Шуменско Плато

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пет Ное 12, 2010 5:51 pm

Утре (събота) пак ще караме XC по платото, сбор 11 часа на пожарната. Карането няма да е натоварващо, но може да дойде дългичко. Така че си вземете храна и вода.

Искам да алармирам за зачестилите кражби на велосипеди в нашия град. Колоездачи, пазете колелетата си! Не ги оставяйте без надзор!
Изчезнали са вече един Трек, един Драг Хакер, един Драг Уан и едно Онтарио.
Деянията не смея да коментирам...толкова долни и гнусни.
Да се надяваме, че това скоро ще престане, а престъпниците ще получат заслужилото си
:angfire:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Ное 13, 2010 6:53 pm

Днес обрисах неколкократно платото, същото правя и в последните 2 седмици. За утре смятам да разнообразя с Преславска планина. Ще се чакаме с Данчо от Търговище на центъра на Преслав в 10:30 и после поемаме нагоре по билото. Много приятен маршрут, карали сме го неведнъж.
Шуменския час за тръгване е неделя, 9:15 на РУМ. Ако няма други жертви, тръгвам сама :evil:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Ное 14, 2010 10:07 pm

Варненската пратка не дойде, аз отидох на РУМ и какво да гледам, тълпи желаещи да карат се бяха насъбрали. Е, огледах се, видях едно колело. Изображение А, това било моята Николинка. Ми да я яхвам тогава. Срещнахме се в Преслав с Данчо и Юли на битака Изображение, а Таня пристигна изненадващо дори за себе си. Събудила се и решила да кара. Така се прави ;)
Тръгнахме да катерим едни хубави баирчета към билото на Преславска планина и леко объркахме пътя. А там пътища бол, секат ли секат, минават камиони, правят хиляди пътища, разорани от още по-големи кални коловози, в клопката на които попадат беззащитни колоездачи Изображение
Междувременно сме останали с 1 по-малко: Юли къса ухо на марковото си колело, пожелава ни приятно каране и се спуска пак към Преслав, където ще си прави сингъл спийд. Жалко, другия път с него...
След доста баирчета, които ние качваме пухтейки на 1-1, а Данчо се заиграва с камъчетата и се чуди как да си направи катеренето по-трудно, най-сетне стигаме билото и Дервишова поляна. Там знаете как е: пускане-качване-пускане-качване и така до горски дом Методиево, където спираме за кратко хапване, което се оказва не чак толкова кратко, защото се заиграваме с любвеобилната котка Томи, а бъбривият стопанин на горския дом, нахлюпил каубойска шапка, ни разказва сладкодумно как чул от негов приятел, че в Германия било по-хубаво. Как ще е по-хубаво там бе, къде ще има там такъв горски дом с такива хубави котарак и кон. Жалко, че не ги снимах: и стопанина, и котарака, а коня не видяхме. Продължихме пак нагоре-надолу-нагоре-надолу. Приближихме края на маршрута и аз решавам, че 7 лв. са твърде много за билет за влак при условие, че имам колело. Вместо обичайния тегав асфалт към хижа Младост (и без това няма да им дадем 1 лв. за престой...това да не им е платен паркинг), правим дъъъълго черно спускане към с. Стража. Спускането е скоростно и тук-там само каменисто. Има гледки: Изображение
От там Таня и Данчо решават да ме изпратят по хълмист раздрънкан асфалт между Стража и Руец. Нивята отстрани: Изображение
На Руец се разделяме и аз поемам самотно към Шумен. Минавам селата Певец, Дългач, Надарево, Кочово и се отправям към Кочовския военен баир. Въпреки, че съм си обещала да не бързам предвид изминатите вече доста километри за деня, ме чакат едни 10 км самотен баир по асфалт. Малко е страшничко сам та дадох леко газ. За половин час и съм на моста на разклона за Новосел и Лозево. Там правя кратка почивка на ниски предавки (само увеличавам каданса, да не си помислите, че съм слизала от байка да почивам) и поемам от моста към Шуменското плато на 3-5, понякога 3-6 или дори 3-7. Имам сила и тренирам „за сила”. Скоростта е бавна, но аз не бързам, вече съм излязла от самотния Кочовски баир, покрай мен профучават коли, а аз съм пуснала задната червена светлина и те ме виждат.
Бързо излизам на платото, а вече се е мръкнало. Решавам да не рискувам спускане по камъни на фарче и тръгвам по асфалта. Минавам близо до мястото, където е форумната мистерия с парцалките и "гробищата за домашни любимци" ... брррр. Минавам и покрай място, където мога да съкратя пътя до нас и да мина по камъни. Избирам кратък, стръмен и каменист път, нищо че съм на фарче. Сещам се, че там бях видяла веднъж странен човек с черна дълга мантия. Пак брррр. Кучетата от вилите ме лаят, но нека си лаят, това им е работата: да пазят имотите.
„Ало, Ани, къде си?” Юли е разтревожен за мен. „Сега влизам вкъщи, не се притеснявай.”
Хубаво беше, малко беше ...ъъъ...май не беше малко: 105 км, 35 от които по черно :evil:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот todor_todorov » Пон Ное 15, 2010 11:33 am

еххх, браво на вас
А аз си мислих, че ще скучаете без МЕН и ПИЛЧОКА :D, а то я ги виж как хубаво са си покарали :beer:
Ама и ние ако знаете какъв купон си направихме в централна Стара Планина :clap:, жалко само че неможахме да покараме с Габровци (е засякохме най-лудите на Бузлуджа събота, те си знаят кои са :D )
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: Шуменско Плато

Мнениеот islandia » Пон Ное 15, 2010 11:54 am

105 км. -много бе . Ама и много хубаво.
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот lupi » Пон Ное 15, 2010 1:51 pm

е засякохме най-лудите на Бузлуджа събота, те си знаят кои са :D )
Да да знаем си ,много се радвам че се видяхме поне за минута,все пак и това е нещо.И ако знаете как се спуснахме по една пътечка с по половин метър преспи от шума ,влизаш в тях с скорост подходящя за за наклон поне от 35-40% наклон и незнаеш кво има там ,бая съчки събрахме .Кофтито беше че като паднеш и шумата те закрива и този след теб не те вижда,ама не се бърка . :rofl: Ама и вие сте си искарали весело браво на вас момчета :clap: и :beer: :beer: .
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Ное 20, 2010 4:46 pm

Днес ще събираме остатъците от РД на Хари и Съфчев :drunk: , защото утре ще ни трябват за полевата кухня, която ще си устроим нейде на Лиляшкото плато. Инициативата е на Търговище, ние сме от гостуващия отбор. Говорят за мижава денивелация 250 м, която не плаши дори нашия отбор Fat, Ugly&Slow, от които засега се очератват 2 представители.
Срещата в Търговище е в неделя, 10 часа пред магазин Зора. Ние тръгваме от тук към 9 часа с коли. Засега сме се сместили в 1 кола, но ако има други желаещи, ще направим гимнастики за увеличаване на цирка :dunce:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Пет Ное 26, 2010 7:01 pm

Какво ще кажете утре да се разтъпчем (може и да се поизкаляме) на Шуменското плато?
11 часа (събота) на пожарната :wavey:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Съб Ное 27, 2010 9:52 pm

В последно време тук си водя монолог, а каранията са ми солови, но пак да запиша:
утре (неделя), 9:30 на РУМ. Маршрут: 2:1 в полза на асфалта. Около 20 км черно.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот islandia » Нед Ное 28, 2010 9:03 am

Анелия написа:В последно време тук си водя монолог, а каранията са ми солови,


Това скоро ще се промени .
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот neilor » Нед Ное 28, 2010 10:20 am

В последно време тук си водя монолог, а каранията са ми солови

То и в нашата тема е така, май за пролетта ще си взема една карта БДЖ за маршрута Варна - Шумен...
Аватар
neilor
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 10:26 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Нед Ное 28, 2010 4:23 pm

neilor, islandia, ами че ей я де е Варна :)
Бяхме само 3 души: Келеша и Вики от Търговище и аз. Вики и аз побутахме нагоре, после се поизкаляхме, поспускахме се, Келеша се кефеше на мекицата, но и на мен ми хареса спускането - похапнах калчица, която летеше от гумите. Набързо приключихме черното и кой откъдето е. Нямаше ги Вожда и Вангелов да правят цирка, еххх спомени, спомени :rofl:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Сря Дек 15, 2010 7:00 pm

Хей хей, платото е снежно, платото е супер!
Изображение
Аз имам 2 дни отпуска + събота и неделя. На някой да му се кара в снега? :dontknow:
Дано само не остана толкова самотна като Уоутър в съседната тема :bawling:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот kvelikov » Сря Дек 15, 2010 10:17 pm

Ани, не знам как сте по празниците, но след като поора стандартите около Варна, може да направим и едно зимно шуменско... :eyebrow:
Ще ви следя темата.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Шуменско Плато

Мнениеот pil4oka » Чет Дек 16, 2010 11:01 am

Защо не наминете уикенда,пък и утре съм фрии...Да помогнете при разбиването на Джумалийските преспи :banghead:
Нация която се напива с бира не може да учи нация която изтрезнява с бира.
Аватар
pil4oka
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1328
Регистриран на: Вто Авг 19, 2008 6:19 am
Местоположение: Търговище

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Чет Дек 16, 2010 12:40 pm

Пилчо, няма как да стигнем до Търговище. За на ход е малко студенко. Днес карах 2 часа и се прибрах на топло, не издържах повече да ми падат ледени снежини по лицето :crap: Утре ще покараме пак малко (1-2 часа) със Запа. Ако ти имаш с какво да дойдеш, заповядай да покараме скромно, после ще пием някъде на топло чайчета и шкембенца :beer:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот islandia » Чет Дек 16, 2010 7:05 pm

Анелия написа:На някой да му се кара в снега?


Ей нямате спиране. За вас червено вино и зелеви сърми няма ли ?
Все пак ако ме изтърват в неделя ,с голям кеф бих пробвал шуменските преспи.
Само максис кросмарковете ме притесняват малко ,ама ще видим. И аз следя темата.
Аватар
islandia
 
Мнения: 67
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Чет Дек 16, 2010 9:35 pm

Нямаме, нямаме. Утре (петък, 17-и) в 12 пак сме на линия на пожарната. За неделя нещо го дават стопляне, дано не се стопи снега и разкаля :crap:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот punku » Сря Дек 22, 2010 7:23 pm

Анелия написа:Нямаме, нямаме. Утре (петък, 17-и) в 12 пак сме на линия на пожарната. За неделя нещо го дават стопляне, дано не се стопи снега и разкаля :crap:

Ани защо не организирате едно състезание между Търговище и Шумен?Какволи ще стане? :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=mw2ef1DD5C8 Това е истината!
Аватар
punku
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1065
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:11 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Сря Дек 22, 2010 7:47 pm

:dontknow: По какво състезание :dontknow:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот PowerSlide » Сря Дек 22, 2010 8:21 pm

По :beer: и особено по :drunk: :lol: докато накрая :puke:
Аватар
PowerSlide
 
Мнения: 1189
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 12:07 pm
Местоположение: на баира

Re: Шуменско Плато

Мнениеот punku » Сря Дек 22, 2010 8:37 pm

Анелия написа::dontknow: По какво състезание :dontknow:

:popcorn: КОЛОЕЗДЕНЕ :rofl: Е ?
http://www.youtube.com/watch?v=mw2ef1DD5C8 Това е истината!
Аватар
punku
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1065
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:11 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Сря Дек 22, 2010 8:52 pm

Добро утро! Състезанието по колоездене беше октомври месец :deal:
Сега е ред на други състезания: кой ще свърши пръв дядовата. Или кой ще стигне пръв прасето с ножа :popcorn:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот punku » Сря Дек 22, 2010 9:00 pm

Анелия написа:Добро утро! Състезанието по колоездене беше октомври месец :deal:
Сега е ред на други състезания: кой ще свърши пръв дядовата. Или кой ще стигне пръв прасето с ножа :popcorn:

:rofl: :rofl: :rof Можели догодина да си примерим силите със цялата Шуменска група? Ас сам срещу вас,от името на Търговище.......... :popcorn:
http://www.youtube.com/watch?v=mw2ef1DD5C8 Това е истината!
Аватар
punku
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1065
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:11 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Анелия » Сря Дек 22, 2010 9:03 pm

Дано пак да успеем да направим състезание. Добре си дошъл. Но така малко от името на цяло Търговище... едва ли ще се приеме от останалите. Все пак и на другите им се състезава. Ще се замисля обаче за една отборна купа :idea:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот punku » Сря Дек 22, 2010 9:09 pm

Анелия написа:Дано пак да успеем да направим състезание. Добре си дошъл. Но така малко от името на цяло Търговище... едва ли ще се приеме от останалите. Все пак и на другите им се състезава. Ще се замисля обаче за една отборна купа :idea:

Останалите от Търговище ще са публика :popcorn: Надявамсе да съм достоен противник :popcorn: Благодаря! :D
http://www.youtube.com/watch?v=mw2ef1DD5C8 Това е истината!
Аватар
punku
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1065
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:11 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот al » Сря Дек 22, 2010 9:42 pm

Shumen Plateau Winter Champions Cup :wavey:
Изображение
Аватар
al
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 9:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Шуменско Плато

Мнениеот punku » Сря Дек 22, 2010 9:48 pm

al написа:Shumen Plateau Winter Champions Cup :wavey:

Will become a great laugh:) :deal:
http://www.youtube.com/watch?v=mw2ef1DD5C8 Това е истината!
Аватар
punku
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1065
Регистриран на: Нед Окт 18, 2009 6:11 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот Келеша » Нед Дек 26, 2010 8:03 pm

До сега само пишеш колко си добър в карането :dontknow: не съм те виждал никъде до сега.Сигурно много бързо караш или не караш :DИзлез някой ден с нас да покараме.Относно състезанията, ходил ли си на такива.Лично на мене ми е интересно не сме се засичали пък и може да станем отбор стига да не идваш препил на тренировките :rofl:
Келеша
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1282
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2010 8:49 pm

Re: Шуменско Плато

Мнениеот todor_todorov » Пон Дек 27, 2010 10:20 am

е ся стана интересно :eyebrow:
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта