Скокове. Как?

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Скокове. Как?

Мнениеот Antares » Пон Юни 04, 2007 9:53 pm

Да, сигурно заглавието звучи тъпо и вероятно ще привлека присмеха на доста хора, но все пак това ме интересува. Нямам желание да се зарибявам по трайъл (дано не бъркам термина), не ме влече идеята, но определено е имало нерядко ситуации, в които ми се е искало да прескоча някакво препятствие. Особено и след като започвам да "прохождам" във планинското каране, където нерядко ситуацията не ти позволява да заобиколиш или намалиш преди препятствие...

Та... можете ли да ми кажете техника(техники) с които да подскоча заедно с колелото, да отлепя задната гума?

П.П. Извинявам се, ако дублирам тема, но след няколко опита в търсачката ми изкара десетки теми, никоя от която не беше по интересуващата ме тема (и не ми стигнаха нервите да разгледам до последната страница с резултати)...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Besen na Kolelo » Пон Юни 04, 2007 10:08 pm

Дърпаш и буташ ;) падаш по нос 2-3пъти и накрая като ти писне да те боли зорлем ще се научиш,а ако си схатлив даже няма и да падаш ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Скокове. Как?

Мнениеот SpoileR » Пон Юни 04, 2007 10:09 pm

Antares написа:Та... можете ли да ми кажете техника(техники) с които да подскоча заедно с колелото, да отлепя задната гума?


ъъъ....ми т'ва без да ти го покажат доста трудно може да ти се обясни :look: :popcorn:
Страх ме е от СТРЪМНОТО...
Аватар
SpoileR
 
Мнения: 4240
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 4:10 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Re: Скокове. Как?

Мнениеот naso » Пон Юни 04, 2007 10:15 pm

Най-добре се разходи по НДК (ако си от София)и си хвани някой на живо обясни му за какво става въпрос и да ти покаже на бързо.Тука с думи малко трудно ще дойде обяснението друг момент е да намериш някаде учебни видео материали ама немога да те насоча конкретно освен Fundamentals.
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот Black cat » Пон Юни 04, 2007 10:19 pm

Писано е по темата, потърси в ЧЗВ . Но не вярвам че като прочетеш и ще го научиш ,ако си от София отиди на НДК и помоли някой да ти го обясни и демонстрира как става.
Успех :agree:

P.S. Аз олито го уча от 3-4 седмици и от нищо вече правя 25-30 см.
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот downhillman » Вто Юни 05, 2007 8:58 am

дърпаш и буташ...бе не е баш така...отиди въобще също при човек с колело който ти изглежда по напреднал в колоезденето и той също може да ти обесни
I don't need to get alive, I'm a gamer I have lots of lives
Аватар
downhillman
 
Мнения: 457
Рейтинг: 1226
Регистриран на: Нед Май 29, 2005 12:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Вто Юни 05, 2007 9:03 am

По принцип е за trials техники, но можеш да приложиш знанията и другадег, а е добре и наледно обяснено:
http://www.trashzen.com/
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Admin » Вто Юни 05, 2007 11:44 am

Пробвай пак с търсачката и ключови думи "оли" или "bunny hop". В ЧЗВ също има една секция с полезни теми по въпроса.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Вто Юни 05, 2007 12:33 pm

Или си изтегли trials филма на Норко с Райън Лийч. Доста добре е обяснено и показано...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Krismars » Вто Юни 05, 2007 12:51 pm

Ако си зарибен по трял погледни темите в http://btbg.net
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Master of the hill » Вто Юни 05, 2007 12:51 pm

Това може да ти помогне поне малко http://www.vbox7.com/play:f339bc06 :)
Аватар
Master of the hill
 
Мнения: 588
Рейтинг: 1858
Регистриран на: Съб Фев 25, 2006 6:38 pm
Местоположение: София

Мнениеот Fenixxx » Вто Юни 05, 2007 1:42 pm

само да питам има ли значение скоростта или както се прави със 20+ км/ч може да се направи и с 10?
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот MaN1aK » Вто Юни 05, 2007 1:51 pm

Колкото е по висока скороста толкоз по трудно се прави оли! ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Fenixxx » Вто Юни 05, 2007 1:56 pm

правя опити но.... =) ех един ми останаха очите в него като взе 3-4 стъпала нагоре със скокче като не се чу никакъв звук и мина толкова гладко все едно нямаше стъпала после се върна по същия начин...аз един бордюр немога да скоча =(
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот MaN1aK » Вто Юни 05, 2007 1:58 pm

Fenixxx написа:правя опити но.... =) ех един ми останаха очите в него като взе 3-4 стъпала нагоре със скокче като не се чу никакъв звук и мина толкова гладко все едно нямаше стъпала после се върна по същия начин...аз един бордюр немога да скоча =(

Еми така е като го е тренирал много време! ;) И ти можеш да се научиш!
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Capoeira » Вто Юни 05, 2007 2:04 pm

изтегли си няколко фимчета с объчителна тематика:

BiKing 1
Ryan Leech - mastering the Art of Trail

и в двете е доста точно, но само с гелдане не става. При готви си ако си с по слаби шини да изкривиш няколко пъти, няколко гуми да спукаш, но в общия случай след 2-3 дни започваш да му схващаш.

Един съвет започни първо със самото повдигнае на предната гума за да свикнеш, че тя не се дърпа към тялото, след това премини през Bunny hop и чак след това опитвай Olie.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот Besen na Kolelo » Вто Юни 05, 2007 2:56 pm

Capoeira написа:изтегли си няколко фимчета с объчителна тематика:

BiKing 1
Ryan Leech - mastering the Art of Trail

и в двете е доста точно, но само с гелдане не става. При готви си ако си с по слаби шини да изкривиш няколко пъти, няколко гуми да спукаш, но в общия случай след 2-3 дни започваш да му схващаш.

Един съвет започни първо със самото повдигнае на предната гума за да свикнеш, че тя не се дърпа към тялото, след това премини през Bunny hop и чак след това опитвай Olie.


То олито се учи маса по - лесно от колко бъни хопа,поне според мен,аз лично се научих пътво оли да правя,двете гуми едно временно се вдигат доста по лесно отколково първо да вдигнеш предната и да изтласкваш/изравняваш за да се вдигне и задната ;)
I spit on the face of the people who don't want to be cool
Аватар
Besen na Kolelo
 
Мнения: 1342
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 16, 2005 1:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Capoeira » Вто Юни 05, 2007 3:19 pm

май разбираме две различни неща за Оли и Заешко подскачане, т.е. май аз грешно сум го запомнил като термин. Както и да е важното е да не изолираш отделните движения ами да се стремиш поне в началото да ги изпълняваш последователно без много много да се колебаеш
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот LOWRIDER » Вто Юни 05, 2007 5:02 pm

Besen na Kolelo написа:
Capoeira написа:изтегли си няколко фимчета с объчителна тематика:

BiKing 1
Ryan Leech - mastering the Art of Trail

и в двете е доста точно, но само с гелдане не става. При готви си ако си с по слаби шини да изкривиш няколко пъти, няколко гуми да спукаш, но в общия случай след 2-3 дни започваш да му схващаш.

Един съвет започни първо със самото повдигнае на предната гума за да свикнеш, че тя не се дърпа към тялото, след това премини през Bunny hop и чак след това опитвай Olie.


То олито се учи маса по - лесно от колко бъни хопа,поне според мен,аз лично се научих пътво оли да правя,двете гуми едно временно се вдигат доста по лесно отколково първо да вдигнеш предната и да изтласкваш/изравняваш за да се вдигне и задната ;)





аз доколкото знам в колоезденето оли се иползва разговорно.иначе се нарича бъни хоп(така мисля).а да подскочиш направо с двете гуми мисля че се казваше hoping

аз се научих по този начин
първо се научи да дигаш задната без спирачка както нормално си държиш ръцете(виждал съм които се учат как някои си забиват лактите в корема и си обръщат ръцете и така дигат задна)като научиш това пробвай да дигнеш предната дума и като вече си я дигнал да дигнеш и задната по този начин(а как да научиш да дигаш задната_трябва някой да ти го покаже,иначе аз немога да ти го обясня с думи
страшно нема...ако има, файдъ нема
Аватар
LOWRIDER
 
Мнения: 396
Рейтинг: 1769
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 5:43 pm
Местоположение: VARNA

Мнениеот dulbokia » Вто Юни 05, 2007 5:09 pm

1. Bunny hop = olie
2. Bunny hop се прави по-лесно като имаш повече скорост, а не обратното, както MaN1ak се изказа.

Изнасяш тежеста назад, вдигаш предницата (трябва да се вдигне доста, за да можеш да прескочиш препядствието) дърпаш към себе си и избутваш напред. За по-високо се свиват краката максимално.

http://www.extreme.com/video/video.asp? ... sWhich=BMX
Колкото повече карам... толкова повече ми се кара.
Изображение
Аватар
dulbokia
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1680
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Krismars » Вто Юни 05, 2007 5:19 pm

Мисля че Маниак имаше предвит че ХОП се прави по-трудно с по-висока скорост, разбира се ако се търси височина :) Иначе Оли се прави на скорост ;)
Аватар
Krismars
 
Мнения: 1654
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Дек 20, 2005 5:47 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MaN1aK » Вто Юни 05, 2007 7:13 pm

Krismars написа:Мисля че Маниак имаше предвит че ХОП се прави по-трудно с по-висока скорост, разбира се ако се търси височина :) Иначе Оли се прави на скорост ;)

Мда май пак се оплесках малко!Не съм много запознат в СТРЕЕТ! :D Но си права толкоз добро оли колкото ми трябва! :)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Мъро » Вто Юни 05, 2007 7:28 pm

MaN1aK написа:
Krismars написа:Мисля че Маниак имаше предвит че ХОП се прави по-трудно с по-висока скорост, разбира се ако се търси височина :) Иначе Оли се прави на скорост ;)

Мда май пак се оплесках малко!Не съм много запознат в СТРЕЕТ! :D Но си права толкоз добро оли колкото ми трябва! :)

Май и с 4X не си запознат много :) Дано си добре.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Antares » Вто Юни 05, 2007 8:20 pm

Хора, много ви благодаря за отзивчивостта!
Някои от отговорите ми бяха доста полезни, а линковете - определено. Да, с гледане, обясняване не става, трябва да се поожуля.
Нямам намерение да се зарибявам сериозно по трайъл, но определено би ми било полезно, ако мога да прескоча някой гаден кален гьол, като карам из пътеките (от дете планината и колелото са ми краста, идва времето, в което ще започна да комбинирам двете красти :]), някой гаден камък, който определено с твърдата ми вилка ще причини доста неприятности и т.н.
Отново благодаря!
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот RAM-FR » Вто Юни 05, 2007 8:56 pm

Единствения начин да го научиш е с тренировки. колкото и филма да изгледаш пред компа нищо няма да научиш така че хващаи си байка и отиваи да караш.....

С клипсове става много по-лесно
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот Presize » Вто Юни 05, 2007 9:02 pm

Ако си с меко колело можеш да използваш задния шок за помощ
Comfortably stupid...
Аватар
Presize
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1091
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 11:11 am

Мнениеот MaN1aK » Вто Юни 05, 2007 9:11 pm

Мъро написа:
MaN1aK написа:
Krismars написа:Мисля че Маниак имаше предвит че ХОП се прави по-трудно с по-висока скорост, разбира се ако се търси височина :) Иначе Оли се прави на скорост ;)

Мда май пак се оплесках малко!Не съм много запознат в СТРЕЕТ! :D Но си права толкоз добро оли колкото ми трябва! :)

Май и с 4X не си запознат много :) Дано си добре.

Ами оправям се!Скоро махат гипсовете ама ще бъда на патерици 6 месеца,така че ще карам 2008! :bawling: А с 4Х изглежда не съм запознат много,защото исках да участвам апа и байка ми е пригоден за 4Х,а не за ДХ!Ама предпочитам ДХ отколкото 4Х! :D
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Capoeira » Сря Юни 06, 2007 10:57 am

RAM-FR написа:Единствения начин да го научиш е с тренировки. колкото и филма да изгледаш пред компа нищо няма да научиш така че хващаи си байка и отиваи да караш.....

С клипсове става много по-лесно



има нещо друго с гедане на филмечта и малко размисул си сукращаваш бая размисли от рода на какво не правя като хората, аз лично след като изгледам няколко филмчета определено се чувствам доста по уверен и нещата ми стават значително по лесно.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот biker-kj » Сря Юни 06, 2007 11:13 am

Presize написа:Ако си с меко колело можеш да използваш задния шок за помощ
:rofl: :rofl: :rofl: :bowdown: :bowdown: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Юни 06, 2007 11:44 am

biker-kj написа:
Presize написа:Ако си с меко колело можеш да използваш задния шок за помощ
:rofl: :rofl: :rofl: :bowdown: :bowdown: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:


На какво точно се смееш?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта