Home Mountain Bike Cup 2013

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот Admin » Сря Сеп 18, 2013 11:59 am

Изображение

Home Mountain Bike Cup – едно от най-очакваните събития за сезон 2013 е на път да се случи!

От 11 до 13 октомври 2013 г. ще се проведе първото състезание по спускане на Витоша от 7 години насам, което се очаква да предизвика огромен интерес сред състезатели и публика.

За повече подробности:

Информация в МТБ-БГ

Страница във Facebook
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Home Mountain Bike Cup - Витошаааа!!! :)))

Мнениеот ema_concept_creative » Сря Сеп 18, 2013 9:26 pm

Home Mountain Bike Cup – едно от най-очакваните събития за сезон 2013 е на път да се случи! :clap:
От 11-ти до 13-ти октомври ще се проведе първото състезание по спускане на Витоша от 7 години насам, което се очаква да предизвика огромен интерес сред състезатели и публика.
Състезанието ще се проведе на Драгалевския лифт, като състезателното трасе е добре познато на мнозина, но специално за Home Mountain Bike Cup, то ще бъде добре подготвено и разнообразено, за да се получи една наистина интересна надпревара.
Участниците ще бъдат разделени в общо 5 категории – Юноши 15-18, Мъже 19+, Мъже 30+, Жени 15+ и Хард тейл 15+, като в състезанието може да се включи всеки, като се регистрира предварително на www.conceptcreative.org/vitosha
Със състезанието Home Mountain Bike Cup искаме освен да върнем любимата ни Витоша в „играта“, а да направим и едно подобаващо закриване на изпълнения със събития сезон 2013. Специално по случая сме подготвили „welcome party” за състезатели и приятели с много музика и приятни изненади, което ще се проведе преди началото на състезанието в хотел Морени. По време на партито ще направим прожекция на байк филм (изненада), както и изложба с някои от най-добрите кадри от сезона.
За всички участници в състезанието и техните приятели има подготвени специални промоционални пакети за нощувки в хотел Морени (официален партньор на състезанието), за които ще ви информираме съвсем скоро.
Подготвили сме ви и още много приятни изненади, за това следете събитието във фейсбук, както и сайта ни.
Очаква ни нещо страхотно – не го изпускайте!!!
За връзка с нас – [email protected]
Програма: :deal:
11 Октомври Петък
10:00 – 16:00 – Регистрация на място (хотел Морени)
10:00 – 17:00 – Оглед на трсето без колела!
19:00 – Откриване на изложба с най-добрите кадри от сезона (хотел Морени)
20:00 - Прожекция на филм (хотел Морени)
22:00 – “Welcome” парти за състезатели и приятели (хотел Морени) :beer:
12 Октомври Събота
9:00 – 15:00 – Регистрация на място (Долна станция седалков лифт Драгалевци – Бай Кръстьо)
9:30 – 16:30 – Тренировки
17:00 – Техническа конференция (Долна станция седалков лифт Драгалевци – Бай Кръстьо)
13 Октомври Неделя
9:00 – 11:00 – Тренировки
11:30 – Квалификации
14:30 – Финали
30 минути след финала на последния състезател – Церемония по награждаването
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Home Mountain Bike Cup - Витошаааа!!! :)))

Мнениеот ema_concept_creative » Сря Сеп 18, 2013 9:27 pm

Трасето Изображение
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот ema_concept_creative » Нед Сеп 22, 2013 11:39 pm

Ето я офертата от хотел Морени
Изображение
:beer:
ema_concept_creative
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1750
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 9:41 am

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот D_U_D_E » Сря Окт 09, 2013 2:24 pm

Трасето ще е същото като последното провело се състезание в Драгалевци ?
D_U_D_E
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 11:09 am
Местоположение: ЗЛАТИЦА / СОфия

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот abc » Съб Окт 12, 2013 11:26 am

Да! По трасето няма буквално никакви промени. Ето какво каза по темата един от най-уважаваните карачи в България в групата във FB:

Anton Nastev
Здравейте,
С риск да ме приемете за мрънкач искам да споделя впечатлението си от трасето (огледах го днес). Според мен не отива на състезание организирано от хора с вашите способности да се провежда на необработено трасе. Днес видях меки виражи със стърчащи дървени основи, както и множество необозначени опасни камъни. По трасето си личеше да е работено единствено на няколко места. Да си призная съм разочарован от това, което видях. Надявам се останалата част от организацията да е на ниво отговарящо на такса от 50 лв.
Харесвам · · Следене на публикацията · Сподели · преди 2 часа
Zoya Metodieva харесва това.
Аватар
abc
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1221
Регистриран на: Съб Окт 19, 2002 2:39 pm
Местоположение: Sofiq

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот icemanlovers » Нед Окт 13, 2013 4:02 pm

Аз до последно чаках клип или снимки от трасето и в крайна сметка се реших колкото и да бях възпрепядстван да отида,карах събота и си тръгнах,претърпях тежко падане на участък който позволяваше голяма скорост имаше камък с 2ве линйи и вираж,всичко беше супер до преди пребиването,просто имаше много шума и бяха излезнали камъни (плаваши камъни) и предвид предните пъти където си карах с газ,последния път беше фатален,не съм от хората където се оплакват,уважавам органиаторите,но падането не беше по моя вина и за това много ме е ЯД.Относно трасето поне 10 човека чух , а и други лично с мен споделиха че по трасето не е правене нищо и дори не е чистено на места,аз за първи път карам там , незнам как е било преди,но знам едно карах си на участъка където паднах с газ и часове по късно няма да изказвам поради какво....,на мястото където се пребих имаше много шума(и преди имаше)но на фаталното спускане беше омесена с камъни :( за моя жалост.Мен ми хареса трасето,евала на организаторите че пак ни събраха да си покараме , но по една или друга Причина от двудневно състезания за 50 лв. на Ужасен лифт , аз пресъствах само един ден :crap: :banghead:
Нищо лично просто споделям,като цяло дори след всичко случило се съм ДОВОЛЕН от СЪСТЕЗАНЙЕТО :beer:
СНИМКА 1: мястото на камъните смесени с шума (въпросното падане)- http://storage4.album.bg/459/2013-10-12 ... 983968.jpg
СНИМКА 2: два метра по надолу след горната снимка - http://storage4.album.bg/b4a/2013-10-12 ... 983969.jpg
Аватар
icemanlovers
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1038
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 10:23 pm
Местоположение: Стойновско

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот eMcKu » Нед Окт 13, 2013 6:14 pm

icemanlovers написа:(

Къде видя шума ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот ninjea » Нед Окт 13, 2013 6:18 pm

icemanlovers написа: на участък който позволяваше голяма скорост имаше камък с 2ве линйи и вираж,всичко беше супер до преди пребиването,просто имаше много шума и бяха излезнали камъни (плаваши камъни)



Човек, не знам къв газ си раздавал, ама точно там беше нов участък и никой не го беше карал преди. Там си бях плаващи камани през ЦЯЛОТО време (аз направих първо пускане събота към 10, но надали е било по-различно преди това). Вината за падането си е изцяло твоя, никой друг не ти е виновен.

Лично мнение: Трасето беше много бързо и дали от лентите, или от стандартното напрежение от състезание, се караш доста на ужас спрямно нормално качване на витоша. Доста хора казаха, че никога не са раздавали толкова газ така на Витоша. Лично само старта не ми хареса, защото изяде линята през камъка, който е доста забавен като идваш отгоре.

Евала на организаторите, много добре се получи. Среден пръст за всички дето се оплакват от таксата. Ей я Витоша къде е, ходете се оправяйте с Витоша ски и направете друго състезание догодина с 30лв такса.
Аватар
ninjea
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 4:40 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот kvelikov » Нед Окт 13, 2013 6:55 pm

Изображение

Пощраках малко, та който се познае - да му е сладко.
Има и едно, две, три гифчета, но не са за сергия... просто да си ги ползват "актьорите". ;)
Надявам се пичът с човката след големия дроп да е цял и ако чете тук, да следи урината и евентуални болки в корема. :agree:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот D_U_D_E » Нед Окт 13, 2013 6:56 pm

Не мислиш сериозно, че Витоша ски са прибрали таксата за участие нали ? Доколкото си спомням имаше дневни карти за по около 17лв. , а при положение, че има 100+ участници цената мисля няма да е същата, но все пак честито на победителите и бързо оздравяване на контузените.
D_U_D_E
 
Мнения: 35
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 11:09 am
Местоположение: ЗЛАТИЦА / СОфия

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот yavka » Нед Окт 13, 2013 7:36 pm

icemanlovers написа: ...имаше камък...


Човече - това е ВИТОША, не знам как по-добре да ти го обясня!
Аватар
yavka
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1945
Регистриран на: Пет Май 09, 2008 9:57 pm
Местоположение: София

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот ninjea » Нед Окт 13, 2013 8:04 pm

D_U_D_E написа:Не мислиш сериозно, че Витоша ски са прибрали таксата за участие нали ? Доколкото си спомням имаше дневни карти за по около 17лв. , а при положение, че има 100+ участници цената мисля няма да е същата, но все пак честито на победителите и бързо оздравяване на контузените.



не съм коментирал кой прибира парите изобщо, това не е моя работа. Просто витоша ски са олигорфени.
Аватар
ninjea
 
Мнения: 134
Рейтинг: 1246
Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 4:40 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот Pupinator » Нед Окт 13, 2013 8:39 pm

Странно... повечето хора, които се оплакват не са били на състезание на Витоша до сега... Така като гледам посетителите на форума - и там голяма част също не са били на състезание на Витоша до сега... Някви хора раздавали газ повече от обикновено... странно... това нали е състезание... имало много камъни... ебаси... те организаторите май трябваше да минат с машината за асфалт и валяците и да го направят равно а? Пичове стегнете се, огледайте се и се запознайте с планината... аз лично обходих трасето вчера и по-изчистено не съм го виждал... ако някой смята, че може да се справи по-добре - да го направи. Аз с удоволствие ще участвам... но да хленчите, че в гората е имало дървета, мисля че е малко прекалено... т'ва е все едно да скочиш във водата и после да се оплакваш, че си се намокрил...

Pupinator OUT :combust:
http://www.championsfactory.bg

With all the money in the world you can't buy my respect :nono: :nono: :nono: :nono: !!!
Аватар
Pupinator
 
Мнения: 530
Рейтинг: 1818
Регистриран на: Сря Юни 09, 2004 6:14 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот bike-bg » Нед Окт 13, 2013 9:02 pm

Аватар
bike-bg
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 10:55 am
Местоположение: София

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот kaska » Нед Окт 13, 2013 9:47 pm

Така, организацията си беше ок, но аз лично(не знам за останалите) не забелязах никаква разлика по трасето(беше си в същото състояние, в каквото винаги е било)що се отнася до долната част, плаващите камъни не бяха много ок,.............. прочетох, че някои си е счупил ръката при удар в дърво, а това е можело да се предотврати с наличието на дюшек, не знам как стоят нещата, но ако това е вярно............ е все пак аз прекарах един страхотен уикенд и бих се радвал, ако до година пак има такава проява. :beer:
kaska
 
Мнения: 71
Рейтинг: 978
Регистриран на: Сря Авг 17, 2011 8:45 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот viz » Нед Окт 13, 2013 9:56 pm

Малко снимки от мен: https://www.facebook.com/profile.php?id ... 507&type=3
viz
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1209
Регистриран на: Вто Авг 21, 2012 10:52 am
Местоположение: Велико Търново

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот daangel » Пон Окт 14, 2013 11:15 am

при организирането на състезание (D_U_D_E), таксата за участие се определя не само от картата лифта... Освен това състезанието се провежда на 5 км от София (най-скъпия град в България)... Живеем в свободна страна (дано) със свободен пазар - всеки решава, каква сума може да отдели и дали може. И на мен ми е скъпа луканката например...
Трасето... Със сигурност не е най-великото, но не забравайте, че това не е байк парк, а ПРИРОДЕН парк и човек не може да прави каквото си поиска. Освен това всичко по трасето бе чистено и оправяно, както преди, така и по време на събитието - ако не сте забелязали постоянно някой вървеше и чистеше. 7 години без състезание... Някак е нормално да излизат камъни, когато 100 и кусур човека го мачкат нон стоп. Няма как да сложим и дюшеци на всяко дърво...
Лифта бил ужасен... За следващото ще го сменим :rofl:

Благодаря на всички за ЦЕЛИЯ сезон!!! Направихте ме щастлив - надявам се и аз поне малко!
daangel
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 11:16 am

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот phobike » Пон Окт 14, 2013 11:51 am

Момчето което си счупи ръката дунапрен на дървото нямаше да го спаси.
phobike
 
Мнения: 135
Рейтинг: 1138
Регистриран на: Нед Яну 09, 2011 9:27 am

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот ippv » Пон Окт 14, 2013 2:06 pm

Витоша, като Витоша, ясно е че не можа да се копае и ще се ползва това трасе, добре че беше почистено, скоковете оправени, дроповете също, може би на някои места можеше да се обезопаси допълнително, като цяло ОК. Камъни имало, дървета, ами уикендите през останалата част на годината нямаше ли ги.
ippv
 
Мнения: 17
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 2:06 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот vvvaaal » Пон Окт 14, 2013 2:48 pm

daangel написа:при организирането на състезание (D_U_D_E), таксата за участие се определя не само от картата лифта... Освен това състезанието се провежда на 5 км от София (най-скъпия град в България)... Живеем в свободна страна (дано) със свободен пазар - всеки решава, каква сума може да отдели и дали може. И на мен ми е скъпа луканката например...
Трасето... Със сигурност не е най-великото, но не забравайте, че това не е байк парк, а ПРИРОДЕН парк и човек не може да прави каквото си поиска. Освен това всичко по трасето бе чистено и оправяно, както преди, така и по време на събитието - ако не сте забелязали постоянно някой вървеше и чистеше. 7 години без състезание... Някак е нормално да излизат камъни, когато 100 и кусур човека го мачкат нон стоп. Няма как да сложим и дюшеци на всяко дърво...
Лифта бил ужасен... За следващото ще го сменим :rofl:

Благодаря на всички за ЦЕЛИЯ сезон!!! Направихте ме щастлив - надявам се и аз поне малко!

ЕВАЛА Дани! Без вас спорта нямаше да е на това ниво в момента. Надявам се и да продължавате в същия дух догодина. И не обръщайте внимание на хейтърите, все пак сме в България, където всеки е недоволен от нещо и всеки се чуди как да се оплаче. Състезанието, както и трасето бяха перфектни за мен. Нямах най-добрия късмет на света, но това си е друг въпрос. Поздрави от мен! :wavey:
Аватар
vvvaaal
 
Мнения: 1731
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 9:53 am
Местоположение: София

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот cocosa » Вто Окт 15, 2013 8:49 am

:beer: По повод цената за участие -да ви направя ли една проста сметка?
Имате 2 дни на лифта , времеизмерване, линейка с доктор , ПСС.
А по повод търкалящите се камъни - просто шанс... а за дърветата - аз не съм видял къде са били там в гората!
:beer: :beer: :beer:
Аватар
cocosa
 
Мнения: 62
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пон Май 15, 2006 4:08 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот milestone » Вто Окт 15, 2013 2:00 pm

Малко снимки - по-хубавите се случиха да са по-накрая.
Не мога да коментирам компетентно щото съм прос кроскънтрист, но оплакванията че имало камъни, листа и дървета в гората ми се струват малко странни, особено във форум посветен на планинското колоездене :peace:
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот hitar_potar » Вто Окт 15, 2013 4:38 pm

milestone написа:Малко снимки - по-хубавите се случиха да са по-накрая.
Не мога да коментирам компетентно щото съм прос кроскънтрист, но оплакванията че имало камъни, листа и дървета в гората ми се струват малко странни, особено във форум посветен на планинското колоездене :peace:

Някаква заявка за достъп до снимките иска. Пуснал съм заявката, като ми я одобриш, ще мога да ги разгледам. Ама нито съм се логнал някъде, нито нищо - как ще ме изнамериш да ми позволиш да ги зяпам, нз.... :dontknow:
Btw, някой случайно да ме е щракнал някъде? Номер 65? :blush:
Make it idiot-proof, and someone will make a better idiot.
Аватар
hitar_potar
 
Мнения: 3702
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 7:04 pm
Местоположение: Русе

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот MITIO » Вто Окт 15, 2013 5:45 pm

hitar_potar написа:
milestone написа:Малко снимки - по-хубавите се случиха да са по-накрая.
Не мога да коментирам компетентно щото съм прос кроскънтрист, но оплакванията че имало камъни, листа и дървета в гората ми се струват малко странни, особено във форум посветен на планинското колоездене :peace:

Някаква заявка за достъп до снимките иска. Пуснал съм заявката, като ми я одобриш, ще мога да ги разгледам. Ама нито съм се логнал някъде, нито нищо - как ще ме изнамериш да ми позволиш да ги зяпам, нз.... :dontknow:
Btw, някой случайно да ме е щракнал някъде? Номер 65? :blush:


И при мен е така със заявка. Ако може и мен да ме одобриш (Димитър Атанасов). :beer:
Продавам още: двукоронна вилка Marzocchi, шок DSP Dueler с Ti пружина, спирачки Avid Elixir 5, седалка и колче SDG I-Beam,
Аватар
MITIO
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1202
Регистриран на: Съб Юли 26, 2008 10:56 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот milestone » Вто Окт 15, 2013 6:48 pm

Уффф, тия постоянно променят условията за споделяне - вече трябва да се виждат от всички - https://plus.google.com/photos/10391325 ... 3515905969
Аватар
milestone
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1771
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2005 4:37 pm

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот iioorrddaann » Вто Окт 15, 2013 7:03 pm

Продавам: курбели Truvativ Hussefelt, кормило Funn Full On, лапа Funn Rippa
Държах си на рейтинга. :shooter:
Аватар
iioorrddaann
 
Мнения: 150
Рейтинг: 1172
Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 11:25 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот rambo silek » Сря Окт 16, 2013 7:08 am

Благодаря milestone :D
Аватар
rambo silek
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 10:11 am

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот IGS » Сря Окт 16, 2013 12:40 pm

Малко снимки и от мен: https://www.dropbox.com/sh/815dwzck1jmoqld/caX9aLyAox


Поздрави!
Аватар
IGS
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1265
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 4:27 pm
Местоположение: Златица

Re: Home Mountain Bike Cup 2013

Мнениеот rambo silek » Сря Окт 16, 2013 2:03 pm

благодаря IGS :D
Аватар
rambo silek
 
Мнения: 51
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 10:11 am

Следваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта