Тема за кратки въпроси

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот sailman » Пет Юни 28, 2019 7:12 am

moridinbg написа:Къде да отида на кадърен обущар да ми залепи SPD обувката? Shimano ME7, подметката се цепна и се отлепи.

Тук - https://goo.gl/maps/BAJGNaY8CYCxeujF8 - бай Илия. Страхотен майстор, горещо препоръчвам.
ВЕЛО 2009 Sus scrofa domestica
Аватар
sailman
 
Мнения: 1443
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 11:10 am
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот ogun » Съб Юни 29, 2019 6:19 pm

Някой може ли да даде информация кога е най-добре да се ползват рога, примерно такива, които са по-дълги и цялата длан може да е на тях.
Аз лично имам такива и ми е много по-удобно да карам като се държа за тях. Лошото е, че не мога да използвам спирачките. Пробвал съм да карам дълго на тях - примерно 10 обиколко на гребната в Пловдив и не ме заболяват ръцете.

185 съм и на колелото ми, което е с 19 инча рамка рогата са ми по-удобни. Имам и колело 17 инча, рогата са ми малко по-неудобни.

Доколкото виждам "истинските колоездачи" не ползват рога, защо?
ogun
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Дек 28, 2018 7:28 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Exorcist » Съб Юни 29, 2019 10:08 pm

ogun написа:Някой може ли да даде информация кога е най-добре да се ползват рога, примерно такива, които са по-дълги и цялата длан може да е на тях.
Аз лично имам такива и ми е много по-удобно да карам като се държа за тях. Лошото е, че не мога да използвам спирачките. Пробвал съм да карам дълго на тях - примерно 10 обиколко на гребната в Пловдив и не ме заболяват ръцете.

185 съм и на колелото ми, което е с 19 инча рамка рогата са ми по-удобни. Имам и колело 17 инча, рогата са ми малко по-неудобни.

Доколкото виждам "истинските колоездачи" не ползват рога, защо?


viewtopic.php?f=27&t=118248
Аватар
Exorcist
 
Мнения: 275
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Май 03, 2011 9:08 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Zayphod » Нед Юни 30, 2019 7:26 pm

Някой случайно да има адаптери за спирачки на Formula, останали от някой комплект за обезвъздушаване?
Аватар
Zayphod
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1422
Регистриран на: Нед Май 11, 2014 10:43 pm
Местоположение: Враца

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот iPop » Пон Юли 01, 2019 6:46 pm

Някой знае ли случайно къде мога да намеря boost adapter kit в БГ?
Или ако някой има излишен да ми продаде?
Аватар
iPop
 
Мнения: 573
Рейтинг: 1544
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:07 pm
Местоположение: София

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот marto_bikeara » Вто Юли 02, 2019 1:51 pm

Имам въпрос към хората ползващи срамска команда и шиманска спирачка.В моя случай ще бъде sram gx команда и shimano zee спирачка.Въпроса ми е, как ги монтирате на кормилото?
Използвате ли някакъв matchmaker и ако да, какъв ?
Благодаря!
marto_bikeara
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1225
Регистриран на: Чет Ное 28, 2013 5:59 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lepichi » Вто Юли 02, 2019 2:21 pm

marto_bikeara написа:Имам въпрос към хората ползващи срамска команда и шиманска спирачка.В моя случай ще бъде sram gx команда и shimano zee спирачка.Въпроса ми е, как ги монтирате на кормилото?
Използвате ли някакъв matchmaker и ако да, какъв ?
Благодаря!


Моето колело дойде със SRAM Guide R спирачки и GX команда, монтирана на тях. Сложих XT спирачки, а в BAZE ми сложиха просто скоба (оригинална SRAM) на командата GX, с която се монтира към коормилото. Командата не е хваната по никакъв начин към спирачката. Скобата не е евтина. По спомен платих около 30 лв. за нея, но алтернативата на Problem Solvers, с която SRAM команда се монтира към Shimano спирачка беше около 45 евро. Сигурно има и по-евтин начин, но на мен ми допада този. Предполагам, че и в Алиекспрес може да се намери алтернатива на тази скобичка, която държи командата към кормилото.
Lepichi
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1264
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 8:21 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Вто Юли 02, 2019 3:13 pm

"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Petar_stoychev » Вто Юли 02, 2019 4:19 pm

Lepichi написа:
marto_bikeara написа:Имам въпрос към хората ползващи срамска команда и шиманска спирачка.В моя случай ще бъде sram gx команда и shimano zee спирачка.Въпроса ми е, как ги монтирате на кормилото?
Използвате ли някакъв matchmaker и ако да, какъв ?
Благодаря!


Моето колело дойде със SRAM Guide R спирачки и GX команда, монтирана на тях. Сложих XT спирачки, а в BAZE ми сложиха просто скоба (оригинална SRAM) на командата GX, с която се монтира към коормилото. Командата не е хваната по никакъв начин към спирачката. Скобата не е евтина. По спомен платих около 30 лв. за нея, но алтернативата на Problem Solvers, с която SRAM команда се монтира към Shimano спирачка беше около 45 евро. Сигурно има и по-евтин начин, но на мен ми допада този. Предполагам, че и в Алиекспрес може да се намери алтернатива на тази скобичка, която държи командата към кормилото.


И аз минах по същият път но със скоба от Алиекспрес
https://www.aliexpress.com/item/3286103 ... 4c4daYFZI4 :beer:
Аватар
Petar_stoychev
 
Мнения: 526
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Авг 28, 2016 2:48 pm
Местоположение: Sofia

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот mentalhead » Сря Юли 03, 2019 10:31 am

Някой знае ли дали тази година има/ще има зелена линия на Lidl на Витоша? Аз поне никаква информация не намирам.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Сря Юли 03, 2019 11:18 am

Във fakebook се писа, че започвала на 07.07, непотвърдено обаче...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Чет Юли 04, 2019 4:46 pm

mentalhead написа:Някой знае ли дали тази година има/ще има зелена линия на Lidl на Витоша? Аз поне никаква информация не намирам.


Уважаеми г-н Велков,
Благодарим Ви за запитването и интереса към кампанията!
След 8 успешни години за „Зелена линия Витоша“ обмисляме трансформация на проекта, така че да отговорим на променящите се очаквания и нагласи на потребителите. Като иновативна и социално отговорна компания Lidl непрекъснато се стреми да търси нови проекти, които да бъдат едновременно интересни и в унисон с грижата за околната среда. Съвсем скоро предстои обявяването на нова кампания, която е насочена към любителите на планината и велосипедите. Очаквайте новини съвсем скоро!
Поздрави,
Отдел „Корпоративни комуникации“


Така добре ли е?
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот mentalhead » Чет Юли 04, 2019 5:48 pm

Петър Велков написа:Така добре ли е?


Не съм сигурен :D
Но благодаря за отговора. Дано тази трансформация да е за добро и да продължаваме да се радваме на подобен достъп до планината.
Аватар
mentalhead
 
Мнения: 354
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Авг 10, 2010 6:49 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Lucky Loser » Чет Юли 04, 2019 8:20 pm

Невероятно жалко е, че трябва да се надяваме на "някакъв си" супермаркет да пусне автобуси до Витоша,
докато СО си мисли, че живее в 19-тата година от новото хилядолетие...
Боря се за мнения - всекоя бройка е изключително важна !
П.С. И аз имам няколко велосипеда, но са тайна !

Komoot профил
Аватар
Lucky Loser
 
Мнения: 1854
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Фев 21, 2013 8:35 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Пет Юли 05, 2019 8:09 am

В целия капиталистически свят "големите риби" действат като коректив на местна и национална власт, използвайки влиянието си. Просто в България егото на държавата е твърде голямо, за да се учи от някой, който продава сирене, чушки и салам. Затова тук от коректив тия "големи риби" се превръщат в заместител.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bdz43r » Съб Юли 06, 2019 5:24 pm

Мисля, че проблемът е далеч по-прост - вече физически няма подходящи автобуси в градския транспорт. Старите ги бракуваха всичките, а сегашните "нов внос" по 66 не стават за много велосипеди. Неофициално е прието за Алеко да не се пускат автобуси с автоматични скорости (въпреки, че се е случвало инцидентно), а други с ръчни няма. Предполагам, че просто от градския транспорт са отрязали Лидл за велолинията.

А има и друго - както има явен стремеж през зимата хората да се пратят на курорт, където да си оставят парите и за ядене, и за спане, така и през лятото колкото по-спънат е достъпа до планината за спорт, изискващ транспорт и съоръжения, толкова повече ще ходят на байкпарк за по няколко дни. А Драгалевският лифт беше на практика единственият обществен транспорт нагоре за велосипеди, освен съмнителната вече велолиния.
Аватар
bdz43r
 
Мнения: 1217
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 20, 2006 9:57 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот andriii » Нед Юли 07, 2019 4:10 pm

Здравейте, 2 въпроса имам:
1. Имам на колелото карбоново колче и скоба с винт и опеределени Нм за стягане. Искам да сложа скоба с куик релийз.Трябва ли да се събразявам с нещо после при стягането- да е по-леко или нещо?
2.Става дума за външни гуми Максис Икон- за да се правят боза, задължително ли трябва да е отбелязано някъде по гумата отвън -TR ? (понеже на моите няма този знак-само си пише имената и размера)
Благодаря предварително :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Boyan1984 » Вто Юли 09, 2019 12:56 pm

И на двата - да :D
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2420
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alpina » Вто Юли 09, 2019 8:29 pm

Петър Велков написа:
mentalhead написа:Някой знае ли дали тази година има/ще има зелена линия на Lidl на Витоша? Аз поне никаква информация не намирам.


Уважаеми г-н Велков,
Благодарим Ви за запитването и интереса към кампанията!
След 8 успешни години за „Зелена линия Витоша“ обмисляме трансформация на проекта, така че да отговорим на променящите се очаквания и нагласи на потребителите. Като иновативна и социално отговорна компания Lidl непрекъснато се стреми да търси нови проекти, които да бъдат едновременно интересни и в унисон с грижата за околната среда. Съвсем скоро предстои обявяването на нова кампания, която е насочена към любителите на планината и велосипедите. Очаквайте новини съвсем скоро!
Поздрави,
Отдел „Корпоративни комуникации“


Така добре ли е?


https://www.facebook.com/lidlbulgaria/p ... =3&theater
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Петър Велков » Сря Юли 10, 2019 7:44 am

Мда, един вид - да впрягам ремаркето на джиБа и да почвам курсове от Бояна нагоре.

Ще ги видим сега какво са намислили.
"В авангарда винаги вървят онези, чиито живот прилича на сигнална ракета. Те светят, докато летят нагоре, и гаснат нависоко по обратния път. За безкрайно целеустремените обратен път няма."

Giant Reign 1.5 (Fox + XT)
Pulse TSA⌁2 custom
Drag Izoard Dura-Ace
Giant Defy Advanced 1 Ultegra
Аватар
Петър Велков
 
Мнения: 507
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 10:28 am
Местоположение: х. Червената шапчица

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот emo_gp » Сря Юли 10, 2019 10:51 am

Колеги някой ползвал ли е допълнителни bottomless token за късоходови вилки ( Reba или Sid) ?
Boardman Fs Pro 27.5
Аватар
emo_gp
 
Мнения: 392
Рейтинг: 1430
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:58 pm
Местоположение: Гр. Стара Загора

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот ogun » Съб Юли 13, 2019 6:50 pm

Един много тъп въпрос...

Всички курбели, които гледам в нета са съвместими с 6,7,8 или 9 и т.н. венеца отзад.
Това ще рече ли, че тези за 6-7-8 венеца няма да станат на колело с 5 венеца отзад? Какво се гледа? броя на зъбите ли?

И когато се купуват курбели задължително ли плочите вървят със самите рамена или може да се взимат и поотделно?
ogun
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Дек 28, 2018 7:28 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Съб Юли 13, 2019 7:14 pm

ще станат ... ама 5 венеца ? това някоя антика ли съживяваш .. вече плочите дали са сменяеми зависи от самия курбел ,на най ниските класове са нитовани :beer:
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот andriii » Нед Юли 14, 2019 10:51 am

Здравейте. Изникнаха тука едни въпроси :) :
1. Имам SHIMANO RD-M8000 DEORE XT GS 11-SPEED заден дерайльор. На него има един подвижен палец ON/OFF. Можете ли да ми кажете кога трябва да на едно и друго положение. Четох в сайта на Шимано, но не го разбрах много, освен че като сваляш гумата трябва да е изключено задължително. Нещо притягало. Аз си карам на ОФФ иначе.
2. Пак на това Шимано има една гумена тапичка, предполагам за смазка да се слага вътре? (за това съвсем нищо не намерих)
Благодаря предварително :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Alexi » Нед Юли 14, 2019 11:15 am

карай на ON .. тапичката не отваряй
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6276
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот bdog » Нед Юли 14, 2019 1:27 pm

andriii написа:Здравейте. Изникнаха тука едни въпроси :) :
1. Имам SHIMANO RD-M8000 DEORE XT GS 11-SPEED заден дерайльор. На него има един подвижен палец ON/OFF. Можете ли да ми кажете кога трябва да на едно и друго положение. Четох в сайта на Шимано, но не го разбрах много, освен че като сваляш гумата трябва да е изключено задължително. Нещо притягало. Аз си карам на ОФФ иначе.
2. Пак на това Шимано има една гумена тапичка, предполагам за смазка да се слага вътре? (за това съвсем нищо не намерих)
Благодаря предварително :)


Аз лично не съм съгласен с Alexi и предпочитам да карам на OFF. Много зависи каква е рамката, дали има водач, дали се променя хода при сгъване. Няма прост отговор.

Под гумичката има по-фино регулиране на силата на дерайльора.

Ето едно филмче, което обяснява нещата ясно:
https://www.youtube.com/watch?v=K-j_F6m7H0Q
И още едно:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=135&v=xUS0VAKP1Ys
Аватар
bdog
 
Мнения: 335
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 20, 2011 12:09 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот andriii » Нед Юли 14, 2019 2:39 pm

Много ви благодаря за отговорите. Баш тези клипчета ми трябваха да разбера нещата. Ще пробвам и на ОН да карам и да видя кое как е . Колелото е с твърда рамка. Няма водач :)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот andriii » Пет Юли 19, 2019 5:07 pm

Здравейте :) Пак въпроси :)
Изображение

Изображение

1. Та, взех си Пулс СТР1..това му е ухото. Понеже не продават отделно, а искам да имам резервно (мисля да правя Ком-Емине тази година), каква е опцията- да се направи по модела от стругар или..?
2. Имам помпа на Зефал, която с накрайника от снимката се върти според винтила. Понеже се разби резбата вътре в цилиндъра (от двете му страни е 8 мм-автомобилен винтил), знаете ли дали нога на намеря такъв чарк някъде..най-обикновен цилидър около см и резба вътре 8 мм или пак стръгари да се търсят?

Мерси ;)
andriii
 
Мнения: 127
Рейтинг: 1400
Регистриран на: Нед Юни 30, 2013 7:58 am

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот Yash » Пет Юли 19, 2019 5:43 pm

За ухо попитай тук.
Аватар
Yash
 
Мнения: 785
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пет Юли 19, 2013 7:24 pm

Re: Тема за кратки въпроси

Мнениеот stoyancha » Съб Юли 20, 2019 10:22 pm

Случайно, някой съфорумник да е на ти с PC компентите, че ми се бръкна някаква идея да си сглобявам ново PC :D
Аватар
stoyancha
 
Мнения: 774
Рейтинг: 1399
Регистриран на: Съб Ное 21, 2015 4:31 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта