Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот tisho » Пон Окт 24, 2011 8:17 am

Препоръката ми е:

1. Продължавай да караш и да си пускаш джипиеса, за да можеш да ни заведеш там, 'дето не сме ходили.

2. 'ич да не ти пука за всички посочени от теб по-горе точки! То ако няма губене, намиране, мотане, изкачване, връщане, спускане и премятане, то няма да има и кеф!

Супер си беше карането и хората, с които можах да поговоря. Вярвам че останалите също са страхотни, но не сме успели просто да си поговорим!

До скоро!

П.С.
Иначе наистина можеше да си вербуваш един човек предварително, който да кара напред и да слага лентички на по-възловите места, а последният /метлата/ да ги събира. Разкъсването на толкова голяма група е в кърпа вързано и не всички носят джипиеси, а с времето лентичките са се доказали като качествен указател. Следващият път ще те мерим през по-ситно сито! :D :rofl:
Аватар
tisho
 
Мнения: 622
Рейтинг: 1628
Регистриран на: Чет Авг 11, 2005 3:49 pm
Местоположение: U picku materinu

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот t.kyosev » Пон Окт 24, 2011 9:21 am

Напълно съм съгласен с Тишо. Според мен организацията беше много добра и "губенията" бяха по-скоро по наше желание. Във всеки момент можеше да се изчака основната група за сверяван на поската. Не зная как е било положението от зад, но ако е нямало "метла" е хубаво за другият път да се помисли дали е възможно някой, който е запознат с маршрута да кара последен.
GPS следата беше полезна. В момента в който решихме че допълнителната ни разходка е достатъчна лесно успяхме да се върнем към оригналния маршрут. Идеята с лентичките също ми се струва доста добра.

До следващата Хисариада :agree:
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Falcor » Пон Окт 24, 2011 9:21 am

Сергей, не се притеснявай за нищо, няма мрънкащи, няма недоволни....резултата е налице. Аз съм сигурен в теб, всеки следващ път ще е по-добре!
За сведение, всички изгубили се, еле па я на два пъти, са карали част от маршрута.... на мен ми беше забавно :D Факт: има наистина много паразитни пътеки, често стигахме кръстовища на който имаше следи във всички посоки :rofl:. Това разбира се обяснява и различния километраж на всеки (моя точно 50км), в крайна сметка се оказва че всеки е карал различна "хисариада" :D
Извод: Няма!
Препоръки: Требе си зимно мероприятие :eyebrow:
Поздрави към всички участвали......дано се видим скоро отново :wavey:
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пон Окт 24, 2011 9:54 am

Мерси за препоръките - то и метла и водач си имаше през цялото време, макар и не едни и същи хора, ама по средата на групата се случиха някой отклонения :D Явно авантюристичния дух е надделял на моменти, защото бях дал телефона си на всички, на връщане (където станаха тези "бели") имахме постоянно покритие, но никой не ме потърси с въпроси за пътя (аз бях отзад). Важното е, че нищо фатално не се е случило, все пак.

Само се замислям, че трябва да отработим и въпроса с приключването - някой бързаха да пътуват, а и в крайния пункт пристигането е ставало в продължение на около час (първите може би около 16:30, последните, между които и аз - 17:30) и много си натовариха колелата и заминаха - на after party-то останаха около половината и не беше документално ясно дали някой не се мотка все още някъде по хълмчетата между Старосел, Мътеница и Хисаря.

Винаги има поле за подобрения!

Очакваме и повече снимки, че аз този път не съм правил нищо повече от протоколните.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Марин » Пон Окт 24, 2011 9:55 am

Ние продължихме да караме и в неделя , за да изпробваме идеята за двудневно каране . Получи се .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот xcII » Пон Окт 24, 2011 1:18 pm

@sergeh
Винаги има поле за подобрения!


Too much organisation will kill you.. :8D: За мен поне, организация за планинско групово колоездене не значи водене на немски пенсионери на СПА туризъм :D Това е планина, а не Слънчев бряг със спасителни постове на всеки 100м., все пак. Обявяването на детайлите около маршрута, като трак и планина (м/у Рила и Родопи има известни разлики), за мен, е най-многото което мога да предложа като организация. Разбира се, възможности за подобрения винаги съществуват, но аз поне не бих ги взимал по-присърце, от горепосочените.

Очакваме и повече снимки, че аз този път не съм правил нищо повече от протоколните.
аз също се присъединявам към това :)




_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://e.exps.me
Това, което може да се мине с лека кола, не си струва да се мине с байк. Това, което може да се мине с байк, не си струва да се мине пеша. Това, което може да се мине само пеша, понякога може да се измисли как да се мине с байк.
http://www.youtube.com/watch?v=fi-S9lrn ... re=related
Аватар
xcII
 
Мнения: 1184
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пет Авг 27, 2010 6:50 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пон Окт 24, 2011 1:27 pm

xcII написа:Too much organisation will kill you.. :8D: За мен поне, организация за планинско групово колоездене не значи водене на немски пенсионери на СПА туризъм :D Това е планина, а не Слънчев бряг със спасителни постове на всеки 100м., все пак...


