Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 12, 2011 4:00 pm

Към 18:30 разбирам по телефона от Боби(Borislav) за лека среднощна велоразходка до Кладница с кулинарни елементи.
Малко съм поразглобен, след двата дена каране, но Боби ме убеди, че нямало по лековит цяр от едни леки 70 км, пък и сме щели да караме лекичко. Хич не му вярвам - откакто му извадиха далака, хем олекна, хем е минал на разни чайове със седем вълшебни билки, от които катери баирите в Уоутъров стил. Все пак, трудно е да се откаже - навън едни луни, едни звезди, а душата ми жадува за романтика.( И не само моята, ако се съди по броя на паркираните коли, в тъмните отбивки на Беловодски път :evil: ) Разбрахме се за 8, тръгнахме в 9, за което май бях виновен аз. Още от Люлин ми "умря" батерията на телефона и можах да кажа на Боби само едно - чакай ме, ще дойда! Когато се добрах дотам, те ме чакаха...пък колко точно, не знам. Другият (съ)участник е Васко. Той е е новозарибен фен на МТБ идеята - едва купил си колело и вече 4-ти ден последователно го тормозят различни приятели с каране, съответно, не само моя задник се чувства зле. И така, ние потеглихме към Кладница да пием бири-мири и да ядем супи-мупи. Сетих се за адаша от Пловдив - сервитьорката носи сметката и изрежда - това толкова, онова толкова и тук разни бири-мири и тън-тън, при което адаша(falcor) се обажда - Ааа...ако обичате, Мирите не ги смятайте! :D
Та въртим си ние към Кладница и таман захванахме лекото спускане към Владая и на Милко задната гума спадна. Припомпах я, врътнах я и направих всички останали ритуали, дето ги пише в ръководството за употребление на Боза и други ферментационни напитки. Някъде след километър гадината пак спадна и аз пак я напомпах. Боби обяснява на своя приятел Васко - виж сега, какво се прави, когато имаш гуми с боза - някой ден, ако си сложиш такива, да знаеш! Споко Боби - аз ще му покажа още толкова пъти, колкото трябва. :lol: След около километър ми се стори, че Васко не разбра съвсем точно, какво трябва да се прави и спрях да му покажа отново. Макар Боби да гледаше вече леко отегчен ритуалните движения, в очите на Васко просветна искрата на познанието. Продължихме да си въртим бодро към Кладница и да предвкусваме супите и мупите. След около километър, все пак реших да затвърдя познанията на Васко по бозаджийство и пак спрях. Този път и двамата ме попитаха, защо не взема да я сменя тази гума накрая. Да де, ама поради наличето на боза, аз не съм много сръчен в сменянето на гуми и затова щеше да се наложи да загубим около 15 мин ценно време, а часовника неумолимо цъкаше, като всяко цъкане отбутваше бирата с едно малко, но сигурно разстояние от мен - знаете как е - изглежда ти, че стрелката на часовника не се движи, но аха се загледаш в тавана и тя скочи с един сантиметър подло, тихомълком и отраз - ей така и с бирата. И без това, хич не вярвах на Боби, че в Кладница има смахнати кръчми с откачени кръчмари, които да работят след 11:30 вечерта, поради което бях сложил един двоен сандвич и ябълка в раницата. Освен това ясно си спомнях едно каране към Боснек, с цел да лапаме кюфтета с мири-бири в горещ августовски ден без вода, завършило с фалираща кръчма без храна и една единствена топла бира за 6 жадни байкъра. Тогава все пак ни спаси втората култова кръчма "Двата Бора", но силно се съмнявам в Кладница да имат подобна кръчма, освен ако единия от двата бора, не е тук случайно - все пак, никой не знае, кои два бора са имали предвид.
Минаваме над Мърчаево и разлайваме кучетата...в гората е някак призрачно. Васко се обажда отзад - баси как може да изкараме акъла на някое дете така.... :lol: - какви деца го гонят Васко из гората. А...какви сетих се..момента е подходящ и отпочвам - Бобии, представи си сега, както си караш и изведнъж излизаш зад завоя и на пътеката пред теб, нещо бяло...в следвашия момент осъзнаваш, че това е малко момиченце с руси косички, боси крачета и бяла рокличка...Докато втрещения ти мозък се пита, какво прави това дете тук през нощта, то бавно се обръща, поглежда те с червените си вампирски, кървясали очички и протяга невинно ръчичка към теб.....бррр хлад ли повя от гората?
Боби - Аааааа, представих си го ужасно ясно - искаш ли ти да караш отпред?! :evil:
-Не, благодаря, добре ми е в средата - виж, ако се обърна и забележа, че Васко не е отзад вече, с удоволствие ще си сменим местата.
Продължаваме на въртим...всеки с мислите си. Пак спираме да помпя - колко пъти станаха и аз не знам, но часовника сериозно ни притиска - за смяна на гума и дума не може да става. Помпя за норматив...добре че си купих добра помпа - по-хубава е дори от Админската - както Любо отбеляза, защото е златна :lol: Часът е около 23:25 и аз изобщо не вярвам в Кладица да има нещо друго, освен кучешко алангле. Все пак даваме газ и ето ти селото - знам, че положението е критично и точно сега Боби, взе да се чуди, коя беше улицата с кръчмата. Ааа...само това остава - да се загубим в Кладница посред нощ - иде ми да потропам на първата врата, събуждайки обитателите на притихналата къща, да хвана собственика за яката, повдигайки го на 10 см от земята и да изрева - Казвай, по дяволите къде е шибаната кръчма!
За късмет Боби захвана една улица- за лош късмет обаче, право нагоре. Задната ми гума е почти умряла и твърдака ми работи като Ф7-ца, но няма време - щурмуваме кардио-наклона в транс и стигаме до кръчмата - По дяволите, отдавна не работи!!! :banghead: :banghead: :banghead:
Пристига Боби и се хили...верно бе, не работи...! - Знаех си аз - сигурно го е знаел, през цялото време, ама как иначе щеше на ме излъже, след два дена каране, да захвана из горите посред нощ.
- А..не била тази - ето там горе е...! - лъч на надежда озари душата ми, но за кратко.
Около 30 метра нагоре по улицата виждам стъклена витрина с приглушена светлина, пред която се суетят група хора. Пристигайки почти до нея, групата се превръща в мило семейство с две деца...
- Хайде, Иванчо(например)...качвай се на колата...цък и лампата угасва, а добре познатия звук от вкарването на ключ в ключалката попарва всичките ни надежди.
Поздравяваме хората, но всичко е ясно. Боби все пак се решава на отчаян ход, събирайки всичкия оптимизъм на който е способен:
- Извинете, работи ли кръчмата! :lol: :rofl:
- Нееее, затворихме вече...
Боби е упорит(или отчаян) - Аа-а, къде можем да хапнем нещо по това време в Кладица, че сме много гладни? :praying:
Голямата дъщеря, почти се изкиска със задоволство - Ми-и...никъде!
В този момент в рамката на вратата застана един силует с кожено яке Кавазаки - Ей, аз ви знам вас - вие не сте ли тези дето идваха миналата седмица и обикаляха Витоша?
Като чуеш такова нещо, никога не можеш да си сигурен в продължението, но силно се надявам Райко,Папи и Боби да са били добри момчета и да не са щипали Кладнишките каки в кръчмата, миналата седмица...
Боби, надушил шанса си, бързо се включва - Да, да...точно аз съм единия от тях! - Ще ни нахраните ли?
- Е, как няма да ви нахраня - влизайте!
Направо, не мога да повярвам!!! - хвърлихме колелата връз чешмата и бързо хлътнахме в кръчмата, докато не са размислили хората.
Жената изпрати децата да си лягат и хукна да топли супи в кухнята, а ние се хванахме за бирите и мирите. Кръчмаря Юлиан(или Илиан - да ме прости, ама имена не помня) с широка усмивка каза:
- Аз никога, няма да оставя хора дето обичат планината гладни!- то и аз, обичайки планината, никога не би се оставил гладен, ама все още не вярвам, че тия хора се върнаха от вратата ...Студената бира обаче, бързо тушираше присъщия ми скептицизъм.
Всичко беше чудесно - така се нагрухахме, че ако не бяха паркираните отпред велосипеди и каски с фарове отгоре, никой не би повярвал, че сме велосипедисти-спортисти. Толкова ни стана добре, че Боби предложи да се смени мястото на МТБ сбирката от 1516, на кръчмата в Кладница :lol: На мен ми беше все тая, щото така и така, никога не съм стъпвал в 1516, та нищо не губех ако се съглася. По някое време Боби реши, че вече съм доволно наяден и съответно благоразположен и съответно лесно съгласяващ се, че се опита да ми пробута идеята за прибиране по шосе, ама бързо се отказа от тая ерес...Васко пък, като че чак сега разбра къде се намира и колко е часът
- По дяволите, аз съм на работа утре, кога ще спя.?! :banghead: - Знам, че е лошо...ама аз пък не съм. Боби пък се хили гяволито - е, преди 3:30 няма да си в София. Все пак Васко, това е съвсем невинно подвеждане- не искаме да те храним още в началото с любимата ни С.К.А попара, която колкото и да е вкусна, си е малко като ония дребните декоративни чушлета - ако издържиш да ги хапваш известно време, ще започнат да ти харесат. Няма и как да не стане, защото мозъкът има защитен механизъм - отделя една супа от наркотиците на Баба, за да тушират "екстаза" от преживяването. В крайна сметка, човек се пристрастява към към самите наркотици, но за околните изглежда, че е пристрастен към "чушките" :D
За беда обаче, не се мина и без вело-травми...но това е екстремен спорт и всеки, който е решил да го практикува е наясно с това - Боби получи изгаряне на езика от врялата супа, а на нас с Васко ни изстинаха сливиците от студената бира :roll2:
По някое време си поръчах още една бира и Боби се притесни - Ама нали знаеш, че имаме да се връщаме до София!?
- Ти така, като ме гледаш мен, за какво мислиш, че ми служат тия 95 кила? - отговарям аз.
Е, всичко хубаво свършва - благодарим отново и излизаме навън...бррр, около 6-7 градуса е. Всички яхват колелата, само аз моето, не съвсем. Бирата дава много енергия, пък и колелото, може да се е свило малко от студа - все тая, резултата е, че нещо ми дойде нисинко(няма така дума, да знаете) и го прескочих. И понеже съм байкър, а не квартален пияница, наколенките ми стоят на раницата, когато ходя на кръчма. :roll2: - голяма грешка. Огорчен от падането си, решавам да си отмъстя на колелото, като не му сменям гумата точно сега - хем е студено, хем ме боли. Тръгваме обратно. Скоро навлизаме в боровата гора. Завоите изглеждат безкрайни....оттук ли дойдохме изобщо? По някое време се умълчахме. Боби пита - Васко иде ли отзад? - Иде! - отговарям аз...освен ако...
Боби, ти предстваш ли си... - караме си с теб и Васко си иде отзад...светлината на фара ни заслепява и виждаме само силуета на велосипедист...в този момент той приближава и ние виждаме как бялата рокличка се развява от нощния бриз, когато то ни поглежда с червените си очи и протяга ръчичка към нас....бррр
Опсс....пак задна гума - 23-то припомпване за вечерта и отново потегляме. Да съм знаел, че до София ще станат 46, щях да я сменя веднага. Това което ме възпира е, че резервната е без боза, пък хич не съм сигурен колко е нова. Приятното спускане на отиване към Владая се оказа, не толкова приятно на връщане - сигурно, щото вече не е спускане - таман мислехме, че сме го изяли и ей ти поредното кардио. Краката вече отдавна не ме болят - сега ме болят ръцете...от помпане. Боби ме гледа укорително, а аз отговарям на укора му - Днес имам тренировка по помпане!
- Като спукам гума другия път, ще те имам предвид - отговаря той.
Над Княжево се разделяме - аз спускам към трамвая, те продължават към Бояна. Оттам до Люлин, играта съвсем загрубя - един километър и помпане, един километър и помпане.... Докато клеча на велоалеята в 3:30 посред нощ иззад мен се приближава нещо...обръщам се - не, не носи бяла рокличка - самотен младеж, колоездач - Добър вечер, имаш ли нужда от помощ! - Не благодаря, свикнах вече! - Ок, Лека вечер ти желая! - какви мили хора бродят по късни доби из София. :)
Лека, ама друг път - алеята я взех с 4 помпания, до Арена още 4 и до Люлин още 2....Да бе - аз не я смених досега, та сега ли ще я сменям - само на няколко километра от дома...не и аз. Освен това съм забелязал, че моето колело е алергично към Витоша - Иван Радев знае, как винаги ми спада задната гума когато тръгнем нагоре, че и на едно и също място всеки път. Много е вероятно, със същата тази гума да си изкарам още две години....стига да не стъпвам на Витоша разбира се. Направо си плаче да я пиша в темата за паранормални явления тази гума... :lol:
И това е...само циганите разказват историите до края! :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот kvelikov » Вто Апр 12, 2011 4:14 pm

:clap: :rofl: :smash:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот KiselotoMliako » Вто Апр 12, 2011 4:22 pm

Заглавието, пък и съдържанието са "един път" :clap:
Евала на Васко :agree: - трябва си известно количество топки за да тръгне човек с вас двамата (и малкото момиченце с бялата нощничка) нощно време да броди из гората :D
Аватар
KiselotoMliako
 
Мнения: 630
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 11, 2010 1:25 pm

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот kapitanblood » Вто Апр 12, 2011 4:29 pm

@Милко.....голем си... :bowdown: :clap:
Края,можеш да ни го кажеш,неделя.... ;) :popcorn:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 12, 2011 4:33 pm

То кво..да не искаш а кажеш, че съм дебел а?.... :D
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Vikingonbike » Вто Апр 12, 2011 4:42 pm

Утре отивам за челник!!!! :D :beer:
КМЯ!
Аватар
Vikingonbike
 
Мнения: 992
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 21, 2010 2:27 pm
Местоположение: София

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Andy3 » Вто Апр 12, 2011 4:54 pm

Отказа ме от бозата! :rofl: :clap: :beer:
Аватар
Andy3
 
Мнения: 665
Рейтинг: 1659
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 9:06 am
Местоположение: София 0878877070

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот denises26 » Вто Апр 12, 2011 7:49 pm

Мислех да минавам на безкамерни... :D Разказа е просто един път. Евала :beer:
Аватар
denises26
 
Мнения: 407
Рейтинг: 1402
Регистриран на: Вто Юли 20, 2010 3:25 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Ozzie » Вто Апр 12, 2011 7:55 pm

мисля, че в случая не става дума за безкамерни, а за онези вътрешни недомислици на CST тежащи по кило
:)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот taurus13 » Вто Апр 12, 2011 8:19 pm

Всъщност да, но надали тежат повече от обикновена гума - бозата е не-повече от 100мл. И всъщност си работят много добре - за 3 години имам само 3 закупени гуми и още съм си с тях. Вадил съм по 6 гиганстки бодила, тип "Драка" от тях, с които са си карали месеци. Проблема при мен в случая беше,че гумата вече е много стара и едно на ръка, че бозата е намаляла, второ пробивите са отстрани, откъм борда, където при нормално въртене бозата не достига и трето, че всъщност пробойните са бая много и са причинени от ужасни терени с много остри скали и тръни като колове. :D - просто автора го мързи да си оправи гумите...не, че нещо се оплаквам - след клипсовете, гумите с боза са второто нещо, от което няма да се откажа никога. :)
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Reactor » Вто Апр 12, 2011 8:30 pm

Милко,Фен съм ти до Гроб :bowdown: :rofl: :bowdown: :rofl: :bowdown: :clap: :beer:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот borislav » Вто Апр 12, 2011 9:02 pm

Милко, ти си Бог на разказите! :agree:
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот rarekin » Вто Апр 12, 2011 10:53 pm

taurus13 написа:Всъщност да, но надали тежат повече от обикновена гума - бозата е не-повече от 100мл.


Тежат 350-400 гр.
Планинското колоездене може да бъде опасен спорт! Винаги карайте с каска! Никоя екипировка не може да гарантира колоездача срещу падане и тежко нараняване!
rarekin
 
Мнения: 1589
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 1:25 am
Местоположение: Германия

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот PtD » Сря Апр 13, 2011 3:08 am

:clap: :clap: :clap:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот RedHawk » Сря Апр 13, 2011 8:54 am

:bowdown: :clap: :)

Детайл бе!
Направо все едно бях там с вас докато чета. Особено момента с червените очи :gnasher: - припомни ми
подобни случаи с мои приятели, когато късно вечер си разправяме такива истории, само че в друга
обстановка. :D
Добри нощни карания си правите, а пък ти още по-добре ни ги описваш. :look:
Абре Милко с тия твои паранормални истории, напоследък като се движа в тъмно и всеки момент
очаквам да се сблъскам с някое космато тело или да ме докосне някакво енергийно присъствие. :roll2:
Ще трябва пак да се обикалят горските дъбрави нощем и да се изследва за наличието на такива нови
непотвърдени видове. :evil:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Pr3d4t0R » Сря Апр 13, 2011 9:19 am

Благодаря за страшния разказ, Милко : - )

Снощи опитахме да психираме Спиров с тези нощнички, но той държи здраво на глупостите ни ; - )
Аватар
Pr3d4t0R
 
Мнения: 3970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 10:07 am

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот taurus13 » Сря Апр 13, 2011 9:23 am

RedHawk написа:очаквам да се сблъскам с някое космато тело...

То из околностите на града, никак не е трудно да се сблъскаш с някое космато тяло в нощта :rofl: - аз затуй си нося остро ножче - за бръснене, ако се налага нещо :lol:
Много пъти, като сме омръквали из разни гори и съм си мислел как биха изглеждали нещата отгоре на някое извънпланетно - гледа как всички вечер се прибират, ядят, гледат тв, къпят се, работят, таковат се, празнуват и кви ли не домашни занимания и от друга страна, там в тъмното на майната си, сред шубраците, няколко зелени точици(така се виждат на неговия монитор), бъхтат, затъват, газят, провират се и си говорят - баси якото спускане беше, ама как се наиграхме с това дере....май трябваше да хванем по другото било... :evil:
А през това време една жена, седи опряла нос в студения тъмен прозорец и очаква ...мъжете да пораснат и да започнат да се държат като мъже... :rofl:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Antares » Сря Апр 13, 2011 12:46 pm

Разказа... а и включванията след него са просто невероятни! Едно, че страхотно описано, второ - чувството за хумор, с което е пропита всяка твоя творба е просто един път!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7458
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Alpina » Сря Апр 13, 2011 5:47 pm

taurus13 :clap: :clap: :clap:
http://www.youtube.com/watch?v=ravi4YtUTxo :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Ozzie написа:...онези вътрешни недомислици на CST тежащи по кило...

Бих поспорил, но не и в тази тема :nuts:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот motomarzel » Сря Апр 13, 2011 6:19 pm

Здравейте аз съм Васко от разказа. :D
Милко браво за разказа - много добре се е получил - евала ти обаче за оптимизма с тази гума - голямо помпане и въртене падна... :D
Освен това, ако и аз трябва да добавя няколко детайла от запомнящото се среднощно препускане сред нищото...първо - не знам дали защото беше тъмно или поради друга незнайна причина на няколко пъти почтииии се загубихме - така де пообъркахме пътя - добре че Милко беше с GPS та бързичко и сравнително навременно коригирахме. При едно такова "уж" объркване на пътя Боби беше абсолютно убеден че по тази пътека минава за първи път и че със сигурност сме объркали посоката, ама уви не беше прав... :D Също така след едно объркване повреме на завръщането ни към София, обръщайки посоката и започвайки изкачване наобратно (защото погрешка сме се спуснали мъничко) , аз дори успях да скъсам верига - добре че Милко беше подготвен и си носеше подходящ инструмент за нейният ремонт...
А иначе през цялото време съм карал "на тръни" - гледайки как Милко постоянно припомпва гумата и напълно осъзнавайки факта, че аз като новак не си нося резервна гума, а и тази която е на колелото е без "Боза" или каквито и да било други напитки в нея, при всяко Милково припомпване изтръпвах - така де до София си е доста път за носене :D

Вижте аватара ми - май така си представях въпросното момиченце... :look:
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот kvelikov » Сря Апр 13, 2011 6:31 pm

Абе, вие сте били като "тримата от запаса"... :rofl:
Такива неща само с Милко могат да ви се случат!
Той е безценен талисман за всякакви безумни съБития.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Rayko » Сря Апр 13, 2011 8:28 pm

Милко, още като прочетох, че ще тръгвате, много се навих да дойда. Обаче, пуста работа - пак не можах да приключа навреме, прибрах се, наплющах се като свиня и гледам часовника - девет без петнадесет. Викам си "Тези са тръгнали в 8, сега са на Владая, а аз със пълен корем няма да ги настигна".
Ако знаех, че по-късно сте тръгнали...
Теб отдавна те дебна за нощно каране, че много увлекателно разказваш. Ама друго си е на живо, нощем в гората. Така пред компа не е същото.

Предния път, като бяхме с Папи и Борислав не можахме да срещнем нито един таласъм, защото Папи прекали с боба в кръчмата на Кладница и прогони всички духове по трасето - и добри и зли.
А момиченцето вече е пораснало - последния път, като го срещнах, беше зловеща тинейджърка с тънки лилави устни, боядисана черна права коса и бледо лице. Беше малко след залез - тя слизаше от планината, а аз се качвах. Между другото - заслонът, малко след Тихият кът, целият е в сатанински символи.
о879 зз 4о з6
Аватар
Rayko
 
Мнения: 462
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Яну 15, 2009 3:11 pm
Местоположение: У центъра на Вселената

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот motomarzel » Чет Апр 14, 2011 10:59 am

Искам само да отбележа, че под загубване нямам предвид точно загубване, а по-скоро поради тъмнината - леко отклоняване от маршрута - в рамките на 20-40м. В общи линии не сме се губили, а когато се отклонявахме от маршрута - коригирахме навреме :)
Аватар
motomarzel
 
Мнения: 633
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 14, 2011 11:33 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот prokalnatiq » Чет Апр 14, 2011 11:50 am

Много добро разказче. Приятно и забавно за четене. :popcorn:
Аватар
prokalnatiq
 
Мнения: 1128
Рейтинг: 1353
Регистриран на: Вто Окт 27, 2009 10:40 am
Местоположение: гр. Сливен

Re: Бири-мири, супи-мупи и малки момиченца с бели нощнички...

Мнениеот Falcor » Чет Апр 14, 2011 1:59 pm

:clap: :clap: Чудесен разказ адаш! Поздравления!
Изображение
Аватар
Falcor
 
Мнения: 303
Рейтинг: 1686
Регистриран на: Пон Юни 29, 2009 1:14 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта


cron