Правя опити да кантаря и други..

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Правя опити да кантаря и други..

Мнениеот shouem » Нед Юни 24, 2007 12:18 pm

Здравейте,

поздравления за организацията на форума и изложената информация. Карам Ontario TE и правя опити да карам на задна гума, като от време на време се чудя как да се пребия и опитвам на предна. Правя го по няколко часа (2-3) и да кажем в един продължителен период (докато се уча на основното), когато гумата ще пада по няколко стотин пъти ще се отрази ли и как на колелото ми. Как мога да се погрижа така, че да не се повреди, ако има такъв шанс.. И да ми кажете имам ли нужда и от каква екипировка. Ако пък има фенове, които се справят да споделят нещо от опита с някой съвет.. Нищо не е пипано по колелото и засега е здраво. Благодаря предварително на отзовалите се!
Последна промяна shouem на Нед Юни 24, 2007 12:43 pm, променена общо 1 път
shouem
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 11:24 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юни 24, 2007 12:43 pm

Поне някакъв фул фейс сложи (са некой може да се изхили :nono: ) шото по добре да си със защитена муцуна :agree: поне докато отработиш всичко и го правиш без проблеми за да не се получи некоя "инфекция" после. :) Мисля че за какъвто и да е баланс по добре е да караш със сликове. :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот shouem » Нед Юни 24, 2007 12:58 pm

И аз си мислех да сменям гумите (вече карам с тези 2 години, Schwalbe Black Jack 26x1.9). Карам само градско, но не искам бордюрите, малко кал или като прекосявам градинка да се хлъзгам, идеи? Какви модификации има нужда да се правят? Нещо за тялото като това трябва ли ми http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1019, защото карам бързо и имам шанса да се 'суркам' по асфалта, което не е хич приятно без защита, както разбрах преди месец и половина. Тази каска тук ще свърши работа http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=692. Кои ръкавици ще ми препоръчате, да не стават на парцали след 1 падане, но и удобни, за да имам захват. То ще трябва да сменя и дръжките, както стана ясно. Всякакви обосновани предложения са добре дошли!
shouem
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 11:24 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юни 24, 2007 3:22 pm

Хмм, доколкото разбирам искаш да караш стриит, освен градско, щом искаш да правиш баланс след това и към други разни похвати ще се насочиш така че, първо за бронята ами броня не ти трбява освен ако не се насочиш към ДХ и то ДХ с по малко спирачки;) За фул фейс аз ти препоръчвам или това http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1181 или това http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1182, аз карам с първото и съм доволен. Иначе по принцип стриит се кара с таква каска
Изображение
От към протектори ти трябват налакатници
Изображение
и наколенки
Изображение
Поне докато овладеш стриита де, след това вече както си решиш.
За стриит гуми, аз ти препоръчвам
Изображение
Иначе за градско
Изображение
Аз с такива карам и ми е много добре. :) :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот axelmax » Нед Юни 24, 2007 3:52 pm

ама къв шум издават не е истина
;)
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот THEZOGGO » Нед Юни 24, 2007 4:23 pm

axelmax написа:ама къв шум издават не е истина
;)

:rofl: :bowdown: :D
Абсолютно си прав, с хай ролъра като карам по асфалта и се чува едно буу буууу, :D се едно се задава тролея, мен ме кефи де, :bowdown: иначе са много добри тия гуми, :agree: ниско съпротивление сравнено с континентал дизела напрао от земята до небето, с континенталката като стъпя на асфалт и искам сичко да е в павета или в дупки, не се движа :bawling: , при това континенталката незнам ама се харчи повече на асфалт. :dunno:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Димитър Вергиев » Нед Юни 24, 2007 4:41 pm

shouem а ти от къде си?
skype-vektor4o7
Местонахождение:Пловдив
E-mail:[email protected]
http://www.vbox7.com/play:20e60ad9
Димитър Вергиев
 
Мнения: 944
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 11:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shouem » Нед Юни 24, 2007 11:05 pm

От София съм.
Кои са тези твоите гуми (марка, модел, от къде да си ги набавя).
Иначе ми се кара и лек офроуд, със сегашните гуми съм минавал през едни места и нямах проблеми, но ми се ще да си сложа дискова спирачка отзад и по-голямо отпред. Може ли да сложа тази от пред на задната гума и да си взема един по-голям за отпред. Като пари да видя как ще излезе, иначе balls имам да се уча, след някое друго stoppie може и да не е съвсем така ;). Ориентирах се какво да си взема засега, но предложенията да не спират, акъл не е излишен. Въпроси? Питайте ще обяснявам как стоят нещата.

P.S. Намерих ги
shouem
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 11:24 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот bodo » Вто Юни 26, 2007 7:06 pm

За каска - най-добре Bell сравнително лека и здрава с добро проветрение и на приемлива цена.
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1314
за по-добър дизайн - Giro
Изображение
За отпред ти трябва лека гума - най добре
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1144

наколенки са добра идея, но според мен не са задължителни.

@THEZOGGO
Diesel въобще не е градска гума.
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот shouem » Сря Юни 27, 2007 7:56 am

Чудя се дали Hookworm
http://velos-bg.com/product_info.php?products_id=187 ще ми е трудна заради теглото, но от многото ревюта, които чета ми харесва, че има висока макс. скорост (заради малкото триене) и е добра при приземявания, дори омекотява удара, все пак е 2.5. Единственото е теглото. За кантари и каране бързо в градски условия, малко скачания, стълби, където има и мисля да я взема нея.
shouem
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 11:24 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 27, 2007 11:52 am

2.5 за градско каране не е ли твърде голяма?! Като изключим скоковете, за останалото повече от 2.2 не мисля, че е нужно поне за предна гума. За задна може 2.5, но пак от този тип с по-плитки грайфери и по-гъсти, за да има ниско съпротивление при каране. HighRoller са готини, но изобщо не са за асфалт. То е почти като да караш с вериги :) . Аз карам доста по асфалта (в това число и скачам когато не ми се заобикалят разни препятствия и също слизам по стъпала) и ХС из горите около Варна. Гумите ми са оригиналните, с които купих колелото. Kenda с преходен грайфер 26"х1,95". На асфалта се карат приятно. Ако е мокър обаче са трагични. Извън пътя се представят прилично. Проблема на грайфера се проявява при катерене на стръмни пътеки (из гората). Губи се сцепление и гумите превъртат.
Може би за теб ще са подходящи 2 гуми на Maxxis (предна и задна с дебелини 2,0" и 2,5"), предвидени за Trial. Това е MAXXIS Creepy Crawler. Само не мога да кажа къде ги има да се продават.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот shouem » Сря Юни 27, 2007 7:23 pm

Да, гумите определено са добри, но аз съм с '26 и не стават за моя байк. Една задна Hookworm и предна нещо като това Schwalbe Table Top http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... ts_id=1144. Благодаря за съветите!
shouem
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 11:24 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 27, 2007 7:27 pm

Човече извинявам се за недоглеждането. Добре, че не си се подвел. Изобщо не съм погледнал колко инча са тези гуми. Съжалявам за недоразумението. Дори аз си ги бях харесал :) Избраните последно от теб смятам, че са добри и подходящи. Остава да напазариш.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Krismars » Сря Юни 27, 2007 8:44 pm

По-добре Холи Ролър по-лека е. Ако не гониш тегло зимай Хук :agree:
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Kolileitara » Сря Юни 27, 2007 10:03 pm

Човек без каска НЕДЕЙ ;)
Kolileitara
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1177
Регистриран на: Вто Юни 26, 2007 6:05 pm

Мнениеот Димитър Вергиев » Сря Юни 27, 2007 10:20 pm

Пфф тука се изказаха само хора които халхабер си нямат от този стил каране ама както и да е.........вече е прекалено претъпкано за каквото и да било!
skype-vektor4o7
Местонахождение:Пловдив
E-mail:[email protected]
http://www.vbox7.com/play:20e60ad9
Димитър Вергиев
 
Мнения: 944
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Вто Юли 18, 2006 11:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот caspar » Сря Юни 27, 2007 10:41 pm

:rofl: Само това, просто се чудя вече.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Чет Юни 28, 2007 2:32 am

Димитър Вергиев написа:Пфф тука се изказаха само хора които халхабер си нямат от този стил каране ама както и да е.........вече е прекалено претъпкано за каквото и да било!


:offtopic: Кво се заяждаш :(!: , щом ти знаеш нещо повече за тоя стил каране, вземи отговори на човека по зададените от него въпроси в темата. :) :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот klmn » Чет Юни 28, 2007 11:23 am

когато гумата ще пада по няколко стотин пъти ще се отрази ли и как на колелото ми. Как мога да се погрижа така, че да не се повреди, ако има такъв шанс..
Първо ще разбиеш/разлуфтиш вилката,която,(ако си с базовия модел) не е предназначена за тормоз.
Не е зле да преглеждаш рамката отдолу на челото за пукнатини.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот shouem » Чет Юни 28, 2007 1:06 pm

Да си взема друга освен, за да не я унищожа тази.
Ето тази изглежда си струва от това, което пише за нея в нета http://velos-bg.com/product_info.php?products_id=47. Целта ми е основно да правя кантари на задна малко стълби, но нищо прекалено.
shouem
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юни 24, 2007 11:24 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот kapitango » Пон Юли 02, 2007 9:22 am

ETO как го прави Раян Лиич. Има още доста полезни уроци по траял прикачени към това клипче.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта