Очков дол на пролет

Форум за обикновените карания в тесен приятелски кръг или пък такива, в които основната цел е човек да си намери компания за 1-2 дни. Хората, членуващи в клубове или неформални групи, също могат да публикуват индивидуални карания в случаите, когато не става дума за обичайните разходки с други членове на групата.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Очков дол на пролет

Мнениеот AMICA » Чет Мар 31, 2016 5:35 pm

Здравейте!
Утре 01.04.2016 ще карам по маршрута Гара Лакатник – с. Миланово – хижа „Пършевица“ - с. Очин дол, който желае да кара и е свободен през деня е добре дошъл.
Тръгвам от гарата с влака в 07:00 часа в 08:00 съм на трака, карането е около 42,2 км. с денивелация 1200 м. и на шега около 15 часа сме отново във влака.
Ако има такива желаещи, най-добре да пише!
Поздрави!
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот Pr3d4t0R » Чет Мар 31, 2016 9:00 pm

Весело! Кажи как е горе на платото - мисля, че сега ще се гази в сняг, та така чак до подслона надолу (от опит от предни години говоря :D ).
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3985
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот AMICA » Пет Апр 01, 2016 8:04 am

За добро утро велосипеда ме чакаше със спаднала гума естествено започнах да си я оправям, но за съжеление щетите от вчерашното каране по Вазовата пътека бяха налице спорена външна и вътрешна задна гума. Тази пътека ще отиде в графа: "от ерата на динозаврите" т.к имаше много паднали дървета клони и големи търкалящи се камъни. Трябва да се организираме и да си я почистим, че видиш ли отишла в историята.
Pr3d4t0R много си прав и това си ме дерзаеше и мен. Февруари месец карах от гара Лакатник до х. Пършевица времето си беше що годе стабилно с изключение страничния вятър, но той си е характерен за района. Нагоре си има сняг кара се до хижата не е голяма драма, а същтинската драма започна след хижата, където буквално трябваше да си правя партина. Този участък до подслона щеше да ми коства почти 2 часа с това ми темпо и реших да не рискувам и се върнах. От тогава се дерзая и желаянието ми е колкото може по скоро да карам по иначе любимия ми маршрут.
Т.к днес не ми започна добре деня ще редактирам малко темата и ще отложа карането за края на април примерно 22-ри или 25-ти и ако има и други жялаещи да се присъединят. Малко скучно е да караш сам, но е много по добре отколкото да си седиш в София.
Поздрави!
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот Zuk » Съб Апр 02, 2016 4:42 am

AMICA написа:Малко скучно е да караш сам, но е много по добре отколкото да си седиш в София.
Поздрави!

+1
По-добре късно, отколкото по-късно.
Аватар
Zuk
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1325
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 9:06 pm
Местоположение: София

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот afistfulofsteel » Съб Апр 02, 2016 6:40 am

Zuk написа:
AMICA написа:Малко скучно е да караш сам, но е много по добре отколкото да си седиш в София.
Поздрави!

+1


+2 Много си е скучно да си сам
А къде качваш колелото на влака? В купето?
Аватар
afistfulofsteel
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 11:04 pm
Местоположение: СоФия

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот spirov92 » Нед Апр 03, 2016 10:40 pm

afistfulofsteel написа:А къде качваш колелото на влака? В купето?

:offtopic: На платформата на последния или първия вагон. Малко е сложно с тия новите вагони дето им е в средата вратата и на платформата пречиш на слизащите, там може и да го вкараш в края, при кенефа. Имай предвид и че се плаща билет за колелото, мисля 2 лв беше.
spirov92
 
Мнения: 1334
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 4:05 pm
Местоположение: София

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот taurus13 » Пон Апр 04, 2016 9:44 pm

Когато човек кара сам, му идват какви ли не неща в главата.:)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот AMICA » Вто Апр 05, 2016 8:09 am

taurus13 написа:Когато човек кара сам, му идват какви ли не неща в главата.:)


Да, Милко за теб си мисля и се чудя защо не идваш да покараме? Шегувам се! :) Лично аз отвам да карам точно за да не мисля за нищо да се разтоваря с яко пот и сополи, наслаждавайки се на чудната ни природа, а на прибиране съм благодарна на Господ за възможността да колоездя, любувайки се на красотите земни и че отново се прибирам жива и здрава при любимите си хора. :beer:
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 05, 2016 5:11 pm

Е...Теьо си била начи.... :D :D :D ЧУдех се дали си ти,че някак ми е познат смътно ника, ама кат видях 5 теми генерирани за каране в работно време и веднага ми светна една ламба в главата, че сигурно си ти.
Ама не те ли е страх сама така да караш в гората? Приказката за червената шапчица не си ли чела?
Кво сега, кара ли го очков дол вече? Дай да го караме некоя събото неделя, че ние тук традиции си имаме в тая област - поне веднъж пролет и поне веднъж есен. Макар че ония развалиха манджата в дядо Йоцо, ама все пак оная ми ти гледка позалез с биричка е нещо дето човек трудно му устоява, колкото и пъти да го е правил.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот AMICA » Сря Апр 06, 2016 1:12 pm

Да, Милкоо аз съм ама ти в голяма чуденка си изпаднал с тази ретро ламБа сложи си електрическа крушка по ефективно е! :)
Вече съм на други приказки аз:

"В края на краищата няма светлина без мрак, няма смелост без страх, няма близо без далече — нищо не може да съществува без своята противоположност."
"Писма до Клаудия", Хорхе Букай

Очков дол не успях да го направя и писах по горе за причината, а вие когато се навиете се обади ще се радвам да се присъединя :)
Животът е като каране на колело – трябва да поддържаш добър баланс и да не спираш да се движиш.
Аватар
AMICA
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1235
Регистриран на: Чет Юни 21, 2012 7:31 pm
Местоположение: Sofia

Re: Очков дол на пролет

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 06, 2016 5:23 pm

Само Пауло Коелю недей молям ти се... :eyebrow:
По традиция по Великден или някъде около, правим обикновено един очиндол, ще видим тая година ще стане ли.
И що си гасила камерата по завоите на Вазовата пътека, така наречения стълбопад?! :evil: ( да не ходя и там да пиша сега) Абе по едно време само оня горе куция завой на 180 градуса ми се беше опънал дотолкова, че го взех, ама леко пипнах парапета с крак. Обаче си признавам, че сега съм взел да карам доста по-предпазливо предвид състоянието на коляно и кръст, ама ей на...верно ми се доходи там, па ко ще и да подслизвам тук там.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am


Назад към Индивидуални карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 3 госта