Абе, и ти си прав :D
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Abbadonbike » Пон Окт 24, 2011 2:44 pm

Малко снимки от моя телефон тук - http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 021de.jpg/
Abbadonbike
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 7:57 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот islandia » Пон Окт 24, 2011 5:04 pm

Хубаво време ,хубава природа , хубави пътечки , хубави хора ....


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

и още малко от Хисаря и Старосел http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 957&type=3
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот t.kyosev » Пон Окт 24, 2011 5:29 pm

Мерси за снимките. За жалост няма как да видим тези във facebook.
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот taurus13 » Пон Окт 24, 2011 11:14 pm

Добро каране си стана. Моят километраж закова на 72 км - това с отиването и връщането до Войнягово. Реших да направя една съпоставка на планирания маршрут с реалния изминат, която изглежда така:
(червената линия е плановият, синята е моят)

Изображение

Не знам как стана така, като уж си карахме по ГПС.. :rofl:
То на връщане, че се загубихме към яз.Паничери, загубихме се, ама после уж се намерихме. Да ама се оказва, че някак без да искаме пак сме изпуснали линията за втори път.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот islandia » Вто Окт 25, 2011 8:39 am

То какво се оказа накрая - че само тия дето бяхме с гпс-и , сме се загубили .
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Вто Окт 25, 2011 9:54 am

Ами то някой беше писал, че за качествено изгубване си трябва GPS :rofl:

@taurus13: Милко, подозирам, че тази врътка в горната част на маршрута си я направил умишлено - това е един път на полянка, който се свързва малко по-нагоре с пътя Хисаря - Фенера. Ти си завил обаче горе-долу по средата и си се включил надолу във Фенера - Старосел. Иначе планираният маршрут планирано :D беше променен за качването до Тракийския храм (да не е по асфалт през Старосел, а директно с отклонение от спускането ни към селото).
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот vaa » Сря Окт 26, 2011 1:11 am

Поздрави от Варна и естествено благодарности на Сергей за организираното мероприятие :usclap: А също и на пловдивчани за добрата организация с транспотирането на хора и колелета. Измъченото пътуване с дете и три броя велосипеди в пълен до козирката влак си е струвало усилията :) Дори това, че на гарата ми отказаха да ни продадат билети, `щото във влака дори местата за правостоящи !!! били свършили, не ни отказа... Естествено намерихме си места, и колелетата наредихме порядъчно, и билети на гарови цени си извоювахме /искаха да ни таксуват на влакови цени- за колело се опитаха да ми искат 10лв... :crazy:.., при условие, че нормално се таксува по 2 лв/ Та премеждията с БДЖ са уникални, но понякога няма друг начин :)
Хисаря-та много ни хареса, за първи път караме из този район и май ще трябва да повторим, защото някак си много бързо мина деня.... Добре си покарахме, малкият колоездач също много се изкефи. Със загубването почти нямах проблеми, на незнайните разклони, ако нямаше други около мен, изчаквах следващите /като се губя, поне да е в пакет ;)/. Но на ключови места лентички наистина биха били в полза. И в сферата на добрите пожелания - би било полезно да се направи предварително един разбор на пътя от гледна точка на чешми, населени места, магазини, кръчми и тн забележителности. Аз, `щото за първи път съм в района и нямах достатъчно време да се подготвя по опознаването на картата. (А за следващия път, живот и здраве, мисля да уважим и някой SPA център :snorkel: )
Поздравления, Серго, за инициативата! Голямо удоволствие е да видиш хора дошли от различни краища, единствено заради кефа да покарат в планината заедно..Колко малко му трябва на човек - едно колело, един баир..и чаша бира на финала :beer:
vaa
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Окт 21, 2011 12:31 am
Местоположение: варна

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Сря Окт 26, 2011 9:47 am

vaa написа:... Но на ключови места лентички наистина биха били в полза. И в сферата на добрите пожелания - би било полезно да се направи предварително един разбор на пътя от гледна точка на чешми, населени места, магазини, кръчми и тн забележителности...


Поздрави на Варна!

Съгласен съм с препоръката и за следващия път, ако не лентички (които имат навика да изчезват в необходимия момент), поне ще се погрижа за онагледяване със снимки на възлови места от маршрута. При добро желание обаче, от трака, който беше качен предварително, може да се получи детайлна представа за маршрута в Google Земя, и то в 3D (т. е. може да се "мине" виртуално, все едно, че летиш със самолет ниско над пътя) - със всичките му баири, спускания, разклони и т. н. Следващия път ще приложа и инструкция как се прави това :D.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sivval » Сря Окт 26, 2011 7:47 pm

Хисар, ще бъде център на планинското колоездене,защото всички ние го желаем!До тук само положителни отзиви,което означава ,че все повече групата ще се увеличава!Благодарим ти Сергей!И на всички ВАС! :peace: :love: :praying: :roll2: :beer:
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Предишна

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта