БЛАГОЕВГРАД

Форум за организирани или неорганизирани несъстезателни карания, срещи и дейности на клубове, неформални групи и др., както и общи теми за карания, обединени по даден признак (например регионални).

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 500 / 500 / 5
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот badmarty » Сря Ное 17, 2010 11:46 am

За тази неделя обещават сравнително добро време.Желаещи да направим едно раздвижване?
badmarty
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 9:55 am

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Сря Ное 17, 2010 2:43 pm

Например аз :)
Във фейсбука съм предложил да направим една разходка като миналата седмица
Сбор в бар Алмони в 10ч.
Пийваме кафенцето загряваме с приказка ( и запознаване ако има нужда) и тръгваме към бодрост
Там или във хижата или на вила бодрост ( зависи кой колко иска да се изхарчи малко е скъпичко във вилата ) и после наобратно :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот badmarty » Пет Ное 19, 2010 1:46 pm

Добре де ама за утре го дават дъждовно....нещо за неделя дават малко по-сухичко ако решим за неделята да го направим.А и един друг маршрут ми се върти из главата...Бистрица-Стоб и после по хасвалта Благоевград?
badmarty
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 9:55 am

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Пет Ное 19, 2010 3:34 pm

То нещо подобно са решили Гришата и компания но ще се качат доста на високо сигурно около кота 1600м. и после да се спуснат към Рила. Аз ще се включа в групата. Това е за неделя ( за тебе не знам колко караш и дали ще ти е по силите) :)
А за събота има малък шанс да закъснея малко за срещата в Алмони защото ще сменям сутринта вилката и ще има неизвестни колко време ще отнеме тази задача ( все си мисля че ще съм на линия в 10ч. там но знае ли човек дали няма да се закучи нещо)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Сря Ное 24, 2010 11:27 pm

Една идея за тези на който им се кара много ( предполагам че ще е удачно да се на прави най-рано пролетта)
Разходката е Благоевград - София с колелото като избегнем натоварените пътища ( разстоянието има няма 140км. и 2000м изкачване сумарно ) Като идеята е да се мине за 1ден.
Прикачени файлове
Blagoevgrad-sofia.7z
(12.26 KiB) 63 пъти
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот sto100jan » Съб Ное 27, 2010 5:51 pm

Разхождам си кучетата , значи , на свечеряване от Белополския мост нагоре покрай Струма , и гледам нек'къв колега с ПБС драпа по един кален път . Свирнах му , викнах му , и той ми отговори на български със силен мирикански акцент , но добре говореше човекът . С едно колело Мерида , и хубав велосипеден екип , явно наточен , защото обясни , че от Бл-д , през Бачиново се покатерил на баира , оттам се спуснал в Рилското корито , и покрай Рилска река се прибираше в града . Бързаше много да не го стъмни и не можахме да си поприказваме по-обстойно . Предполагам , че е преподавател в АУБ , щото беше над 30 години , та мисалтъ ми беше , ако някой го познава , не е лошо да го приобщим в компанията - хем ще имаме мотивирано чуждестранно участие , хем на човека няма да му е скучно да си върти сам .
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот frantishek » Съб Ное 27, 2010 7:31 pm

Интересно. С къв тип велосипед беше човека? При първа възможност ще питам и ще ви кажа.
Аватар
frantishek
 
Мнения: 426
Рейтинг: 1433
Регистриран на: Чет Юли 30, 2009 2:01 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот sto100jan » Съб Ное 27, 2010 8:31 pm

МТБ Мерида . Тука тая марка не е известна , но американците я кльопат много . Руснаците също , за тях Мерида е еталон .
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Пон Ное 29, 2010 7:25 pm

Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот kvelikov » Пон Ное 29, 2010 7:36 pm

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот Сашо » Пон Ное 29, 2010 8:53 pm

kvelikov написа:...може да се надникне отвъд Кресна (дефилето) и ако тръгнем от София в 9.00, в 11.00 вече ще сме на педалите... :D

Ако не греша (да помага Благоевград :wavey: ), ТУК има едни минерални бани, които може да проучим (леглова база, цени, условия) и да ги имаме предвид, когато дойде люта зима...
Целият район е богат на пясъчници, скали, сипеи, ерозирали пътища с падове, улеи и все С.К.А.-специалитети. :eyebrow:
Имам спомен, че почвата не задържа вода и "призракът на язовир Студена" няма да ни преследва..... :dark:

Ако пък колегите от Благоевград се включат с някоя засукана пътечка, ще бъде бонус!
:beer:

Браво Великов ! Добра идея.
Не е тайна, че от Кресна на юг започва субтропичния пояс. Над въпросната баня даже има маслинова горичка с големи дървета, а нарове и райски ябълки сигурно още висят по дърветата. Значи сезона за каране там никога не свършва, даже сега е най-добре.

Тази есен карах там с преспиване в банята. Нощувката е 6 лв включително и басейн за цяла нощ ! Телефона на банята е 0887 535 362
Пясъчниците и сипеите са от към Пирин, но от другата страна на Струма също е яко, защото си гледаш цял Пирин и то от ъгъл, от който малцина са го виждали. Слагам няколко снимки за вдъхновение, а ще гледам тия дни да изровя и траковете.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот kvelikov » Пон Ное 29, 2010 11:07 pm

Хей, златен си!
Бях го изгубил този номер...
Последно бяхме там с едни приятели преди поне 5-6 години.
Ако С.К.А.-калците се навият, ще направим едно неделно каране без нощувки, а като падне дебелия (сняг ;) ), може да ги изкуша с преспиване... :love:

Дърветата от снимките ти са невероятни - като стари магьосници от "Властелинът на пръстените"... :witch:
Ако не греша, се намираха някъде ТУК?
Ще следим метео-прогнозата и пак ще пиша към петък.
:beer:
Последна промяна kvelikov на Вто Ное 30, 2010 12:00 am, променена общо 2 пъти
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот s1m3on » Пон Ное 29, 2010 11:14 pm

Сашо кога ще пуснеш трака от връх руен. Да го видиме :D
Аватар
s1m3on
 
Мнения: 539
Рейтинг: 1437
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 5:05 pm
Местоположение: Blagoevgrad CiTy

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот Сашо » Вто Ное 30, 2010 12:09 am

Веднага:
Track.zip
Осогово
(62.87 KiB) 67 пъти

Ако някой не се харесва на снимките да каже, за да ги махна, а ако друг не може да си отвори трака, значи трябва да си ъпдейтне гуглето до последна версия.
Изображение
Изображение
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот Сашо » Вто Ное 30, 2010 12:18 am

kvelikov написа:...Дърветата от снимките ти са невероятни - като стари магьосници от "Властелинът на пръстените"... :witch:
Ако не греша, се намираха някъде ТУК? ...

kvelikov, изобщо не позна. Груба грешка. Мястото на снимката е на повече от 200 метра от това, което ти си посочил. :D
Аватар
Сашо
 
Мнения: 308
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Сря Фев 27, 2008 10:13 am

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Вто Ное 30, 2010 12:28 am

Ще гледам тези дни да го въведа на openstreetmap.org та да може да се възползват и другите от такава разходка :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот kvelikov » Вто Ное 30, 2010 9:10 am

Сашо написа:kvelikov, изобщо не позна. Груба грешка. Мястото на снимката е на повече от 200 метра от това, което ти си посочил. :D


Хм, значи в района ги има в излишък. :blush:
Посоченото от мен място водеше до някакъв манастир и по пътя имаше стотици такива дървета...
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Вто Ное 30, 2010 10:44 am

За разходката по Кресненско сме вече аха 4 човека ( с малка уговорка ) от нашите и Софиянци ще има.
Става дума за неделя ( ако времето позволява де )
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Вто Ное 30, 2010 11:13 am

Станахме 5-тима :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Вто Ное 30, 2010 1:53 pm

Проявяващите интерес са вече 7 човека а осмият още не знае :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Вто Ное 30, 2010 9:55 pm

Днес си поиграх малко да въведа пътеки в региона на Кресна в openstreetmap.org и предполагам, че не след дълго ще са достъпни за всички
1.Добавям и линк от който можете да си изтеглите карта направена от данните в openstreetmap.org за ползване от GPS-сите на Garmin ( Обновява се на всеки три дни ) http://www.raumbezug.eu/ag/internet/osmGarmin.htm
2. Добавям и начин как да виждате картите на openstreetmap.org в Google Earht ( като отделно ниво което може да се активира и спира ) http://www.markus-bader.de/?p=14 (просто изтеглете kmz файла)
Ако не ме мързи утре ще добавя още пътеки в региона :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Сря Дек 01, 2010 2:26 pm

Ето какво предложение има Стоян
Значи на тези дето ги е страх да се пънат нагоре или надолу може да тръгнат от Кресна по селските пътища (все асфалт и равничко) по посока Рупите ( там има топла вода и можем да се цопнем за здраве 1-2 часа. след което се отива до с. Генерал Тодоров и се хваща влака в 17.30ч. и направо в Благоевград. Разходката въобще не е натоварваща единственият проблем който може да има е насрещен вятър ( но той се компенсира от лекият наклон в посока спускане ) :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот kvelikov » Сря Дек 01, 2010 2:52 pm

Момци, нашата идея беше да поорем около Кресна (ако трябва и от двете страни на пътя).
Има достатъчно черни пътища и сипеи за опознаване... :D
Ще имаме на разположение около 6 часа, които може и да завършат в минералното корито под "хотела".
Колите може да оставим около "хотела" или на бензиностанцията в края на Кресна.
Не знам дали при вас вече вали, но го дават след тридневен дъжд, неделята да е слънчева.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Сря Дек 01, 2010 2:58 pm

На 80% от в главите се върти същата идея, това е добър вариант за останалата част ( няма лошо да се разделим на две групички тези който са по-притеснени по една или друга причина да хванат втората разходка а основната група да се разходим по баирите )
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот kvelikov » Пет Дек 03, 2010 9:51 am

Хелоу, Благоев! :wavey:

Стискаме палци да не вали и да няма много кал в дефилето... :praying:
Вие сте в час с условията там - правилно ли си спомням, че почвата е песъчлива и не задържа локви, кал и прочее прелести?

Иначе плануваме в 10.00 да сме в Кресна и да оставим колите някъде в края (май беше Лукойл)...

Нещо като визитка (малко позакъсняла :blush: ):
Идеята ни за карането е да се впечатлим от пясъчните образувания в района, да повъртим нагоре, да поспускаме надолу... :D
Обещал съм на Боби Бомбата, че има прекрасни условия за FR, визирайки десетките сипеи и земнонацепености... :spin: :fight:
Целта ни не е да навъртим 50-60 км с 15 км/ч средна, а да останем верни на принципа ХСЗ (Хумор, Сатира и Забава) в приятната компания
на колегите от Благоевград.

Ако успея да убедя С.К.А.калците, че С.У.Б. (Саут-Уест България) рулира през зимата, почти всеки weekend ще се "свличаме" надоле до Петрич.

Хвърляме боб за хубаво време!
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Пет Дек 03, 2010 10:54 am

Значи първо фрирайда не мие баш по вкуса така, че това което кажа всеки да си прави изводите сам .
Като част от прехода ми в посока Сандански и Петрич съм минавал и от двете страни на дефилието и ще кажа моето мнение.
1. Посока Сушица ( Къдийца ) през байра и спускане през Горна Брезница.
1.1 Качване дори да има локви по пътя те са с твърда основа и спокойно може да се кара през тях без проблем да затънеш ( пък и дърва режат по този път и е доста утъпкан). Подходящо за хора като мене на който им се върти малко повечко.
1.2 Спускане (това което би трябвало да е интересно за фрирайда). Стръмничко ( пак по моите критерий ) имало е път който е в доста лошо състояние особено в горната част. Може би това е което се търси в случая хем висока скорост хем да друса :). Пътят също така се вие но има вариант да се минава напряко така че ето още една екстра.
При спускането въобще не съм се замислил за локви кал ( значи коментара за почвата е верен )

2. Преминаването от с. Ощава към с.Влахи ( пак част от големият преход но по друг маршрут)
2.1 При излизане от с. Ощава спокойно мога да кажа че може да е кално ( и е било на едно от минаванията ми ) но в последствие като се поизравни терена малко няма голям проблем със калта. Та като цяло можем да приемем че и там не би не би трябвало да се поизцапаме .
2.2 При спускане към с.Влахи може да важат приказките като за това към Горна Бистрица със разликата че не е толкова стръмно и не е толкова дълго. Има и една уловка минава се покрай овчарник със 4-5 каракачанки ( отвързани ) и минаването от там си се приключение :)

Като цяло страната на Горна Бистрица може би е по-подходяща за екстремистите
Страната от към с.Влахи е за тези който гонят километраж ( по-полегато )

Ако има и други който са се разхождали в региона да кажат своето мнение ( ще подкокоросам и Сашо да каже нещо той е обиколил всичко там ) :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот kvelikov » Пет Дек 03, 2010 1:13 pm

Ето горе-долу какво ми е в главата:
http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 8&t=h&z=13

Въпросът е това възможно ли е, интересно ли е, стига ли се до "Арт център - Илинденци" ?
Така и не съм се качвал до там, а съм чувал само хубави неща.
След това може да се върнем към колите или по черните пътища, или чрез умерено храсталясване (в зависимост от часа и времето).
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Пет Дек 03, 2010 9:30 pm

Време е и ние да обсъдим как ще стигнем до там
1. Влака на отиване е кофти 5.40 на струмско ( твърде рано е ) после има един международен дето няма да ни пуснат на него
2 Връщане има удобни влакове като последният е малко преди 18 ч. ( което си е вече тъмно )
а и можем да ги хванем на по-предна гара и може да не се наложи да караме обратно до Кресна.
3. Колите решават проблема, аз уговорих един приятел да качим 2 колела в едно рено лагуна комби ( не сме пробвали може да събере и 3), а за връщане си остава влака
Ако някой има идеи да сподели или кола със свободни места.
Сега говорих с още един познат и той се съгласи да качи някое и друго колело така също така имаме и един микробус WV sharan и на него можем да натоварим нещичко та превоза може и да го пооправихме :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот stilyssk » Съб Дек 04, 2010 11:53 am

Чакам предложения за сборен пункт предлагам да тръгнем към 9ч. Софиянци ще са там в 10ч.
Ако много се е разкаляло може да отидем до Рупите така че да не сме зян :)
Аватар
stilyssk
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 9:16 pm

Re: БЛАГОЕВГРАД

Мнениеот sto100jan » Съб Дек 04, 2010 12:51 pm

Е нема начин да не се разкаля :boggled:
Затова - ник'кви черни пътища и пътеки , ако слушате мене , и ник'кви коли и микробуси . Оттука - на педалите към 9 часа , и към 14 сме в басейна на Рупите .
А ако са сгрешили с неколко часа синоптиците - и ник'кви колела :D
Велобалкантурист
Аватар
sto100jan
 
Мнения: 534
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 10:25 pm
Местоположение: Йотеборь

ПредишнаСледваща

Назад към Клубове, групи и организирани карания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта