Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот pacy4 » Чет Окт 20, 2011 10:00 am

Някой старозагорец няма ли да ходи да направим партия за газта до там ?
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот islandia » Чет Окт 20, 2011 10:25 am

+1 варненска бройка
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот heep » Чет Окт 20, 2011 7:18 pm

+ аз и девойката
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот taurus13 » Чет Окт 20, 2011 9:26 pm

Дано времето задържи. Аз смятам да се установя с колата във Войнягово в 7:30 и да тръгна през планината към Хисаря, щото така и така не съм минавал оттам, пък и таман малко ще позагрея краката :D Надявам се да стигна навреме до срещата, но ако нещо не успея, ще ви догоня по маршрута.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Чет Окт 20, 2011 10:06 pm

Ще имаш време и за кафета в Хисаря, ако тръгнеш в 7:30 от Войнягово - повече от час, час и нещо, няма да ти отнеме пътят. От траковете, които ти пратих, за загрявка ти препоръчвам този, който минава отляво на телевизионната кула над Войнягово - хубав панорамен път с умерен наклон, 100% караем. Ако избереш десния ще се спуснеш по-директно към мястото на старта и ще караш и по пътечка, която излиза близо до разклона, от който се шмугнахме в гората и поехме предния път към паметника - ако си спомняш тогава ти споменах за тази пътека, водеща към Войнягово. Карай по траковете и няма да имаш проблем.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот pacy4 » Пет Окт 21, 2011 8:13 am

Някой знае ли пътят от Калофер до Хисаря (за кола) в какво състояние е ?
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот GF » Пет Окт 21, 2011 9:09 am

От Пловдив потегляме организирано в 7,45 ч. от паркинга на Сточна гара. Който няма транспорт (и който има) и иска да пътуваме заедно - да заповяда :wavey:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пет Окт 21, 2011 9:30 am

pacy4 написа:Някой знае ли пътят от Калофер до Хисаря (за кола) в какво състояние е ?


От Калофер се кара по подбалканското, малко преди Карлово на един прелез има отбивка наляво за Баня, където за малко (за около 1 км) излизаш на пътя Карлово - Пловдив и тръгваш в посока Пловдив (наляво), след бензиностанцията хващаш отбивката надясно за Михилци и Хисаря (7-8 км). Пътят е в добро състояние и няма никакви проблеми да се кара по него.

Не знам доколко ще познаят метеоролозите, но за момента (петък, 10:40) в Пловдив е ясно и слънчево.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот kosiani » Пет Окт 21, 2011 10:08 am

Засега бройте и 4 габровеца. :wavey:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот 307wrc » Пет Окт 21, 2011 10:47 am

+1 от София
Аватар
307wrc
 
Мнения: 38
Рейтинг: 1295
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 3:02 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пет Окт 21, 2011 12:02 pm

Последната прогноза, която току-що чувам по радиото - "през почивните дни ще бъде предимно облачно, със слаби превалявания и то във Северна България". Като сложим и температури в интервала 15-20 градуса през деня - какво по-благоприятно време за въртене :wavey:!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Andy3 » Пет Окт 21, 2011 3:30 pm

Имам едно свободно място в колата, който има желание да ми пише ЛС или на телефона в профила ми. Тръгване в събота и връщане същия ден.
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот pacy4 » Пет Окт 21, 2011 4:11 pm

Аз имам 2 свободни места за някой от Ст.Загора или Казанлък.
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Пет Окт 21, 2011 6:49 pm

GF написа:От Пловдив потегляме организирано в 7,45 ч. ...


Този час ме навежда на мисълта, че пловдивчани са предвидили и време за кафе в Хисаря. Да информираме и други, които може да пристигнат по-рано в Хисаря - ако завиете в посока, обратна на тази за паметника и стартовата точка от главния път (през остатъците от крепостната стена) след 100 м. ще стигнете до безплатен паркинг и центъра на града, където има подходящи места за закуска, кафе, наливане на минерална вода и т. н.

На самото площадче с паметника, от което тръгваме, има 2 малки кафета и един магазин, за които не мога да кажа по това време дали ще работят. За по-сигурно си налейте вода предварително, макар че може да се разчита да се примолим да ползваме чешмата на някоя съседна къща ... До Старосел няма чешми, моля, имайте го предвид.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот al » Пет Окт 21, 2011 7:07 pm

За всички от Пловдив, които ще идват на Хисариадата да бъдат в 7.45 часа на Сточна гара в събота :agree:
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sivval » Пет Окт 21, 2011 7:16 pm

Вече сме на полу-съединител! :agree:
sivval
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 8:04 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Andy3 » Пет Окт 21, 2011 8:01 pm

Andy3 написа:Имам едно свободно място в колата, който има желание да ми пише ЛС или на телефона в профила ми. Тръгване в събота и връщане същия ден.



Заето е вече. :D
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот SPA » Съб Окт 22, 2011 9:02 pm

Браво на организатори. Много приятно карене, по още по приятни места.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Съб Окт 22, 2011 9:19 pm

Благодаря на всички, мероприятието премина при рекорден брой участници, при отлично време и без проблеми. Специални благодарности на Вальо, Тишо и Петко (карловци) за помощта при организацията, защото група от 40+ човека трудно се движи компактно и не може да бъде обхваната от един човек.

Ето и протоколните снимки от началото на деня:

Изображение

Изображение

Малка част от началото на трака от нашето пътешествие липсва, защото бях забравил да си включа GPS-а, но най-същественото е тук (файлът е GPX):

Hisariada4.gpx.txt
(359.2 KiB) 88 пъти
Последна промяна sergeh на Съб Окт 22, 2011 9:32 pm, променена общо 1 път
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Andy3 » Съб Окт 22, 2011 9:23 pm

Беше перфектно мероприятие, очаквам с нетърпение следващото. :agree:
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот did » Съб Окт 22, 2011 9:45 pm

Andy3 написа:Беше перфектно мероприятие... :agree:

Никой не е очаквал нещо различно при толкова сериозен организатор.

Съжалявам, че ОТНОВО пропуснах :crap:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот Abbadonbike » Съб Окт 22, 2011 10:38 pm

Страхотно мероприятие,дори пътуването с БДЖ не ни спря!:) супер организация и много хора,жалко ,че не можахме да останем докрай.Браво на Сергей,поздрави от София,чакаме още (дори и напролет) :clap:
Abbadonbike
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 7:57 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Съб Окт 22, 2011 10:41 pm

Ако искате снимките с по-добро качество, може да ги свалите от тук

@did: Да се надяваме, че тази година ще може (ще има благоприятно време) да осъществим идеята за зимна Хисариада (което не значи снежна), така че нищо не е загубено :D

@Abbadonbike: Браво, момчета, поздравления за упоритостта и мерака, винаги сте добре дошли!
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот GF » Съб Окт 22, 2011 10:58 pm

49-пъти БРАВО! (толкова бяхме - 49, изброи ни един човек край пътя).
Тази вечер от Хисар във всички посоки пътуваха 49 усмихнати лица. Бяха изпити много повече от 49 бири и всички си казахме, че има нужда от повече такива чудесни разходки.
49 пъти :beer:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот pacy4 » Нед Окт 23, 2011 8:36 am

Чудесно каране. Ще дойда и на следващото !!!
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот KalinJKrumov » Нед Окт 23, 2011 9:23 am

Серго поздравления за организацията. Много добре беше, пак ще се включа. Времето също го уцелихме много добре. ;) Поздрави на всички участвали. :beer:
KalinJKrumov
 
Мнения: 2
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 21, 2011 8:34 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот mastylo » Нед Окт 23, 2011 11:27 am

Незабравимо каране наистина! Сергей, очаквам с нетърпение и зимното издание :-)
Аватар
mastylo
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 8:55 am
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот mover » Нед Окт 23, 2011 11:37 am

Тази Хисариада определено ще я помня с това, че се загубих по познатия път на връщане (карал съм го two way през август т.г.).
След с. Мътеница и след като бяхме преполовили пътя наобратно, покрай една изорана нива с червен цвят хванахме грешен път и така - уж на СИ, се движихме на ЮЗ. Накрая видях залязващото слънце срещу мен - почти се върнахме до Старосел, по-точно, в Паничери. Оттам нямахме сили за търсене на нов маршрут през полето, та се наложи да шосейкаме 15-16км до Хисар.

В тази връзка, се КАНДИДАТИРАМ за Общински Навигатор по Планинско Дезориентиране.
Обещавам, че ако ми гласувате доверие, ще ви обърна понятията за посоките на света.
Моля да ме изберете - гласувайте за номер 27 - номерът ми на картата с маршрута. :D

Поздрав на Сергей и на всички Хисариадци! :wavey:
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот mastylo » Нед Окт 23, 2011 11:48 am

Може ли да ти стана вице? :-)) И аз съм минавал маршрута през август, ала на 2 км от Хисаря свърнахме надясно, уж за по-кратко през полето, та след няколко километра пресрещнахме една група, идваща от Мътеница... Това допълнително кръгче от 5 километра съвсем ми изкара фасовете, но не се оплаквам :-)
Аватар
mastylo
 
Мнения: 16
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 15, 2011 8:55 am
Местоположение: Пловдив

Re: Есенна Хисариада: По хълмовете на времето

Мнениеот sergeh » Нед Окт 23, 2011 12:35 pm

Мда, макар че след всяко мероприятие традиционно се споделят положителни впечатления, виждам някой слабости, които са къде обективни, къде субективни, но ще се постарая да си направя изводи и да ги елиминирам, доколкото е възможно. Общо взето впечатлението ми е за една идея по-хаотично, от нормално допустимото, мероприятие.

1. След 30-те номера, които раздадох на последната Хисариада, за тази подходих умерено-оптимистично и направих 40. На практика обаче, последния номер го връчих като "групов" на габровци, които бяха 6 човека, което прави 45 души потеглили сутринта, ако броим и "магарето Настрадин Ходжа", т. е. мен - ставаме 46 (нали си спомняте онази приказка за ходжата, дето все не изкарвал бройката на магаретата - слезе от магарето, преброи ги - 10, качи се, преброи ги - 9. Та и аз, въпреки математическото ми образование, не съм силен в броенето). По-късно в Старосел се присъединиха още стартиралите със закъснение (но запознати от лятото с маршрута) Борис (mastylo) и Антон с отрочетата си. Та тази сравнително голяма група от участници, с различна степен на подготовка и възраст (най-младия юнак-участник беше варненец на 11, браво на него!), беше нормално да не се движи компактно и разчитането на това, че пътят е без големи възможности за отклонение (особено на връщане, където между селата в ниското има доста "паразитни" пътчета) беше недооценка на ситуацията.

2. Наличието в групата на 4-5 човека, запознати с маршрута, организирането в движение на хора за "авангарда" и "ариергарда", даването на предварителен трак също не е съвсем достатъчно за избягване на някой леки обърквания и по този въпрос ще трябва да поработим в бъдеще.

3. Комуникацията - макар че се движихме в райони, близки до населени места, GSM-сигнала зад някой баирчета и в някой деренца се губеше и не е лошо да има наличен и backup (радиостанции), но това не е само въпрос на желание. Макар, че бях написал моя номер на листчетата с номера и карта на маршрута, само той не е достатъчен и занапред ще трябва да има повече номера за връзка.

4. Графикът - макар, че тръгнахме с несъществено закъснение (изчакахме габровци) и аз се прибрах с последната група точно по график - 17:30, наличието на доста "междинни спирки" (гробницата, винарната, кафето в Старосел) води до допълнителни предпоставки за разкъсване - за някой беше интересно да чуят екскурзовода в тракийската гробница и да отделят повече време, други бяха ходили вече или не проявиха интерес, някой искаха да седнат в ресторанта на винарната, други не и т. н. Това ме навежда на мисълта, че трябва да се сложат твърди "междинни контроли", но това е нещо, специфично за маршрута, така че ще помисля за следващия път как да стане точно.

Това е основното, за което се сещам, моля за вашите препоръки и предложения, за да може следващата Хисариада да е по-добре организирана от тази.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта