Манталитет и култура на българските шофьори

За всичко свързано с МТБ, което не е за някой от другите форуми. Например: разкази и преживявания, мнения по различни общи въпроси, интeресни продукти, новости и т.н.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1000 / 1000 / 20

Манталитет и култура на българските шофьори

Мнениеот kapitango » Сря Май 30, 2007 4:32 pm

Пътувам почти всеки ден, когато времето позволява с колело до работата. Това са около 13 км. в едната посока от Плевен до Долна Митрополия като близо 1/3 от маршрута е по черни пътища за съкратяване на разстоянието. Смея да твърдя, че спазвам правилника за движение по пътищата. Движа се винаги плътно в дясно. Притисканията към външния край на пътя, безсмислени клалсони и изпреварването на една педя разстояние са почти ежедневие. Причината, поради която пиша тази тема е отвращението, което предизвикаха у мен така наречените спужители реда или по- точно пътна полиция. Случката е следната. На излизане от Д.Митрополия се преминава през Х-образно кръстовище регулирано с пътни знаци. Аз и един колега се движим по пътя с предимство един зад друг плътно в дясно. Точно когато пресичаме въпросното кръстовище ни задминава едно полицейско Опелче и завива рязко пред нас на дясно на кръстовището. Движехме се с около 25 км/ч. и едвам успях да спра за да не се блъсна в патрулката. Не дадоха нито мигач нито бяха включени сирена и бурканите (за да речем, че бързат по някакъв случай). Това, което най- много ме подразни, беше лукавото усмихване на пасажера на дясната седалка в патрулката. Не искам да се впускам в коментари на постъпката, но какво остава за останалите шофьори на пътя, като тези, които трябва да следят за сапазването на правилата ги нарушават толкова безцеремонно. Аз лично съм шофьор от 14 години. Имам навъртяни около 100 хил.км савтомобил. Като изключим спазването на ограниченията за скоростта извън населените места, смея да твърдя, че спазвам правилника стриктно. Но не мога да прумея БЕЗСМИСЛЕНАТА ГЛУПОСТ на кажи речи 50% от участниците в трафика. Никакво уважени към останалите участници в движението на пътя. Това е голата истина.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот klmn » Сря Май 30, 2007 4:35 pm

:wavey:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Antares » Сря Май 30, 2007 5:53 pm

Важното е, че си жив и здрав.
Аз лично се старая да се съобразявам повече със законите на физиката. Защото за разлика от законите за движение по пътищата, тези никой не може да ги наруши...
Случвало ми се е междугратско каране по шосе да се превърне в ХС, защото камион в отсрещното платно предприе изпреварване право срещу мен и решението беше да изхвърча в нивата, случвало се е да отнеса страничното огледало на бус с гърди, защото прави десен завой през мен, случвало ми се е да гушвам кола, по същата причина...
Важното е, че съм жив и здрав и без контузии... За това преди всякакви кръстовища, пресечки и т.н. поглеждам назад за потенциално завиващ автомобил, защото не са много шофьорите, които се съобразяват с велосипедистите...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7459
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот kapitango » Сря Май 30, 2007 5:57 pm

То карането по шосе май стана по- опасно от екстремен DH. Вече освен каска ще трябва да си слагам и наколенките и налакътниците като ходя на работа и обратно.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Сря Май 30, 2007 6:32 pm

kapitango написа:То карането по шосе май стана по- опасно от екстремен DH. Вече освен каска ще трябва да си слагам и наколенките и налакътниците като ходя на работа и обратно.


То винаги си е било по-опасно....
При DH-a главния виновник за падания, контузии и тн. е задкормилното устройство;
докато по шосе.....
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот Teodor40 » Сря Май 30, 2007 9:13 pm

Нищо лично, ама темата е адски клишарска. Ако всеки започне да пуска теми за подобни преживявания интернет пространството ще блокира.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот PtD » Сря Май 30, 2007 10:33 pm

@kapitango е ти от пътни куки акъл ли очакваш... :bigeyes:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот airborneone » Сря Май 30, 2007 10:44 pm

Гадна работа и определено много често срещана. Някакси няма полеранс м/у ответните страни. Струва ми се че ако можеше да се разменят ролите за няколко дни , тогава щеше да е много по-добре. Нищо лично просто често срещам колоездачи да карат без светлини , без светлоотразители , където си поискат на платното, за каски да не говориме и тн. Проблема обаче наистина е в шофъорите. (пак нищо лично) просто такива елементи има по пътищата че е отчайващо.....
Айде безаварийно на всички.
п.п.
теодорчо, нещо не мога да ти разбера позицията по този въпрос (принципно не за темата). Последно, шофера или даунхилъра надделява? :peace:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3687
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Чет Май 31, 2007 9:57 am

Уф, стига сте циклили. Казвал съм го и пак ще повторя: тъпанари има и сред шофьорите, и сред колоездачите, и сред пешеходците! И за съжаление в големи количества :crap:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот screamBoy » Чет Май 31, 2007 10:19 am

baby got an atom bomb ... a madafakin atom bomb ... специален поздрав през сълзи на умиление с Fluke
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Crimson » Чет Май 31, 2007 10:29 am

Според мен трябва да се премести темата в " Прост ли българският народ " :popcorn:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот THEZOGGO » Чет Май 31, 2007 10:55 am

Crimson написа:Според мен трябва да се премести темата в " Прост ли българският народ " :popcorn:


:agree: Напълно съм съгласен
А за ченгисотите няма какво да обсъждам :(!: супер неприятна ситуация се е получила :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Teodor40 » Чет Май 31, 2007 10:57 am

airborneone написа:Гадна работа и определено много често срещана. Някакси няма полеранс м/у ответните страни. Струва ми се че ако можеше да се разменят ролите за няколко дни , тогава щеше да е много по-добре. Нищо лично просто често срещам колоездачи да карат без светлини , без светлоотразители , където си поискат на платното, за каски да не говориме и тн. Проблема обаче наистина е в шофъорите. (пак нищо лично) просто такива елементи има по пътищата че е отчайващо.....
Айде безаварийно на всички.
п.п.
теодорчо, нещо не мога да ти разбера позицията по този въпрос (принципно не за темата). Последно, шофера или даунхилъра надделява? :peace:


Ролите сиги разменяме всеки ден и ползата е никаква. Един ден карат колело, друг кола и какво? Всеки за себе си и това е! Няма оправия. Защо въобще се дискотира ми е въпросът?! Който и да се вози по цял ден в някаква патрулка най-накрая ще изтъпее и ще почне да ги прави същите неща. Защо се заблуждавате, че сте различни?!
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Crimson » Чет Май 31, 2007 12:03 pm

Teodor40 написа:
airborneone написа:Гадна работа и определено много често срещана. Някакси няма полеранс м/у ответните страни. Струва ми се че ако можеше да се разменят ролите за няколко дни , тогава щеше да е много по-добре. Нищо лично просто често срещам колоездачи да карат без светлини , без светлоотразители , където си поискат на платното, за каски да не говориме и тн. Проблема обаче наистина е в шофъорите. (пак нищо лично) просто такива елементи има по пътищата че е отчайващо.....
Айде безаварийно на всички.
п.п.
теодорчо, нещо не мога да ти разбера позицията по този въпрос (принципно не за темата). Последно, шофера или даунхилъра надделява? :peace:


Ролите сиги разменяме всеки ден и ползата е никаква. Един ден карат колело, друг кола и какво? Всеки за себе си и това е! Няма оправия. Защо въобще се дискотира ми е въпросът?! Който и да се вози по цял ден в някаква патрулка най-накрая ще изтъпее и ще почне да ги прави същите неща. Защо се заблуждавате, че сте различни?!

Аааааа, не така :nono: Абсолютно не съм съгласен. Щом е застанал зад кормилото, трябва да се съобразява с останалите участници в движението. Да не говоря тази отговорност колко по-задължителна е за органите на реда. Да не казвам, че израза "всеки за себе си" е толкова морално остарял и изостанал начин на мислене, че не мога да повярвам как 99% от хората в нашата мила родина продължават така да расъждават.
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Май 31, 2007 12:11 pm

Crimson, ти още ли не си се отказал да спориш с Teodor4o на философски теми?
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Crimson » Чет Май 31, 2007 12:14 pm

Ааааааа, разбира се;) Изказвам мение защото смятам, че има хора, които биха се замислили :D
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Май 31, 2007 12:26 pm

Teodor40 написа:Защо се заблуждавате, че сте различни?!


:crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот halcor » Чет Май 31, 2007 12:40 pm

Така де, има 2 вида хора: такива, които си признават, че слушат чалга и такива, които не си признават :D

При някои хора стадния инстинкт е твърде силно изразен, просто :)
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Май 31, 2007 12:50 pm

halcor написа:При някои хора стадния инстинкт е твърде силно изразен, просто :)


Мда, явно се опитва се да ни убеди, че всички сме като него :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Grash » Чет Май 31, 2007 1:38 pm

:offtopic:
Antares написа:Аз лично се старая да се съобразявам повече със законите на физиката. Защото за разлика от законите за движение по пътищата, тези никой не може да ги наруши...


Не е вярно! Пернишките голфчета могат да нарушават физичните закони!
:rofl:
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот KaizerSoze » Чет Май 31, 2007 1:47 pm

Най-редовно виждам "умните" полицай да минават на червено , да не се съобразяват с правилника за движение и с учатниците в движението . И всичко това го правят в някав селски начин "вижтеме аз сам полицай ще си правя квот си искам и съм безнаказан" или "колко съм велик аз съм полицай постигнах заветната си мечта да излезна от село и да стана полицай в града и да избивам коплекси" ... абе ограничени хора .
Аватар
KaizerSoze
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 05, 2006 9:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fenixxx » Чет Май 31, 2007 1:54 pm

е не че колоездачите сме цвете за мирисане..аз примерно много обичам като спра на червено да се направя на пешеходец и да си мина спокойно...ако има пешеходен светофар който да е зелен де.

в тази връзка трябва да сте мазохисти да очаквате от полицай да спре на червено да спази предимство и т.н. Но е вярно че би било добре поне да не ни газят. Нека засичат колите ама колоездачите е малко нечестно ;)
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот nikitzo » Чет Май 31, 2007 2:02 pm

Ми кво искаш от куки!!! Ама те не са само куки е са куки от плевен (малиии)

П.С. плевен се пише с малко "п" нали?
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Чет Май 31, 2007 3:25 pm

bikerider написа:
halcor написа:При някои хора стадния инстинкт е твърде силно изразен, просто :)


Мда, явно се опитва се да ни убеди, че всички сме като него :)

Пак пишеш без да четеш или се правиш на неразбрал.
НЕ казвам, че е нормално а констатирам фактите! Съобразявам се с колоездачите на пътя, с пешаходците. Коато съм с колелото гледам да не се вра при автомобилите на пътното платно.
Само си чешете езиците а Crimson, ти не изказваш мнение-ти само критикуваш дори и като няма какво. Спирам да пиша, че темата стана много дърварска и се обсъжда от хора, които нямат дори автомобили.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Crimson » Чет Май 31, 2007 4:36 pm

Абе не е като да нямаме автомобилчета ;) А за критиката грешиш, но тъй като си ми слабост мога и да те почна ако много държиш :evil:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Май 31, 2007 4:42 pm

Teodor40 написа:Който и да се вози по цял ден в някаква патрулка най-накрая ще изтъпее и ще почне да ги прави същите неща. Защо се заблуждавате, че сте различни?!


Аз това репликирах. Дали имам кола или нямам, ти оставям за домашно. Вервам, че шъ съ сетиш и сам...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот lanzz » Чет Май 31, 2007 4:43 pm

определено има черни овци и сред шофьорите, и сред велосипедистите. преди няколко дена по гурко в посока от шишман към левски, мъж и жена на средна възраст, на велосипеди си караха рамо до рамо, а това е място където през деня има и огромно количество олигофрени които са паркирали заемайки цялата лента в тази посока и автомобилите едвам се разминават, камо ли да има място и за кордон велосипедисти. на светофара въпросната двойка си спряха пак по същия начин, като не само заемаха цялата лента за направо и на дясно, но и жената беше почти навлязла и в лентата за ляв завой. и така си седяха и си чакаха светофара. имаха късмет, че някой не ги отнесе, че както винаги имаше и малоумни шофьори наоколо.
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Teodor40 » Чет Май 31, 2007 5:54 pm

Crimson написа:bla bla... но тъй като си ми слабост мога и да те почна ако много държиш :evil:

Колко си смел и велик :roll2:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот Crimson » Чет Май 31, 2007 6:10 pm

Teodor40 написа:
Crimson написа:bla bla... но тъй като си ми слабост мога и да те почна ако много държиш :evil:

Колко си смел и велик :roll2:

За да ти спестя бъдещи подобни изказвания следващият път като седнем пак на една маса, вярвай ми няма да ти го спестя ;)
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fenixxx » Чет Май 31, 2007 9:41 pm

харесахте се гледам
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Следваща

Назад към Общ форум

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта