Едни ден по билото над с. Лилково (пътепис)

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Едни ден по билото над с. Лилково (пътепис)

Мнениеот BikeArea » Съб Юни 02, 2007 11:29 pm

Така...
Доживяхме да покараме и ний като хората!
Не се беше случвало от 3 седмици може би...

Предварително искам да предупредя, че ще бъда многословен с оглед изчерпателността на разказа.


Малко предистория:
Петък по обяд...
Жега! Да си е*е мишка ухото...
Съвсем случайно на прелеза на Сточна гара се засекохме със спътника ми в изминалото каране. Направихме уговорката за 9:00 в с. Първенец, но тогава не съумях, че след петък по обед следва петък вечер, която прекарахме в "При Бачо"...
Няма да обременявам аудиторията със алкохолните опиянения на групата, а само ще спомена, че състоянието ми в 0:47 не позволяваше да сложа батериите в зарядното! Правете си изводите...


За щастие обаче, може би ентусиазиран от плановете, станах без часовник в 7:10 и в 8:00 със съвсем айляшко темпо врътках педалите и си слушах Phill Colins на плейъра.
Пристигнах малко по-рано (като никога) и започнах да реанимирам на най-близката пейка... За моя радост пък човека, който чаках позакъсня малко, което ми даде шанс да се порадвам по-дългона птичките пеещи наоколо...

Тръгнахме около 9:16, някъде към Храбрино се събудих, живнах и вече мислех за храна! Заграбих туй-онуй от магазина и нетърпеливо започнахме да борим баира!
С почивки тук-там, а и с мохабет, пътя не беше тежък, поне за мен.
До (село) Плочник или малко преди него беше асфалт, нагоре - трошено-камнно-чакълеста настилка, та чак до с. Лилково.
Там току що започваше традиционен ежегоден събор! Жива музика, хора (ударението на "а"), скара, бира - густо! И нали учтиви сме все пак - уважихме мероприятието с тройка кюфтета и картофи! ;) (ама и бая си бяхме прегладнели де...).

Поразпитахме един от местните и хайде на конете!
Плана беше да слезем от билото към Тъмраш и ако не сме много уморени към с. Чурен, но друго стана после...
Затикахме велосипедите нагоре, понеже пътя беше с една особена и много здрава настилка, нопък крайно неудобна за каране. Запраска ни дъждец по едно време, ама нали сме си тарикати - скрихме се под дърво! ;)
Почти на билото видяхме мъж и жена, правеха нещо в една земеделска площ. Питахме и тях за пътя. Мъжа ни опъти с думите "Като се качите горе хващате пътя зад колибата в дясно!" Ха сега де ти колиба, де ти дясно. Елем намерихме я, полутахме се полутахме по неговите "препоръки" и си гепихме царски път по билото!
Беше много много мокро! И кално! Но пък беше приятно! Все пак караме, тук-там... :)

Очаровах се от обувките и автоматите си. Очаквах да имам сериозни проблеми като ги омажа с кал, но все пак закопчаването си беше възможно! Тук е момента да изкажа едно общо много добро мнение за педалите с автомати! И при катерене и при спускане са чудесно удобство! Ще видите по снимките по колко неустойчива настилка съм карал на спускане и нито веднъж нямах проблем поради това, че съм закопчан! Ползата от тях при катерене пък е наистина голяма! Който не си е взел - да си вземе, заслужава си!

Та... по темата, че се отплеснах:
Често се консултирахме с картата, спътника ми носеше такава, и гадаехме къде е отбивката за Тъмраш, така и не я намерихме. За сметка на това си карахме мераклийската по билото, това винаги ме е радвало. Въпреки че съм карал едва по 3-4 била. Пътя е използван доста интензивно, за дърводобив в някой по-сух сезон, объркването му беше трудна работа!

След над 10км каране започнахме да слизаме от билото с лек уплах, понеже хоризонталите по картата бяха доста на честичко...
Излязохме на постройки с неопределена използваемост, но все пак те имаха някакви съдържатели, макар с не особено високи хигиенни навици, съдейки по интериора. Въпросните индивиди не открихме вътре, но побързахме да си тръгнем докато не са се появили.

Продължихме движението си по един горски "път". Или по-скоро някога (скоро предполагам) е бил такъв. Трудно е да го опиша, но представете си нормален горски път, чийто горен слой (почти метър) е оглозган доста солидно! :bigeyes:
То беше ясно, но и от видяното по-надолу се убедихме, че е имало страшен порой! По пътя бяха останали само скални късове и едри камъни. Любимото ми! И като почнах - друс насам, друс натам! На туй колело от що му е душицата?! Нищо друго неможе да ми донесе такъв кеф като друсането по каманака! Мойта партия бая си буташе надолу, завалийката, ама нямам как - такъв път имаме, по такъв се движим.
На две места по-надолу се изумихме от разрушителната сила на водата! На едно от тях повече от половината път беше изчезнал заедно с много колни и скали! Може би над 250 куб.м. почва беше изчезнала из деретата! Няма я! Дупка!
Май трябва да ме е срам (SRAM), ама... само като стоях там и си ме беше шубе...
(Батериите на фотоапарата бяха изнемогнали вече и не можах да го заснема)

След туй излязохме на чакълиран Ведомствен път, идващ от Тъмраш предполагам. Скоростно спускане с мятане из локвите с велосипеда - малко за разнообразие все пак... :)

Излизайки на асфалта спряхме да поизчистим возилата на една чешма.
Малко тафталогия ама... бая криво ми стана, че съм изкривил диска, но пък... защо подобни дреболии трябва да ни развалят удоволствието?! Свалих апарата и си продължих само със задна спирачка.

В с. Първенец всеки хвана по пътя си и в компанията отново на Phill Colins си припявах “I Can’t Dance, I Can’t Talk…”

Едни ден по билото над с.Лилково...



Снимки тук. ;)
Извинете ме за тази позьорска снимка, но нямаше как да не я пусна из интернет средите! :^:


П.П.:
Ще прощавате, че пътеписа е твърде дълъг, но сигурен съм има кой да оцени този му “недостатък”.



Айде със здраве! :beer:
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Re: Едни ден по билото над с. Лилково (пътепис)

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Нед Юни 03, 2007 7:32 am

BikeArea написа:Извинете ме за тази позьорска снимка, но нямаше как да не я пусна из интернет средите! :^:


Зелено като в тропическа джунгла! Къде ти е шнорхела обаче? :rofl:

ПС: Часове, километри?
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот klmn » Нед Юни 03, 2007 8:02 am

Да,чудесни места за каране си имате около Майнинген..
:) бтв,тоя диск не е ли малко голям за тая вилка,или така ми се струва?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот BikeArea » Нед Юни 03, 2007 9:27 am

@klmn
В случай,че си се заблудил от снимката - Rock Shox J3 е вилката (на сивия RAM). Откакто съм сложил този 185мм диск за 1000-1100км (дано не бъркам) не съм имал никакви проблеми!
Предполагам, че някой камък е скочил и е направил белята, а предпоставки за такива ситуации имаше в изобилие.



@vladimir.dzhuvinov
Нямам ясен спомен за това откъде до къде колко време сме карали, а и километража ми няма опция "време прекарарано върху велосипеда" (или аз не я знам). Пишете го 6-7 часа каране с леко темпо, като включвам и бутането, но това го казвам ей така на изуст.

Дистанцията от вкъщи (център Пловдив) през с. Лилково, та чак отново до вкъщи е 92.7км.


П.П.:
Къде ти е шнорхела обаче? :rofl:


Става въпрос за едно мое много комично цъмбурване в една голяма локва по билото към Бачково преди почти 2 месеца :)
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот x6x » Нед Юни 03, 2007 4:57 pm

BikeArea написа:Очаровах се от обувките и автоматите си. Очаквах да имам сериозни проблеми като ги омажа с кал, но все пак закопчаването си беше възможно! Тук е момента да изкажа едно общо много добро мнение за педалите с автомати! И при катерене и при спускане са чудесно удобство! Ще видите по снимките по колко неустойчива настилка съм карал на спускане и нито веднъж нямах проблем поради това, че съм закопчан! Ползата от тях при катерене пък е наистина голяма! Който не си е взел - да си вземе, заслужава си!



И аз така :) Вече 2 година :beer: :beer: :beer:
Не мога да си представя, че преди съм карал по 5-6000км годишно без автомати.За съжаление сега очертава да карам по 1500 годишно с тях :(
Аватар
x6x
 
Мнения: 338
Рейтинг: 1577
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 5:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот mulltex » Нед Юни 03, 2007 8:19 pm

BikeArea - май забрави да споменеш с огромното количество плаващи пясъци по пътя :D
Аватар
mulltex
 
Мнения: 405
Рейтинг: 1629
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:44 pm

Мнениеот k0cTaHeB » Пон Юни 04, 2007 4:05 pm

Евала ви правя хора.

С нетърпение чакам да си сложа скорости.

Дал Господ и някой общ поход/епическо каране :beer:
Аватар
k0cTaHeB
 
Мнения: 919
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 3:37 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пон Юни 04, 2007 4:15 pm

k0cTaHeB написа:Дал Господ и някой общ поход/епическо каране :beer:

На Господ за това не разчитай.
Организирай си го сам :)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Kitolino » Вто Юни 05, 2007 2:48 pm

BikeArea написа:П.П.:
Къде ти е шнорхела обаче? :rofl:


Става въпрос за едно мое много комично цъмбурване в една голяма локва по билото към Бачково преди почти 2 месеца :)


Ама какво падане беше тогава, може би вдигна воден стълб с височина 1метър :D
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот fhristo » Вто Юни 05, 2007 5:57 pm

Като гледам всички са много доволни от автоматите, та ще взема и аз да мина на такива по някое време :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladimir.dzhuvinov » Сря Юни 06, 2007 10:03 pm

fhristo написа:Като гледам всички са много доволни от автоматите, та ще взема и аз да мина на такива по някое време :)


автомати = торта "Better than sex" с желирана черешка на върха :smirk:
Аватар
vladimir.dzhuvinov
 
Мнения: 810
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 9:33 am
Местоположение: Plovdiv


Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 16 госта