника на UCI, по който се провежда и това състезание.

4. Награждаването беше предвидено по програмата, която цитираш за 15:30, но поради забавянето на старта се състоя 1 час по- късно.

Наистина съжалявам за създалата се ситуация, но мисля, че подхождате към това Събитие/ преживяване от една много погрешна посока.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bigbiker94 » Нед Окт 19, 2008 8:54 am

Първи юноши младша възраст : Александър Ивелинов Стоянов |Плевен| (аз) :^: :popcorn: :jumpref: :hbang: :hbang:
Опасен и може би ЛУД :P
Аватар
bigbiker94
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1077
Регистриран на: Съб Сеп 08, 2007 10:49 am
Местоположение: Плевен

Мнениеот stroker » Нед Окт 19, 2008 9:39 am

Кога ще излезнат резултатите и класирането на всички състезатели?
stroker
 
Мнения: 558
Рейтинг: 1842
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 11:09 am

Мнениеот x3m_ » Нед Окт 19, 2008 9:48 am

blizzard написа:И все пак маркировката на почти цялото трасе беше перфектна... Просто не виждам как, ако някой следва стрелките и лепенките, би могъл да се загуби. Изключение май единсствено беше чак над Бояна, където май доста народ се позагуби и пресече финала от обратната посока (включително и аз). :)

Точно на това място неможеше ли просто да сложат 1 човек да обясни какво значат двете срещуположни стрелки на пътя до чешмата и по този начин да се избегне финиширането на участниците от другата страна на финала (а те небяха малко). Лично на мен ми беше малко зор да се ориентирам надоло, на някои места спирах дори да видя да не съм се загубил и да се огледам за някаква маркировка. Иначе като цяло едно голямо Евала на хората които организираха състезанието за да може да ни е кеф на нас участниците!
Аватар
x3m_
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 2:19 pm

Мнениеот codename47 » Нед Окт 19, 2008 9:50 am

@tailor, не съм знаел че до 4:30 трябва да слезем долу, на контролите ни казаха че сме още в класирането, не знаех също за правилата на UCI. Мисля си друго нещо: според обявата в мтб-бг: http://www.mtb-bg.com/news/news00652-011008.html - т.3 програма на състезанието от старта в 9 до финала в 3 са 6ч. в който трябва да се вмъкне състезателя за да се класира. Как тогава са се класирали състезателките от 2006 и 2007 с времена около 7ч.: http://www.probike-bg.com/modules/news/ ... toryid=165 , http://www.probike-bg.com/modules/news/ ... toryid=187 като 2007 е имало отделно класиране за жени и девойки а общо са били само 3?
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот F1-MAN » Нед Окт 19, 2008 2:40 pm

Поздравления на организаторите и участниците, че за поредна година се събрахме толкова хора и на времето, че за поредна година ни остави сухи :)

Абе, на тез криви спици много им тясно ситото за прием в клуба, с предна шина на осморка пак задават разяснителни въпроси и се пънат :D ;)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот outfaced » Нед Окт 19, 2008 3:39 pm

F1-MAN написа:Абе, на тез криви спици много им тясно ситото за прием в клуба, с предна шина на осморка пак задават разяснителни въпроси и се пънат :D ;)

:rofl:

яко каране ... и времето беше 6, и гледки имаше и сууупер спускане и много приятелски физиономии под път и над път :)

в крайна сметка с широоки усмивки достойно защитихме последните места ... наслаждавайки колкото се може повече на всичко

бравос на Боби и на останалите победители :agree:
поздравления и за Наката, който единствен от кривите спици не се потдаде на изкушението да си прави кефа, ами реши мъжки да премери сили с най-добрите и успя, при това без седалка :bowdown:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ACID BURN » Нед Окт 19, 2008 5:29 pm

Имам едно въпросче, което не знам как се пада...офтопик ли е, онтопик ли е...Въпросът ми е-За какво се награждава?Не е ли за цялото състезание?Видях, че е имало награди за тея, който са спуснали най-бързо и за тея, който са се качили най-бързо. :dunno:

Едит:Пост номер 888 :D
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот tailor » Нед Окт 19, 2008 5:39 pm

Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот x3m_ » Нед Окт 19, 2008 5:57 pm

а евала ето ги и първите снимки от спускането, имаше един чичка които снима ако може и той да ги даде :popcorn:
Аватар
x3m_
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 2:19 pm

Мнениеот brols » Нед Окт 19, 2008 6:10 pm

Хмм не се мернах нещо на тея :P PPP има ли още чакаме.... имаше бая хора дето снимаха... :popcorn:
brols
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Чет Май 08, 2008 6:41 pm

Мнениеот bikezilla » Нед Окт 19, 2008 6:19 pm

Хм... а ние си помислихме, че outfaced отпраши гонейки класиране, вместо да си кара лежерно с нас... явно е гонил нещо друго :D
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

Мнениеот outfaced » Нед Окт 19, 2008 6:22 pm

ходи обяснявай после че нямаш сестра Изображение

Мимето кара бе ... къде ма слагаш мен с младото и бързото. Изображение


a някой успя ли да хване на някоя снимка момента с децата в гората ... беше много весело, малките искренно се радваха и ни окуражаваха :D
страхотна публика бяха
Последна промяна outfaced на Нед Окт 19, 2008 6:51 pm, променена общо 1 път
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот k0cTaHeB » Нед Окт 19, 2008 6:51 pm

outfaced написа:ходи обяснявай после че нямаш сестра Изображение

Мимето кара бе ... къде ма слагаш мен с младото и бързото. Изображение


Ти не са обясняяй,виновен си до доказване на противното !!! :D
Изображение Интереса клати феса.
http://www.gravitamin.com http://chetaplusplus.com/
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Нед Окт 19, 2008 6:56 pm

k0cTaHeB написа:
outfaced написа:ходи обяснявай после че нямаш сестра Изображение

Мимето кара бе ... къде ма слагаш мен с младото и бързото. Изображение


Ти не са обясняяй,виновен си до доказване на противното !!! :D


нищо противно няма в мимето.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот ko3er » Нед Окт 19, 2008 7:55 pm

stroker написа:Кога ще излезнат резултатите и класирането на всички състезатели?


И аз имам същото питане,че така и не разбрах в генералното класиране кой завърших.
Аватар
ko3er
 
Мнения: 611
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 9:50 pm
Местоположение: София,Дианабад

Мнениеот ACID BURN » Нед Окт 19, 2008 8:45 pm

Също искам да питам някой има ли представа догодина 91' в кой клас ще се пада?Мъже или юноши старша възраст?Благодаря!
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот nicky bike » Нед Окт 19, 2008 9:00 pm

Ооооох и аз сеприбрах. :bowdown: Хапвам и ще кача снимките. :)
Прибрахме се по живо по здраво. Снощи спахме на хижа Бонсови Поляни и днес Боби(бомбата) и Влади(vlassadar) ни водиха да покараме за в Люлин плнина. :D Много ми дойде след Черни Връх ама пък много хубаво да караш на място където не си карал. "Аз много съм доволен за другите не знам" и към 450 снимки съм направил ама айде после със снимките. :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот nicky bike » Пон Окт 20, 2008 7:46 am

Ето и част от снимките Черни Връх и от неделното каране по Люлин Планина. :popcorn:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Окт 20, 2008 8:10 am

Чудесно състезание :agree:

Аз нямах никакви проблеми с маркировката. Навсякъде имаше стрелки, а и обясненията на гърба на картата бяха достатъчно точни, за да знае човек от къде трябва да се мине.

Благодарности на колегата с жълтия FR, който ми ослужи с клещи и за приятната компания на спускането :beer:

@outfaced Видях те аз тебе беше се отделил и гонеше също класиране ;) Бях те изпреварил с бутане малко преди платото, но после скокна енергично на педалите и не ми остави шанс :bowdown:
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3977
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Мнениеот brols » Пон Окт 20, 2008 8:33 pm

Няма ли повече снимки от пускането..... :dunno: :crap:
brols
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1167
Регистриран на: Чет Май 08, 2008 6:41 pm

Мнениеот outfaced » Пон Окт 20, 2008 8:49 pm

@outfaced Видях те аз тебе беше се отделил и гонеше също класиране Бях те изпреварил с бутане малко преди платото, но после скокна енергично на педалите и не ми остави шанс


хахаха ... колосална надпревара между костенурка и охлюв ... просто явно на мен ми е било по студено :D :rofl:

тоя бръснещ вятър горе вкарваше стимул най вече да гоня чйчето на върха и най накрая да почне веселото надолу :)

nicky bike написа:Ето и част от снимките Черни Връх :popcorn:

брех тая крива спица бе ... много сме, силни сме :banana: :smash: :thumb:
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта