Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот argon » Сря Мар 28, 2012 12:42 pm

Rayko написа:.... някои хижи са известни с бурните си купони и бохемски нощи.

Иха, може в състезанието да не мога да взема участие, но ето къде ще намеря утеха :)
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Dolph » Сря Мар 28, 2012 4:26 pm

Браво на Райко(не се познаване лично,надявам се може на малко име) и на всички организатори.Това наистина ще бъде голямо изпитание за много хора и трябва човек да е подготвен физически,даже си мисля,че велосипедизма е на второ,че и на трето място.По-важно е човек да бъде подготвен физически,издръжлив психически и да има чувство за ориентация,това е адски важно за планината.Шосейкаджия който не е ходил в планината няма място в това състезание,ако ще и да може да извърти 500км отмах.
Аз обичам планината и природата като цяло и като давам съвети за там някои хора се смеят,ама пишман планинари много.Като например отиваме на палатки на риболов или в планината посред лято и половината ми тръгнали само по къси гащи и къс ръкав,аз се чудя да се смея или да плача,за други неща да не говорим.Трябва хората да са подготвени,да познават себе си,възможностите си и лимитите си.Много точно го е казал преди мен did.
Аз лично не съм подготвен за това състезание.За собствено удоволствие бих минал 1-2 етапа след състезателите и вечерта бих купонясвал с организаторите :D , щото състезателите ще нункат капнали от умора :smokin:
Щастието се състои в доброто здраве и в късата памет.
Човекът не е направен, за да разбира живота, а за да го живее.Само преживените неща са истински разбрани.
Мъдрост - това е способността да вършиш добре претеглени глупости.
Аватар
Dolph
 
Мнения: 202
Рейтинг: 1041
Регистриран на: Нед Мар 04, 2012 11:03 pm
Местоположение: гр.София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Анелия » Чет Мар 29, 2012 8:36 pm

Rayko написа:Ани, на повечето места биваците ще са в района на хижите...

О, супер! Ако събера смелост до тогава да се включа, ще се възползвам! За карането нямам проблем, ще изтикам всичките дни, но ме притеснява доста ориентирането. Много съм зле в гората без водач и ще има едно губене :crap: Ако не се включа като участник, с удоволствие ще помагам на организаторите в частта Върбица-Риш.
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Бат'Весо » Вто Апр 03, 2012 8:03 pm

Анелия написа:
Rayko написа:Ани, на повечето места биваците ще са в района на хижите...

О, супер! Ако събера смелост до тогава да се включа, ще се възползвам! За карането нямам проблем, ще изтикам всичките дни, но ме притеснява доста ориентирането. Много съм зле в гората без водач и ще има едно губене :crap: Ако не се включа като участник, с удоволствие ще помагам на организаторите в частта Върбица-Риш.

То щом и Анелия се притеснава какво да кажем ние ...
Аватар
Бат'Весо
 
Мнения: 322
Рейтинг: 1233
Регистриран на: Вто Мар 27, 2012 12:45 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Soothsayer » Сря Апр 04, 2012 10:55 am

Преди всичко искам да пожелая успех на организаторите. :agree:

Да се организира състезание е много неблагодарна работа. Организаторите винаги ще са виновни за нещо, няма друг начин. Преди години, воден от идеализъм, организирах състезание (не мтб) и повярвайте ми - ужас е! :D Много хора тук имат опит с тези неща и бих си позволил да препоръчам да се вслушвате в тяхните изказвания.

Таксата участие от 100 лева е смешно малка на фона на това, че се организира логистика за 9 дни, а още колко малки и на пръв поглед маловажни детайли има ...

Ако публикувате някъде нещо като списък с нещата, които биха могли да се свършат от доброволци - с удоволствие ще помогна ако мога.

Още веднъж успех ви желая и да направите филмче! :beer:
Soothsayer
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1230
Регистриран на: Чет Мар 29, 2012 8:32 am
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот nicky bike » Пет Апр 06, 2012 9:53 pm

Анелия написа:...За карането нямам проблем, ще изтикам всичките дни, но ме притеснява доста ориентирането. Много съм зле в гората без водач ...

Ами това е част от играта... :D :agree: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот mutant » Пон Апр 23, 2012 10:50 pm

Нещо се умълчахте по темата...
Що не вкарате нещо от рода на Стивън Кинг - Дългата разходка, ала-бала?
Аватар
mutant
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1223
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 3:47 pm
Местоположение: Габрово

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот cholla » Нед Апр 29, 2012 1:43 am

тишина пред буря! Знам ли, може и гръм да падне от ясно небе :smokin:
cholla
 
Мнения: 391
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 7:08 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Inzagi » Чет Май 03, 2012 3:04 pm

Райко е пуснал тайнствена тема в един от подфорумите :idea: :D
Аватар
Inzagi
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1636
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 10:16 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот dobber » Пет Май 11, 2012 2:49 pm

Успех Райко с организацията, дано е успешно събитие и някои ден да задминеш най-големият Marathon De Sables.
Няколко познати изявиха желание да участват като пешеходци с идеята "колкото издържа".
Датата наближава, а няма допълнителни данни за събитието.

http://www.youtube.com/watch?v=YwQKGt10 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... DuoZgTl-i4
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Ksandar » Сря Юни 13, 2012 12:51 pm

Поздравявам всички за начинанието!!! Изчетох цялата тема, по форума не пиша.... даже и рядко чета...просто карам, но както и да е. Наистина мен най-много ме интересува подбора да участниците, който наистина ще е труден, ако искат да се направи едно добро състезание. Говорите за учасници, които са участвали в състезание и то няколко, мда интересно. Тук също има един тънак момент, че това е маратон, а тези състезания са еднодневни, най-много 24 часа. Та в ред на тези мисли, сам сигурен, че някои от тези състезатели (еднодневни) ще грохнат на 3-4 ден, за което дано не съм лош пророк. А в същият момент има хора в страната , които не ходят по състезания (даже и да гледат), но в същият момент си праскат 10-15 дневни маршрути на доста дълги и сериозни терени е така за спорта и тяхно удовлетворение. Които хора ако в този случай решат да участват, щот К-Е си е яко и си е К-Е , просто ще бъдат изпуснати, а ще могат да допринесат много за маратона.
Поздрави на Райко и на всички в начинанието, дано имате по-малко проблеми с цялата организация.
Ksandar
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Съб Окт 09, 2010 9:17 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот motomarzel » Сря Юни 13, 2012 12:55 pm

Ksandar написа:Поздравявам всички за начинанието!!! Изчетох цялата тема, по форума не пиша.... даже и рядко чета...просто карам, но както и да е. Наистина мен най-много ме интересува подбора да участниците, който наистина ще е труден, ако искат да се направи едно добро състезание. Говорите за учасници, които са участвали в състезание и то няколко, мда интересно. Тук също има един тънак момент, че това е маратон, а тези състезания са еднодневни, най-много 24 часа. Та в ред на тези мисли, сам сигурен, че някои от тези състезатели (еднодневни) ще грохнат на 3-4 ден, за което дано не съм лош пророк. А в същият момент има хора в страната , които не ходят по състезания (даже и да гледат), но в същият момент си праскат 10-15 дневни маршрути на доста дълги и сериозни терени е така за спорта и тяхно удовлетворение. Които хора ако в този случай решат да участват, щот К-Е си е яко и си е К-Е , просто ще бъдат изпуснати, а ще могат да допринесат много за маратона.
Поздрави на Райко и на всички в начинанието, дано имате по-малко проблеми с цялата организация.


А дали някога си се замислял, че тези състезатели, за да бъдат на ниво, много често карат по 7 дни в седмицата, или иначе казано 6 тренировъчни и един състезателен и така месеци наред?
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Чет Юни 14, 2012 8:55 am

До края на другата седмица ще е готов сайтът на състезанието, където могат да се подават заявки за участие. До тогава, ако някой желае да участва, не е сигурен дали ще е одобрен, но иска да знае по-отрано, може да ми се обади. Телефонният ми номер е в подписа ми.

Скоро ще е Обиколката на Витоша, ще участвам, надявам се след финала да се видя с основната част от кандидатите, които искат да премерят сили с Пътеката.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот k0k0 » Чет Юни 14, 2012 3:24 pm

Малко :offtopic: , ама ще е хубаво да помислите за видео заснемане на това уникално събитие :] :beer:
Аватар
k0k0
 
Мнения: 489
Рейтинг: 1419
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 10:30 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Сря Юли 11, 2012 11:16 am

о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот taurus13 » Сря Юли 11, 2012 2:17 pm

Има някъв бъг в сайта - текста излиза мнооого тъмен и почти не се чете. Пробвах с Хром и Мозила...и с ИЕ е така.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот 4getcredo » Сря Юли 11, 2012 3:17 pm

taurus13 написа:Има някъв бъг в сайта - текста излиза мнооого тъмен и почти не се чете. Пробвах с Хром и Мозила...и с ИЕ е така.


Никак не е четимо така, да! И на мен ми направи впечатление... но по-скоро е преднамерено - не е бъг? Също толкова лесно може и да се оправи... :dontknow:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юли 12, 2012 2:15 pm

4getcredo написа:
taurus13 написа:Има някъв бъг в сайта - текста излиза мнооого тъмен и почти не се чете. Пробвах с Хром и Мозила...и с ИЕ е така.


Никак не е четимо така, да! И на мен ми направи впечатление... но по-скоро е преднамерено - не е бъг? Също толкова лесно може и да се оправи... :dontknow:


С Opera няма проблем.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 12, 2012 2:22 pm

THEZOGGO написа:
4getcredo написа:
taurus13 написа:Има някъв бъг в сайта - текста излиза мнооого тъмен и почти не се чете. Пробвах с Хром и Мозила...и с ИЕ е така.


Никак не е четимо така, да! И на мен ми направи впечатление... но по-скоро е преднамерено - не е бъг? Също толкова лесно може и да се оправи... :dontknow:


С Opera няма проблем.


Няма проблеми, защото са го оправили ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот XaCkBuTukC » Вто Юли 17, 2012 8:11 am

Мисля че ще е добра идея да се преведе информацията на няколко езика или поне на англииски и френски :) и да се публикува в форумите за супер ендуро из чужбинските форуми
Аватар
XaCkBuTukC
 
Мнения: 462
Рейтинг: 1490
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 10:08 am
Местоположение: Варна

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Вто Юли 17, 2012 8:11 am

XaCkBuTukC написа:Мисля че ще е добра идея да се преведе информацията на няколко езика или поне на англииски и френски :) и да се публикува в форумите за супер ендуро из чужбинските форуми

Мисля, че това е ужасна идея.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Randonneur » Вто Юли 17, 2012 12:30 pm

Чета на сайта, че ще се разпъват биваци и всеки ден ще се тръгва в определен час.
Това автоматично ограничава състезателния елемент и възможността за постигане на добър резултат.
Повечето от маратонците, които познавам, не признават биваци, спят където им попадне и карат и нощно време.
След като се отчита рекорд - 5 дни и незнам си колко часа, би следвало да се даде възможност този рекорд да бъде подобрен.
В противен случай това си остава един много интересен туринг с повишена трудност, а не състезателен "супер" маратон...
Изображение
SVS, BWN Organizer, RAAM'2010, '2011; 32x1200+ incl.16 SVS 2001-22:
BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Hun2013; MGM'13; PBP'03,07,11,15,19; 1001Miglia'08,12,16, Al-Andalus 2018
Аватар
Randonneur
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 10:24 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Runaway » Вто Юли 17, 2012 1:22 pm

@Randonneur, опасявам се че смесваш понятията не особено коректно.

Резултатите от Супермаратона не могат да се сравняват с времето, за което маршрутът е преминат от всеки тръгнал неорганизирано - независимо дали последният е поставил рекорд, или не е. Ако някой иска да подобрява рекорди, едва ли някой друг трябва "да му даде възможност" да го направи. Тръгваш и подобряваш.

По отношение на организацията бегло само спомена, че организирането на маратон, чието провеждане е в няколко последователни дни /какъвто е смисълът на думата "супермаратон"/, предполага известна грижа относно това къде и кога ще нощуват участниците...
Аватар
Runaway
 
Мнения: 155
Рейтинг: 1870
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 11:56 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Randonneur » Вто Юли 17, 2012 9:04 pm

Runaway написа:@Randonneur, опасявам се че смесваш понятията не особено коректно.

Резултатите от Супермаратона не могат да се сравняват с времето, за което маршрутът е преминат от всеки тръгнал неорганизирано - независимо дали последният е поставил рекорд, или не е. Ако някой иска да подобрява рекорди, едва ли някой друг трябва "да му даде възможност" да го направи. Тръгваш и подобряваш.

По отношение на организацията бегло само спомена, че организирането на маратон, чието провеждане е в няколко последователни дни /какъвто е смисълът на думата "супермаратон"/, предполага известна грижа относно това къде и кога ще нощуват участниците...

Аз никакви понятия не смесвам, просто чета сайта на проявата. Там е записано от една страна, че това е състезание. От друга страна - че организаторът бил настоящ, абсолютен и не знам там какъв си още рекордьор. И понеже е нормално на състезание да се поставят рекорди, близко е до ума, че и по време на това състезание това ще е възможно.
Освен това, никой тръгнал неорганизирано няма как да постави "рекорд", защото няма как да го докаже. Поставянето на рекорди е едно от най-организираните и регламентирани неща на света. Просто защото всички кандидати трябва да бъдат поставени при равни условия. Специално за Ком-Емине трябва да е регламентирано най-малко трасето на преминаване.
Правенето на биваци и принуждаването на участниците да ги ползват не означава, че не може да се регламентира поставянето на рекорд по време на това състезание. Мисля, че ще го направи по-интересно. Например, подобно на етапите в шосейните многодневни състезания, времето на преминаване на отделните етапи може да се сумира и най-добрите времена да се записват в една дебела книга. Но за да се обяви такъв резултат за рекорд, то всяко едно такова състезание трябва да преминава през едни и същи контролни точки /т.нар. биваци/ и съответно да се спазят много други неща.
Начинанието е интересно и се опитвам да помогна с идеи.
Изображение
SVS, BWN Organizer, RAAM'2010, '2011; 32x1200+ incl.16 SVS 2001-22:
BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Hun2013; MGM'13; PBP'03,07,11,15,19; 1001Miglia'08,12,16, Al-Andalus 2018
Аватар
Randonneur
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 10:24 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот b1k3ra » Вто Юли 17, 2012 9:32 pm

Не, че имам каквто и да е професионален опит, но някак си не ми се връзват каквито и да са правила от шосейното колоездене точно с маршрута Ком - Емине.
XC setup: Ram XC1 26", 2х10, SR Suntour Axon RL - 10.29 kg
Road setup: Ram XC1 26", Java carbon rigid fork, Schwalbe Kojak 1.35 - 9.465 kg
b1k3ra
 
Мнения: 210
Рейтинг: 1475
Регистриран на: Нед Апр 22, 2012 7:15 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Вто Юли 17, 2012 10:21 pm

Цитат от първия пост на тази тема :
"Многодневно, многоетапно състезание.
Могат да участват велосипедисти, планински бегачи и други, като условието е състезателите да се придвижват безмоторно.
Участниците се състезават в своята група (напр. велосипедисти с велосипедисти, бегачи с бегачи, мъже с мъже, ветерани с ветерани и т.н.)
Трасето минава по билото на Стара планина, по туристическата маркировка. На определени места има контролни постове. Минаването през тях е задължително, така състезателят доказва, че е минал по трасето, а не е слязъл от планината, където би могъл да получи нерегламентирана помощ.
Състезанието протича в рамките на няколко дена, като всеки ден е отделен етап.
Стартът на първият етап е на връх Ком.
Краят на всеки етап е начало на следващия.
Финалът на последния етап е на нос Емине.
На финала на всеки етап се организира временен бивак, в който нощуват състезателите.
Състезателите стартират заедно в началото на всеки етап и финишират, когато успеят, на мястото определено за край на етапа. Времето на всеки състезател се спира в момента, в който той пристигне на финала на етапа.
Всеки състезател преодолява етапа за различно време. Състезанието печели състезателят, дал най доброто време (сумарно, за всички етапи).
Излъчват се победителите във всички категории, а също и във всички етапи.
Организаторът осигурява планински спасители, които се грижат са безопасността на участниците по време на състезанието, организира времеизмерването, излъчването на победители и осигурява награден фонд.
Организаторът осигурява транспортно средство, което превозва бивачните екипировки на участниците от бивак на бивак, отговаря за събирането на боклука в района на биваците. По трасето участниците сами си носят отговорността за изхвърлените боклуци. Всеки участник в мероприятието, който бъде забелязан да изхвърля боклук сред природата ще се дисквалифицира, освен това ще си носи отговорността индивидуално, съобразно законите.

"


@Randonneur Струва ми се че това стига да се запознаеш идеята на "СуперМаратона". Т'ва не е шосе и в планината има доста пътеки, сам си ги избираш но трябва да минеш контролите и да финишираш на определено място. Тоест ще караш в планината а не на шосето. :D
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот мляко с ориз » Сря Юли 18, 2012 8:10 am

Мероприятието е много интересно.Различните гледни точки също.Със сигурност ще пада купон.
Пожелавам успех на проявата и на участниците да хапват редовно и стабилно :peace:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Randonneur » Сря Юли 18, 2012 10:02 am

Правилникът е ясен и добре направен.
Темата обаче беше за рекордите и нуждата от регламентиране.
А принципите за организация на подобни прояви са едни и същи, независимо дали става върос за планина или за водни колела.
Сега забелязах, че участниците са твърди малко на брой, което е нормално за всяко първо издание на нещо толкова екстремно.
Може би след време, когато завършилите и придобили опит по това трасе станат повече, може да се помисли за разделянето им на две групи - такива, които ще ползват биваци и на други, които ще карат без регламентирани биваци - нон-стоп. Тези, последните, наистина ще направят един "супер" маратон.
Това би представлявало обаче сериозно предизвикателство към организаторите.
Все пак, за всичко си има съответните технически и организационни решения.
Изображение
SVS, BWN Organizer, RAAM'2010, '2011; 32x1200+ incl.16 SVS 2001-22:
BMB'2000; LEL'2001; RM'2004; SBS'2005; GBR'2009; Hun2013; MGM'13; PBP'03,07,11,15,19; 1001Miglia'08,12,16, Al-Andalus 2018
Аватар
Randonneur
 
Мнения: 226
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 10:24 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Сря Юли 18, 2012 10:10 am

Не мисля, че г-н Владиславов (@Рандоньор) не е наясно с планинското колоездене. За тези които не го познават, искам да спомена, че той е организатор на колоездачни прояви, включително и МТБ състезания.

Така като чета коментарите по темата, стигам до извод, че трябва да обясня още:

Рекордът по трасето си го направих миналата година, нямаше официална организация, шампанско и финална арка. Също както и преди години е било с Любомир Палакарчев и преди това с Димо Станкеев.

Винаги съм мечтал в България да има такова планинско, многоетапно, маратонско състезание и като няма, реших да създам.
Много мислих, дали да е с фиксирани етапи или участниците да нощуват както и където преценят.
В първият случай не можем да говорим за рекорд, но състезателите няма да са пръснати по цялото 700км. трасе, освен това ще има неповторимата атмосфера на вечерите, прекарани заедно в планината.
В този ред на мисли, в супермаратон Ком-Емине, състезателите ще се борят за време, но не и за рекорд. Ако някой иска да подобри рекорда, не може да го направи чрез тази организация.



@Мляко с ориз, ще се радвам, ако дойдеш на купона.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот мляко с ориз » Сря Юли 18, 2012 10:08 pm

Rayko написа:
@Мляко с ориз, ще се радвам, ако дойдеш на купона.

Тази проява ми допада много, ама много :beer: Единственото нещо което ме възпира за сега са финансовите средства за такса, спане, храна.
Има ли някакъв краен срок за записване?
Към 13 август група юнаци от България-5 човека заминаваме за Италия където ще караме Супер коломаратон нонстоп-1600км за не повече от 5 дни, по асфалтирани пътища, като се чува нещо и за бонус по черен панорамен път.Ще се върнем към 23 август.Та за това питам докога е крайния срок за записване.Ако имам финансова възможност да се запиша 4-5 дена преди старта :beer:
Аватар
мляко с ориз
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1505
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 3:59 pm
Местоположение: Сливен

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 73 госта