На лов за светулки около Пловдив

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Ден за събиране?

Понеделник
12
10%
Вторник
16
14%
Сряда
9
8%
Четвъртък
14
12%
Петък
12
10%
Събота
27
23%
Неделя
25
22%
 
Общо гласове : 115

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот bio » Вто Ное 02, 2010 3:46 pm

и аз няма да карам ... но за кръчмата може и да дойда, драснете един ред къде ще сте и към колко .... !!! смятам да си покарам малко колелото и може да намина след това ...
лека вечер на всички почиващи и каращи :>
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот sergeh » Вто Ное 02, 2010 6:32 pm

Уважаеми Ловци на светулки, чувствайте се специално поканени на това мероприятие:

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=79562
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот t.kyosev » Сря Ное 03, 2010 12:01 am

Това звучи интересно, за жалост поне до края на аккадемичната година ще трябва да пропусна всички мероприятия. Лично аз имах планове за каране в покрайнините на Хисара лятото, които по ред причини се провалиха. Тогава бях хвърлил око на Хисар- Кози грамади- Старосел - Мътеница- Хисар (възможно е да съм допуснал грешки в междинните аименования).
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот sergeh » Сря Ное 03, 2010 12:34 am

Да, това е хубав маршрут, карал съм го в различни периоди на части. Кози грамади е близо до хижа Фенера. Там това лято имаше археологическа експедиция и разкопки - в новините имаше информация по темата. Когато си купих байка, това беше първото ми каране, макар че не е много лек - Хисаря-х.Фенера е около 25 км. не съвсем равен път :D. На връщане се обърках и слязох към Старосел, като междувременно скъсах и верига над селото, та се наложи да ме прибират с кола от там. Хисаря-Мътеница-Старосел е по-леката част (и тя към 25 км.). Според мен пролетта и есента са по-подходящи за такова каране, защото лятото става доста топло (не че не съм ходил до Фенера и през лятото де).

Като се завърнеш в БГ никога не е късно да го направим. Когато някой се накани да кара в региона ще се радвам да караме заедно, аз съм там всеки уикенд.
Аватар
sergeh
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1880
Регистриран на: Пон Юни 08, 2009 8:59 pm
Местоположение: Пловдив, Местокаране: Хисарско

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот t.kyosev » Сря Ное 03, 2010 1:32 am

Мерси за поканата, при първа възможност бих се възползвал от нея.
Описанието ти се покрива с това, което очаквах от проучванията ми по картите. Хижа Фенера беше запланувана като подкрепителен пункт. Така и не разучих дали още функционира, но най-малкото предполагам че ще има вода. Пожелавам ви приятно прекарване на Хисариадата :beer: .
Изображение
Аватар
t.kyosev
 
Мнения: 371
Рейтинг: 1724
Регистриран на: Нед Апр 13, 2008 9:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Сря Ное 03, 2010 10:33 am

Здрасти, Sergeh,

Благодаря за поканата! Ще я сведа като информация до Светулките и ще обсъдим с идеята да се включим.
Аз много харесвам Средна гора, макар че тази година имах две сериозни натъртвания, като от второто още не съм напълно готов.

Добрата новина при мен е, че на контролата вчера ортопедът д-р Попов от I-во ДКЦ (много е добър, дано на никого не му се налага, но ако Ви трябва, го препоръчвам!) ми каза, че съм зарастнал правилно и след 1-2 боцкания вече ще раздвижвам.
Ще повъртя няколко дни около гребната и ще стане ясно дали такова по-леко каране ми е във възможностите.

Поздрави!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот GF » Съб Ное 06, 2010 9:43 am

Аз съм за и ако има други желаещи може да направим керван, а после :beer:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Пон Ное 08, 2010 12:59 pm

Здравейте, Светулки и Приятели,
След чудесния слънчев неделен излет следва чудесния лунен 24-часов (old) маршрут във вторник.
Пиша още днес с въпрос за часа и мястото на тръгване:
Моля всички, които планират да карат с нас да отбележат подходящия час:

Вариант 1: Тръгване за всички около 17:15 или 17:30 от Пловдив ОТ КОЕ МЯСТО?? Тръгване от ц. на Марково по маршрута ок. 18:15-18:30.
Вариант 2: Ранно тръгване около 16:30 от Пловдив (за хората със свободни професии) и включване на останалите около 17:30 от ц. на Марково. Дотам извозване с коли или "на форсаж" (moz, например).
Разликата в двата варианта е 1 час.

Ако на повечето хора допада Вариант 2, ще се разберем за транспорта до Марково.

След спускането, на познато място ще направим семинар на тема "Хиперсенсибилизация на хроматичните аберации при юстиране на дивегентната оптична система: Хонгконгски фар/Лунна пътека с отчитане на френеловата дифракция и негативната дисторсия при биолуминисценцията на инсекта Coleoptera". - за темата търсим хабилитиран лектор :D
Ще гласуваме и седмичното посещение на ВМА - това е сериозно!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот ladyinred » Пон Ное 08, 2010 1:15 pm

Здравейте :)

Да се представя, че пиша за първи път тук - една от 6-те девойки от Хисариадата вчера съм - Екатерина!
И на мен ми се ще да покарам утре, ако има чалъм :) Устройват ме и двата варианта...
За маршрута - минавала съм по малка част от него... и знам, че е гадничък... :eyebrow: ... та затова ми се ще и по останалата част да мина :D
ladyinred
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 26, 2010 9:53 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Пон Ное 08, 2010 2:26 pm

ladyinred написа:Здравейте :) ... една от 6-те девойки от Хисариадата вчера съм - Екатерина! :D


Катя, с удоволствие те "записваме". Маршрутът е "як", освен това е истинско трасе на което са провеждани състезания. Едно минаване си е като вратичка към по-сериозния спорт, остава да имаш сили за още 10-тина/24h и си на стълбичката.
На мен спускането всеки път ми изглежда различно в зависимост от метеорологията, часа, нашествията на атв-сти и т.н.

Много е важно: КАСКА, ЯК ФАР, АРМИРОВКА!!!

Очаквам потвърждение и от другите Светулки.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот al » Пон Ное 08, 2010 2:46 pm

Утре в 17.15 до 17.30 на кръстовището на бул. "Южен" и Коматевско шосе да се чакаме предлагам ?
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот GF » Пон Ное 08, 2010 2:49 pm

Аз съм ЗА, като мога да докарам с буса желаещите от втората група до центъра на Марково :peace:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот ladyinred » Пон Ное 08, 2010 2:55 pm

mover написа:
ladyinred написа:Здравейте :) ... една от 6-те девойки от Хисариадата вчера съм - Екатерина! :D


Катя, с удоволствие те "записваме". Маршрутът е "як", освен това е истинско трасе на което са провеждани състезания. Едно минаване си е като вратичка към по-сериозния спорт, остава да имаш сили за още 10-тина/24h и си на стълбичката.
На мен спускането всеки път ми изглежда различно в зависимост от метеорологията, часа, нашествията на атв-сти и т.н.

Много е важно: КАСКА, ЯК ФАР, АРМИРОВКА!!!

Очаквам потвърждение и от другите Светулки.


Каска, фар имам! армировка какво е?!?, че този термин нещо ми се губи... :peace:
ladyinred
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 26, 2010 9:53 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот al » Пон Ное 08, 2010 3:19 pm

ladyinred написа: армировка какво е?!?, че този термин нещо ми се губи... :peace:

Предпазители за лактите и колената.За колената имам един чифт свободен и ще ти ги дам да ги ползваш докато си вземеш по нататък...
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот ladyinred » Пон Ное 08, 2010 3:23 pm

al написа:
ladyinred написа:армировка какво е?!?, че този термин нещо ми се губи... :peace:

Предпазители за лактите и колената.За колената имам един чифт свободен и ще ти ги дам да ги ползваш докато си вземеш по нататък...


Аха, и на мен това ми се въртеше, че за протектори иде реч... :) Ами, добре, ще се възползвам от предложението ти, че утре ще ми дойде малко нанагорно с времето да ходя да търся подипърва...
ladyinred
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Окт 26, 2010 9:53 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Пон Ное 08, 2010 4:27 pm

mover написа:Вариант 1: Тръгване за всички около 17:15 или 17:30 от Пловдив ОТ КОЕ МЯСТО?? Тръгване от ц. на Марково по маршрута ок. 18:15-18:30.
Вариант 2: Ранно тръгване около 16:30 от Пловдив (за хората със свободни професии) и включване на останалите около 17:30 от ц. на Марково.


Момчета и момичета, моля прочетете още веднъж, че усещам неразбиране:
Според предложения Вариант 1, ако тръгнем в 17:30 от Пд, тръгваме всички и няма да има превозване до Марково.
Моля, използвайте двата варианта/ или добавете нещо към тях / или споделете конкретни особености около вас.

Ако има хора, които не могат да сварят да дойдат до 17:30 в Пд, нека да пишат, за да мислим Вариант 3.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот al » Пон Ное 08, 2010 6:04 pm

Така, последно 17.30 часа тръгваме с буса от кръстовището на бул. "Южен" и Коматевско шосе .
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот wicked_bro » Сря Ное 10, 2010 8:33 am

момчета искам с огромна скръб да ви съобщя (особено на Кючук Парижаните)за края на една легенда....
КРЪЧМАТА БЕТИНА МИ НА УЛ. КИЧЕВО ВЕЧЕ Я НЯМА :bawling: :bawling: :bawling: ДНС СУТРИНТА ДОГАРЯХА И ПОСЛЕДНИТЕ ОСТАНКИ ОТ СРУТЕНИЯТ ПАМЕТНИК НА АЛКОХОЛНОТО ИЗКУСТВО.ТОЗИ НАУЧЕН ИНСТИТУТ ЗА ИЗСЛЕДВАНЕ НА ВРЕДНИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ ОТ АЛКОХОЛА,РАБОТЕЩ НЕУМОРНО В ОТКРИВАНЕТО НА БЕЗСМЪРТИЕТО И ЖИВОТА БЕЗ ХРАНА ПОДДАДЕ ПРЕД ИМПЕРИАЛИЗМА И АЛЧНОСТТА.СЕГА ЩЕ ПОСТРОЯТ НЯКОЯ ГРОЗНА КОПЕРАЦИЯ С 200 АПАРТАМЕНТА КОИТО ЩЕ СТОЯТ ПРАЗНИ И ЩЕ ГРОЗЯТ КИТНИЯТ НИ ИАЧЕ КВАРТАЛ
повече информация и снимки има в майспейса и фейсбука,ако някой се интересува да рови там.имам и скайп: wicked_and_wild,за повече контакти ползвайте разклонител
Аватар
wicked_bro
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1609
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 8:26 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот Falcor » Сря Ное 10, 2010 8:43 am

Оооо НеЕеееееееееее! :weepn: :bawling: :bawling: Сега десетки (от 3 до 6 човека) загубиха най- ценната си привилегия в този скапан живот, а именно мястото си в заведението. За съжаление другата култова кръчма "Живей си живота" е твърде далече за да поеме потока от опечалени любители на маркови питиета. R.I.P. Бети ние ще скърбим за теб!
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Имали желаещи за каране през почивните дни ?!?

Мнениеот bio » Пет Ное 12, 2010 9:09 am

Имали желаещи за каране през почивните дни ?!?
Много ми се кара еййй и поради простата причина, че ставам рано сутрин и нямам собствен транспорт ... предлагам:
Идея за Маршут 1:
Тръгване от Пловдив към 7:00-7:30 посока х.Здравец. Без големи натоварвания, но без големи почивки ... Като стигнем горе-кафе и продължаваме по пътеката на таз годишното 24h към Студенец, след това Бяла Черква ... там обяд. И от там ... и аз незнам
-може да се върнем наобратно
-може да тръгнем към Лилково/Ситово и от там да гоним Бойково, Равнища, Дедиво, Храбирино .... Пловдив
-може директно да тръгнем към Бойково ...
до Бяла Черква 99% ще се оправя ... след това, ми е малко объркано ....
Идея за Маршут 2:
Влака за Пещера в 06:32 и от там през циганската махала към Равногор минава се покрай резервата Купена и т.н. От Равногор ... незнам какво може да се прави ... но е високо и ... трябва да има спускане към язовир Антон Ивановци. Оттам влак и в Пловдив
Идея за Маршут 3: С влака 06:25 или 07:35 към Хисаря и от там с Сергей нанякъде ... последният влак е в 20:20
... ще пусна идеята и във форума на "Крива Шпица" ... ще чакам до към 19:00 да речем и ... най-вероятно ще карам САМ :>
анти-каски !!!
Аватар
bio
 
Мнения: 2512
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 27, 2003 9:54 pm
Местоположение: Пловдив, България

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот Falcor » Пет Ное 12, 2010 11:21 am

Има спускане, трябва да излезеш от Равногор по пътя към парклиса. Мисля че "Свети Илия"се казваше. Пътя върви отдясно на връх Света Неделя. На разклона при чешмата на параклиса се хваща левия път, а не десния който слиза. Минава се през една ужасно красива панорама, която обаче е встрани от пътя и трябва някой да ти я покаже. Пътя е черен, прави няколко завоя и се спуска надолу. Горе долу по средата му има изоставена махала с чешма. Спускането излиза близо до паметника - 2-3 км от стената, като последната му част е особено интригуващ сингълтрак :eyebrow:
Но този маршрут ми се вижда доста дълъг за есенен ден. За съжаление имам работа иначе с удоволствие бих те придружил. Приятно изкарване от мен.
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Имали желаещи за каране през почивните дни ?!?

Мнениеот mover » Пет Ное 12, 2010 4:08 pm

bio написа:... Много ми се кара еййй и поради простата причина, че ставам рано сутрин и нямам собствен транспорт ... предлагам:
Идея за Маршут 1:
Тръгване от Пловдив към 7:00-7:30 посока х.Здравец. Без големи натоварвания, но без големи почивки ... Като стигнем горе-кафе и продължаваме по пътеката на таз годишното 24h към Студенец ...


Точно за това отворих да пиша в темата ни.
Тъй като имам ангажименти от обяд в Пд, предлагам:

Идея 3: Една обиколка по трасето на 24ч и като започнем 2-рата, да се спуснем до Извор и оттам Храбрино и Пд.
Пътечката (пътят, просеката през дърветата) към Извор ми допада, НО СЕГА СИГУРНО ЩЕ ИМА МНОГО ЛИСТА.
Ако искаш по-дълъг маршрут, просто след обиколката ще се разделим, аз мога да те упътя за Студенец - военно поделени, раклон Ситово/Бойково - Бойково - Дедево - Храбрино.
Аз ще спускам с каска и 2 чифта протектори!

Проверих на автогара Родопи, автобусът е с голям багажник. Според мен събира макс до 5 колела (но може и да ги поразглобим за повече).

Ще ти пиша на л.с. тел ми да се разберем. :wavey:

Каним Желаещи!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот GF » Съб Ное 13, 2010 9:06 am

В неделя е финала на Формула 1 и затова аз пропускам карането.
Ако някой иска днес следобед или привечер..? :peace:
GF
 
Мнения: 208
Рейтинг: 1375
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 9:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот Falcor » Вто Ное 16, 2010 1:15 pm

Здравейте, поради прекрасното време смятам да покарам тази вечер. Тъй като имам възможност да изляза по-рано мисля да тръгна в 15.30 - 15.45 от кръстовището на "Южен" с "Коматевско". Дотътрям се до "24h" и правя една обиколка, която по моя преценка ще свърши към 17.30-18.00 на площадчето в Марково. След което още едничка мисля да направя заедно с тези които ще ме чакат там. Кой са те? ....Ами тези които ще тръгнат по-късно от Пловдив :agree: Засега сме двама които ще тръгнем в 15.30, който иска да идва да пише. Айде...
п.с. След падналия лек дъждец очаквам трасето да е уникално добро....
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Вто Ное 16, 2010 1:22 pm

Falcor написа:... След падналия лек дъждец очаквам трасето да е уникално добро....


Разбира се, ще има още Светулки по трасето, поне 2: GF и аз.
Edit: И moz ще дойде с новата revelation.
С него ще тръгнем от същото място: Kоматевско х Южен около 18:30, сигурно ще качим колелетата на багажник или на бус.
Ако има други, които търсят транспорт до Марково, моля да се "запишат" до 16:30, за да преценим организацията.

До скоро!
До горе!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Вто Ное 23, 2010 4:47 pm

Днес, вторник, 23.11.2010г е ден БЕЗ организирано каране. Всяка Светулка си има някакви други ангажименти.

Пускам предложение да покараме утре, сряда, 24.11.2010г.

Който е "за" да пише.
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот abs » Вто Ное 23, 2010 5:47 pm

Зависи от времето :dontknow:
Ivtec - алтернативният багажник за велосипеди
Аватар
abs
 
Мнения: 424
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Чет Юни 01, 2006 9:17 am

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот wicked_bro » Вто Ное 23, 2010 6:32 pm

ми.. имам да рисувам едни светулки и не знам кога ще се оправя,то не че сте писали час де....пък и нямам лампа,което май ще е по-фаталното
повече информация и снимки има в майспейса и фейсбука,ако някой се интересува да рови там.имам и скайп: wicked_and_wild,за повече контакти ползвайте разклонител
Аватар
wicked_bro
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1609
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 8:26 am
Местоположение: Пловдив

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот mover » Сря Ное 24, 2010 4:22 pm

За днес, сряда, не можах да намеря желаещи за по-сериозно каране. Затова, както и вчера, ще повъртим около Гребната, а за десертче може и едно тепенце.
Среща около 17:30 при хангарите.
До скоро!
Аватар
mover
 
Мнения: 398
Рейтинг: 1829
Регистриран на: Пон Апр 13, 2009 1:36 pm

Re: На лов за светулки около Пловдив

Мнениеот bikezilla » Чет Ное 25, 2010 12:30 pm

Светулки, заповядайте довечера (навреме) в "Трабанта". Сещате се защо :P
Аватар
bikezilla
 
Мнения: 806
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Май 01, 2003 12:55 am

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта