Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Форум за обявяване, организиране и обсъждане на състезателни прояви. За да е състезателна една проява, тя трябва да включва съревнованието като предварително и официално обявен елемент.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 700 / 10
Правила на форума
В различните форуми и подфоруми на раздел "Мероприятия" действат особени правила, които можете да прочетете в тази тема, т. ІІІ.

Напомняме на всички потребители в раздел "Мероприятия", че в рамките на МТБ-БГ има Календар на събитията, който включва дори и индивидуални карания, стига инициаторите им да желаят това, т.е. да са вписали карането си там. По принцип в Календара ще намерите всички състезания и официално организирани карания. Календарът е на този адрес: http://www.mtb-bg.com/index.php/events/calendar .
Повече подробности за Календара можете да научите от тази статия: http://www.mtb-bg.com/index.php/other/o ... 7-calendar

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот roboteca » Пет Мар 02, 2012 3:58 pm

кефи ме как се развиват нещата, :D преди 6-7 години този маршрут го бяха минавали само няколко човека, сега вече стават доста повече.. май ще треа да си стяхам ХЦ велосипеда
roboteca
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1216
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 10:13 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Пет Мар 02, 2012 5:01 pm

На този етап от развитието на нещата:

Колоездачи:
Жени, родени преди 31.12.1994 г.
мъже, родени преди 31.12.1994 г.
ветерани, родени преди 31.12.1972г.
отборно (отбор минимум 2 състезателя)

Планински бегачи:
Жени, родени преди 31.12.1994 г.
мъже, родени преди 31.12.1994 г.
ветерани, родени преди 31.12.1972г.
отборно (отбор минимум 2 състезателя)

Ако в една категория има по-малко от 5 участника, организаторите си запазват правото да ги обединят в класирането с друга група.

Отделни категории за вида на велосипеда няма да има.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Daniel Panev » Пет Мар 02, 2012 8:22 pm

Въпроси:
- ветераните смесени категории ли са - мъже, жени - всичко на куп?
- отборите смесени категории ли са - мъже, жени, ветерани - всичко на куп?
- класирането на отборите как се извършва - средноаритметично от времето на всички участници, на първите 2, на последния?
TheAnimal написа:Абе друго си е да го "забелиш" :evil:
Аватар
Daniel Panev
 
Мнения: 1934
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 3:47 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Пет Мар 02, 2012 8:26 pm

Според мен категориите за такъв тип състезание са твърде много. 10 категории то 5 човека - това е безумие!!! В България НЯМА 50 човека, които биха оцелели по това трасе при посочения график, ако времето се скапе!

2 категории стигат - колоездач и пешеходец. Аз даже (ако бях на мястото на Райко) бих бил краен - бих противопоставил пешеходци на колоездачи и бих ги поставил в една категория, без значение на възраст, пол ... Резултатите ще са интересни, понеже преходът ще е при еднакви условия за всички. Това ще отговори и на едни други въпроси в една друга тема ;)

Победител в това "състезание" би заслужавал повече от символична награда. Нека се награди ПЪРВИЯ! Нека съревнованието стане елитарно. Ако има награди в 10 категории, всички ще получат нак'ви пуканки.

Това е само съвет, но се надявам да бъде чут.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот ACID BURN » Пет Мар 02, 2012 10:16 pm

Въпрос имам:

Пешеходците и те ли трябва да минат маршрута за 9 дни?

И също така едно предложение:

Туристическо мероприятие с класация би било по-добре на този етап, тъй като организаторите предполагам не са "най-опитните", статута състезание селектира една малка група хора. Другия вариант е да се направи така както did каза.Състезание без категории или категории "пешеходци" и "колоездачи", както и една по-главна категория, която да бъде "туристическа".

Организирането на такова мероприятие въобще не е лесна работа. А приходите от туристическата категория ще даде на цялото мероприятие възможност за добри награди за състезателите и комфорт на самите туристи, също така известност и възможност за развитието и популяризирането на това мероприятие.
Сигурен съм, че има хора, които желаят да минат този маршрут, но организатцията затруднява и демотивира провеждането му. Масовата организатция на голяма общност от хора ще намали нуждата от ресури за провеждането на това мероприятие.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Пет Мар 02, 2012 10:29 pm

ACID BURN написа:Масовата организация на голяма общност от хора ще ...

... ще доведе само до проблеми.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот ACID BURN » Пет Мар 02, 2012 10:33 pm

Със сигурност ще е така. Така ще е и при по-малък брои хора.
Провеждането само на състезание за от този ранк ще се нуждае от голямо вложение на ресурси.
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот dobber » Пет Мар 02, 2012 11:19 pm

ACID BURN написа:Със сигурност ще е така. Така ще е и при по-малък брои хора.
Провеждането само на състезание за от този ранк ще се нуждае от голямо вложение на ресурси.

Засега организатора, не е казал че ще е безплатно за участниците или че ще им предоставя безплатно спане и храна :) Не вярвам спонсорите да се избиват да дадат много пари за подобно нещо, което значи че няма да е евтино. Освен това, съм сигурен че много от организаторите ще са на доброволни начала там. Но питам аз, кое 10 дневно приключение с пълна организация е евтино? Според мен, ще си струва!

ПС. Само за сравнение, това лято ще съм в Алпите на състезание с лимит от 26 часа и организирани 10 подкрепителни пункта с напитки и храна. За това удоволствие давам 106Евро такса участие, по 100Евро на нощувка в "ок" хотел в Шамони - поне 4-5 нощувки, 160Евро самолетен билет до Женева, влакчета, автобуси, храна и тн изобщо не ми се смятат. Само за сравнение - 1 бира в магазин в курортно градче е 1.5-2Евро, а в хижа е 5 Евро.
Аватар
dobber
 
Мнения: 86
Рейтинг: 1525
Регистриран на: Пет Юни 02, 2006 11:25 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Пет Мар 02, 2012 11:26 pm

За да не стане тази тема на пълен мармалад от неузрели идеи, давани от неподготвени хора, моля - оставете Райко да си мисли нещата и да си поеме отговорността. Не е ваша работа да му мислите финансовите параметри на организацията.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот stendec » Съб Мар 03, 2012 12:55 am

Благодарности на Райко За усилията и възможността която предоставя на много хора които по една или друга причина не са го минали но си мечтаят и обичат планината. (това е в случай че бъдат поканени разбира се.)
първоначално и на мен ми се въртяха хиляди идеи как може да бъде по добре, но разговаряйки с Райко и други организатори на състезания В България , в общи линии не е толко лесно колкото изглежда от страни ...
Аз вярвам че Райко ще избере най-добрия Възможен вариант.
колкото до таксата никой в БГ не му стигат парите .но наистина си заслужава да се инвестира, вместо състезание в Европа по добре да се Вложи В България,
едно предложение към Райко .... Всеки участник да се побликува с псевдоним ... :D предвид че 98% от хората на които колоезденето им е на сърцето обикновенно работят, и ако нямат или не искат да взимат отпуск (или отпуска е обещан на семейството) ще е малко рисковано ,,,, болен от еди какво си болничен... и .... :bigeyes: опа .. КОМ- Емине :dontknow:
В рамките на шегата разбира се :beer:
Аватар
stendec
 
Мнения: 89
Рейтинг: 1380
Регистриран на: Пет Юни 17, 2011 2:21 am
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот joropc » Съб Мар 03, 2012 9:19 am

did написа:За да не стане тази тема на пълен мармалад от неузрели идеи, давани от неподготвени хора, моля - оставете Райко да си мисли нещата и да си поеме отговорността. Не е ваша работа да му мислите финансовите параметри на организацията.

:agree:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот maratonec » Съб Мар 03, 2012 10:51 am

Райко, а ти като организатор значи ли че няма да се се състезаваш(както е обикновено практиката)? Да не те обявят в конфликт на интереси (победителя каза какви ще са правилата) :D

Иначе идеята си я бива, дано има интерес! За привличането на повече хора може да помислиш за щафети. А също и за отваряне на отделните етапи индивидуално - т.е. ако някой иска да участва само в етапа от х. Ехо до з. Ботев например. По този начин дори и ако някой пропусне един или два етапа, ще има възможност да продължи по-късно (както не рядко се случва в такива преходи). Всеки участвал в поне един етап може да бъде включен в класирането, като броят на завършилите преходи взима преференция над времето. Един доста по-различен формат би могъл да бъде 10те етапа да бъдат през 10 последователни уикенда през юли-септември. Така въпроса с отпуските няма да е толкова болезнен, а и изискването за физическа подготовка няма да е толкова високо. Организацията също се улеснява.

Ветераран, а? Хм, ще я видим ние тая работа... :8D:
maratonec
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:05 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот motomarzel » Съб Мар 03, 2012 9:33 pm

Първо искам за поздравя Райко за смелостта, пламенният дух и нестихващата амбиция!
Понеже се заговори за награди, такси, разпределение и т.н. - нали не мислите, че който и да било от "състезателите" в България би се впуснал в подобно приключение заради награден фонд?
Идеята на състезанието е малко по-различна! След време всеки един учасник би се гордял и би разказвал за участието си! Това е предизвикателство, не е лъжица за всяка уста, не се цели масовост на събитието. До състезанието е логично да бъдат допускани, само добре подготвени състезатели, като тук не се има предвид само физическа подготовка.
Разбира се има още много неща, които трябва да бъдат уточнени, но всяко нещо с времето си. Целта на ранното пускане на темата за състезанието е, хората, които считат че имат потенциал да се впуснат в предизвикателството да имат достатъчно време да се подготвят, както и да го планират във времето(отпуски, ангажименти и др.).

От друга страна състезанието само по себе си се oчертава като едно уникално и незабравимо преживяване за всички участници, ще бъде интересно да се наблюдава как състезателите по трасето си помагат, атмосферата около бивачният огън след карая на състезателният ден, умората, отчаянието, силата на духа да продулжиш.

Състезанието е с голям потенциал, сигурен съм, че ще се появят и чуждестранни състезатели.
Току виж станем свидетели на раждането на балканският Cape Epic.

Поздрави: Васко Василев
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот taurus13 » Нед Мар 04, 2012 9:39 pm

Няма да е лесна организацията на това състезание, но Райко не се плаши от такива неща. Има достатъчно хора, които ще помогнат безвъзмедно, аз също съм готов да дам своята помощ, както и други колеги от клуба. Състезанието е истинско и тежко, но ще си струва. Надявам се да стане и традиция.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот fall_out » Пон Мар 05, 2012 1:27 am

На мен ми стана интересно как така ще се подбират участниците. Аз съм участвал в едно състезание на кръст, и имам 5-то място от доста малко участници. За сметка на това съм се забърквал в доста така да се каже "приключения". Как ще се прецени дали мога да участвам? Или просто няма да мога.
Аватар
fall_out
 
Мнения: 597
Рейтинг: 1685
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 12:39 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот pdp » Пон Мар 05, 2012 11:03 pm

Браво райко . Поздравления за това изключително амбициозно начинание.
Супер си, още недочели вашите разкази , не излезли от спомените по миналогодишните приключения, отново включване.
начинание с голям потенциал и развитие във времето.
Поздрави Пеню Пенев, Сливен, кк сини камъни . :wavey:
П.п. къде да се записваме за помагачи/доброволци :) :wavey:
pdp
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1290
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:27 am
Местоположение: сливен

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Rayko » Сря Мар 07, 2012 2:19 pm

Благодаря за коментарите, имам ги пред вид.

Да отговоря на въпросите:
- Категориите на участниците ще добият окончателен вид, когато станат ясни някои неща, не пряко зависещи от мен. Например награден фонд.
- Пешеходците трябва да се вместят в същия график, в същата организация. Изискванията към тях са завишени, предизвикателството към тях е по-голямо, но ситото ще е по-гъсто.
- Таксата за участие ще се калкулира на по-късен етап, не очаквам да е под 100 лв, главоблъскам се за да направя нещата така, че да не е много повече.
- Аз няма да се състезавам. Ще имам доста организационни задачи по време на провеждане на мероприятието, иначе с удоволствие бих участвал в надпреварата, нищо че съм дърт. :D
- Не планирам да има категория участници само в отделни етапи. Приключението е гарантирано само, ако маршрута се премине на 100% със собствени сили, без прекъсвания.
- Голямо БЛАГОДАРЯ на тези от вас, които обявиха своята готовност да помогнат. Няма да скромнича, ще се възползвам.

Относно дадената от мен информация - припомням, че когато стане окончателна ще се появи в първия пост на темата.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот RastaWarrioR » Нед Мар 11, 2012 10:47 pm

:bowdown:
Изображение
Аватар
RastaWarrioR
 
Мнения: 669
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 2:02 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Марин » Вто Мар 13, 2012 10:48 am

Въпреки огромното ми желание да участвам в мероприятието , смятам че физическите ми възможности са по- ниски от регламентираните , и за това няма да се записвам официално като състезател . Мога да се включа в агитката или в помощния персонал , предполагам , че организаторите са предвидили и участие в меропрятието на такива като мен .
Или пък както предложихме в другата тема за Ком-Емине , ако има желаещи да се включим в мероприятието на финала .
Там около нос Емине има много разнообразие и чакането на финалистите хич няма да ни бъде скучно .
Марин
 
Мнения: 152
Рейтинг: 1212
Регистриран на: Вто Апр 19, 2011 7:51 pm

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот winger » Вто Мар 13, 2012 11:18 pm

А идеята да има нещо от сорта на най-добър катерач примерно ? На някои определени върхове, от вас избрани, да се следи кой е 1-ви и да се зимат точки за 1-вия изкачил върха хаха ... таа минала ли е тази идея през главите на организаторите ? :idea: Как ви се струва, възможно ли е да се вкара в организацията :Р
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Yavkata » Сря Мар 14, 2012 6:25 am

Принципно идеята е нелоша, но във този формат на измерване : цялото разстояние за едиколко си часа и минути, въвеждането на точки или приспадане на време от бонуси ще наруши духа на състезанието. Ако има наплив от спонсори и желаещи да дават награда за някое отделно изкачване или етап -да са живи и здрави. Но по -добре да не се пипа времеизмерването.
ИзображениеИзображениеЖивотът не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха!
Аватар
Yavkata
 
Мнения: 2386
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 06, 2007 1:33 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот maratonec » Сря Мар 14, 2012 7:21 am

Извън темата но...

Случайно попаднах на един пътепис от едно състезание в Аляска, подобно на Райковото - отворено за колоездачи и пешеходци (и даже и скиори). Състезанието е едноетапно, 350 мили и в сняг (в повечето време неутъпкан) и напълно self supporting - теглиш си шейната с екипировка и провизии през цялото време. До сега пешеходци/маратонци не са печелили - само колоездачи. Пътеписа е от пешак (мойта партия), един от най-добрите ултра-маратонци в момента и ми хареса:

http://www.irunfar.com/2012/03/geoff-roes-2012-iditarod-trail-invitational-350-miles-race-report.html
maratonec
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1350
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 11:05 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот winger » Сря Мар 14, 2012 9:40 am

Yavkata написа:Принципно идеята е нелоша, но във този формат на измерване : цялото разстояние за едиколко си часа и минути, въвеждането на точки или приспадане на време от бонуси ще наруши духа на състезанието. Ако има наплив от спонсори и желаещи да дават награда за някое отделно изкачване или етап -да са живи и здрави. Но по -добре да не се пипа времеизмерването.


Съгласен съм, но имах предвид примерно 1вия, 2рия и 3тия пешеходец и колоездач, които качат, определен от организаторите връх, да им се пишат няк'ви точки. Няма да се приспадат времена, бонификации, бонуси и т.н. И на финала си има един победил с най-малкото време и просто се поглежда кой колко точки е зел от изкачванията и се прави класиране и на катерачи... въпреки че то постоянно е нагоре-надолу по билото и няма да е много обективно т'ва хаха :P
Аватар
winger
 
Мнения: 178
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:58 am

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот joropc » Сря Мар 14, 2012 2:57 pm

winger написа:........

Както е анонсирал Райко, победителят в състезанието ще бъде участникът с общо най-добро време от всички етапи.Кой как ще си разпределя силите е негов личен проблем.Дали ще "хвърли" всичко в катеренето и ще спуска лежерно или обратно, всеки сам си решава.Няма как в достатъчно сложната организация и времеизмерване, да се вмести и някакъв вид точкова система.Да не забравяме, че говорим за надпревара, която минава по протежение на цялата ни държава, а по трудност в средите на планинското колоездене засега не е имало такава.Не вярвам да има участници, които ще хвърлят всичко в едно катерене, а всеки ще си разпределя силите за да му стигнат да финишира успешно.Има участъци/етапи, в които се катерят и спускат(къде карайки, къде с колело на гръб) около десетина сериозни "връхчета", които и така ще се преминат със страхотни усилия и ако се "всилиш" в едно от тях, има голяма вероятност да да пропуснеш другите. :) Като казвам "пропуснеш" тук нещата са доста сложни, защото говорим за билото на Стара Планина, и всякакъв вид евентуална "евакуация" е изключително сложна и ще затрудни организаторите допълнително.С две думи...призове от сорта- "най-добър катерач", "най-добър спускач", най-добре облечен".....няма как да има.Това е Ком-Емине ! ;)
Последна промяна joropc на Сря Мар 14, 2012 3:10 pm, променена общо 1 път
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Сря Мар 14, 2012 3:04 pm

Жоре, опитваш се да говориш с човек, за когото върха на колоезденето е шосейната обиколка на Франция! Не се хаби!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот eMcKu » Сря Мар 14, 2012 7:28 pm

winger написа:
Yavkata написа:Принципно идеята е нелоша, но във този формат на измерване : цялото разстояние за едиколко си часа и минути, въвеждането на точки или приспадане на време от бонуси ще наруши духа на състезанието. Ако има наплив от спонсори и желаещи да дават награда за някое отделно изкачване или етап -да са живи и здрави. Но по -добре да не се пипа времеизмерването.


Съгласен съм, но имах предвид примерно 1вия, 2рия и 3тия пешеходец и колоездач, които качат, определен от организаторите връх, да им се пишат няк'ви точки. Няма да се приспадат времена, бонификации, бонуси и т.н. И на финала си има един победил с най-малкото време и просто се поглежда кой колко точки е зел от изкачванията и се прави класиране и на катерачи... въпреки че то постоянно е нагоре-надолу по билото и няма да е много обективно т'ва хаха :P

Какви са тези глупости ? Ще осигуриш ли ти измервателната система или искаш да ти се замерва е така, където дойде ?
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот Grash » Сря Мар 14, 2012 11:58 pm

did написа:Жоре, опитваш се да говориш с човек, за когото върха на колоезденето е шосейната обиколка на Франция! Не се хаби!

Абе оставете колоезденето за клетата шосейна обиколка на Франция... имате си върховете в колобутането, колоносенето, коловозенето и всички останали да си ги ползвате.
Изображение
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Чет Мар 15, 2012 12:02 am

Райко, намери начин ТИЯ да ги отрежеш, че иначе ще си имаш ядове.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот colson » Чет Мар 15, 2012 12:15 am

Айдееее... демокрация в действие... :rofl:
Карай всеки ден!
Аватар
colson
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1795
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:02 pm
Местоположение: София

Re: Супермаратон КОМ-ЕМИНЕ 2012

Мнениеот did » Чет Мар 15, 2012 12:37 am

Демокрация, казваш. Хора, които мерят преходите в Планината в километри, нямат място в подобна надпревара. Райко знае какво имам предвид.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 81 госта