Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Admin » Чет Юли 31, 2014 9:50 am

Изображение
DRAG обяви датата за 11-тото издание на едно от най-големите МТБ предизвикателства за годината:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ah-preview
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот RastaWarrioR » Пет Авг 29, 2014 7:44 am

Дали ще се запази традицията от тази година, да се промени маршрута на до болка известно съатезание и да се обяви това в последния момент?
:D
А "шорткът" ще има ли....

Всъщност се надявам този път да бъде маркирано по-добре иначе чудесното мероприятие.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот po_taka » Пет Авг 29, 2014 8:24 am

О, да, искам яко кал да има пак! Айде търпение нямам.
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот RastaWarrioR » Пон Сеп 22, 2014 2:59 pm

Ко стана сега?
Има дата, няма наредба, няма и регистрационна форма!
Хайде организаторите да драснат поне един ред как мислят да се проведе, колко ще ни струва и кога ще стартираме.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот KrK » Пон Сеп 22, 2014 9:07 pm

Работят усърдно върху маркировката. :D
KrK
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1300
Регистриран на: Съб Юли 16, 2011 12:10 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Admin » Сря Сеп 24, 2014 11:23 am

Ето го регламента, остава само да видим какви ще са промените по трасето:
http://www.mtb-bg.com/index.php/events/ ... ah-naredba
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот eMcKu » Чет Сеп 25, 2014 10:07 pm

www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот vess_csm » Пет Сеп 26, 2014 12:41 pm

eMcKu написа:http://www.sportal.bg/news.php?news=510031 :eek3: :eek3: :eek3:

друго интересно е дали багерите след дендрариума ще са си по местата :)
Аватар
vess_csm
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Окт 04, 2010 11:09 am

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот PerPeci_Kurbele » Съб Сеп 27, 2014 8:19 am

Няма страшно...старта им е един час след нашия. Багерите ще ги бутна утре! :D
Аватар
PerPeci_Kurbele
 
Мнения: 318
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 9:29 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Сеп 30, 2014 1:54 pm

Съдейки по себе си, ми се струва, че тази година ще има интересно класиране на велоралито. Ще си проличи кой е фъф форма и не е :)
Аз направо съм скапан от неделното състезание.

Някой има ли предвиждания за първите 10 финиширали, а за най-бърз спускач?
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот pacy4 » Сря Окт 01, 2014 1:35 pm

Много е неудобен начинът за регистрация - таксата не може да се плаща по банков път или с epay, възможно е заплащането и само в един магазин, номерата не могат да се получават на старта, трябва да пътуват с Еконт; не дават да се плати, ако не е представена застраховка, добре че и те я правят. С други думи хората от провинцията са поставени в неравностоини условия при записването. Да не говорич, че стартът е много рано и трябва да пътуваме по тъмно за да стигнем навреме. Това състезание е предвидено само за хора от Сф. Записахме се, но не беше лесно.
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот RastaWarrioR » Сря Окт 01, 2014 3:38 pm

Да попитам, канарата под хотел Копитото, която някой бе започнал да изравя дали още е там!? Не е зле точно там да има маршали.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Boko-Loco » Сря Окт 01, 2014 4:51 pm

RastaWarrioR написа:Да попитам, канарата под хотел Копитото, която някой бе започнал да изравя дали още е там!? Не е зле точно там да има маршали.


Там си е канарата и дупката си е там.

Днес бях по трасето и останах много разочарован, че за 10 години организаторите не се научиха как се маркира!

Трябва да си егати "гения" да пръскаш с бял спрей по бели камъни и сиви дървета през 500 метра и никаква друга маркировка. Да не би белия спрей да е на половин цена?! Явно целия бюджет отива за кебабчетата на финала.

То е ясно, че всички от София си го знаят, но това съсвесем не са всички състезатели. Скоро ще дойде време когато ще има по 2 състезания всяка неделя и на ЧВ ще идват само ориентировачи.

А и след Драговата издънка на обиколката, като нищо пак готви "голямата плоча" за победител.... Нищо чудно посредствен катерач и некадърен спускач да спечели и ЧВ тази година......
Boko-Loco
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1728
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 11:22 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот LIL » Чет Окт 02, 2014 9:38 am

Е, има развитие бе...миналата година и бял спрей нямаше :D Нооо, джърсито беше добро ;)
Аватар
LIL
 
Мнения: 286
Рейтинг: 1789
Регистриран на: Пет Мар 20, 2009 10:40 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот po_taka » Чет Окт 02, 2014 10:48 am

след като пак ще е кофти маркировката, има ли трак ?
Аватар
po_taka
 
Мнения: 561
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Вто Юни 02, 2009 2:21 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Kpoko » Чет Окт 02, 2014 11:30 am

На сайта на велоралито има трак.
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот t_i_t_o » Чет Окт 02, 2014 11:47 am

Трака е стария! Да не се объркя някой!
t_i_t_o
 
Мнения: 118
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Юли 03, 2004 1:28 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот pacy4 » Пет Окт 03, 2014 9:22 am

t_i_t_o написа:Трака е стария! Да не се объркя някой!


Много ли се различава маршрута от стария трак ? Можем ли да го ползваме поне като ориентир ?
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот outfaced » Пет Окт 03, 2014 9:28 am

Долната 1/3 от спускането е съвсем друга като гледам.
Изображение Изображение
продавам: разни неща
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот X_NRG » Пет Окт 03, 2014 11:42 am

Спускането след Момина скала, след като се стигне до една чешма (която отдавна не тече) и където има 3 разклонения, старото трасе хващаше лявото разклонение, новото хваща средното. След това се стига до Копитото и от там започват едни серпентини, които излизат съвсем в края на старото трасе. Не е нищо особено за следене и шансовете някой да се загуби са минимални. :beer:
Warning! I listen to metal!
This is my bike. There are many like it, but this one is mine. My bike is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life...
Какво продавам.
Аватар
X_NRG
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 6:43 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот pacy4 » Пет Окт 03, 2014 1:21 pm

Чешми или подкрепителни пунктове ще има ли по трасето да знаем с колко вода да тръгваме?
Аватар
pacy4
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1273
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 12:30 pm
Местоположение: Bulgaria, Stara Zagora

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот colson » Съб Окт 04, 2014 10:37 am

Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот xcrider » Съб Окт 04, 2014 1:54 pm

Моите впечатления от състезанието са :
- Отново лоша маркировка, ние от тук си го знаем трасето, но имаше доста места, където човек може да се обърка, лично аз около конярника пропуснах един разклон.
Също така се получи объркване, заради състезанието по бягане, което се провеждаше по същото време - на поляната пред момина скала ни прекараха надясно и нагоре, въпреки че очевидно бяхме КОЛОЕЗДАЧИ.
- Метеорологичните условия бяха екстра :)
- Пунктовете не бяха добре заредени и нямаше хора, готови бързо да подадат вода/храна на състезателите.
И най-вече искам още един път да се отблагодаря на Христин Ангелов(Тино) за помощта, която ми оказа под върха, 10х човече!!! :bowdown:
xcrider
 
Мнения: 1385
Рейтинг: 1256
Регистриран на: Пет Юни 10, 2011 11:43 am
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот malch0 » Съб Окт 04, 2014 4:21 pm

Ох, да...постоянно питах туристите на къде са тръгнали момчетата ии не веднъж се налагаше да се връщам назад(за пръв път карам по този трак и не го знам). Накрая дори на последния разклон тръгнах на ляво, вместо на дясно, защото стрелката на дървото между 2та пътя хич не си личеше на къде сочи и това доведе до финиширане под финалът и още сигурно 10 загубени минути.

С изключение на това денят беше страхотен за провеждането на евента и се накефих въпреки губенетата. Долу на старт/финалът настроението беше яко, яденето и хората иии се кефя ;) Следващия път за 2те трасета моля купете различни ленти както направиха на в. Руен
YOLO
Аватар
malch0
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Мар 21, 2014 9:39 pm
Местоположение: София

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Tonko » Съб Окт 04, 2014 5:11 pm

Хаиде и аз да споделя :)
Казвам се Тони и съм велозависим от повече от 10 години.

Организацията на мероприятието, като изключим старт/финала беше на доста ниско ниво!
1. Записване само в един магазин в София - безумие
2. Липса на онлайн регистрация и възможност да се плати по електронен път.
3. При записване в магазина не служителите не приемат електронно заплащане (с карта) "така са им казали"/"не можело"
4. Не се издава касова бележка срещу заплатената такса - (това е много странна практика на някои софийски организатори)
5. Пунктовете бяха заредени предимно с усмивки, не че е лошо де, но си е хубаво да се подктрепи човек след като е катерил 22 км.
6. Маркировката, невидима на много места включително преди х.Кумата се надънваме на текущ ремонт и си срязваме гумите или се пребиваме - аз за щастие само си срязах гумата и то жестоко.
7. Недопустимо е да се позволи трасето да минава по места с извършващ се ремонт в момента, даже нямаше човек преди пътеката към х.Кумата да отбива колоездачите

Аз съм си от София, но независимо от това се лутах напред назад около копитото за да намеря откъде се влиза в пътеката към Бояна.

Много ми е ТЪПО, че двете най-обичани събития от мен Обиколката и Черни Връх се дънят така тази годиня.

Останалото е супер, време, настроение, усмихнати хора и разни вкусни неща на финала.

Евала на всички хора преборили се с Черни Връх и нах вече на симпатягите на х.Кумата, които ми дадоха гума и ми помогнаха да си поправя колелото (то не издържа дълго де, ама все пак мерси).

Поздрави от мен на всички велозависими и ви пожелавам да не се излекувате от тази напаст :beer:
Аватар
Tonko
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1482
Регистриран на: Съб Юни 04, 2005 8:37 pm
Местоположение: Eindhoven, The Netherlands

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот Trip-tfk » Съб Окт 04, 2014 7:14 pm

Здравейте. Като участник, искам и да аз да споделя мнението си за състезанието. Трасето беше много добро, като последната част със серпентините ми хареса най-много. НО организацията куцаше доста. Следните неща ми направиха най-силно впечатление:
1. Маркировката навсякъде беше много зле- белият спрей по камъни, мостчета и павета едвам се виждаше. На качването се справях някак си, но на спускането се омотах на 4-5 места. А не съм карал състезателно. Ако се борех за позиция, това би ми коствало много.
2. Липсата на маршали по ключови места- например пресичане на асфалтови пътища. Също така много от туристите хулеха по колоездачите, тъй като никъде нямаше табели, че се провежда състезание или е нямало кой да ги предупреди
3. На много места е могло пътеките да се почистят от клони и паднали дървета.
Надявам се за догодина организаторите да помислят за тези неща и да направят преживяването ни още по-приятно. :beer:
Trip-tfk
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1718
Регистриран на: Нед Мар 25, 2007 6:56 pm
Местоположение: Blagoevgrad Bulgaria

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот connann » Съб Окт 04, 2014 7:36 pm

Много хубаво състезание. Хора и колела се търкаляха, гърмяха гуми. Спускането беше на ръба на оцеляването. По отношение на ремонтните работи, организаторите няма как да влияят на тях, а алтернативни маршрути няма много. Ремонтът на стълбите и минаването по импровизираната пътечка покрай тях, може би беше за добро, защото стълбите са гадни и често взимат жертви. А и работниците бяха един вид агитка - чудеха се ще падна ли на спускането, няма ли да падна :D
Неиздаването на касови бележки според мен не е проблем, проблем за мен е какво се случва с данъците, които плащаме :(!:
Времето беше перфектно, имаше кал, вода, бутане, за всеки по нещо. Маркировката наистина беше с пожелателен характер, някой можеше да каже, или още по добре да напише, че бяло-червените ленти са на пешеходците. Още от началото велосипедистите почнаха да се бъркат с тяхната маркировка - къде се съкращаваше, къде се удължаваше. На много места се спирахме и се събирахме по няколко човека и се чудехме на къде да продължим, включително и на новата отсечка, случайни хора ни напътстваха.
Но както и да е, благодаря за чая ... и за тениската, и за хубавия ден!

Това е тракът: http://www.gpsies.com/map.do?fileId=ocaefbymdcjvvowm
http://adventures.garmin.com/en-US/by/connann/2014

ПП: За последен път пускам момиче да мине преди мен - премина потока и се спря и аз цопнах във водата :offtopic:
ПП2: Охлузил съм си ръката някъде, чудя се дали ще ми остане белег :D :offtopic:
Последна промяна connann на Съб Окт 04, 2014 7:44 pm, променена общо 1 път
Аватар
connann
 
Мнения: 65
Рейтинг: 1315
Регистриран на: Съб Сеп 21, 2013 12:39 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот APD » Съб Окт 04, 2014 7:43 pm

Споделям мнението за лошата организация. Нямаме копие от декларацията! Това първо.
Като второ разбрах, че на три дървени мостчета (тия напречните с червеникави дъски) има разхвърляни рапидки. Аз лично при първият контр. пункт дадох тези, които видяхме 4ма участника.
Трето, кой следи дали точка 5, "Състезателят трябва да финишира с велосипеда, с който стартира !", се спазва?
Четвърто, някой да си е загубил червено-черна ръкавица Pro Biker?
Пето ... абе, вие си знаете.
APD
 
Мнения: 462
Рейтинг: 977
Регистриран на: Нед Юли 17, 2011 1:42 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот m1rtyyy » Съб Окт 04, 2014 8:34 pm

Спрете да се оплаквате от тази организация де, като толкова знаете, следващата година ОРГАНИЗИРАЙТЕ вие едно подобно мероприятие! :beer: :smash: :smash: :smash: :wavey:
Времето беше страхотно , настроението на повечето карачи също! Имаше много емоции, много кал, много спускане и Екшън! :popcorn: :clap:
Чакам с нетърпение следващото издание! :popcorn: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
m1rtyyy
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1190
Регистриран на: Пон Фев 11, 2013 11:41 pm

Re: Велорали "Черни връх" 2014 - 4 октомври

Мнениеот RastaWarrioR » Съб Окт 04, 2014 9:16 pm

m1rtyyy написа:Спрете да се оплаквате от тази организация де, като толкова знаете, следващата година ОРГАНИЗИРАЙТЕ вие едно подобно мероприятие! :beer: :smash: :smash: :smash: :wavey:
Времето беше страхотно , настроението на повечето карачи също! Имаше много емоции, много кал, много спускане и Екшън! :popcorn: :clap:
Чакам с нетърпение следващото издание! :popcorn: :bowdown: :bowdown: :bowdown:


То ясно, че не е лесно да се организира но поне спреят да е електрик... да не казвам какво състезание имаше миналата седмица, как бе маркирано и какво се случваше на подкрепителните пунктове.
На старта организацията беше чук но после си карахме наизуст, както стана ясно някой не ни бъркаше но за други е било трудно.
Радвам се на това състезание и искам то да същеатвува и все пак има какво да се направи с цел подобрения.
В момента е по-скоро каране с реклами на Драг и само ние си го правим състезателно.
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта