Тасос 2011

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Тасос 2011

Мнениеот Анелия » Пон Май 02, 2011 1:34 pm

Отварям нова тема, защото бяхме доста българи на седмото издание на състезанието в съседна Гърция и тук можем да споделяме впечатления и снимки.
Аз ще съм малко по-подробна, защото за мен това беше първия път на Тасос и имам доста впечатления. Първо за страната: хубава е, но от България по-хубаво няма хехе. Шегата настрана, но ми стана доста тъжно като видях цялата инфраструктура, реклама, туристически бизнес и въобще всичко, което притежават гърците, а на нас не ни достига толкова много. От хората останах разочарована: повечето, с които се сблъсках бяха тип селски тарикати, не ми хареса отношението им, физиономиите им и начина им на правене на бизнес. Само каката от Вила Мария беше много усмихнат и приятелски настроен човек, пак бих отседнала там само заради отношението й към гостите :clap:
Организацията на състезанието беше долу-горе добра. Имаше големи закъснения за награждаването на шосейните колоездачи, което исках да гледам, но не издържах над час чакане. Също така техническата конференция за МТБ не се проведе навреме. Иначе трасето беше чудесно маркирано, имаше много хора по трасето да помагат и като цяло всичко беше на ниво.
Самото състезание за мен беше доста тежко. Бях тръгнала с ясната цел да се боря със зъби и нокти за челни места и го направих. От сутринта ми беше изключително нервно и на старта усещах мускулите си гумени именно поради предстартовата треска. Но когато започна дъъългото изкачване всичко си дойде на място и станах една машина с бутала вместо крака и всичко беше наред, излязох първа от всички жени. Скинито катери като звяр, много съм доволна от новото леко колело :bowdown: Скоро обаче се наложи да сляза да бутам, защото бях на предела и не знаех колко продължава този най-стръмен участък. Ако познавах терена, щях да се напъна и да го изкарам, но не ми се рискуваше. В този момент гъркинята ме задмина и повече не я видях. Продължих с моето темпо нагоре до върха, където стана доста хладно и за щастие поразхлади сгорещените участници. Започна много камениста и технична част. Предпочетох да бутам надолу, както и всички останали, които видях там. Сигурно е имало хора да са го карали, но едва ли са били много. Ходенето по стръмни камъни с шпайкове не ми е първа природа и там може би съм се позабавила повечко. След този техничен участък следваше много дълго спускане, където Краси Великов ме задмина за пореден път. По средата на спускането едва се усетих, че съм със заключена вилка, но това така или иначе не ми пречеше особено. Спускането беше скоростно, но не и технично, така че спирачки ползвах само при завоите. Все пак не му отпуснах много края, защото с над 30 км/ч се пада болезнено. В края на спускането и когато наближихме едно селце, една румънка ме застигна и усетих, че от тук насетне нещата ще загрубеят. Бях права. Имаше участъци в селото по едни ужасни павета, по които колелото почти не се движи, а камъните само ти набива седалката в г**а и боли адски много. В същото време румънката дори ме изпревари. Измъкнахме се от камъните и на асфалта в селото нагоре реших да приложа малко тактика и да й „дишам във врата”. Обаче усетих, че имам сила и катеря доста по-добре, така че я оставих зад мен и от тогава започна яката гонка. След дългото спускане, сега вече ми беше трудно да катеря, усещах умора, но през цялото време си мислех как моят син отдавна ми врънка за купа за 2-ро място в колекцията и как ще му направя този подарък. По едно време нямаше никой и дори произнесох името му на глас няколко пъти. Може да ви се стори налудничаво, но ми подейства и отново успях да се освестя и дръпнах още напред така че когато дойде спускането по дългия сингъл трак и виражчетата, аз бях запушила румънката, която спускаше по-бързо от мен, но при 10 см пътечка нямаше никакъв шанс за изпреварване. Аз използвах времето да почивам, за да имам сили за последен спринт. Последваха няколко минавания през една река, където се започва с късо стръмно спускане, прецапване през реката и после късо остро качване. Смея да твърдя, че там се справих добре, уцелвах скоростите перфектно и само на едно преминаване слязох от колелото. Тук бяхме заедно с румънката, тя изглеждаше доста изморена вече. Предложи ми да караме заедно и да пресечем финала заедно, което много ме озадачи. Все пак сме на състезание и сме там да борим за време, а не, за да си държим ръцете накрая. Казах „Ок, летс гоу” и напънах яко. Като иска да финишираме заедно, да кара с мен, хехехехе. Стигнахме до финалното спускане, което бях разучила предния ден и дори си знаех линията на минаване и въпреки че предния ден именно то ме беше уплашило с липсата на всякакво сцепление на гумите ми, на самото състезание се справих много добре и тръгнах да спринтирам по равното през вилите. Следваха 3-4 километра само равно. Обърнах се и видях, че румънката се е отказала дори да ме гони. Все пак имах сили и спринтирах към финала. Тази гонка направи състезанието наистина интересно и за мен, и за нея и накрая съвсем спортментски се поздравихме и си благодарихме за тръпката. Нейният коментар беше „You almost killed me” и това искрено ме зарадва.
Свършиха състезанията, натоварихме се пак и обратно в нашата държава със сивите къщи и пътища като през средновековието. Но си е у дома и е хубаво.
Искам да благодаря на всички, които ме подкрепяха. На Нико и Цуцо за подбора на това чудесно колело. На Стоян и баща му за транспорта и логистичната подкрепа. На Борко и Митака, на които висях на врата с технически проблеми. На СКАТ-аджийте за настроението. На всички, които ми стискаха палци. :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Ако сте изчели цялото ми писание, заслужавате награда СНИМКИ
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос 2011

Мнениеот STAFF » Пон Май 02, 2011 2:15 pm

Баси дзверо! :eek3:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
STAFF
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 1:09 pm
Местоположение: София

Re: Тасос 2011

Мнениеот Pr3d4t0R » Пон Май 02, 2011 2:28 pm

Браво - сериозно постижение : - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Тасос 2011

Мнениеот eMcKu » Пон Май 02, 2011 3:03 pm

Последна промяна eMcKu на Пон Май 02, 2011 3:10 pm, променена общо 1 път
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Тасос 2011

Мнениеот veno » Пон Май 02, 2011 3:06 pm

Евала!!!
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Re: Тасос 2011

Мнениеот dimitrov » Пон Май 02, 2011 3:19 pm

Браво Ани ,поздравления още веднъж и догодина ти пожелавам първо място ,аз да кажа че си искарахме много добре ,три дни бутах количка и един ден здраво каране ,за малко и аз да се кача на подиума,ама нищо ай догодина ,все пак преди пет години на първо си участие бях към 60 място, и с всяка година се предвижвам напред ,и да не се качвам пак бих ходил за купона вече ни стана традиция :beer: , снимките са супер, има ги и моите красавици :D
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Тасос 2011

Мнениеот dimitrov » Пон Май 02, 2011 4:26 pm

А за който се интерисува http://www.mtb-thassos.com/gb/RESULTS_MTBR
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Тасос 2011

Мнениеот Анелия » Пон Май 02, 2011 4:40 pm

Забележете кой е на 71. място. Тошко откога кара по-бавно от мен :rofl:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос 2011

Мнениеот outfaced » Пон Май 02, 2011 6:11 pm

еее ... бравос :clap: :clap: :clap: :clap: :beer:
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Тасос 2011

Мнениеот Ozzie » Пон Май 02, 2011 8:17 pm

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Тасос 2011

Мнениеот emoonthemove » Пон Май 02, 2011 8:39 pm

Поздравления за всички, до чието име е името на България :) Без да имам намерение да обиждам никого - какво точно е името на този български състезател:

VASELIN ATANASOV BULGARIA ?

Сякаш нещо се е изгубило в превода... :lol:
Аватар
emoonthemove
 
Мнения: 458
Рейтинг: 1911
Регистриран на: Пет Юни 25, 2010 11:42 pm

Re: Тасос 2011

Мнениеот Анелия » Пон Май 02, 2011 8:55 pm

Веселин е името :)
А иначе България е до имената и на едно семейство румънци :rofl:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос 2011

Мнениеот kvelikov » Пон Май 02, 2011 11:24 pm

Ани, вече имах удоволствието да те поздравя на живо, но не помня дали ти споменах прогнозата си:
при положение, че вече познаваш трасето и продължаваш да прогресираш в този дух, догодина ще си първа! :agree:
Спускаш много по-уверено и въртиш на 100%.
За Тасос част от успеха е и едно леко и меко колелце, за да може да запазиш скоростта на катерене и да удвоиш скоростта при спускане.

А ние отново ще се постараем да поддържаме настроението... ;)
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Тасос 2011

Мнениеот borislav » Вто Май 03, 2011 1:18 pm

Ани, честито и от мен. Много се радвам за постижението ти и другата година съм сигурен, че първото място ще е твое.

На мен също ми беше първото участие в това състезаниеи съм сигурен, че догодина времето ще ми е значително по-добро.
Поздравления и за Тео, въпреки че имаше множество технически проблеми финишира 5 минути пред мен.

Деня преди състезанието за мен беше много запомнящ се. Големите карачи препоръчват почивка, но ние (аз, kvelikov и ko3er) си врътнахме едни 50 км.
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Тасос 2011

Мнениеот dimitrov » Вто Май 03, 2011 7:55 pm

dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Тасос 2011

Мнениеот rarekin » Вто Май 03, 2011 11:32 pm

Ани - българската Сабине Шпиц! Честито, Ани!
:beer:
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Тасос 2011

Мнениеот Анелия » Сря Май 04, 2011 12:34 pm

Надникнах в блога на румънското семейство и там са поместили също така интересен разказ. Помолих ivan_radev за превод на частта, в която се споменаваше българка. Благодаря му за което :bowdown:

Пристига първото момиче – една гъркиня.
И отново приказен финал за Елена (даже повече от приказен). Появява се българката, облещила очи, натиска педалите все едно че е видяла Дявола. След по-малко от 20 секунди се появява и Дяволът.
Финишираха на косъм....
Нейният разказ, разбира се, е по-интересен. Елена разказва, че не се е напъвала така на нито едно друго съсезание. Дала всичко от себе си. Изглежда, почти цялото състезание карали гума до гума. На изкачванията българката била по-добра. На спусканията Елена я изпреварвала (аз затова се притеснявах толкова, предполагах, че там ще търси максимална скорост). На сингъл трейла си разменили местата на няколко пъти, но там нямало много възможност за изпреварване. На равното към финала първа излязла българката.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос 2011

Мнениеот codename47 » Сря Май 04, 2011 1:06 pm

евала :agree:
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: Тасос 2011

Мнениеот joropc » Сря Май 04, 2011 1:12 pm

:bowdown: :clap:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Тасос 2011

Мнениеот Анелия » Чет Май 05, 2011 4:24 pm

А като отидете на главната страница на сайта на състезанието http://www.mtb-thassos.com/ и отгоре излизат мускулите на dimitrov :evil:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Тасос 2011

Мнениеот dimitrov » Чет Май 05, 2011 5:34 pm

:D Разкрит съм ,ама това е снимка от миналата година ,водата в реката беше доста повече и слизах ,тая година е минавах без слизане от колелото :beer:
dimitrov
 
Мнения: 167
Рейтинг: 1510
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 1:40 am

Re: Тасос 2011

Мнениеот Vesko Nikov » Пет Май 13, 2011 9:43 pm

Поздравления за всички, до чието име е името на България :) Без да имам намерение да обиждам никого - какво точно е името на този български състезател:

VASELIN ATANASOV BULGARIA ?

Сякаш нещо се е изгубило в превода... :lol:

ВЕСЕЛИН АТАНАСОВ НИКОВ :agree:
Аватар
Vesko Nikov
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 5:22 pm
Местоположение: Свиленград

Re: Тасос 2011

Мнениеот Asen6o » Сря Май 18, 2011 4:13 pm

Поздравления! :bowdown: :)
Аватар
Asen6o
 
Мнения: 726
Рейтинг: 1407
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2008 1:18 am
Местоположение: София

Re: Тасос 2011

Мнениеот k0k0 » Сря Май 18, 2011 5:01 pm

Честито! :beer:
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица


Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта