Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот winger » Чет Мар 15, 2012 3:13 am

did написа:Жоре, опитваш се да говориш с човек, за когото върха на колоезденето е шосейната обиколка на Франция! Не се хаби!

ало, ало, само недей ме оценява ...

did написа:Демокрация, казваш. Хора, които мерят преходите в Планината в километри, нямат място в подобна надпревара. Райко знае какво имам предвид.

Аз меря винаги преходите си в планинта в километри и кво от тва ? За мене е много по-лесно да си направя сметката, на базата колко км. и какъв е терена, колко време ще ми отнеме самия преход. Описанията по туристическите карти и маркировки, като са дадени във време хич не ми помагат.

did написа:Райко, намери начин ТИЯ да ги отрежеш, че иначе ще си имаш ядове.

И какви по-скоро ядове ше да създам !? Склонен съм да вярвам, че имам в пъти по-голям опит от тебе в планината, така че пак - само недей ме оценява без да ме познаваш

joropc написа:
winger написа:........

Както е анонсирал Райко, победителят в състезанието ще бъде участникът с общо най-добро време от всички етапи.Кой как ще си разпределя силите е негов личен проблем.Дали ще "хвърли" всичко в катеренето и ще спуска лежерно или обратно, всеки сам си решава.Няма как в достатъчно сложната организация и времеизмерване, да се вмести и някакъв вид точкова система.Да не забравяме, че говорим за надпревара, която минава по протежение на цялата ни държава, а по трудност в средите на планинското колоездене засега не е имало такава.Не вярвам да има участници, които ще хвърлят всичко в едно катерене, а всеки ще си разпределя силите за да му стигнат да финишира успешно.Има участъци/етапи, в които се катерят и спускат(къде карайки, къде с колело на гръб) около десетина сериозни "връхчета", които и така ще се преминат със страхотни усилия и ако се "всилиш" в едно от тях, има голяма вероятност да да пропуснеш другите. :) Като казвам "пропуснеш" тук нещата са доста сложни, защото говорим за билото на Стара Планина, и всякакъв вид евентуална "евакуация" е изключително сложна и ще затрудни организаторите допълнително.С две думи...призове от сорта- "най-добър катерач", "най-добър спускач", най-добре облечен".....няма как да има.Това е Ком-Емине ! ;)

Ти ако се напънеш на 1 изкачване и до там приключиш .. хич нема кво и да стартираш. Не смятам, че хората, които ще стартират с мисълта да се пестят до края ше направят състезанието .. те ще направят масовката.


Не виждам какъв ви е проблема и кво наскачахте ... зададох елементарен въпрос. Не съм очаквал да го приеме ентусиазирано Райко. Само попитах дали е минала идеята и през техните глави. И не смятам, че е лоша, има достатъчно именити върхове по пътя, от които може да се направи един прекрасен списък. Айде живи и здрави, че на самото състезание да си говориме пак :beer:
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот lostrider@ » Чет Мар 15, 2012 9:58 am

:offtopic: А аз страшно много се надявам сайта да стане скоро, че там да чета важните неща, а вие да си мърляте темата на воля с глупости. :beer:
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Чет Мар 15, 2012 10:33 am

@winger, минавали са ми доста идеи, но организацията върви от по-важните неща (тези, които ще направят възможен този супермаратон), към подробностите (които биха дали цвят).
Конкретно за идеята ти - тя е заложена в трети и четвърти етап.
Повярвай ми, този който ги спечели ще е много повече от добър катерач! :bowdown:

Относно демокрацията - в екстремни условия (и в подготовката за тях) ще доведе до осиране.

И други неща мога да напиша, но ще си пропусна тренировката, а не искам да се превърна в компютърнозависима медуза. :peace:
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот PtD » Чет Мар 15, 2012 11:21 am

Mоля братовчедите-шосейки да прекратят спама, за да не се наложи да ги слагаме в read-only режим.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот winger » Чет Мар 15, 2012 8:19 pm

PtD написа:Mоля братовчедите-шосейки да прекратят спама, за да не се наложи да ги слагаме в read-only режим.


За протокола само - не съм шосейкаджия, нямам шосейка и не обичам да карам по шосета като цяло ;)

И за да не съм оффтопик искам да изкажа огромните си благодарности към Райко и всички организатори и доброволци, които ще се включат в правенето на състезанието :beer:
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот dobber » Пон Мар 19, 2012 11:44 am

Имам все по-силно усещане че did и joropc се опитват да ограничат записването на участници до тях самите и някакви си топ 10 в България. Ако тези хора са в отбора на помагачите, почвам да изпитвам все по-силно желание да ви тегля една ...

did написа:В България няма повече от 10 човека, които биха могли за предвиденото от Райко време да минат маршрута

Що направо не ги поканите и в тази тема само да ни информирате как минава събитието - вместо да пускате записване.
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот lostrider@ » Пон Мар 19, 2012 12:31 pm

did написа:В България няма повече от 10 човека, които биха могли за предвиденото от Райко време да минат маршрута


Изображение
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот veskoz » Пон Мар 19, 2012 2:24 pm

dobber написа:
did написа:В България няма повече от 10 човека, които биха могли за предвиденото от Райко време да минат маршрута

Що направо не ги поканите и в тази тема само да ни информирате как минава събитието - вместо да пускате записване.

Еми, това се доказа като най-добрата практика, ама пЪ после "Вие, там, богоизбраните..." и т.н.
Направи се едно изключение последния път, но не съм сигурен, че организаторите бяха доволни. Райко много добре знае колко човека реално осъзнават за какъв преход иде реч и съответно колко хора биха тръгнали. Ако добавим думата СЪСТЕЗАТЕЛНО, мисля че няма да има и 10. Тъжно, но факт.
Състезанието "Колко хора могат да серат в непонятна за тях тема?" абсолютно винаги може да излъчи поне 10 души... на 1во място. ;)
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот dob111 » Пон Мар 19, 2012 2:52 pm

Не мисля, че удачно тука да се използва думата "серат" и т.н.
Второ, не мисля, че е удачно някакво разделяне на "богоизбрани" и "плебеи" - трябва да има отсяване, но не и драстично разделение.
Трето - ако някой е решил да кара КЕ той ще го направи - независимо дали е в състезание или индивидуално каране. Ако не е достатъчно подготвен и се включи в състезанието то риска за него ще е далеч по малък отколкото на индивидуалното каране - все пак на състезанието има планинска застраховка, организационен екип, колеги състезатели по трасето. При евентуален инцидент или екстремна умора помощта ще е по близо и състезателят ще слезе.
Всъщност риск има за всеки - дори и най подготвения може да си счупи главата.
Въпросът е да няма някакви лигави изпълнения и всеки да разбира, че никой не поема отговорност вместо него.
Аватар
dob111
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1900
Регистриран на: Нед Юни 20, 2010 3:32 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Пон Мар 19, 2012 3:05 pm

dob111 написа:Второ, не мисля, че е удачно някакво разделяне на "богоизбрани" и "плебеи"

Това е нелепо!

Говорил съм с Райко, организирал съм многодневни преходи и съм УБЕДЕН, че там не е за ВСЕКИ!

Организаторите имат право да допуснат или да не допуснат когото ТЕ решат. Без обяснения и извинения! Правилата са такива, каквито ще ги напише Райко, понеже той поема отговорност. Другите нямат право да мрънкат - или се съгласяват и участват, или не се съгласяват с условията и не участват, или просто не са одобрени.

Нека аз съм лошия, плюйте по мене, цъкайте минуси. Не ми пречи и от това няма да ме заболи. Обаче когато някой замръкне в Централен Балкан или се изгуби там, минуси и плюене ще са без значение, както и разните декларации, застраховки... Той може и там да си остане!

Вие явно още не разбирате, че това не е ОБИКНОВЕН маршрут. Това няма да прилича на НИКОЕ XC състезание или разходка из Родопите. За мен бе чудо, че тази година всички мераклии-ентусиасти оцеляха и нямаше пострадали. А ако това стане по време на състезание?

Ком-Емине е изпитание за всеки поединично. Борбата е с природата и със себе си. МНОГО ме е страх, че ще го налазят хора, които наистина не са планинари, а колоездачи. Там колоездачите нямат място. Там е маршрут за планинари с велосипед.

Редакция: Ще помоля да не ми се обяснявате на персонални съобщения. Ако имате мнение по това УНИКАЛНО мероприятие, просто да следите новините, да се съобразите с правилата, определени от Райко и ако ви устройват - да участвате. Ако не ви устройват - Балканът е за всички, вървете и си го минавайте когато и както си искате.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот joropc » Пон Мар 19, 2012 3:36 pm

dob111 написа:Не мисля, че удачно тука да се използва думата "серат" и т.н....

Това да, съгласен съм, но на практика така се получава.

@dobber
....както и да ръсиш глупости от сорта на "вече имам желание да им тегля по една".Ако т'ва не е с...е, здраве му кажи!
Аз лично никъде горе не съм видял някой да спира или ограничава желаещи за записване в това състезание...или явно недовиждам.Щом си мислиш, че си подготвен - добре си дошъл, но явно човек за да общува с теб, трябва да забравя за доброто си възпитание.Правилата на надпреварата са ясно изложени от Райко.Всякакви други комбинации и вариации по темата не са приемливи, защото си има организатор, който много по-добре от теб знае за какво става въпрос.
Ще се радвам да участваш в състезанието, а не само да пишеш глупости в темата.Тъкмо ще имаш възможност ЛИЧНО да ми "телиш една" - целият съм в трепетно очакване.
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот veskoz » Пон Мар 19, 2012 3:53 pm

Момци, колкото повече хора се опитват да разсъждават пишейки, толкова повече става ясно, че тая тема не трябваше да е открита.
Райко, води си бележки. :D :agree:
Има как да стане интересно за тези към които е насочено предизвикателството. Знаят се. Ако ли пък не - се препоръчват от знаещите се. ;)
Респект и успех! :agree:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот dobber » Пон Мар 19, 2012 3:56 pm

Момчета, смисъла на изказването ми бе, че с вашето "приятелско" и "гостоприемно" отношение, "навихте" всички ни да участваме в това начинание. Разделихте ни на елитни, шосейкаджии, некадърни, малоумни и какво ли още не. Сега даже няма да си направя труда да прочета изискванията за участие, като знам че вие сте на линия. Аз нямам против да има доказване на умения 3 години назад. Да пише неща от рода на - Завършил успешно 24ч маратон, завършил успешно три дневно състезание _едикое си_. Ако не мога да покрия изискванията - ще се постарая за догодина да съм подготвен. Дори и по-трудни да са изискванията - в такова Уникално събитие съм съгласен да има уникални изисквания. Обаче отговорни лица да ме обиждат с всяко мнение - няма да търпя. Представяш ли си да тръгна с вас на К-Е и 750км да ви слушам надменните и подигравателни коментари. Още от първото мнение в този форум ме отказахте.

Излязохме прекалено много извън темата и това допълнително ще нарани супермаратона. Аз съм съгласен да бъда изтрит изцяло от тази тема и в нея да остане само положителни мнения.

Успех в начинанието.
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот veskoz » Пон Мар 19, 2012 4:15 pm

dobber написа:Момчета, смисъла на изказването ми бе, че с вашето "приятелско" и "гостоприемно" отношение, "навихте" всички ни да участваме в това начинание. Разделихте ни на елитни, шосейкаджии, некадърни, малоумни и какво ли още не.

Деленето става от долните редици. Конкретизира дадени умения, осъжда дадени критерии и взима решение.
Казвайки долните редици аз лично имам в предвид "ентусиазираните", не малоумни и т.н. За мен ентусиазма е водещ и градивен, но се иска и време, практика. Познавам хора който биха се включили и чесно казано... не знам. За някои това ще е ежедневие, за други сериозен преход, за т5рети - оцеляване. Целта на отсяването е да се избегне третия вид.
dobber написа:Сега даже няма да си направя труда да прочета изискванията за участие, като знам че вие сте на линия.

Това не е правилно, колега. Грешна нагласа!
dobber написа:Аз нямам против да има доказване на умения 3 години назад. Да пише неща от рода на - Завършил успешно 24ч маратон, завършил успешно три дневно състезание _едикое си_.

Не си прав, отново. Миналогодишни постижения и предизвикателства не могат да се вземат за чиста монета и по тях да се съди за даден колоездач при положение, че не се знае отдавна или не бъде препоръчан.
dobber написа:Ако не мога да покрия изискванията - ще се постарая за догодина да съм подготвен.

Това вече е приказка! Аз си я повтарям на всяка Перпендикулярна, но все още не се чувствам подготвен.
dobber написа:Дори и по-трудни да са изискванията - в такова Уникално събитие съм съгласен да има уникални изисквания. Обаче отговорни лица да ме обиждат с всяко мнение - няма да търпя.

Не видях да те е обидил някой.
Промени нагласата си. Почети статии по темата. Подготви се и помисли по-задълбочено. :agree:

dobber написа:Аз съм съгласен да бъда изтрит изцяло от тази тема и в нея да остане само положителни мнения.

Не си прав бе човек! Никой нищо лошо не иска да ти каже.
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот winger » Вто Мар 20, 2012 9:58 am

Не разбирам за какво изобщо спорите :dontknow: Организаторите са сложили контролни времена, който не е подготвен, няма да влезе в тях и напуска състезанието.
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот darkside » Вто Мар 20, 2012 10:38 am

Когато за първи път разбрах за това мероприятие си казах Е**си какво яко каране ще стане.И колкото повече чета- толкоз повече се разочаровам.
Първо- ще има висока такса, което от само себе си ще отсее несигурните! Надценилите се ще ги отсее първия етап. И тогава оставате 10 човека, ако това ви е целта.
Такса задължително трябва да има и тя да е достатъчно висока за да покрие разходите по организацията. От там на там - всеки участвал или завършил е победител. Всеки тръгнал да кара КЕ ще се е подписал че тръгва на собствена отговорност и не е работа на организатора да го спира или да преценя психичното му състояние. Ако толкоз искате да има само много добре подготвени- направете квалификации. Но при положение че ми говорете че да имаш шосейка е смъртен грях, да си колоездач(караш байк) и да тръгнеш да го караш КЕ е самоубийство, и единствено трябва да си планинар на колело за да финишираш-КАТО СЪОТВЕТНО ПРАВИТЕ ЕТАПИ??? Стига бе- Баси и планинарите състезатели профита!!!
Все още има време да се премисли формата на състезанието. Ако мога да предложа- за квалификациите- изкачване на някой връх, дори може и на две-три места в страната.Като се постави някъкво квалификационно време, което да не е невъзможно за един средно трениран колоездач или малко тренирал, но с голяма воля.Българина е много силен духом- това е доказвано неведнъж.В края на краищата трябва да се гледа реално на нещата- трябват ви пари за награди за хората тренирали здраво да бъдат възнаградени за положените усилия и за какви ли не разходи още!
Който не може да изкара КЕ-то - ще се гордее с участието си, който го изкара повече от отделеното време ще се гордее че го е завършил, победителя в етапите ще е национална гордост.А защо да не пуснете и някой и друг маратонец да го изминават без да са ограничени да спират за цяла нощ! Нека минават през контролите и се отбелязват че са минали и да правят каквото си щат.
В края на краищата всеки ще се е подписал и ако закъса и няма кой да му помогне-ще се оправя сам.
darkside
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1270
Регистриран на: Чет Сеп 22, 2011 7:57 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот natalito » Вто Мар 20, 2012 10:54 am

darkside написа: . . . едно друго . . .

к'во к'во
"I say the sunshine will blow my mind and the wind blow my brain" - BA

Изображение
Аватар
natalito
 
Мнения: 867
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 03, 2006 10:20 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот taurus13 » Вто Мар 20, 2012 11:29 am

Не сте прави, тези които мислите, че отговорността за здравето е само ваша. Това е така, когато си карате сами. Когато е на организирано състезание, първо че организаторите поемат и някаква морална отговорност за хората, а второто, че никой не иска да се обяснява месеци пред следствието, защо и как някой си е счупил главата, а третото е, че всичкия отрицателен имидж от последващото журналистическо писане по темата ще се изсипе върху организаторите и формата като цяло.
А на състезанията, нещата често излизат от контрол, тъй като амбицията за победа надделява над здравия разум.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот azoic » Вто Мар 20, 2012 11:48 am

Леле, тука станала голяма патаклама.
Вижте сега, няма как да няма отсяване още преди старта. Няма как да няма и след него. Организатора поема отговорноста за участниците в мероприятието като цяло и това, че участника е подписал декларация за освобождаване от отговорност няма да го накара да спи по-спокойно докато втория не се е върнал навреме в лагера и няма връзка с него. Не ми се вярва, че и вие ще останете безразлични в подобна ситуация. Ще се почне едно издирване не ти е работа. Във всеки един от етапите трябва да се преодолеят едни 2500м денивелация (нагоре), независимо от дължината им и това в продължение на 9 дни. За това, че участниците трябва да са в голяма степен и планинари, също е разбираемо. В 99% от трасето се следва туристическата маркировка и в по-голямата част от дължината му, ще трябва да се ориентирате повече като планинар, а не като като велосипедист. В Централен балкан, карането на велосипеда е не повече от 30% и ще има ситуации в които планинарския опит е в пъти по-важен, отколкото опита изкаран върху педалите. Защо според вас третия етап е само 40км – защото по тези места преходите не се мерят в километри, а в часове. Поради тези причини и не само те - Петърчо от DH клуб „Южен парк“ не може да вземе участие в мероприятието. Времената които е дал Райко са постижими за карач със средна степен на подготвеност – да тежки са, но не са непостижими и не само първия етап, ще направи ситото. Втория и третия са досто по-тежки като цяло. А четвъртия, там вече ще си проличи кой ще стигне до морето и кой не.

п.п. Милко ме е изпреварил :agree:
Изображение Изображение
Аватар
azoic
 
Мнения: 375
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 20, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот RedHawk » Вто Мар 20, 2012 12:47 pm

darkside написа:Когато за първи път разбрах за това мероприятие си казах Е**си какво яко каране ще стане.И колкото повече чета- толкоз повече се разочаровам................

Стига бе- Баси и планинарите състезатели профита!!!
Все още има време да се премисли формата на състезанието. Ако мога да предложа- за квалификациите- изкачване на някой връх, дори може и на две-три места в страната.Като се постави някъкво квалификационно време, което да не е невъзможно за един средно трениран колоездач или малко тренирал, но с голяма воля..................


Първо - състезанието още не е обявено в окончателния си вариант. Ти както и други преди теб не е нужно отсега да
се настройвате негативно само четейки коментарите.

Второ - да състезанието ще е за подготвени колоездачи и такива не са само 10-ина човека. Но не говорим просто
за издръжливост на каране или тичане, или ходене. Също така не е само и умението за ориентиране и разпределяне
на силите. Важна е и физическата подготовка, но има и други много важни фактори, които са неизменни за каране в
планина /особено в тази планина/ - психика, воля, познаване на особеностите на времето и как да се реагира
адекватно в различни ситуации. Далеч съм пък и от мисълта, че който не кара често велосипед в планината
задължително не знае как да се държи там или не е стъпвал в такива условия, но ........

Трето - в темата просто бяха дадени съвети - разумни при това. И да е прозвучал някой по-остро сигурно не е бил
с цел да откаже бъдещите участници, а просто да ги накара да се замислят и да си преценят реално възможностите
/пак казвам - не само физическата издръжливост/, за да не съжаляват по-късно и тогава да излезе, че състезанието
е лошо и не добре организирано. А по добре все пак сега да се отнесат негативите отколкото по-късно когато ще е
за нечия сметка, нечий гръб , нечии нерви.

И пак мисля че всичко ще е наред - просто не трябва да се гадае по постове, а да се преценят реално нещата и
най-вече да се изчака да наближи състезанието и да се уточнят подробностите. :agree: :)

п. п. Мислех да давам пример, но темата и без това достатъчно пострада та по добре да не давам поводи да
бъда тълкуван погрешно.

:beer:
Успех на всички бъдещи участници!
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот dobber » Вто Мар 20, 2012 12:55 pm

Хайде да започнем с положителните емоции :)

http://www.youtube.com/watch?v=yOfkwA26hrY
Поздравявам всички които ще се пробват да преминат КЕ пеш. Догодина ще съм с вас.
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот argon » Вто Мар 20, 2012 3:58 pm

Браво, Райко :) Чудесна идея !!! Сигурен съм, че и формата и съдържанието, ще се подредят до самото събитие. :beer:
Успех, с подготовката!!!
Like Steven Segal I'm hard to kill....
Аватар
argon
 
Мнения: 492
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 2:33 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот THEZOGGO » Сря Мар 21, 2012 11:59 am

argon написа:Браво, Райко :) Чудесна идея !!! Сигурен съм, че и формата и съдържанието, ще се подредят до самото събитие. :beer:
Успех, с подготовката!!!

:agree:
Успех на организаторите. При всички случай ще бъде едно много интересно състезание. :^:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Шлек_народен » Сря Мар 21, 2012 7:24 pm

Понеже се разви спор, кой може и кой не, да участва в това състзание, та една идея, за участието.
Приемам, че е тежко състезание(ако остане като състезание) и трябва да има подбор на участниците.
Но, ако е индивидуална покана, много хора ще се засегнат ,обидят и т.н.Едва ли организаторите познават всички , които имат желание за участие, та да преценят възможностите им. Ще има дразги и куп излишни приказки.И много недоволни-справедливо или не.
Понеже стана дума за Обиколката на Франция(доколкото долових и с малко ирония), а това е много тежко състезание, дори и на някой да не му се вярва, може да вземете техния модел.
Няма желаещи и записване по желание - организаторите изпращат покани за участие, на отбори със съответен лиценз, за такъв тип прояви. Тука, може да се поканят клубове, а те сами да посочат участници или отбор.Все пак, те се познават доста по-добре и преценката им ще е по-обективна(надявам се). Може да има и определена бройка участници за клуб-това си е решение на организаторите .Та това ми е идеята, грубо - детайлите са си на самите организатори на състезанието.
А и може да има положително влияние, за организиране на повече клубове, като цяло в страната.Струва ми се, че не противоречи на идеите на тоя форум.
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Сря Мар 21, 2012 7:34 pm

Защо все още обсъждате една "неродена мома"?

Нека се появи официален регламент, пък тогава си коментирайте.

Колкото до народния шпек - нямам думи! Явно никога нищо не е организирал, никога не е поемал отговорност за други колоездачи, но все пак е достатъчно безочлив, че да дава акъл.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Шлек_народен » Сря Мар 21, 2012 8:01 pm

Верно, не съм организирал състезание и нямам и намерение да го правя.Просто казвам как го правят някъде.Тия хора го правят близо 100 години,та предполагам, че знаят как се прави.
И не налагам правилници - просто предложих идея. Може да се приеме, може да не се приеме...от това няма да свърши света :)
Шлек_народен
 
Мнения: 323
Рейтинг: 1518
Регистриран на: Нед Май 22, 2011 7:44 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Анелия » Вто Мар 27, 2012 8:18 pm

Хайде след всички глупости, които се изписаха тук, да добавя и моето хленчене. Много ми допада идеята за многоетапно състезание НО като ще е състезание, бих искала да си почивам между етапите. А на палатка на твърдата земя това ми е невъзможно. Също така без душ вечерта...извинете, но не съм животно. Ако е несъстезателно каране (като ПВ), ще си пристигна в лагера, ще си опъна палатката, ще си сготвя какво да е, ще се поизмия със студена вода от тук от там....Но на състезание просто не мога да си представя да пристигна огрухана от пътя, да тръгна да разпъвам палатки и да си паля огньове, да си готвя и да чистя колело. Това е оцеляване, а не състезание. Ако се измисли поне край на етапите в хижи или заслони, някакси по-човешко ми се вижда.
Разбирам, че идеята ми засега не е осъществима. Решението е взето и едва ли подлежи на обсъждане. Сигурна съм, че угодия на всички няма. Но вероятно това може да се обсъди като вариант догодина, когато състезанието според мен ще набере популярност, фенове, спонсори, участници и съорганизатори.
Пожелавам успех на всички :peace:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Yavkata » Сря Мар 28, 2012 5:41 am

@Анелия, преди години по протежение на маршрута нашите родители с труд и ентусиазъм са изградили наниз от хижи. След "демокрацията" протече един процес на разграбване и унищожаване на част от тях, при това на възлови места. В един период от време не работеха като хижи "Петрохан","Пробойница","Мургаш", "Планински извори" бе тотално разбита.В последнно време започна едно възстановяване на функциите на някои от хижите и се появиха и някои нови заслони. Все пак преминаването по трасето лежерно и с условие конфорт при нощувките и топла вода на всякъде е далеч от реалността. Сигурен съм , че няма да ти се наложи да готвиш самостоятелно в биваците, а топлата вода, дори на хижите предвидени за етапа( в които има такава) е доста ограничен ресурс и ще трябва да разчиташ на късмет и кавалерство...или бързина.За велосипеда по отношение на почистване...ами все пак не е ли работа на всеки да си го почиства. Колкото до комфорта и твърдия под в палатката, има решение- надуваем матрак.
При положение , че ще има транспорт за бивачните съоръжения, не би трябвало да е проблем. Все пак регламента не включва участниците да си носят храната и бивачните съоръжания. Райко не веднъж го каза, че това не е от типа велосипедни (и пешеходни ) състезания с които сме свикнали. Идеалната комбинация е планинар с колело. Но този формат дава възможност и на не толкова добри и опитни планинари, но добри планински велосипедисти(и маратонци)
да се включат с цената на минимален дискомфорт за тях (за някой планинар и битник, пък условията ще са суперлукс, въпрос на гледна точка :D ). Дай боже всичко да потръгне и да има следващи такива прояви , аз икам да си ги представям доста по -сурови като условия.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот kosiani » Сря Мар 28, 2012 7:50 am

... Това е оцеляване, а не състезание...
Ани, в това изречение си уцелила есенцията на цялото мероприятие. Все пак заглавието на темата е "Супермаратон...". :agree:
Райко, надявам се да ти бъдем полезни при преминаването в Габровския район. :beer:
Аватар
kosiani
 
Мнения: 172
Рейтинг: 1347
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 8:55 am
Местоположение: Габрово BG

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Сря Мар 28, 2012 8:54 am

Ани, на повечето места биваците ще са в района на хижите. Който желае, може да ползва баните, но предварително е ясно, че вода няма да има в изобилие. За щастие, цивилизацията още не е навсякъде.
Ако има участнички, лично ще се ангажирам да им осигуря кавалерство от страна на останалите участници.
На никой от състезателите няма да му се наложи да си пали огън.
Спанетата - който иска, може да спи в хижите, като си плати на хижарите. Незнам дали това е по-доброто решение за състезателите, защото някои хижи са известни с бурните си купони и бохемски нощи.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта