Изтече информация.....

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот abs » Пет Апр 13, 2007 8:00 pm

Идеята наистина е страхотна, но и аз като naka76 набързо паднах от облаците. Все пак транспорта/осигуряването на авариен транспорт, храна нощувки и прочие мога и предпочитам аз да си ги осигуря. Единственото, което остава да се заплати, е за самото организиране на прехода от хора, които познават трасето, а посочената сума като че ли наистина идва малко множко в случая. В общи линии е предмет на самостояетелна преценка - за когото си струва си струва. Аз като че ли предпочитам да се изгубя при не толкова комерсиално мероприятие. ;)
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Мнениеот dimitrov » Съб Апр 14, 2007 4:41 pm

Я и аз да се включа ,първо поздрави на организаторите за страхотния маршрут това са едни от най красивите места в България ,второ цената не е висока по моя преценка за такова мероприятие и аз сигурно ще участвувам "ако ме пусне жената " разбира се, изках само да питам как точно ще става придвижването през дните нали не очаквате група от 30-40 човека да се движи в пакет, аз например ако изостана не бих желал да ме чакат ,но ако изкам да си покарам по бързичко в някои от дните нали разбирате .....,друго палатка нямам ,спален чувал нямам и там други такива необходими битови принадлежности изкам да знам какво точно да си осигуря сам и какво освен палатка под наем се осигурява от организаторите
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Мнениеот lacho_m » Пон Апр 16, 2007 10:22 am

abs написа:Аз като че ли предпочитам да се изгубя при не толкова комерсиално мероприятие. ;)

@abs Незнам защо мероприятието ти се стори комерсиално? Не мислиш ли, че от разработване на подобен маршрут печелим всички ние... включително и тези, който ще дойдат да се "губят" след нас, по вече маркирано трасе. ;)

@dimitrov Придвижването по трасето при всеки случай ще бъде хубаво да бъде организирано. Според мен има много причини за това, свързани с безопасността на самите участници. Най-малкото на доста места, човек може да се изгуби въпреки наличието на маркировка. Естествено организирано не означава, че всички (и бързи и бавни) трябва да сме в една група.
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Пон Апр 16, 2007 10:28 am

@dimitrov, споко - аз съм бавен и обичам често да спирам за почивка, така че ще се радвам да има и други като мен, та да не бързаме, все пак цял ден има пред нас за изминаване на съответните километри за деня :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Апр 16, 2007 10:42 am

fhristo написа:@dimitrov, споко - аз съм бавен и обичам често да спирам за почивка, така че ще се радвам да има и други като мен, та да не бързаме, все пак цял ден има пред нас за изминаване на съответните километри за деня :)


:)
То няма смисъл да се бърза!
Едеята е да си направим кефа - все пак не е съттезание.
Възнамерявам да си изкарам всичките дни бавно, с доста лирически отклонения за снимки :)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот fhristo » Пон Апр 16, 2007 11:05 am

@HepBeH_XaMcTep, точно така :agree:
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Апр 16, 2007 11:25 am

fhristo написа:@HepBeH_XaMcTep, точно така :agree:


Mда...
треве да има сили за алкохолизиране/купонясване вечер :)
вече започнах да си правя сметки за 3-та(даже 4-та) батерия за фотото(точно в такива момента мразя фото с li-ion батерия) + още някой друг гигабайт под формата на SD карта :D
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Я.М.К.С.С. » Чет Апр 19, 2007 9:50 pm

Здравейте, аз съм нов тука, ама много се зарадвах на вашето мероприятие. Така да се каже, браво... идем, пълен с ентусиазъм.
Само, ако може да дам, некои съществени препоръки:

1. На първо место, мислим че ще бъде много яко, ако по пътя към Безводно се отбием до върха дето е над селото (май Чиляка беше). Чух че имало гледка... и дропове. Било перфектно за колела. Majna-та спомена, че даже и по река се карало. Яко!

2. Второ... нема да е лошо организаторите да помислят за некакъв вид водоноска... там за Безводно, че ше ни се **** майката! Може да се върже некак си с Водни пат...!

3. Казвайте бързо къде да пиша "Моля", че вече направо немам търпение да стане юли. То е ясно че септември ще бъде май..., а юли... Родопите нема да имат край...!

Аре, толкова от мене! Дано съм бил полезен!

и в конец да не забравим...

"щом задуха вятър пак от юг,
ето птиците отново идват тук
а Земята се върти, върти
Я.М.К.С.С." :D
Слънце грее, дъжд вали...
Аватар
Я.М.К.С.С.
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 3:36 pm

Мнениеот БайКария » Пет Апр 20, 2007 8:20 am

Я.М.К.С.С. написа:Здравейте, аз съм нов тука, ама много се зарадвах на вашето мероприятие. Така да се каже, браво... идем, пълен с ентусиазъм.
Само, ако може да дам, некои съществени препоръки:

1. На първо место, мислим че ще бъде много яко, ако по пътя към Безводно се отбием до върха дето е над селото (май Чиляка беше). Чух че имало гледка... и дропове. Било перфектно за колела. Majna-та спомена, че даже и по река се карало. Яко!

2. Второ... нема да е лошо организаторите да помислят за некакъв вид водоноска... там за Безводно, че ше ни се **** майката! Може да се върже некак си с Водни пат...!

3. Казвайте бързо къде да пиша "Моля", че вече направо немам търпение да стане юли. То е ясно че септември ще бъде май..., а юли... Родопите нема да имат край...!

Аре, толкова от мене! Дано съм бил полезен!

и в конец да не забравим...

"щом задуха вятър пак от юг,
ето птиците отново идват тук
а Земята се върти, върти
Я.М.К.С.С." :D



Искаш ли да буташ ти? ..... Я.М.К.С.С.
На Безводно беше ти?.... Я.М.К.С.С.
Чакаш Май да отлети.....Я.М.К.С.С.
....Рибен дол пред теб стои.....
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот БайКария » Съб Апр 21, 2007 12:06 pm

Изминалата седмица беше отдадена на прохождане и маркиране на източната част от трасето на "Рудопия...07". Бяхме си поставили за цел да намерим подходяща връзка между село Планинско и село Безводно т.е. между западни и източни Родопи....е оказа се, че това далеч не е толкова лесно, колкото си мислех предварително и далеч по-очарователно от това, което очаквах. Базирайки се на информация от всевъзможен картов материал предначертахме минаване по билото, отделящо се от с. Планинско на изток (през вр. Чиляка) и спускане до с. Безводно, намиращо се в подножието му. Подходихме към върха откъм Безводно, надявайки се да попаднем на добре очертана пътека, подсичаща Чиляка и следяща билото след нея. Наистина попаднахме на такава пътека и след 2 - 3 часа бутане и носене се озовахме на върха. От него се открива превъзходна гледка на 360 градуса към огромна част от Родопите...гледка, от която на нас ни стана болезнено ясно, че читав път по билото няма...Последва детайлно изследване на района, в резултат на което, като спасителен вариант бе набелязано минаване от мах. Тухла към Безводно, придружено с обилно спускане до и изкачване от долината на р. Рибен дол.
Следващия ден бе посветен на прохождането на тази отсечка, в резулта на което открихме минаване, за което съм сигурен, че доста ще се говори следварително...снимките по долу илюстрират части от него :) .
От друга страна описания район ме порази с релефа, скалните форми и безброините изоставени махали, кацнали на места, където "нормален" човек дори не би си и помислил да стъпи. Във връзка с това лично аз бих започнал да поделям Родопите на западни, източни и района около Безводно, който си има малко общо с останалата част на планината.

тук http://store2.data.bg/lachom/panorama_c ... norama.jpg (панорамата е предоставена от Христо Тодев http://rodopimap.hit.bg/mainflash.html)
е онагледена панорамата от Чиляка, както и маршрута за този ден от Рудопията (м. Момина вода - Безводно показан с бяла ивица).

Следващите дни преминаха в маркиране на познатата вече отсечка Безводно - Кърджали - Перперикон - Калоянци - Маджарово - Шейновец - Мезек. Маркировката е изпълнена със спрей и представлява триъгълник (червено и бяло), показващ посоката на движение.
Снимков материал от прохождането и маркирането можете да намерите на http://gallery.bikearea.org/markirane_i ... rane_iztok

.....за финал бих желал да използвам предоствената ми висока трибуна , за да изкажа особенни благодарностти на включилите се в акцията Лъчо (lacho_m), Ицо (Hri100), Мила (kagami), Митко (Jim), Иван, Киро, Роко, Пафката и Митко (dimitrov), доказали се, като истински лауреати на званието "златна кОра".
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот 4getcredo » Съб Апр 21, 2007 5:03 pm

:D Гледам, вкусно е било! :chef: :clap:

П.С. Това - Лъчо печели месечното съревнование за рационализация!! :bowdown: :D :idea: :lolup: :lol2:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Съб Апр 21, 2007 7:29 pm

4getcredo написа:Това[/url] - Лъчо печели месечното съревнование за рационализация!! :bowdown: :D :idea: :lolup: :lol2:


:rofl: :rofl:
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Нед Апр 22, 2007 6:23 pm

Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот БайКария » Вто Май 15, 2007 4:03 pm

http://store2.data.bg/zhivot/resized_zapadni/
малко снимки от маркирането на маршрута за Рудопия'07 в западните Родопи. Беше маркиран участъка между ГС Беглика и село Безводно (ден 2 - 6), като към момента немаркирана остава единствено отсечката Велинград - Беглика (ден 1).
Маркировката е изпълнена с червено/бели триъгълници, указваща посоката на движение. Маркирани са разклоненията и кръстопътите. На участъци без отклонение (например "панорамния път" под Перелик), маркировката е нанасяна през 300-500 м.

Общата дължина на трасето бе конкретизирана на около 390 км, разпределени така:

Велинград - Беглика - 39 км
Беглика - х. Орфей - 34 км
х. Орфей - с. Кожаре - 32 км
с. Кожаре - с. Мугла - 34 км
с. Мугла - м. Момина вода - 45 км
м. Момина вода - с. Безводно - 47 км
с. Безводно - Перперикон - 62 км
Перперикон - Маджарово - 54 км
Маджарово - Мезек - 45 км

Очаквайте скоро по-подробно описание за каранията по дни, както и алтернативните възможности за настаняване по трасето. Такива има на всички места с изключение на Перперикон и Безводно.

Актуални новини за Рудопия'07 можете да следите на: http://bikearea.org/transrodopiEvent/#news

Още веднъж благодарности към: Lacho_m, Waldemar, Любо, Спаска и Иван Ганев за оказаната помощ!
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот abs » Сря Май 16, 2007 10:03 am

:offtopic:
може ли малко инфо за фотоапарата, с който е снимано?
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Мнениеот БайКария » Сря Май 16, 2007 11:24 am

Fuji s7000
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот nnmlss » Нед Май 27, 2007 2:04 pm

добавихме допълнително инфо за дните - карти, GPS тракове, etc - http://www.bikearea.org/transrodopiEvent/#news
nnmlss
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 9:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cloudy » Чет Май 31, 2007 3:12 pm

възможно ли е човек въртял 2-3 месеца на шосе, без опит в планинското каране да успее да се израдва на това приключение
cloudy
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 31, 2007 1:20 pm

Мнениеот lacho_m » Чет Май 31, 2007 4:23 pm

cloudy написа:възможно ли е човек въртял 2-3 месеца на шосе, без опит в планинското каране да успее да се израдва на това приключение
Това е въпрос, на който човек трябва най-добре сам да си отговори... Качи се на планина с колело, покарай, спускай и виж дали ще ти хареса въобще планинското колоездене. Не забравяй, че колелото предназначено за планина е различно от това за шосе.

Иначе, ако питаш за самата сложност за маршрута - маршрута е сложен, не толкова като каране и денивелации (това можеш да го провериш на сайта на Байкария, има разбивка по дни), макар че го има и този момент, а по скоро като издържливост. Това са си 10 дена, непрекъснато каране, в планината, времето може и 10-те дена да е лошо, спане на палатки... с една дума мизерията няма да подмине участниците. Ако това не те притеснява и имаш опит с бродене из планините, разполагаш с подходящо колело и се чувстваш подготвен да преодолееш 400 км... и най важното... ти САМ мислиш, че това е твоето приключение... то тогава... предполагам преживяването, ще ти хареса! :beer:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот cloudy » Чет Май 31, 2007 4:52 pm

мизериите от тоя тип се преживяват... всеки ден се бласкаме в какви ли не по-големи...
знам, че всичкото си е до мен - настройка, подготовка и други подобни...
ентусиазъм има - понякога в излишък. влечение към такива начинания - също. остава 1 подробност - подходящо колело, което хич не е малко. а това, че нямам опит си казва думата.
както и да е. срока за записване и без това изтича днес, както разбрах, така че... каквото и да реша... вас няма да ви спре.
затова - успех!
cloudy
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Май 31, 2007 1:20 pm

Мнениеот fhristo » Чет Май 31, 2007 5:22 pm

Записването до кога е? На едно място на сайта на Bikearea пише до края на май, а на друго - до средата на юни?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

въпрос4ета несамо към БайКария ???

Мнениеот ma3xR » Пет Юни 01, 2007 11:37 pm

fhristo написа:Записването до кога е? На едно място на сайта на Bikearea пише до края на май, а на друго - до средата на юни?


хмм аз мисля да се запиша на 6.07.2007 - след като транспорта не е осигурен / софия-велинград / а пък на връщане сигуно ще е с микробус ...невиждам някъде да има организационен проблем / ще питам и без друго съм изпуснал срока /

Нямам никакъв опит в подобни изживявания и се 4удя как ще се справя :crap: , неща които ме интересуват :

1.като цяло по трасето има ли у4астъци със сипеи, ситен камък които ще се катерят ,

2. има ли "гадни" у4астъци като пример спускането от Роженския манастир посока Мелник през едни скали,река и една пъте4ка която при една пропаст направо си я няма и преминаването е успоредно с лице към скалите :dunno: (не се сещам друг толкова гаден пример)

3. как стои въпроса с лагеруването и по конкретно с нощуването на баиковете ни, някои да не вземе да се засегне - фен съм на палаткуване и др, но пък баика ще ми е скъпи4ук и бих желал да не "хване гората "

4. БАИКАРИ не предвиждат ли някое мероприятие което да се засе4е с тазгодишния Роженски / под обсерваторията - не в мелник / събор и или в дните на гаидарското надсвирване в околностите на село Триград

мерси за отговорите
Аватар
ma3xR
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:53 am
Местоположение: na mars elate powe4e

Мнениеот GNK » Съб Юни 02, 2007 2:10 pm

Ахахахахаххааа :bawling: :bawling: :bawling: мразя ви !!!
И аз искаммммм, но тея 10 дена без почивка ще са ми в повече :crap: а и незнам как ще съм с парите!!!
Дано да успея да дойда :idea:
С П А Р Т А А А А А Изображение
Аватар
GNK
 
Мнения: 300
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 5:20 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот БайКария » Пон Юни 04, 2007 11:21 am

Извинявам се за закъснялата реакция, но все пак:
крайният срок за записване е 25 Юни. Очаквайте скоро на bikearea.org формичка за записване, чрез която бихте могли да избирате алтернативни варианти за настаняване (освен тези на палатка и посочените предварително х. Орфей / Момина вода / Маджарово). Записването до тази дата е важно, за да можем да направим съответните резервации и наемем подходящи автобус/микробус за връщането от Мезек.


@ ma3xR:

1) гадни участъци, като описания няма, но има едно изкачване / избутване преди Безводно, което се очертава, като най-тегавия участък по цялото трасе. Останалото са горски пътища и малко асфалт.
2) в досегашните Байкарии никога не е имало проблем с опазванеото на байковете (с изключение на една изкривена шина от един подплашен кон:) ), така че не очаквам да има такива и на сегашното събитие - Родопите. Обикновенно колелата спят до палатката, а в някои случаи и в палатката:)
3) доколкото знам няма да има засичане с Роженския събор, но за сметка на това се очертава засичане със събора на с. Безводно, което със сигурност ще е запомнящо се:)

http://bikearea.org/transrodopiEvent/#news тук можеш да си изтеглиш описание на каранията ден по ден и GPS тракове на маршрута.

Успех ! и предварително се извинявам, ако не мога да отговарям своевременно, поради отдалечеността ми от населени места в момента.
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот nnmlss » Сря Юни 06, 2007 6:05 pm

добавихме форма за записване, check http://www.bikearea.org/transrodopiEvent/

Cntrl+Refresh, ако сте гледали скоро страницата, може да има някв кеш ;)
nnmlss
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 9:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Чет Юни 07, 2007 8:37 pm

Значи аз ще участвам първите пет дена, т.е. до Момина вода, след което мисля да се прехвърля в хижа Студенец над Пампорово и там да карам 2-3 дена, докато в събота-неделя баща ми мине да ме вземе с колата :)
Та не знам всички ли ще участвате за всичките 9 дена, но ако има и някой друг като мен за 5, и желае да покара още малко, да пише ;)
В района има много хубави маршрути за каране, има и лифтове :)
За справка може да прочетете следните статии от сайта: http://www.mtb-bg.com/articles/ar038.htm ; http://www.mtb-bg.com/articles/ar040.htm ; http://www.mtb-bg.com/articles/ar059.htm
Мисля в един от дните да мина и маршрута Пампорово-Широка лъка ( http://www.mtb-bg.com/index.html?http:/ ... ute033.htm ).
И един въпрос до запознатите с района - колко км горе-долу е от месността Момина вода до хижа Студенец? Трябва по някакъв начин да се трансферирам до хижата като ще имам освен раницата за каране и още една раница с багаж. Как мислите - дали ще се намери някой да ме закара? :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот naka76 » Чет Юни 07, 2007 9:20 pm

fhristo написа:
И един въпрос до запознатите с района - колко км горе-долу е от месността Момина вода до хижа Студенец?


Около 12 км от които повечето са надолу.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот БайКария » Пет Юни 08, 2007 6:23 pm

@ fhristo

всъщност хижа Студенец ти е по пътя в деня, в който караме от Мугла до Момина вода, така че би могъл да останеш директно там, ако ли пък не, както казва Наката имаш предимно спускане по асфалт и малко черно път Рожен до Студенец.
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

Мнениеот fhristo » Пет Юни 08, 2007 7:19 pm

БайКария написа:@ fhristo

всъщност хижа Студенец ти е по пътя в деня, в който караме от Мугла до Момина вода, така че би могъл да останеш директно там, ако ли пък не, както казва Наката имаш предимно спускане по асфалт и малко черно път Рожен до Студенец.


Така май ще ми е най-удобно, но допълнителната раница с багаж ще е в поддържащия транспорт, който доколкото разбирам ще ни чака на Момина вода, т.е. май все пак ще трябва да отида до там... Ако има начин да не се разкарвам до Момина вода обаче ще е много добре :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот БайКария » Сря Юни 20, 2007 5:45 pm

http://store2.data.bg/zhivot/rsized/ - малко снимки от маркирането на ден 1 - Велинград - Беглика, както и трасирането на един интересен маршрут, свързващ защитените територии в Баташка планина, който предстои да бъде маркиран това лято.
Става въпрос за маршрут Велинград - Беглика - яз. Васил Коларов - Каратепе - вр. Сютка - Велинград.

Предлагам среща на всички участници в Рудопия '07 другата сряда (27.06) в 19.00 часа на пейките около обсерваторията в Борисова градина. Ще си говорим за самото мероприятие, маршрутите ден по ден, настаняването, транспорта и разни други интересни неща, които ще ни помогнат да си прекараме по-интересно и безопасно.

Хората, които не са от София или нямат възможност да дойдат ще получат казаното в писмен вид по мейла по-късно следващата седмица.
Аватар
БайКария
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1955
Регистриран на: Пет Мар 18, 2005 10:35 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта